Προς το περιεχόμενο

Δεν λαμβάνω sms επιβεβαίωσης από το Instagram


Elenak_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους από χθές αντιμετώπισα και εγώ το πρόβλημα που αναφέρετε από πάνω δλδ να μην έρχονται τα sms. Τη λύση τη βρήκα πηγαίνοντας μέσα απο το fb που ειχα κοινο λογαριασμό με το insta και απενεργοποίησα την ταυτοποίση δυο παραγόντων δλδ έβγαλα την επιλογή του τηλεφώνου. Μετά έκανα σύνδεση με τους κωδικούς μου και όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε πως ακριβώς το κάνατε αυτό μεσω του fb γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα; 

Καλησπέρα παιδιά! 

Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα από χθες. Προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή αλλά τίποτα. Το email το έχω επιβεβαιώσει αλλά θέλει και sms και μήνυμα δεν λαμβάνω ποτέ. Όσοι λύσατε το πρόβλημα μπορείτε να μου πείτε τι κάνατε; έχω δοκιμάσει και να ξαναστειλω και να ξανακατεβασω την εφαρμογή και να γράψω άλλο κινητό και όλα αυτά που έχετε γράψει αλλά ακόμα τίποτα. Στα email δεν απαντάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο facebook. Θέλω να συνδέσω σε άλλο browser και δεν μου έρχεται sms. O αριθμός είναι δηλωμένος σωστά.

Μπορεί να τσεκάρει κανένας αν ο αριθμός που έρχονται τα sms είναι 5ψηφιος. Μήπως έχω ενεργοποιήσει τη φραγή από την cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, medidia said:

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο facebook. Θέλω να συνδέσω σε άλλο browser και δεν μου έρχεται sms. O αριθμός είναι δηλωμένος σωστά.

Μπορεί να τσεκάρει κανένας αν ο αριθμός που έρχονται τα sms είναι 5ψηφιος. Μήπως έχω ενεργοποιήσει τη φραγή από την cosmote.

Υπαρχει καποιου ειδους ασυμβατοτητα / αποκλεισμος διαφορων προγραμματων απο την meta για τα facebook / instagram. Δοκιμασε να κανεις την διαδικασια με τα Maxthon / Pale Moon, ειναι τα μοναδικα που μου λειτουργουν μεχρι σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Getta Robo είπε

Υπαρχει καποιου ειδους ασυμβατοτητα / αποκλεισμος διαφορων προγραμματων απο την meta για τα facebook / instagram. Δοκιμασε να κανεις την διαδικασια με τα Maxthon / Pale Moon, ειναι τα μοναδικα που μου λειτουργουν μεχρι σημερα.

Δοκίμασα να προσθέσω άλλο ελληνικό νούμερο και ήρθε το sms να το προσθέσω στο άλλο νούμερο. Αντίθετα όταν πήγα να κάνω login σε άλλο browser πάλι δεν ήρθε αλλά αυτή τη φορά μου είχε μήνυμα για ύποπτη συμπεριφιρά. 

Το διάβασα πιο πάνω για τις παραπάνω εφαρμογές. Προς το παρόν θα περιμένω για να μην μπλέξω με τρίτες εφαρμογές. Είχα δοκιμάσει αρχές Ιανουαρίου και σήμερα. Θα δοκιμάσω σε κανά μήνα πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, medidia said:

Δοκίμασα να προσθέσω άλλο ελληνικό νούμερο και ήρθε το sms να το προσθέσω στο άλλο νούμερο. Αντίθετα όταν πήγα να κάνω login σε άλλο browser πάλι δεν ήρθε αλλά αυτή τη φορά μου είχε μήνυμα για ύποπτη συμπεριφιρά. 

Το διάβασα πιο πάνω για τις παραπάνω εφαρμογές. Προς το παρόν θα περιμένω για να μην μπλέξω με τρίτες εφαρμογές. Είχα δοκιμάσει αρχές Ιανουαρίου και σήμερα. Θα δοκιμάσω σε κανά μήνα πάλι.

Δυστηχως ειναι παγκοσμιο το φαινομενο και δεν εχει δωθει ακομα λυση. Ακριβως τα ιδια αντιμετωπιζα - και αντιμετωπιζω απο της 5 Δεκεμβρη ως σημερα.

Μοναδικη λυση εχω τον Maxthon, οποιοσδηποτε αλλος συνδιασμος δεν εχει αποτελεσματα.

Μπορεις να κανεις μια προσπαθεια να επικοινωνησεις με μηνυμα μαζι τους, αλλα οσα ειχα στειλει απαντανε αυτοματοποιημενα και ανακυκλωνουν οσα γραφουν ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, medidia said:

Από αυτο το 5ψηφιο λαμβάνεται το sms με το κωδικό 

Μήπως επειδή είναι 5ψηφιο μπλόκαρεται από cosmote?

Εχω cosmote συνδεση. Λαμβανω πενταψηφια απο ολες τις υπηρεσιες, αφου δεν εχω καποιου ειδους φραγη.

Το προβλημα ομως ειναι στην ιδια την meta, αφου λογω τεχνικου τους προβληματος, δεν στελνει σε πολλα ατομα μηνυματα ανακτησης για τους περισσοτερους browsers.

