Προς το περιεχόμενο

Δεν λαμβάνω sms επιβεβαίωσης από το Instagram


Elenak_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Getta Robo είπε

Τιποτα, το παραμικρο. Ουτε SMS ουτε email. Εχω δοκιμασει ηδη δεκαδες φορες, και εγω, και φιλοι στο εξωτερικο. Απλα δεν λειτουργει η επιλογη ανακτησης.

Δεν χρησιμοποιω instagram στο κινητο η απο εφαρμογη, αλλα απο σταθερο υπολογιστη. Και παλι ομως, με φιλους που μιλησα και επιχειρησαν οι ιδιοι απο εφαρμογες και απο IP του εξωτερικου, απλα δεν λειτουργει η ανακτηση. Το ιδιο ισχυει και με WIFI δικτυα. Τζιφος.

Πολύ περίεργο.. αν πάντως βρεθεί λύση (το ελπίζω δηλαδή!!) γράψε να την ξέρουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 hours ago, ElenivasL said:

Πολύ περίεργο.. αν πάντως βρεθεί λύση (το ελπίζω δηλαδή!!) γράψε να την ξέρουμε. 

Δοκιμασα παλι για τα τυπικα να συνδεθω.
 

Απο αλλες συνδεσεις με διαφορετικες IP και διαφορετικα προγραμματα σε private mode, δεν λαμβανω ουτε SMS ουτε EMAIL. Μια απο τα ιδια και σημερα.

Και για την προηγουμενη ερωτηση σου που μου διεφυγε. Ναι ο λογαριασμος μου ειναι ενεργος. Δηλαδη οι επαφες μου βλεπουν το υλικο που εχω διαμοιρασει και μπορουν και μου στελνουν μηνυματα, διχως να φαινεται οτι εχω αποκλειστει η κατι παρεμφερες.
Απλα δεν μπορω να συνδεθω επειδη δεν μου ερχεται ποτε καμια επιβεβαιωση.

Δεν θα με ενοιαζε κατι απο ολα αυτα, αλλα εχω ερθει σε επικοινωνια με οργανισμο και εχω χασει τα μηνυματα μου. Δεν εχω αλλο τροπο ανακτησης η επικοινωνιας μαζι τους.

Καλο 2024 πλεον για να γινει κατι και βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεωτερα επι του θεματος

Επειτα απο:

Διψηφιο αριθμο προσπαθειων μου να ανακτησω το κωδικο μου, μεσω μηνυματος στον αριθμο μου η στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο μου, απο πεντε διαφορετικα προγραμματα

αντιστοιχες προσπαθειες φιλων απο 3 χωρες

Και 3 εισητηρια στην τεχνητη νοημοσυνη για την και καλα εξυπηρετηση πελατων του instagram

 

Τελικως, εγκατεστησα το προγραμμα Pale Moon οπου ολοκληρωσε κανονικα την διαδικασια και ελαβα επιβεβαιωτικο μηνυμα στο κινητο μου

...

Υγεια πανω απο ολα παιδια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2023 στις 5:13 ΜΜ, Getta Robo είπε

Νεωτερα επι του θεματος

Επειτα απο:

Διψηφιο αριθμο προσπαθειων μου να ανακτησω το κωδικο μου, μεσω μηνυματος στον αριθμο μου η στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο μου, απο πεντε διαφορετικα προγραμματα

αντιστοιχες προσπαθειες φιλων απο 3 χωρες

Και 3 εισητηρια στην τεχνητη νοημοσυνη για την και καλα εξυπηρετηση πελατων του instagram

 

Τελικως, εγκατεστησα το προγραμμα Pale Moon οπου ολοκληρωσε κανονικα την διαδικασια και ελαβα επιβεβαιωτικο μηνυμα στο κινητο μου

...

Υγεια πανω απο ολα παιδια!

 

Πρώτη φορά ακούω για αυτό το πρόγραμμα!  

