Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, korakios είπε

πάλι δεν κατάλαβες

όταν πήγες volton έδωσες ένδειξη , με αυτή λοιπόν πρεπει να βγήκε τελικός απο ελπέ

αν συμφωνούν τα νούμερα της τελευταίας μέτρησης του τελικού της ελπέ με της αρχικής μέτρησης του τελικού της volton , απο τη στιγμή που είναι αυτά που έδωσες ,τότε σωστά είναι

οχι αυτο ειπα! στο λογαριασμο που ανεβασα εδω, η ένδειξη της προηγουμενης μέτρησης που γραφει ειναι αυτη που ειχα παρει εγω και ειχα στειλει στην αιτηση στην volton (και την οποια την χρησιμοποιησε η Ελπε για να βγαλει τον τελικό)

συμφωνούν δηλαδη τα νουμερα στους λογαριασμους που μου εχουν στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5485

  • ekrepali

    2070

  • doomnx

    1012

  • takoulou

    636

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, jasonas21 είπε

οχι αυτο ειπα! στο λογαριασμο που ανεβασα εδω, η ένδειξη της προηγουμενης μέτρησης που γραφει ειναι αυτη που ειχα παρει εγω και ειχα στειλει στην αιτηση στην volton (και την οποια την χρησιμοποιησε η Ελπε για να βγαλει τον τελικό)

συμφωνούν δηλαδη τα νουμερα στους λογαριασμους που μου εχουν στειλει

ωραία , το λύσαμε το 1ο κομμάτι , πάμε στο 2ο σκέλος

τώρα που ξαναπήγες ελπέ , τα νούμερα που έδωσες στην αίτηση της ελπέ , συμφωνούν με τη μέτρηση που έχει η volton σαν τελευταία κατανάλωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, ήμουν από τα Χριστούγεννα στην elpedison στο smart με τα 100€ δώρο, από τότε έως σήμερα μου έστειλαν τρεις λογαριασμούς, δυο έναντι και έναν εκκαθαριστικό!! Μπορείτε να δείτε σας παρακαλώ πολύ αν όλα είναι σωστά και δεν με έχουν γδάρει;; Υπόψην έχω ΚΟΤ Α το οποίο δεν φαίνεται να το έχουν λάβει υποψιν ( ίσως το έχασα λόγω υψηλής κατανάλωσης; Δεν έχω και νυχτερινό) και έχουν χρεώσει και εγγύηση! Βάζω έναν έναν τους λογαριασμούς γιατί ολοι μαζί ξεπερνάν τα 2mb και δεν ανεβαίνουν αλλιώς!! Ευχαριστώ πολύ!!!

A.pdf

B.pdf

Γ συμπιεσμένο.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, kegokego said:

Καλησπέρα σε όλους, ήμουν από τα Χριστούγεννα στην elpedison στο smart με τα 100€ δώρο, από τότε έως σήμερα μου έστειλαν τρεις λογαριασμούς, δυο έναντι και έναν εκκαθαριστικό!! Μπορείτε να δείτε σας παρακαλώ πολύ αν όλα είναι σωστά και δεν με έχουν γδάρει;; Υπόψην έχω ΚΟΤ Α το οποίο δεν φαίνεται να το έχουν λάβει υποψιν ( ίσως το έχασα λόγω υψηλής κατανάλωσης; Δεν έχω και νυχτερινό) και έχουν χρεώσει και εγγύηση! Βάζω έναν έναν τους λογαριασμούς γιατί ολοι μαζί ξεπερνάν τα 2mb και δεν ανεβαίνουν αλλιώς!! Ευχαριστώ πολύ!!!

A.pdf 1.53 MB · 2 downloads

B.pdf 1.57 MB · 2 downloads

Γ συμπιεσμένο.pdf 1.9 MB · 1 download

Tι όριο 4μήνου έχεις στο ΚΟΤ;

Έκαψες 1681kw σε 85 μέρες... που σημαίνει ότι για να είσαι εντός ορίων, θα έπρεπε να έχεις τουλάχιστον 2373kw όριο 4μηνου!

Σ'έκαψε και το γεγονός ότι δεν έχεις νυχτερινό μετρητή... ίσως η ημερήσια κατανάλωση να ήταν εντός ΚΟΤ και θα χρεωνόσουν μόνο το νυχτερινό.

Τώρα έχασες όλο το ΚΟΤ, πλήρωσες και όλα τα ΥΚΩ, συν τις ρυθμιζόμενες του ΔΕΔΔΗΕ... άστα να πάνε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kegokego είπε

Καλησπέρα σε όλους, ήμουν από τα Χριστούγεννα στην elpedison στο smart με τα 100€ δώρο, από τότε έως σήμερα μου έστειλαν τρεις λογαριασμούς, δυο έναντι και έναν εκκαθαριστικό!! Μπορείτε να δείτε σας παρακαλώ πολύ αν όλα είναι σωστά και δεν με έχουν γδάρει;; Υπόψην έχω ΚΟΤ Α το οποίο δεν φαίνεται να το έχουν λάβει υποψιν ( ίσως το έχασα λόγω υψηλής κατανάλωσης; Δεν έχω και νυχτερινό) και έχουν χρεώσει και εγγύηση! Βάζω έναν έναν τους λογαριασμούς γιατί ολοι μαζί ξεπερνάν τα 2mb και δεν ανεβαίνουν αλλιώς!! Ευχαριστώ πολύ!!!

