Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Συμπληρώνεις αυτό:

https://energy.elin.gr/media/mhamv2x3/entypo-amfisvitisis-logariasmou-katanalosis.pdf

Kάνεις αίτημα αμφισβήτησης στο myrae και επισυνάπτεις το παραπάνω.

Ζητάς:

α) Ολική ακύρωση του λογαριασμού για τη παροχή -08, καθώς πέρα από λάθος κατανάλωση περιλαμβάνει δημοτικά τέλη για λάθος περίοδο.

β) Έκδοση τελικού λογαριασμού για τη παροχή -06 για τη περιοδο 29/2 - 5/3 με μηδενική κατανάλωση (θα περιλαμβάνει μόνο δημοτικά τέλη γι'αυτή τη περίοδο)

γ) Να ενημερώσουν το σύστημα τους σύμφωνα με τα στοιχεία του ΔΕΔΔΗΕ ότι η παροχή 08 ξεκίνησε στις 1/4 με ένδειξη τάδε.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ! ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5484

  • ekrepali

    2070

  • doomnx

    1011

  • takoulou

    636

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 minutes ago, kacey said:

αν μου τα είχαν πει όλα αυτά (που είναι ανώμαλα, γιατί βάσει αυτής της διαδικασίας είναι τεχνικά αδύνατον να πληρωθεί σωστά με πάγια εντολή ο 1ος λογ), θα τον είχα πληρώσει χειροκίνητα αφού θα είχα στήσει και την πάγια που θα πιάσει από τον 2ο και μετά.

Κάνε αίτημα αμφισβήτησης στο myrae, επισύναψε τον λογαριασμό. Πες ότι στη 2η σελίδα του εν λόγω λογαριασμού έγραφε ότι μπορούσες να πληρώσεις με πάγια εντολή, χωρίς να υπάρχει διευκρίνιση ότι η Volton λαμβάνει ενημέρωση για την ενεργοποίηση της πάγιας εντολής μετά τη λήξη του λογαριασμού και όχι πριν.

Spoiler

3.jpg.35eef1049bc32cd234c9926205a7d357.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, razkal είπε

2 αιτηματα στη myrae για τη βολτον απο 8/4, καμια απαντηση μεχρι τωρα (στο "Υποβολη Αιτηματος" ακομα).

τηλ την άχρηστη ΡΑΕ καθημερινά και πολλαπλά email στο info υπόψιν τμήματος καταναλωτών

άνοιξε και ΣτΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DarkoneGr είπε

Καλησπέρα στους φίλους και φίλες. Μια ερώτηση γενικού περιεχόμενου. Σε σπίτι που  μένουν 1 με 2  άτομα το πολύ, έχω εδώ και καιρό φ.α ,το πράσινο, και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση. Ο τουρισμός δεν με ενδιαφέρει, θέλω να μείνω σε μια εταιρία εκτός καταστροφικών αλλαγών.

Την elpe και τον ηρων δεν τους κοιτάω καν, βλέπω εδώ μέσα πως κλέβουν τον κόσμο. Άρα από τις υπόλοιπες , δηλαδή protergia,nrg,deh, ποια είναι η πιο ηθική; Δεν με ενδιαφέρει να γλιτώνω 10 ευρώ, και να φοβάμαι να με εξαπατούν. Παρακολουθώντας το thread μήνες τώρα, ποια είναι η εταιρία που σε κλέβει λιγότερο; Να αλλάξω, ή να μείνω εκεί που είμαι;

 

Ευχαριστώ

Επειδή έχω περάσει και απ' τις 5 που αναφέρεις , η απάντησή μου είναι πολύ εύκολη : καμία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Όσοι ενδιαφέρονται για ελπεντισον υπάρχουν οι έξεις προσφορές από το κονε μου. 

Smart με 30€ (15€ επί 2) + 40€ (2 επί 20) Σκλαβενίτη 

Smart up με Απρίλιο και Μαΐο σταθερή τιμή 0,085 + 40€ (2 επί 20) Σκλαβενίτη 

Ξέχασα να ρωτήσω για το σταθερό, φαντάζομαι ότι θα δίνει και για το μπλε το ίδιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DarkoneGr είπε

Καλησπέρα στους φίλους και φίλες. Μια ερώτηση γενικού περιεχόμενου. Σε σπίτι που  μένουν 1 με 2  άτομα το πολύ, έχω εδώ και καιρό φ.α ,το πράσινο, και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση. Ο τουρισμός δεν με ενδιαφέρει, θέλω να μείνω σε μια εταιρία εκτός καταστροφικών αλλαγών.

