Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5477

  • ekrepali

    2070

  • doomnx

    1010

  • takoulou

    636

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά συμβαίνει κάτι τρελό. Ήμουν ήρωνα, πήγα ζενίθ και είχα αντιπρόταση από ήρωνα και είπα οκ. Αυτό έγινε Φεβρουάριο. Λαμβάνω λογαριασμό ζενίθ με περιόδο κατανάλωσης 20/02 ως 21/03 και σήμερα λαμβάνω μήνυμα από ήρωνα ότι καλωσήρθα και ότι εκπροσωπούμαι από τις 24/02. Έχω ήδη πληρώσει τον λογαριασμό ζενίθ ενώ σε επικοινωνία με ήρωνα όταν έλαβα λογαριασμό ζενίθ μου είπαν ότι ναι ακόμα ανήκετε ζενίθ (δεν είχαν ακόμα ενημέρωσε από ΔΕΔΗΕ που τους ήρθε χθες να ενημερώσουν ότι από 24/02 έχω αλλάξει πάροχο). Υποθέτω θα εκδοθεί λογαριασμός από ήρωνα τώρα από 24/02 και για το διάστημα 24/02 ως και 21/03 που ήδη πλήρωσα ζενίθ και θα πρέπει να βγει εκκαθαριστικός από ζενίθ και να έχω αρνητικό λογαριασμό, μπλέχτηκε το πράγμα και ελπίζω να μη διπλοπληρώσω.. Κάποιος με κάποια αντίστοιχη εμπειρία? Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι..

Επεξ/σία από skylouros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, skylouros είπε

Λαμβάνω λογαριασμό ζενίθ με περιόδο κατανάλωσης 20/02 ως 21/03 και σήμερα λαμβάνω μήνυμα από ήρωνα ότι καλωσήρθα και ότι εκπροσωπούμαι από τις 24/02.

Δηλαδή, σύμφωνα με τη Ζενίθ, πχ στις 24/02 σε εκπροσωπούσε η Ζενίθ, και σύμφωνα με τον Ήρωνα σε εκπροσωπούσε ο Ήρων....οκ..

Γιατί...δεν μπορεί ο καθένας να 'χει την... άποψή του; 😂

Επεξ/σία από panosena
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, razkal είπε

για ποιο λογο? πιο ακριβα εχει την kwh

Ναι αλλά με 15 ευρώ επιπλέον δώρο το μήνα στο σύνολο βγαίνει λιγότερο για συνήθεις καταναλώσεις και με την τρέχουσα ΤΕΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panosena είπε

Δηλαδή, σύμφωνα με τη Ζενίθ, πχ στις 24/02 σε εκπροσωπούσε η Ζενίθ, και σύμφωνα με τον Ήρωνα σε εκπροσωπούσε ο Ήρων....οκ..

Γιατί...δεν μπορεί ο καθένας να 'χει την... άποψή του; 😂

Διότι μέχρι να έρθει ενημέρωση από ΔΕΔΗΕ, η ζενίθ με θεωρούσε πελάτη και ο ήρωνας όχι. Τώρα που ήρθε ενημέρωσει από ΔΕΔΗΕ, ο ήρωνας με θεωρεί πελάτη του από 24/02 και η ζενίθ δε θα έπρεπε. Επειδή όμως ο ΔΕΔΗΕ άργησε να ενημερώσει, στο σύστημα φαινομουν ζενίθ ως και χθες και έγινε έκδοση λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, skylouros είπε

Διότι μέχρι να έρθει ενημέρωση από ΔΕΔΗΕ, η ζενίθ με θεωρούσε πελάτη και ο ήρωνας όχι. Τώρα που ήρθε ενημέρωσει από ΔΕΔΗΕ, ο ήρωνας με θεωρεί πελάτη του από 24/02 και η ζενίθ δε θα έπρεπε. Επειδή όμως ο ΔΕΔΗΕ άργησε να ενημερώσει, στο σύστημα φαινομουν ζενίθ ως και χθες και έγινε έκδοση λογαριασμού.

Πρίν φτάσεις στη ράε μίλα με δεδδηε. Δεν γίνεται για το ίδιο χρονικό διάστημα να πληρώσεις σε δύο παρόχους οπότε πες τους να το ξεκαθαρίσει ή να σου γυρίσει τα χρήματα πίσω η ζενίθ ή να μην εκδώσει λογαριασμό ο ήρων για το ίδιο χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με τη VOLTON

θέλουν να μου κόψουν την έκπτωση συνέπειας επειδή "δεν πληρώθηκε στην ώρα του με πάγια ο λογαριασμός".
Η αλήθεια βέβαια, που την συζητήσαμε και συμφωνήσαμε με τράπεζα+Volton είναι ότι

α) για να φτιάξω την πάγια εντολή στην τράπεζα χρειάζομαι τον κωδικό RF που βρίσκεται στον λογαριασμό. Ως νέος πελάτης που τους πρωτοπήγα μια παροχή που δεν είχαν ως πελάτη, έλαβα 1ο λογαριασμό και πρωτοείδα τον RF σε αυτόν τον λογ/σμο.
β) (τράπεζα είπε) αν στήσω την πάγια ΑΦΟΥ έχει εκδοθεί "κάποιος" (δηλαδή αυτός ο 1ος που θα μου έδινε τον RF) λογαριασμός, τότε αυτός ο συγκεκριμένος λογαριασμός δεν μπορεί να πληρωθεί με την αυτή πάγια :D .

