Προς το περιεχόμενο

Μου εκοψαν κληση για παρανομο παρκαρισμα μεσα στην πιλοτη της πολυκατοικιας μου


Randroyl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Randroyl είπε

Παιδια πηγα στην τροχαια, μου ειπαν κανονικα απαγορευεται να μπουν σε ιδιωτικους χωρους, αλλα ο συγκεκριμενος κυριος με δικαστικη αποφαση εχει καταφερει να γραφει λεει οποιον παρακρει εκει μεσα. Εγω πρωτη φορα το ακουσα αυτο, εξανα την ενσταση αλλα θα δουμε τι θα γίνει. 

Ο τύπος είναι παραμύθας και εκεί ποντάρει.Εγώ προσωπικά εαν μου το είχαν κάνει αυτό θα το έτρεχα μέχρι εκεί που δεν παίρνει.Ο αστυνομικός που έκοψε την κλήση μπορεί να βρεθεί αρκετά μπλεγμένος που μπήκε σε ιδιωτικό χώρο μη δικαιοδοσίας του.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 426
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

44 λεπτά πριν, Randroyl είπε

Παιδια θα βαλω φωτογραφια να δειτε, ειναι φουλ μεσα στην πιλοτη, πραγματικα δεν ενοχλει κανεναν (ειναι στον τοιχο) και η πιλοτη δεν εχει σημειωμενα παρκινγκ.

Τι να δούμε από την πιλοτή, την κλήση δείξε μας, ή τουλάχιστον πες μας σε ποιο άρθρο του κοκ βασίστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Randroyl είπε

Παιδια πηγα στην τροχαια, μου ειπαν κανονικα απαγορευεται να μπουν σε ιδιωτικους χωρους, αλλα ο συγκεκριμενος κυριος με δικαστικη αποφαση εχει καταφερει να γραφει λεει οποιον παρακρει εκει μεσα. Εγω πρωτη φορα το ακουσα αυτο, εξανα την ενσταση αλλα θα δουμε τι θα γίνει. 

Ζητα να σου δείξουν την δικαστική αποφαση, μολις σου πει οχι πες θελω να καταθεσω μυνηση στο όργανο που εκοψε την κληση για παραβαση καθηκοντος. 

βασικα αν δεν εισαι τρολ ανέβασε την κλήση να δουμε ... 

αλλιως μαλλον ο τυπος εχει γνωστο στην ελας και σε γλεντανε παρανομα 

Επεξ/σία από tounion
  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης απόσο γνωρίζω , οι δικαστικές αποφάσεις δημιουργούν δεδικασμένο άρα μετά ισχύουν καθολικά για όλους και όχι μονομερώς.Άρα π@π@ριες σου είπαν.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Randroyl είπε

Παιδια πηγα στην τροχαια, μου ειπαν κανονικα απαγορευεται να μπουν σε ιδιωτικους χωρους, αλλα ο συγκεκριμενος κυριος με δικαστικη αποφαση εχει καταφερει να γραφει λεει οποιον παρακρει εκει μεσα. Εγω πρωτη φορα το ακουσα αυτο, εξανα την ενσταση αλλα θα δουμε τι θα γίνει. 

Το πιο σωστό πράγμα κάνατε. Τώρα τουλάχιστον, είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εγγράφως. Εκεί θα μπορέσετε να δείτε τι ακριβώς συμβαίνει.

Εκ πρώτης όψεως πάντως, συμφωνώ με τα όσα έχουν ήδη ειπωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακριβως ετσι εγινε, ελεγε το ονομα του κυριου η αποφαση και απο οτι καταλαβα εγινε θεμα και με μια αλλη κυρια που παρκαρε και αυτη εκει πριν μερικες μερες, αλλα εγω δεν το ηξερα. Φανταστειτε οτι στην τροχαια ηξεραν ονομαστικα τον κυριο και μου λεγανε οτι ουτε αυτοι δεν ξερουνε πως το κατάφερε ολο αυτο. Ευγενικοι ηταν πάντως και ηταν και οι ιδιοι μπερδεμενοι με το ολο θεμα. Εκανα ενσταση και οτι γίνει. 

Δεν ειμαι τρολ, μου εδειξαν την αποφαση και ελεγε το ονομα του, αλλα δεν τη διαβασα λεπτομερώς. Γενικα ηταν ευγενικοι οο αμθρωποι. Θα ανεβασω φωτο την κλήση τώρα 

Screenshot_20220824_143013.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Randroyl είπε

Ναι ακριβως ετσι εγινε, ελεγε το ονομα του κυριου η αποφαση και απο οτι καταλαβα εγινε θεμα και με μια αλλη κυρια που παρκαρε και αυτη εκει πριν μερικες μερες, αλλα εγω δεν το ηξερα. Φανταστειτε οτι στην τροχαια ηξεραν ονομαστικα τον κυριο και μου λεγανε οτι ουτε αυτοι δεν ξερουνε πως το κατάφερε ολο αυτο. Ευγενικοι ηταν πάντως και ηταν και οι ιδιοι μπερδεμενοι με το ολο θεμα. Εκανα ενσταση και οτι γίνει. 