Μοναδικες εξαιρεσεις πχ για εμενα ειναι οι Maxthon και Pale Moon, με ολους τους υπολοιπους απλα δεν λαμβανω τιποτα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω πάθει και εγώ αυτό το θέμα από το μεσημέρι τα έχω δόκιμα όλα αλλά τπτ οποίος το έχει φτιάξει και μπορεί να μου απαντήσει . Ευχαριστώ 

Στις 6/7/2023 στις 3:22 ΜΜ, Kwstas_sprs είπε

Καλησπέρα! Μπήκα και εγώ εχθές το βράδυ, έβαλα έναν άλλον αριθμό κινητού και πήγε κανονικά το μήνυμα και μπηκα! Έβαλα από εδώ και πέρα να παίρνω κωδικό από εφαρμογή και όχι με μήνυμα ώστε να μην το ξαναπάθω! Προτείνω να κάνεις το ίδιο!

Καλησπέρα φίλε επειδή έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα πως μπορώ να αλλάξω τον αριθμό που έχω επιλέξει να μου έρχεται το sms ενώ δεν έχω πρόσβαση στο instagram ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα, από την Κυριακή το χάραμα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα

Η ιστορία έχει ως εξής:

 

Από την Τέταρτη το βράδυ το  instagram άρχισε να μου αποσυνδέεται από τη μια συσκευή (π.χ. λαπτοπ) όταν συνδεόμουν σε μια άλλη συσκευή και σε κάποια φάση έλεγε "παρακαλώ περιμένετε λίγα λεπτά μέχρι να συνδεθείτε ξανά" μέχρι που συνδέθηκα την παρασκευή και μου ξεκίνησε τα ίδια το Σάββατο το απόγευμα.

Ε εκείνη την ημέρα έβαλα το 2FA και δυστυχώς με πέταξε από παντού. Τη κυριακή το χάραμα πήγα να συνδεθώ, στην αρχή μου είχαν έρθει 3-4 6ψηφιοι κωδικοί από το insta και μετά τίποτα. Θέλω να ρωτήσω, γιατί γίνεται αυτό;

  • Υπάρχει περίπτωση να μου μπλόκαραν το κινητό μετά από τόσες πολλές προσπάθειες;
  • Μήπως επειδή έφτιαξα και άλλο ακκ και εβαλα το κινητό μου παίζει κάποιο ρόλο;

Να σημειωθεί εδώ ότι έχω κάνει και το βίντεο για να διαπιστώσουν αν είμαι bot ή όχι

Εσείς πως το αντιμετωπήσατε όλο αυτό; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

επαθα ακριβωσ το ιδιο πραγμα και μετα απο ωρα εβαλα αλλο νουμερο μου ηρθε ο κωδικοσ και το ινστα μου εγραψε οτι δεν θα εχω προσβαση για μερικεσ μερεσ το εχει παθει κανεισ αυτο και αν ναι ποσεσ μερεσ κρατησε για να επανελυει ο λογαριασμοσ ??

 

 

 

επαθα ακριβωσ το ιδιο πραγμα και μετα απο ωρα εβαλα αλλο νουμερο μου ηρθε ο κωδικοσ και το ινστα μου εγραψε οτι δεν θα εχω προσβαση για μερικεσ μερεσ το εχει παθει κανεισ αυτο και αν ναι ποσεσ μερεσ κρατησε για να επανελυει ο λογαριασμοσ ??

 

 

 

επαθα ακριβωσ το ιδιο πραγμα και μετα απο ωρα εβαλα αλλο νουμερο μου ηρθε ο κωδικοσ και το ινστα μου εγραψε οτι δεν θα εχω προσβαση για μερικεσ μερεσ το εχει παθει κανεισ αυτο και αν ναι ποσεσ μερεσ κρατησε για να επανελυει ο λογαριασμοσ ??

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, silliaaa said:

επαθα ακριβωσ το ιδιο πραγμα και μετα απο ωρα εβαλα αλλο νουμερο μου ηρθε ο κωδικοσ και το ινστα μου εγραψε οτι δεν θα εχω προσβαση για μερικεσ μερεσ το εχει παθει κανεισ αυτο και αν ναι ποσεσ μερεσ κρατησε για να επανελυει ο λογαριασμοσ ??

Υπαρχει προβλημα με την υπηρεσια. Σε αλλους δεν λειτουργει η εφαρμογη, αλλοι εχουμε ασυμβατοτητες με διαφορα προγραμματα.

Με ειχε κλειδωσει επισης το instagram και δεν λαμβανα κωδικο. Αρχικως το ξεπερασα με τα προγραμματα PaleMoon και Maxthon, αλλα σταματησαν να λειτουργουν, και πλεον μπορω να το χρησιμοποιω μονο απο τον Firefox, αφου μου στελνει απο εκει κωδικους κτλ.

Αρχικως ημουν εκτος για εναμιση μηνα και ειχα ακριβως το ιδιο μηνυμα. Ειναι κοινο για ολους. Δοκιμασε να μπεις με καποιο αλλο προγραμμα, ισως λειτουργησει η ανακτηση ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά δεν λαμβάνω sms επαλήθευσης στον αριθμό μου στο ινστα εδώ και μια μέρα,  έχω αλλάξει κωδικούς κτλ , αλλά τίποτα,  τι κάνω γνωρίζει κάποιος;;; ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...