Τουλάχιστον, κατάφερες να συνδεθείς στο λογαριασμό σου! Και μάλιστα πριν αλλάξει ο χρόνος χαχαχα 

Καλή χρονιά με υγεία!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, ElenivasL said:

Πρώτη φορά ακούω για αυτό το πρόγραμμα!  

Τουλάχιστον, κατάφερες να συνδεθείς στο λογαριασμό σου! Και μάλιστα πριν αλλάξει ο χρόνος χαχαχα 

Καλή χρονιά με υγεία!! 

Ειναι ενα απο τα πολλα προγραμματαοπου βασιζονται σε διαφορες εκδοσεις του Mozilla Firefox.

Εκανα ομως καποια πειραματα για να δω ποια αλλα προγραμματα μου επιτρεπουν να κανω ανακτηση με SMS / Email.

Λοιπον απο τα ελαχιστα που εχω επιτυχια ειναι ο Pale Moon και Maxthon. Πλεον χρησιμοποιω τον τελευταιο για τα Facebook / Instagram και δεν εχω ζητηματα.. εστω προς το παρων

Τα: Firefox, Edge, Chrome, Brave, Vivaldi, Opera δεν λειτουργουν με το instagram. Δηλαδη, βαζω τον σωστο κωδικο, και συνεχιζει η υπηρεσια να απαιτει επιβεβαιωση οπου δεν λαμβανω ποτε, οτι και συνδιασμο να κανω. Με τον Maxthon ομως ξεπεραστηκε αυτο.

Ευτυχως που τα καταφερα γιατι μου ειχαν απαντησει σε καποια μηνυματα οπου δεν ειχα αλλο τροπο να διαβαζω.

Να εισαι καλα και χρονια πολλα επισης!

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά! Προσπαθώ να ανεβάσω από χθες στο Instagram πολλαπλές φωτο 16:9, τικαρω την επιλογή για να φαινονται ολοκληρες αλλά μου τις κόβει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Όλες έχουν την ίδια διάσταση (16:9). Το έχω κάνει στο παρελθόν δίχως πρόβλημα αλλά τώρα δεν φαίνονται ολόκληρες. Γνωρίζει κάποιος πως λύνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, PanagiotisPC said:

Καλή χρονιά! Προσπαθώ να ανεβάσω από χθες στο Instagram πολλαπλές φωτο 16:9, τικαρω την επιλογή για να φαινονται ολοκληρες αλλά μου τις κόβει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Όλες έχουν την ίδια διάσταση (16:9). Το έχω κάνει στο παρελθόν δίχως πρόβλημα αλλά τώρα δεν φαίνονται ολόκληρες. Γνωρίζει κάποιος πως λύνεται;

 

JK_Minutes_Of_Meeting_February_2023-Google-Sheets-5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sablj είπε

 

JK_Minutes_Of_Meeting_February_2023-Google-Sheets-5.png

Αυτές τις διαστάσεις ακριβώς χρησιμοποιώ (1080x566) και δεν μου τις εμφανίζει ολόκληρες. Μου τις κάνει crop είτε ως τετράγωνο είτε ως πορτραίτο. Δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, PanagiotisPC said:

Αυτές τις διαστάσεις ακριβώς χρησιμοποιώ (1080x566) και δεν μου τις εμφανίζει ολόκληρες. Μου τις κάνει crop είτε ως τετράγωνο είτε ως πορτραίτο. Δεν ξέρω τι παίζει.

Μπορεί να bugαρε. Δοκίμασε τα κλασσικά (δες αν υπάρχει update, clear cache κλπ) και αν δεν λειτουργήσει δοκίμασε αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2024 στις 1:01 ΜΜ, Efi_Mt είπε

Εμενα μου επανηλθε μετα απο 3-4 μερες… καντε υπομονη και ξαναπροσπαθηστε… 

καλη χρονια!!!

