Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Δε λέει, πιστεύω πως εννοείται.

Εκτός κι αν τους έχουν ξεμείνει τίποτα ληγμένες του Μαρινόπουλου. 😄

Endered μπορεί να είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5482

  • ekrepali

    2070

  • doomnx

    1010

  • takoulou

    636

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Just now, GREGORYMO said:

Endered μπορεί να είναι 

Και τέτοιες να είναι.. τις καταχωρείς στο gpay, και κάνεις ψώνια είτε στο μαρκετ είτε στη Wolt. Ή πας και πληρώνεις λογαριασμό στο κατάστημα. 😄

Όποιος πάρει τηλέφωνο ας ενημερώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, είχαμε μείνει στο ότι περιμένω βεβαίωση εκπροσώπησης από ελπέδισο...
Δεν έχει έρθει ακόμα (!!) αλλά ήρθε λογαριασμός (-5,44€ περίοδος κατανάλωσης 05/03/2024 - 01/04/2024), οπότε λογικά τώρα μπορώ να συνεχίσω τον τουρισμό στον Ήρωνα!
Οπότε σε ποιο πρόγραμμα του Ήρωνα πάω; (να με πλερώνει έτσι;;;; :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, panosena said:


Οπότε σε ποιο πρόγραμμα του Ήρωνα πάω; (να με πλερώνει έτσι;;;; :P)

 

Πάντα μιλώντας για econtract...

Στο yellow το καινούργιο έβαλαν όρο να μην έχεις πάρει δώρο το τελευταίο 6μηνο.

Στο guarantee μέχρι και προχτές είχαν τους παλιούς όρους, χωρίς το παραπάνω περιορισμό (εννοείται δε θα ενεργοποιήσης το μηχανισμό προστασίας διακύμανσης guarantee γιατί θα πάνε χαμένα 8 ευρώ)

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, favou2000 είπε

Η Ελπε  ανέβασε τις πασχαλινές προσφορές στο σάιτ.Ισχύουν για καταστήματα αποτι βλέπω.Screenshot_20240415-1350362.png.86d748915d43b4d2b1c4b450e7c27f0a.png

Η μεγαλυτερη ειδηση σε αυτο ειναι οτι τα μαγαζια της θα ειναι ανοικτα ανημερα το Πασχα. :) 


Αργησε να τη βγαλει θα ελεγα, εφυγε παροχη φιλου προχθες για ΔΕΗ μετα απο αναμονη 5-10 ημερων μπας και βγαλει κατι η ελπεντισον, αν και δεν το βλεπω ιδιαιτερα ενδιαφερον για 40€. Μαλιστα λεει κατω, "ισχυουν οροι", οι οποιοι δεν υπαρχουν στην λεξη "οροι" σε λινκ, δεν μπορω να τους βρω. Μπορει να ειναι και εντελως αδιαφορο για πολλους δηλαδη βασει των ορων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δω τα μηνύματα που έχουν γραφτεί απλά θέλω να αναφέρω δυο αλλαγές που εντόπισα.

Σε αίτηση στην ΗΡΩΝ μέσω e-contract που έκανα την Παρασκευή μας ζητήθηκε εκτύπωση/υπογραφή ή υπογραφή μέσω gov.gr αυτή τη φορά αντί απλά για να ένα μήνυμα μέσω email.

Έχει ολοκληρθωθεί η μετάβαση στη Volton από την Παρασκευή αλλά στο Αιτήματα εξυπηρέτησης (deddie.gr) δείχνει ακόμα τον παλιό αριθμό παροχής, δεν έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πάντα μιλώντας για econtract...

Στο yellow το καινούργιο έβαλαν όρο να μην έχεις πάρει δώρο το τελευταίο 6μηνο.