Ακόμα και έτσι να είναι και να έχει στα χέρια του τη δικαστική απόφαση , δεν μπορεί ο νόμος να είναι πασπαρτού και να εφαρμόζεται μονομερώς.Ρώτα κανένα δικηγόρο και μην το αφήνεις έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Θα έπρεπε να πάρεις αντίγραφο της δικαστικής υπόθεσης.. Να δεις τι αναφέρει..Θα βρεις την κυρία και θα κατάθεσης αγωγή μαζί της... Ρωτήστε και κανένα δικηγόρο οπωσδήποτε.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη λετε να το συνεχίσω παραπανω? Αλλα τι μπορω να κανω? Να ρωτησω καποιον δικηγόρο? Μου ειπαν στην τροχαια οτι αν θελω μπορω να παρω την δικαστική αποφαση να εχω αντιγραφο, αλλα δεν την πηρα, ισως μαλακια, αλλα πιστευω οτι αν παω θα μου τη δωσουν. Να την παρω και να παω σε δικηγόρο? Η αλήθεια ειναι οτι με εχει τσατισει ο τυπας, αλλα οι τυπαδες στην τροχαια μου ειπαν οτι ασχολουνται πολυ καιρο με αυτον και δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι πως τα εχει καταφερει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Randroyl είπε

Δηλαδη λετε να το συνεχίσω παραπανω? Αλλα τι μπορω να κανω? Να ρωτησω καποιον δικηγόρο? Μου ειπαν στην τροχαια οτι αν θελω μπορω να παρω την δικαστική αποφαση να εχω αντιγραφο, αλλα δεν την πηρα, ισως μαλακια, αλλα πιστευω οτι αν παω θα μου τη δωσουν. Να την παρω και να παω σε δικηγόρο? Η αλήθεια ειναι οτι με εχει τσατισει ο τυπας, αλλα οι τυπαδες στην τροχαια μου ειπαν οτι ασχολουνται πολυ καιρο με αυτον και δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι πως τα εχει καταφερει 

οπωσδηποτε αντιγραφο αλλιως τι να λεμε τωρα στην τυχη.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα... Θα έπρεπε να πάρεις αντίγραφο της δικαστικής υπόθεσης.. Να δεις τι αναφέρει..Θα βρεις την κυρία και θα κατάθεσης αγωγή μαζί της... Ρωτήστε και κανένα δικηγόρο οπωσδήποτε.. 

Μου ακουγεται καλη ιδέα αυτο. Και στην τροχεα ητνα ανοιχτοι στο να μου τη δωσουν, οποτε θα ξαναπερασω απο εκει αν είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Randroyl είπε

Μου ακουγεται καλη ιδέα αυτο. Και στην τροχεα ητνα ανοιχτοι στο να μου τη δωσουν, οποτε θα ξαναπερασω απο εκει αν είναι. 

Όχι αν είναι.. Πας άμεσα.. Και βλέπεις τι αναφέρει γενικά.. Δεν γίνεται αυτό δικαστική απόφαση... Και ρωτάς κατευθείαν  τον δικηγόρο μαζί με την κυρία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο....Αν κατάλαβα καλά είπες οτι έχει και νοικιάζει στην πολυκατοικία airbnb ; Έχω την εντύπωση οτι ή το έχουν απαγορεύσει με νόμο αυτό , ή πρέπει στο καταστατικό της πολυκατοικίας να έχουν συμφωνήσει πάνω από τους μισούς (το 50%+) για να είσαι νόμιμος να κάνεις κάτι τέτοιο....Για δες το λίγο γιατί ο τυπάς πολύ εξουσία το παίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tarantules είπε

Και κάτι άλλο....Αν κατάλαβα καλά είπες οτι έχει και νοικιάζει στην πολυκατοικία airbnb ; Έχω την εντύπωση οτι ή το έχουν απαγορεύσει με νόμο αυτό , ή πρέπει στο καταστατικό της πολυκατοικίας να έχουν συμφωνήσει πάνω από τους μισούς (το 50%+) για να είσαι νόμιμος να κάνεις κάτι τέτοιο....Για δες το λίγο γιατί ο τυπάς πολύ εξουσία το παίζει.

Ούτε έχει απογορευτεί με νόμο, ούτε είναι απαραίτητο να το επιτρέπει το καταστατικό.

Απλά χρειάζεται να μην το απαγορεύει το καταστατικό.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, redmamba είπε

Η τροχαία δε μπορεί να βεβαιώσει παράβαση μέσα σε πυλωτη. Το ξέρω από προσωπική εμπειρία γιατί στην πολυκατοικία που έχω το γραφείο μου καποιοι ελληναρες παρκάρουν παράνομα στην πυλωτη, χωρίς να μένουν στην πολυκατοικία, ακριβως επειδή ξέρουν ότι δε μπορει να τους γράψει η τροχαία 

Βαζεις αλυσιδα και τους κλειδωνεις μεσα και ασε τους να κουρευονται.

 

Στα του θεματος ,ο μπαρμπας προφανως εχει γερο βυσμα στο ΑΤ οπως και ανεφερα εξαρχης.Μυριζε η υποθεση.Ουτε δικαστικη αποφαση ,ουτε τιποτα.

Αν οντως δεν ειναι τρολ η ιστορια, αν εχεις διαθεση μπορεις να τους γλεντησεις αγρια.Εγω προσωπικα θα το εκανα.

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...