Γεια σας, καλή χρονιά! Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, εδώ και μία ημέρα. Ακόμη κι όταν δηλώνω άλλο κινητό κωδικός δεν έρχεται ποτέ. Η τελευταία προσπάθεια που έκανα ήταν χθες το βράδυ χωρίς να το έχω αφήσει πολλές ώρες. Τώρα θα το αφήσω 24 ώρες και θα προσπαθήσω πάλι μετά. Έβγαζε και σε εσάς την ειδοποίηση που βγάζει κι εμένα στη φώτο; Επίσης δοκιμάσατε και όταν πέρασε 24ωρο από την τελευταία φορά και δεν έγινε κάτι ή το αφήσατε πλήρεις 3 ημέρες χωρίς να κάνετε κάτι; Σας παρακαλώ απαντήστε μου να καθησυχασω έστω και λίγο γιατί έχω απελπιστεί αλήθεια!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Screenshot_20240104_233224_com.android.chrome_edit_36022207463253.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Nelluna said:

Γεια σας, καλή χρονιά! Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, εδώ και μία ημέρα. Ακόμη κι όταν δηλώνω άλλο κινητό κωδικός δεν έρχεται ποτέ. Η τελευταία προσπάθεια που έκανα ήταν χθες το βράδυ χωρίς να το έχω αφήσει πολλές ώρες. Τώρα θα το αφήσω 24 ώρες και θα προσπαθήσω πάλι μετά. Έβγαζε και σε εσάς την ειδοποίηση που βγάζει κι εμένα στη φώτο; Επίσης δοκιμάσατε και όταν πέρασε 24ωρο από την τελευταία φορά και δεν έγινε κάτι ή το αφήσατε πλήρεις 3 ημέρες χωρίς να κάνετε κάτι; Σας παρακαλώ απαντήστε μου να καθησυχασω έστω και λίγο γιατί έχω απελπιστεί αλήθεια!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλησπερα.

Αν δεν λαβεις μηνυμα η σελιδα ανακτησης εντος των ημερων, δοκιμασε να επαναλαβεις την διαδικασια μεσω του προγραμματος Maxthon ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mx.browser&hl=en_US )

Πανω απο εναμιση μηνα τωρα ειναι ο μοναδικος τροπος που μου λειτουργει η σελιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Καλησπερα.

Αν δεν λαβεις μηνυμα η σελιδα ανακτησης εντος των ημερων, δοκιμασε να επαναλαβεις την διαδικασια μεσω του προγραμματος Maxthon ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mx.browser&hl=en_US )

Πανω απο εναμιση μηνα τωρα ειναι ο μοναδικος τροπος που μου λειτουργει η σελιδα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το είχα δει παραπάνω και το δοκίμασα μέσω του Maxthon αλλά τίποτα, πάλι τα ίδια με τον κωδικό. Ελπίζω να αλλάξει σύντομα αυτό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Nelluna said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το είχα δει παραπάνω και το δοκίμασα μέσω του Maxthon αλλά τίποτα, πάλι τα ίδια με τον κωδικό. Ελπίζω να αλλάξει σύντομα αυτό.. 

Ζητησες να γινει ανακτηση κωδικου μεσω του κινητου η μεσω email; Αν επελεξες μονο το ενα απο τα δυο, δοκιμασε και το δευτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Ζητησες να γινει ανακτηση κωδικου μεσω του κινητου η μεσω email; Αν επελεξες μονο το ενα απο τα δυο, δοκιμασε και το δευτερο.

Ναι, χθες που το δοκίμασα το έκανα και με τους 2 τρόπους αλλά και τις δύο φορές μου ήρθε ένα λινκ για ανάκτηση και όταν το πατάω μου βγάζει πάλι ότι θα έρθει κωδικός στον αριθμό του κινητού, ο οποίος δεν έρχεται ποτέ.. Εν ολίγοις πάντα καταλήγω σε αυτό το βήμα και εκεί κολλάει,εχω απελπιστεί αλήθεια..Ελπίζω μετά από 24 ώρες να ξεκολλήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...