Μόλις έκανα αίτηση για το Yellow free home. Να δούμε τι λέει κι αυτός ο Ήρων (πρώτη φορά πάω)...είναι καλός..δεν είναι...θα μας πιει το αίμα;;

Επεξ/σία από panosena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, doomnx είπε

Σε αίτηση στην ΗΡΩΝ μέσω e-contract που έκανα την Παρασκευή μας ζητήθηκε εκτύπωση/υπογραφή ή υπογραφή μέσω gov.gr αυτή τη φορά αντί απλά για να ένα μήνυμα μέσω email.

Είναι random αυτό.

Μου το έχουν ζητήσει και σε εμένα σε μια παλαιότερη αίτηση όμως σε άλλες μετέπειτα ζητούσαν μόνο το κειμενακι.

Φαντάζομαι είναι σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, doomnx είπε

 

Έχει ολοκληρθωθεί η μετάβαση στη Volton από την Παρασκευή αλλά στο Αιτήματα εξυπηρέτησης (deddie.gr) δείχνει ακόμα τον παλιό αριθμό παροχής, δεν έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο.

Εμένα σε αλλαγή από Elpe σε Ηρωνα με αίτημα που κατατέθηκε 8/04 μου απάντησε σήμερα ο ΔΕΔΔΗΕ με email ότι ολοκληρώθηκε συστημικα η αλλαγή,αλλά ακόμα στο app τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, fotis1997 είπε

Είναι random αυτό.

Μου το έχουν ζητήσει και σε εμένα σε μια παλαιότερη αίτηση όμως σε άλλες μετέπειτα ζητούσαν μόνο το κειμενακι.

Φαντάζομαι είναι σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις.

Ολοκληρώθηκε αίτηση στο GENEROUS GUARANTEE HOME BONUS με τον παλιό τρόπο (τον ορθόδοξο) με email συναίνεσης και δώρο 50 σε παλιούς τουρίστες στον 1ο λογαριασμό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

46 minutes ago, korakios said:

αυτή τη φορά συμφέρει είναι 120€ αέριο (χωρίς καταναλώσεις πλέον, χωρίς δέσμευση ) και 15+40 ρεύμα δώρα τον πρώτο μήνα . Να δω αν θα παίξει και κανα έξτρα 20ρικο 😛

Τα 15 στο ρεύμα πού τα βρήκες; Δεν έχει 15άρι το smart up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

Δοκίμασε κανένας να πάρεις τα 40€ της ελπέ ηλεκτρονικά ? (βαριέμαι το κατάστημα)

Την προηγούμενη φορά που έτρεχε πάλι το ίδιο πρόγραμμα δηλαδή προσφορά δωρεπιταγης  απο κατάστημα μόνο,  πήρα τηλ το τοπικό κατάστημα και μου λέει εντάξει και τα έστειλα όλα από το σπίτι δεν πήγα κάνει εκεί.Απλα ως γνωστόν έκανα πάνω 1,5 μήνα να πάρω την δώρο επιταγή και τους ενόχλησα και 2 φορές.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 Τα 15 στο ρεύμα πού τα βρήκες; Δεν έχει 15άρι το smart up.

ναι αλλά δε θέλω το smart-up , το απλό το smart θα κλείσω (2*15€)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, favou2000 said:

Την προηγούμενη φορά που έτρεχε πάλι το ίδιο πρόγραμμα δηλαδή προσφορά δωρεπιταγης  απο κατάστημα μόνο,  πήρα τηλ το τοπικό κατάστημα και μου λέει εντάξει και τα έστειλα όλα από το σπίτι δεν πήγα κάνει εκεί.Απλα ως γνωστόν έκανα πάνω 1,5 μήνα να πάρω την δώρο επιταγή και τους ενόχλησα και 2 φορές.

Κι εμένα την πρώτη φορά που είχα πάει στο economy, είχαν καθυστερήσει κάνα μήνα να με καλέσουν για την επιταγή. Το θέμα είναι τι γίνεται σε περίπτωση που αποχωρήσουμε πριν λάβουμε τις επιταγές... νομίζω ένας συμφορουμήτης είχε αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...