Προς το περιεχόμενο

Δεν λαμβάνω sms επιβεβαίωσης από το Instagram


Elenak_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Grigoris_bour είπε

Καλησπέρα ....το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και μόλις το έλυσα!!

Aν έλεγες και τον τρόπο που το έλυσες..................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα κ εγω απο χθες… μπορειτε να μου πειτε πως το επιλυσατε? Ευχαριστω

Στις 6/7/2023 στις 3:22 ΜΜ, Kwstas_sprs είπε

Καλησπέρα! Μπήκα και εγώ εχθές το βράδυ, έβαλα έναν άλλον αριθμό κινητού και πήγε κανονικά το μήνυμα και μπηκα! Έβαλα από εδώ και πέρα να παίρνω κωδικό από εφαρμογή και όχι με μήνυμα ώστε να μην το ξαναπάθω! Προτείνω να κάνεις το ίδιο!

Πως μπορεσες να αλλαξεις τον αριθμο; Προσπαθησα κ εγω και μου γραφει σφαλμα.

Στις 6/7/2023 στις 3:22 ΜΜ, Kwstas_sprs είπε

Καλησπέρα! Μπήκα και εγώ εχθές το βράδυ, έβαλα έναν άλλον αριθμό κινητού και πήγε κανονικά το μήνυμα και μπηκα! Έβαλα από εδώ και πέρα να παίρνω κωδικό από εφαρμογή και όχι με μήνυμα ώστε να μην το ξαναπάθω! Προτείνω να κάνεις το ίδιο!

Πως μπορεσες να αλλαξεις τον αριθμο; Προσπαθησα κ εγω και μου γραφει σφαλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρήκα στο ίντερνετ εικονικό αριθμό για sms μόνο .. είναι δωρεάν )

Από Ηνωμένες πολιτείες ο αριθμός...και ήρθε εκεί το sms έβαλα τον κωδικό και με άφησε να μπω και μπήκα στις ρυθμίσεις μετά και άλλαξα τον αριθμό πάλι και έβαλα έναν άλλο κανονικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Grigoris_bour είπε

Εγώ βρήκα στο ίντερνετ εικονικό αριθμό για sms μόνο .. είναι δωρεάν )

Από Ηνωμένες πολιτείες ο αριθμός...και ήρθε εκεί το sms έβαλα τον κωδικό και με άφησε να μπω και μπήκα στις ρυθμίσεις μετά και άλλαξα τον αριθμό πάλι και έβαλα έναν άλλο κανονικό 

Πως μπηκες ομως να τον αλλαξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grigoris_bour είπε

Απ' τις ρυθμίσεις του ινσταγραμ αλλάζεις τον αριθμό και μετά σου έρχεται ένα sms στον άλλον αριθμό και είσαι κομπλέ 

Αυτό λογικά ισχύει εφόσον έχεις ήδη πρόσβαση...🤔

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακριβώς αυτό το πρόβλημα... Δεν έρχεται to verification code. Υπάρχει τελικά λύση; Είχα και εγώ κατεβασμένη εφαρμογή unfollowers... μια ολόκληρη μέρα δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό.. 

IMG_4228.jpeg

Στις 16/7/2023 στις 10:48 ΠΜ, chocorellos είπε

Καλημέρα 

αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα γι αυτό επαναφέρω το θέμα. 

η αληθεια είναι από ότι κατέβασα μια εφαρμογή για να βλέπω τους ακόλουθους μου και από το πρωί σήμερα έχω το ίδιο πρόβλημα. δεν μου έρχεται κωδικός ασφαλείας στο κινητό που έχω δηλωμένο. κάπου είδα ότι κάποιοι έβαλαν άλλο κινητό και στάλθηκε ο κωδικός κανονικά αλλά από την στιγμή που έχεις δηλωμένο το δικό σου κινητό μέσα στην εφαρμογή, τι σόι μέτρα ασφαλείας είναι αν βάλεις άλλο κινητό και στο στείλουν κωδικο κανονικά? (edit:όσες φορές δοκίμασα να βάλω άλλο κινητό δεν έστελνε κάτι, όχι έστελνε και δεν έρχονταν, απλά δεν έστελνε)

υπάρχει κάποια άλλη λύση από όσους είχαν το ίδιο θέμα?

κάπου διάβασα ότι πρέπει να αφήσεις 2-3 μέρες το instagram και να δοκιμάσεις μετά.

επίσης άλλαξα τον κωδικό μου μετά από αυτο

μια από τα ίδια..
Βρέθηκε καμία λύση;; 
δεν θέλω να χάσω τον λογαριασμό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://online-sms.org/el

Εγώ εδώ μπήκα έβαλα ένα αριθμό από αυτούς που έχει η σελίδα ήρθε το sms και έτσι άνοιξα το ινστα ! Και μετά απ' τις ρυθμίσεις το άλλαξα με κανονικό αριθμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grigoris_bour είπε

https://online-sms.org/el

Εγώ εδώ μπήκα έβαλα ένα αριθμό από αυτούς που έχει η σελίδα ήρθε το sms και έτσι άνοιξα το ινστα ! Και μετά απ' τις ρυθμίσεις το άλλαξα με κανονικό αριθμό 

Επειδή διαβάζοντας το νήμα κάπου τα πράγματα έχουν ανακατευτεί, καλό θα ήταν να υπάρχει ξεκάθαρη πληροφορία.

Το αρχικό πρόβλημα που έχει αναφερθεί είναι πως δεν υπάρχει πρόσβαση, εσύ όμως με τη μέθοδο που αναφέρεις υποδεικνύεις ότι έχεις πρόσβαση για να μπορέσεις να κάνεις την αλλαγή αυτή.

Έχω καταλάβει κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Grigoris_bour είπε

Δεν σου έρχεται το sms για να κάνεις επιβεβαίωση αριθμού σωστά ;;

Εγώ δεν έχω αυτό το θέμα, γενικώς αλλά ναι!

συνήθως αυτό γίνεται...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν περιμένεις στην οθόνη για να βάλεις τον κωδικό αν κάνεις πίσω σου δείχνει τον αριθμό τηλεφώνου σου και αν θες μπορείς να βάλεις κάποιον άλλον να ερθει εκεί το συγκεκριμένο SMS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Grigoris_bour είπε

Όταν περιμένεις στην οθόνη για να βάλεις τον κωδικό αν κάνεις πίσω σου δείχνει τον αριθμό τηλεφώνου σου και αν θες μπορείς να βάλεις κάποιον άλλον να ερθει εκεί το συγκεκριμένο SMS 

...κατανοητό αυτό αλλά πως καταλαβαίνει ότι ο Χ τηλεφωνικός αριθμός είναι δεσμευμένος με τον δικό σου; 

Έτσι όπως ακούγεται πιο πολύ για bug μου μυρίζει :P 

 

Θενξ όμως για την πληροφορία, θα βοηθήσει λίγο παραπάνω του χρήστες που έχουν μείνει εκτός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Grigoris_bour είπε

Και εγώ απορούσα στην αρχή αλλά τον δέχεται τώρα δεν ξέρω αν είναι bug  αλλά κάτι τέτοιο μου βρωμάει και εμένα 

Προσπαθώ να το καταλάβω. Μια τέτοια διαδικασία ίσως είναι και ο λόγος που γίνονται πολλές αναφορές από άτομα που χάνουν την πρόσβαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...