Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, stavrakas112 είπε

Παιδιά για παροχή σε κοινόχρηστο ρεύμα πολυκατοικία καμιά πρόταση;

180kwh/μήνα 

Μόνο σε επαγγελματικό μπορούμε να πάμε; τώρα είναι σε ΔΕΗ Γ21.

μόνο Γ21 , δες το weblue

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5609

  • ekrepali

    2087

  • doomnx

    1112

  • takoulou

    652

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

άλλαξε κάτι ??

Αυτο δεν ξερω 😂 τον τελευταίο μήνα τρεχω απο το πρωι μεχρι το βραδυ και δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω την επικαιρότητα εδω! Οποτε συνεχίζουμε τον τουρισμό για ολους, ευχαριστώ! 

Επεξ/σία από jasonas21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jasonas21 είπε

δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω την επικαιρότητα εδω!

δε χρειάζεται , καρφιτσωμένη ανάρτηση ,  5-6 τελευταίες σελίδες , αφού κοιτάξεις το 1ο φύλλο απο το δικό μου και το φύλλο χρήσιμα απο το excel του doomnx και θα δεις τις αλλαγές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios Έχω ακόμα 15 μέρες δωράν volton στο μαγαζί... αλλά μ'αυτά που διαβάζω στις ειδήσεις (Ισραήλ-Ιράν), είναι πολύ πρόωρο να σκέφτομαι να βάλω Value Safe στο Γ21 τη Δευτέρα αν ανοίξει το ΤΤF πχ με 50;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

@korakios Έχω ακόμα 15 μέρες δωράν volton στο μαγαζί... αλλά μ'αυτά που διαβάζω στις ειδήσεις (Ισραήλ-Ιράν), είναι πολύ πρόωρο να σκέφτομαι να βάλω Value Safe στο Γ21 τη Δευτέρα αν ανοίξει το ΤΤF πχ με 50;

περίμενε βρε, αμέσως την καταστροφή φέρνεις 😂

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, flampouras said:

Μπήκα μόνο και μόνο γιατί είχα την ίδια σκέψη με τον @ekrepali (για σταθερό γενικά)...

Τα μπλέ ναι... αλλάζουν τιμοκατάλογο όποτε θέλουν για νέες συμβάσεις.

Αφού ο κοράκιος συνιστά ηρεμία... άντε ας ηρεμήσουμε (αλλά με το δάχτυλο στο κουμπί). 👍 💣

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εξαρτηθεί από τις αντιδράσεις του Ισραήλ... Αν μιλήσουν για αντίποινα κτλ καλύτερα κάντε σταθερό από αύριο. Και Δευτέρα τοποθέτηση αερίου στο αμάξι... Δεν μας βλέπω καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, ekrepali είπε

Δε λειτουργούν έτσι τα τμήματα διακράτησης πελατών. Πρέπει να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο, να πάει το αιτημα στον ΔΕΔΔΗΕ και μετά αν θέλει σε παίρνει τηλ ο παλιός πάροχος και κανεις νέα σύμβαση, αλλάζεις δηλαδή πάροχο 2 φορές σε 4-5 μέρες.

Αν δε σε πάρουν τηλέφωνο να σε κρατήσουν, τότε δύσκολο να σου δώσουν κατι αξιόλογκ να τους πάρεις εσύ μετά την αλλαγή παρόχου σε μικρό χρονικό διαστημα

Σε δική μου περίπτωση, έγινε κλήση στον Ήρων πάνω στον μήνα για έκδοση βεβαίωσης εκπροσώπησης (γιατί δεν είχε εκδοθεί ακόμα λογαριασμός), ο υπάλληλος ρώτησε τον λόγο, ενημερώθηκε ότι έγινε πρόταση από άλλο πάροχο και ο ίδιος ο υπάλληλος ζήτησε να μάθει τι προσφορά έγινε και πρότεινε να ενημερώσει το τμήμα αντιπροσφορών (ή κάπως έτσι) το οποίο και κάλεσε 1-2 μέρες αργότερα με αντιπρόταση για παραμονή στον Ήρων με επιπλέον 50€ δώρο (πέραν των 50€ του δώρου εγγραφής).