που σημάινει ότι εγώ είμαι ανάμεσα στο έκδοση λογαριασμόυ με RF ---> απαίτηση πληρωμής ---> μη πληρωμή επειδή είχε ήδη εκδοθεί ο λογ όταν έστησα την πάγια. Δηλαδή, βάσει της διαδικασίας ανάθεσης πάγιας δεν θα μπορούσε να έχει πληρωθεί
ο λογαριασμός που πρέπει να πληρωθεί με πάγια για να έχω έκπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Πρίν φτάσεις στη ράε μίλα με δεδδηε. Δεν γίνεται για το ίδιο χρονικό διάστημα να πληρώσεις σε δύο παρόχους οπότε πες τους να το ξεκαθαρίσει ή να σου γυρίσει τα χρήματα πίσω η ζενίθ ή να μην εκδώσει λογαριασμό ο ήρων για το ίδιο χρονικό διάστημα.

Ήδη μου είπαν από ήρωνα ότι θα τιμολογηθώ από 24/02, αυτό είναι σίγουρο.. διότι δεδδηε θεωρεί ότι εκπροσωπούμαι από 24/02 παρόλο που ενημέρωσε χθες. Τι να πω.. έλεος. Άντε βγάλε άκρη τώρα με τον άλλο πάροχο που τον έχω ήδη πληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skylouros είπε

Ήδη μου είπαν από ήρωνα ότι θα τιμολογηθώ από 24/02, αυτό είναι σίγουρο.. διότι δεδδηε θεωρεί ότι εκπροσωπούμαι από 24/02 παρόλο που ενημέρωσε χθες. Τι να πω.. έλεος. Άντε βγάλε άκρη τώρα με τον άλλο πάροχο που τον έχω ήδη πληρώσει.

Αναγκαστικά τότε θα πας ΡΑΕ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στους φίλους και φίλες. Μια ερώτηση γενικού περιεχόμενου. Σε σπίτι που  μένουν 1 με 2  άτομα το πολύ, έχω εδώ και καιρό φ.α ,το πράσινο, και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση. Ο τουρισμός δεν με ενδιαφέρει, θέλω να μείνω σε μια εταιρία εκτός καταστροφικών αλλαγών.

Την elpe και τον ηρων δεν τους κοιτάω καν, βλέπω εδώ μέσα πως κλέβουν τον κόσμο. Άρα από τις υπόλοιπες , δηλαδή protergia,nrg,deh, ποια είναι η πιο ηθική; Δεν με ενδιαφέρει να γλιτώνω 10 ευρώ, και να φοβάμαι να με εξαπατούν. Παρακολουθώντας το thread μήνες τώρα, ποια είναι η εταιρία που σε κλέβει λιγότερο; Να αλλάξω, ή να μείνω εκεί που είμαι;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, messinia3 said:

Εμένα πάντως την Παρασκευή πριν ανακοινωθεί το συγκεκριμένο promo μου ειχαν προτείνει 40 Σκλαβενίτη στο  smart up και 40 Σκλαβενίτη +30 σπαστά στο απλό  smart.

απο καταστημα ή τηλεφωνικα? για το smart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DarkoneGr είπε

Την elpe και τον ηρων δεν τους κοιτάω καν, βλέπω εδώ μέσα πως κλέβουν τον κόσμο. Άρα από τις υπόλοιπες , δηλαδή protergia,nrg,deh, ποια είναι η πιο ηθική; Δεν με ενδιαφέρει να γλιτώνω 10 ευρώ, και να φοβάμαι να με εξαπατούν. Παρακολουθώντας το thread μήνες τώρα, ποια είναι η εταιρία που σε κλέβει λιγότερο; Να αλλάξω, ή να μείνω εκεί που είμαι;

 

οι εταιρειες δεν ειναι ο συντροφος σου. Για ολες εχουν ακουστει τα παντα. Εσυ μπορει να εχεις την χειροτερη αντιμετωπιση/αποψη για την ΤΑΔΕ εταιρεια, ενας αλλος εχει να πει τα καλυτερα. Τα ιδια και στις εταιρειες ιντερνετ/τηλεφωνιας. Δεν τις παντρευομαστε, ουτε ειμαστε οπαδοι τους. Παμε οπου βγαινει πιο φτηνα για την τσεπη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, thermaikos4 είπε
34 λεπτά πριν, DarkoneGr είπε

Καλησπέρα στους φίλους και φίλες. Μια ερώτηση γενικού περιεχόμενου. Σε σπίτι που  μένουν 1 με 2  άτομα το πολύ, έχω εδώ και καιρό φ.α ,το πράσινο, και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση. Ο τουρισμός δεν με ενδιαφέρει, θέλω να μείνω σε μια εταιρία εκτός καταστροφικών αλλαγών.

Την elpe και τον ηρων δεν τους κοιτάω καν, βλέπω εδώ μέσα πως κλέβουν τον κόσμο. Άρα από τις υπόλοιπες , δηλαδή protergia,nrg,deh, ποια είναι η πιο ηθική; Δεν με ενδιαφέρει να γλιτώνω 10 ευρώ, και να φοβάμαι να με εξαπατούν. Παρακολουθώντας το thread μήνες τώρα, ποια είναι η εταιρία που σε κλέβει λιγότερο; Να αλλάξω, ή να μείνω εκεί που είμαι;

 

Ευχαριστώ

 

Για μένα η ΔΕΗ είναι έως τώρα η πιο τίμια όσον αφορά την εξυπηρέτηση. Αλλά κακά τα ψέματα, η καλύτερη εξυπηρέτηση είναι αυτή που δεν έχεις ανάγκη.

  • Like 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...