Προς το περιεχόμενο

Η AMD θα αποκαλύψει επίσημα τους νέους επεξεργαστές Ryzen 7000-series στις 29 Αυγούστου


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να είναι καλοί οι νέοι ryzen, μήπως και κανει ο κόσμος αναβάθμιση. Να τσιμπήσουμε κανα φθηνο μτχ και εμείς που έχουμε μείνει με τα παππούδια. Όλα μου τα συστήματα είναι με DDR3 ακόμα 😃 με καλύτερο τον ι7 2600. Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι και τόσο, ούτε 3Α games παίζω, ούτε χρειάζομαι κατι δυνατο για προγράμματα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, cyberguy είπε

εχω I7 απο τις πρωτες σειρες, τώρα είμαι με τον 9900Κ και 3090 με WQHD οθονη. Ειναι ισως η πρωτη φορά που θα πάω σε AMD μετα απο τόσα χρόνια. Χαμηλότερη κατανάλωση (οπότε και μικρότερη υδρόψυξη) και μεγαλύτεροι χρονισμοί χωρίς τα E cores ακούγεται πολύ καλό. Επίσης δεν αλλάζουν socket ανά γενιά, οπότε με βλέπω να αλλάζω στρατόπεδο. Ο λόγος ειναι οτι θέλω να παίζω με 100+fps σε full αναλύση και είμαι σίγουρος ότι με την 4090 θα έχω bottleneck.

Σε παιχνίδια δεν ξέρω που την είδες την χαμηλότερη κατανάλωση. Παραδοασιακά είναι καρβουνιάρηδες στα games oι ryzen, με εξαίρεση τον 3d οι υπόλοιποι είναι γτπ καβάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Herald είπε

Σε παιχνίδια δεν ξέρω που την είδες την χαμηλότερη κατανάλωση. Παραδοασιακά είναι καρβουνιάρηδες στα games oι ryzen, με εξαίρεση τον 3d οι υπόλοιποι είναι γτπ καβάλα.

Πάλι καλά που δεν ποστάρεις οπαδικά εσύ.

Θα μου λείψουν τα ποστ σου, αλλά υπάρχει και ένα όριο στο πόσα μπορεί ένας άνθρωπος να ανέχεται να διαβάζει.

13 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Μακάρι να είναι καλοί οι νέοι ryzen, μήπως και κανει ο κόσμος αναβάθμιση. Να τσιμπήσουμε κανα φθηνο μτχ και εμείς που έχουμε μείνει με τα παππούδια. Όλα μου τα συστήματα είναι με DDR3 ακόμα 😃 με καλύτερο τον ι7 2600. Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι και τόσο, ούτε 3Α games παίζω, ούτε χρειάζομαι κατι δυνατο για προγράμματα κτλ.

Οι SSD έδωσαν ζωή σε τόσο παλιά συστήματα (μη πω και παλαιότερα).

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, john_dr είπε

Πάλι καλά που δεν ποστάρεις οπαδικά εσύ.

Θα μου λείψουν τα ποστ σου, αλλά υπάρχει και ένα όριο στο πόσα μπορεί ένας άνθρωπος να ανέχεται να διαβάζει.

Δεν είναι οπαδικό το να μεταδίδεις facts. Οπαδικό είναι να αγνοείς την πραγματικότητα γιατί πάει κόντρα στα πσιτεύω σου. 

Το igorslab έχει τρέξει tests μετρωντας efficiency σε gaming. Όπως γράφει και ο ίδιος ο igor, έπαθε σοκ από το πόσο efficient είναι σε σχέση με τα ρύζια. Τα κατασπαράζουν όπως οι λέοντες το θήραμα τους. Οπότε με το να κρύβεις το πρόβλημα της πολύ υψήλης κατανάλωσης σε gaming κάτω απτο χαλάκι δεν κερδίζεις κάτι πέρα από αυτοικανοποίηση ότι κάνεις πλάτη στην εταιρεία της καρδιάς σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
49 minutes ago, Herald said:

Δεν είναι οπαδικό το να μεταδίδεις facts.