A.pdf 1.53 MB · 2 downloads

B.pdf 1.57 MB · 2 downloads

Γ συμπιεσμένο.pdf 1.9 MB · 2 downloads

απλά την πάτησες

με την κατανάλωση χάνοντας την έκπτωση ΚΟΤ Α εκτοξεύοντας και τις ρυθμιζόμενες

συν του οτι άργησες να φύγεις

εγγύηση θα σου επιστραφεί στον τελικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Tι όριο 4μήνου έχεις στο ΚΟΤ;

Έκαψες 1681kw σε 85 μέρες... που σημαίνει ότι για να είσαι εντός ορίων, θα έπρεπε να έχεις τουλάχιστον 2373kw όριο 4μηνου!

Σ'έκαψε και το γεγονός ότι δεν έχεις νυχτερινό μετρητή... ίσως η ημερήσια κατανάλωση να ήταν εντός ΚΟΤ και θα χρεωνόσουν μόνο το νυχτερινό.

Τώρα έχασες όλο το ΚΟΤ, πλήρωσες και όλα τα ΥΚΩ, συν τις ρυθμιζόμενες του ΔΕΔΔΗΕ... άστα να πάνε.

 

Το έναντι που δεν πλήρωσα γιατί το χρεώνει στον εκκαθαριστικό; Εκεί δεν ξανά υπολογίζει όλες τις kWh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kegokego είπε

Το έναντι που δεν πλήρωσα γιατί το χρεώνει στον εκκαθαριστικό; Εκεί δεν ξανά υπολογίζει όλες τις kWh?

αφαιρεί την πλασματική κατανάλωση των έναντι στο πεδίο Γ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, kegokego said:

Το έναντι που δεν πλήρωσα γιατί το χρεώνει στον εκκαθαριστικό; Εκεί δεν ξανά υπολογίζει όλες τις kWh?

Παράδειγμα1:

Πας να ψωνίσεις κάτι που κοστίζει 100 ευρώ. Σου λέει ο έμπορος προπλήρωσε 50. Προπληρώνεις.

Την επόμενη μέρα ο έμπορος κόβει απόδειξη 100ευρώ - 50 πιστωτικό από αυτό που προπλήρωσες.

Άρα του χρωστάς επιπλέον 50.

Σύνολο 100

-----------------------------

Παράδειγμα2 (περίπτωση σου)

Πας να ψωνίσεις κάτι που κοστίζει 100 ευρώ. Σου λέει ο έμπορος προπλήρωσε 50. Δεν προπληρώνεις.

Την επόμενη μέρα ο έμπορος κόβει απόδειξη 100ευρώ - 50 πιστωτικό από αυτό που όμως δεν προπλήρωσες.

Άρα του χρωστάς 50 που δεν προπλήρωσες συν 50 το υπόλοιπο.

Σύνολο 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, giannisag17 είπε

Στο φυσικό αέριο έναντι με 38kw για έναν μήνα αξία καθαρού ρεύματος 54,27€ ..

Δηλαδή 1,40 η τιμή kw περίπου.

κάτι υπολογίζεις λάθος , σίγουρα δεν είναι τόσο ,ανέβασε λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, giannisag17 είπε

 

Screenshot_2024-04-18-00-25-03-690_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

έπρεπε να ποστάρεις σειρά-σειρά να έχει σασπένς

~0,16 και ~0,14 χρεώθηκες μείον εκπτώσεις

σου φόρεσαν 38,80€ και 5,94€ , είτε απο συνέπεια που πήρες προκαταβολικά αλλά άφησες ληξιπρόθεσμο  , ή λόγω μηχανογράφησης που αφαιρεί την πλασματική κατανάλωση σε € που πλήρωσες αλλά επιστρέφεις εκπτώσεις και ίσως το βάζουν εκεί , ή λόγω λάθους

Ζήτα ανάλυση απο την εταιρία

Επεξ/σία από korakios
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

έπρεπε να ποστάρεις σειρά-σειρά να έχει σασπένς

~0,16 και ~0,14 χρεώθηκες μείον εκπτώσεις

σου φόρεσαν 38,80€, είτε απο συνέπεια που πήρες προκαταβολικά αλλά άφησες ληξιπρόθεσμο  , ή λόγω μηχανογράφησης που αφαιρεί την πλασματική κατανάλωση σε € που πλήρωσες αλλά επιστρέφεις εκπτώσεις και ίσως το βάζουν εκεί , ή λόγω λάθους

Ζήτα ανάλυση απο την εταιρία

Ok θα το κάνω.!Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...