Την elpe και τον ηρων δεν τους κοιτάω καν, βλέπω εδώ μέσα πως κλέβουν τον κόσμο. Άρα από τις υπόλοιπες , δηλαδή protergia,nrg,deh, ποια είναι η πιο ηθική; Δεν με ενδιαφέρει να γλιτώνω 10 ευρώ, και να φοβάμαι να με εξαπατούν. Παρακολουθώντας το thread μήνες τώρα, ποια είναι η εταιρία που σε κλέβει λιγότερο; Να αλλάξω, ή να μείνω εκεί που είμαι;

 

Ευχαριστώ

ΔΕΗ ασυζητητί , μόνο αυτή είναι μέχρι στιγμής φερέγγυα στο συμβόλαιό της και διαθέτει πολύ συμφέρον σταθερό πρόγραμμα μέχρι τέλος του μήνα. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

Ενδιαφέρομαι για αλλαγή παρόχου για επαγγελματικό τιμολόγιο από ΔΕΗ και διαβάζω εδώ ότι το πιο συμφέρον είναι το We Blue της Eunice. Έχει κάποιος εμπειρία από τη συγκεκριμένη εταιρεία, γιατί το site της δεν είναι ενημερωμένο και αμφιβάλλω για το πόσο αξιόπιστη είναι. 

Ως εναλλακτικές, σκέφτομαι το Power Business Basic της Zenith και το Πράσινο τιμολόγιο της Ελιν.

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

ποια ένδειξη είχε ο τελικός πριν τη  volton ?

Αυτη που γραφει ως προηγούμενη μέτρηση στον τελικό της volton, αυτη δηλαδή που είχα στείλει σε φώτο οταν έκανα την μέτρηση στην Ελπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Nmp είπε

Καλησπέρα, 

Ενδιαφέρομαι για αλλαγή παρόχου για επαγγελματικό τιμολόγιο από ΔΕΗ και διαβάζω εδώ ότι το πιο συμφέρον είναι το We Blue της Eunice. Έχει κάποιος εμπειρία από τη συγκεκριμένη εταιρεία, γιατί το site της δεν είναι ενημερωμένο και αμφιβάλλω για το πόσο αξιόπιστη είναι. 

Ως εναλλακτικές, σκέφτομαι το Power Business Basic της Zenith και το Πράσινο τιμολόγιο της Ελιν.

Ευχαριστώ πολύ!

Αν πεσει η χονδρικη τιμη κατω απο 42-43€ / Mwh αρχιζουν και συμφερουν αλλα προγραμματα αν δε κανω λαθος, ωστοσο οι διαφορες ειναι σχετικα μικρες. Για μεγαλυτερες τιμες ναι, συμφερςι και με διαφορα. Οσο για την εταιρεία μη το σκεφτεσαι, εχω και εγω και αλλοι στο φορουμ. Ολα μεχρι στιγμης πανε μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Αυτη που γραφει ως προηγούμενη μέτρηση στον τελικό της volton, αυτη δηλαδή που είχα στείλει σε φώτο οταν έκανα την μέτρηση στην Ελπε

Καλημερα... Να μιλησεις  και να ρωτησεις τον Δεδδηε με ποιες ενδειξεις εχουν γινει οι αλλαγες;. Και ποτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα αυτά που διαβάζω πήρα μόλις τηλέφωνο στο Δεδηε σχετικά με την επαγγελματική παροχή που γύρισα από ΕΛΠΕ σε Volton πριν λίγες μέρες.

Ευτυχώς και η ημερομηνία και η ένδειξη μέτρηση ήταν σωστά 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιβεβαιωνω και εγω για 40€ σκλαβενιτη + 30€ στον λογαριασμο(15€ για δυο μηνες) για το απλο smart. Οποιος ενδιαφερεται pm

Επεξ/σία από alexander098
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανηλθα!

Μιλησα ξανα με δεδδηε σχετικα με το θεμα εκπροσωπησης με βολτον.

 

13/3 που ολοκληρωθηκε το συμβολαιο τοτε κ εκανε αιτημα η βολτον στον δεδδηε πραγματι.

Παρολα αυτα, εκπροσωπουμαι απο βολτον απο 26/3, με ενδειξεις 25662, ενω η δικη μου μετρηση ηταν 25581.

Την ενδειξη 25662 την εστειλαν μολις χθες στον προηγουμενο παροχο (ελπε) για να εκδωσει τελικο  ...

 

Πιο σκατα δεν γινοταν να παει αυτο :ρ εγω μπορω να κανω αιτηση σε νεο παροχο πχ την Παρασκευη? Ειναι εφικτο οταν ακομα δεν εχω λαβει τελικο απ την ελπε+θα περιμενω ακομα εναν τελικο απο βολτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, σκέφτομαι να πάω στο elpedison smart up, τουλάχιστον για το δίμηνο π έχει την προσφορά. έχει εντοπίσει κανείς καμιά μαιμουνιά στους όρους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...