Οπαδικός είναι κι ο τρόπος που τα μεταδίδει κάποιος όμως.

Διότι άλλο είναι να πει ότι είναι χειρότερο το Χ από το Υ κι άλλο είναι να λέει επίτηδες για καρβουνιάρηδες/γτπκ/κλπ, ξεκάθαρα για να τσιγκλήσει την "απέναντι" πλευρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apaleytos80 είπε

Μακάρι να είναι καλοί οι νέοι ryzen, μήπως και κανει ο κόσμος αναβάθμιση. Να τσιμπήσουμε κανα φθηνο μτχ και εμείς που έχουμε μείνει με τα παππούδια. Όλα μου τα συστήματα είναι με DDR3 ακόμα 😃 με καλύτερο τον ι7 2600. Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι και τόσο, ούτε 3Α games παίζω, ούτε χρειάζομαι κατι δυνατο για προγράμματα κτλ.

αμα βρεις μητρικη να κανει οβερκλοκ  μπορει να γινει περιπου σαν ι7 4770, ή ι3 10100..

αλλα πρεπει να κλοκαρεις κ τις μνημες. υπαρχει πιθανοτητα να πας κ φτηνες απλες μνημες απο 1600 στα 1800, 2100 οποτε σηκωνει 3050...,1660 gtx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Thresh είπε

Οπαδικός είναι κι ο τρόπος που τα μεταδίδει κάποιος όμως.

Διότι άλλο είναι να πει ότι είναι χειρότερο το Χ από το Υ κι άλλο είναι να λέει επίτηδες για καρβουνιάρηδες/γτπκ/κλπ, ξεκάθαρα για να τσιγκλήσει την "απέναντι" πλευρά.

Είναι και ο igor oπαδός? Γιατί και αυτος χρησιμοποιεί βαρύγδουπους ισχυρισμούς του τύπου "σοκ από την τεράστια διαφορα" και τέτοια. Θελώ να πώ οταν η διαφορά είναι τεράστια, ε τεράστιες θα είναι και οι εκφράσεις 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Herald said:

Είναι και ο igor oπαδός? Γιατί και αυτος χρησιμοποιεί βαρύγδουπους ισχυρισμούς του τύπου "σοκ από την τεράστια διαφορα" και τέτοια. Θελώ να πώ οταν η διαφορά είναι τεράστια, ε τεράστιες θα είναι και οι εκφράσεις 😜 

Δικαιολογίες μόνο και μόνο για να μην παραδεχτείς αυτό που γράφω.

Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό βέβαια. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δικαιολογίες μόνο και μόνο για να μην παραδεχτείς αυτό που γράφω.

Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό βέβαια. 😛

Mα δεν υπάρχει κάτι να παραδεχτώ, αν η διαφορά ήταν 3% λες να έγραφα τσαλαπατάει ας πούμε; Στo igors βλέπει διαφορά που φτάνει και 70%. 

Κατα τα λοιπά συμφωνώ με  το point σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Με τους atom πυρήνες θα μοιράζει χαρτομάντιλα όμως. Η 6πύρηνη "πρόταση" της amd στα 300€ ούτε τον 12600k δεν θα ξεπερνάει σε επιδόσεις, που να τον συγκρίνουμε και με raptorlake. Αμαρτία απτό θεό είναι. Οπότε άσε τα οπαδιλίκια στην άκρη. 

Αυτός να αφήσει τα οπαδιλίκια; Μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να δούμε φθηνός επεξεργαστής και για φορητά συστήματα με μητρικές κια να δέχονται και περισσότερα λειτουργικά συστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, freegr said:

Ελπίζω να δούμε φθηνός επεξεργαστής και για φορητά συστήματα με μητρικές κια να δέχονται και περισσότερα λειτουργικά συστήματα.

Σταθερή αξία τόσα χρόνια τα posts σου.

Tim And Eric Omg GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα specs, τις τιμες και το performance πανω κατω τα ειδαμε απο leaks.
Aυτο που θα εχει ενδιαφερον να δουμε ειναι οι επιδοσεις των APU και τα πραγματικα watt .

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...