Σημειώνω πως όλα αυτά έγιναν πριν ακόμα στείλει ο νέος πάροχος συμβόλαιο για υπογραφή στο mail οπότε δεν υπήρχε απολύτως καμία συστημική ενημέρωση για προσπάθεια αλλαγής παρόχου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, grayden said:

Σε δική μου περίπτωση, έγινε κλήση στον Ήρων πάνω στον μήνα για έκδοση βεβαίωσης εκπροσώπησης (γιατί δεν είχε εκδοθεί ακόμα λογαριασμός), ο υπάλληλος ρώτησε τον λόγο, ενημερώθηκε ότι έγινε πρόταση από άλλο πάροχο και ο ίδιος ο υπάλληλος ζήτησε να μάθει τι προσφορά έγινε και πρότεινε να ενημερώσει το τμήμα αντιπροσφορών (ή κάπως έτσι) το οποίο και κάλεσε 1-2 μέρες αργότερα με αντιπρόταση για παραμονή στον Ήρων με επιπλέον 50€ δώρο (πέραν των 50€ του δώρου εγγραφής).

Σημειώνω πως όλα αυτά έγιναν πριν ακόμα στείλει ο νέος πάροχος συμβόλαιο για υπογραφή στο mail οπότε δεν υπήρχε απολύτως καμία συστημική ενημέρωση για προσπάθεια αλλαγής παρόχου.

Ενδιαφέρον, το κρατάμε στα υπόψιν. 👍

Πάντως στο myheron βρήκανε τρόπο να μη μπορείς να βγάλεις βεβαίωση εκπροσώπησης... έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή μου από τις 1/4, αλλά στο myheron γράφει ακόμα ότι "το αίτημα έχει αποσταλλεί στον ΔΕΔΔΗΕ". 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, bill999r said:

Θα εξαρτηθεί από τις αντιδράσεις του Ισραήλ... Αν μιλήσουν για αντίποινα κτλ καλύτερα κάντε σταθερό από αύριο.

Αφού ξεκαθάρησαν οι ΗΠΑ ότι δε θα στηρίξουν αντίποινα, τότε έληξε το θέμα...

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι στη τουριστική περίοδο. 😄

 

 

 

 

  • Like 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως εκανα την αιτηση μου για το ELPE Bright Up, σε συνδυασμο με το Αεριο(και τα 120 του). Κρινω οτι ασχετα με τα γεωπολιτικα, το 0,089 που δινει ειναι μια καλη τιμη για σταθερο, αλλα και γενικα, γιατι βλεπουμε συνεχεια την ΤΕΑ να πεφτει αλλα τα τιμολογια να μη πολυπεφτουν. Που θα φτασουν, 0,07? 0,05-0,06 βαρια και αυτο αν και εφοσον συνεχισει ετσι η κατασταση? Τα πολλα πολλα δωρα ετσι κι αλλιως μας χαιρετανε απο οτι φαινεται. Οποτε καλη τιμη, με 10 ευρω παγιο μεν, αλλα -50 ευρω δωρο, =30 ευρω παγια για το 8μηνο και 0,09. Ειμαι οκ με αυτες τις τιμες, και να ειναι και εγγυημενες, τωρα αν τα κυμαινομενα πεσουν στα ταρταρα ή να γινουν τρελες προσφορες με δωρα για τουρισμο οπως μεχρι προσφατα(που δε το βλεπω), τι να πω το ευχομαι και ας το μετανιωσω εγω.

Επεξ/σία από petrox21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, petrox21 είπε

Εγω παντως εκανα την αιτηση μου για το ELPE Bright Up, σε συνδυασμο με το Αεριο(και τα 120 του). Κρινω οτι ασχετα με τα γεωπολιτικα, το 0,089 που δινει ειναι μια καλη τιμη για σταθερο, αλλα και γενικα, γιατι βλεπουμε συνεχεια την ΤΕΑ να πεφτει αλλα τα τιμολογια να μη πολυπεφτουν. Που θα φτασουν, 0,07? 0,05-0,06 βαρια και αυτο αν και εφοσον συνεχισει ετσι η κατασταση? Τα πολλα πολλα δωρα ετσι κι αλλιως μας χαιρετανε απο οτι φαινεται. Οποτε καλη τιμη, με 10 ευρω παγιο μεν, αλλα -50 ευρω δωρο, =30 ευρω παγια για το 8μηνο και 0,09. Ειμαι οκ με αυτες τις τιμες, και να ειναι και εγγυημενες, τωρα αν τα κυμαινομενα πεσουν στα ταρταρα ή να γινουν τρελες προσφορες με δωρα για τουρισμο οπως μεχρι προσφατα(που δε το βλεπω), τι να πω το ευχομαι και ας το μετανιωσω εγω.

Επί του παρόντος η καλύτερη επιλογή είναι το smart up. Έχεις κλειδωμένη χαμηλή τιμή έως τέλη Μαΐου και ευελιξία κινήσεων.

Παράλληλα παρακολουθείς την ημερήσια ΤΕΑ και αν δεις κάτι περίεργο την κάνεις.

Επεξ/σία από gpapas640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...