Προς το περιεχόμενο

Δεν λαμβάνω sms επιβεβαίωσης από το Instagram


Elenak_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Grigoris_bour είπε

Απ' το 16 που έχω το προφίλ στο ινστα δεν είχα χάσει ποτέ πρόσβαση από αυτό ξαφνικά πριν καμία εβδομάδα+ δεν με άφηνε να μπω 

Κατάλαβα, οι περισσότεροι νομίζω ότι αυτό αναφέρουν, πως έχει αλλαχτεί ο τηλεφωνικός αριθμός ή και εμαιλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αριθμός παραμένει αυτός που έχεις δηλώσει απλά ζητάει επιβεβαίωση κάποια στιγμή χωρίς λόγο πατάς να σου έρθει το SMS με τον κωδικό και δεν έρχεται ποτέ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grigoris_bour είπε

Ο αριθμός παραμένει αυτός που έχεις δηλώσει απλά ζητάει επιβεβαίωση κάποια στιγμή χωρίς λόγο πατάς να σου έρθει το SMS με τον κωδικό και δεν έρχεται ποτέ 

Α εντάξει! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grigoris_bour είπε

Κάπου είχα διαβάσει ότι δεν συνεργάζεται καλά το ινσταγραμ με τις ελληνικές εταιρείες κινητής δεν ξέρω αν ισχύει

Μ αυτά και μ αυτά κάτι τέτοιο φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grigoris_bour είπε

Δεν σου έρχεται το sms για να κάνεις επιβεβαίωση αριθμού σωστά ;;

Ναι δεν έρχεται αλλά δεν με αφήνει να βάλω άλλον αριθμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ElenivasL είπε

Ναι δεν έρχεται αλλά δεν με αφήνει να βάλω άλλον αριθμό...

Δοκίμασες το παρακάτω;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/798307-δεν-λαμβάνω-sms-επιβεβαίωσης-από-το-instagram/?do=findComment&comment=60095316

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν και εγώ που την είχα πάθει παλαιότερα  είχα κάνει το εξής:

από την πρώτη μέρα προσπάθησα να κάνω login με το γνωστό μνμ στο κινητό αλλά το θέμα είναι ότι μήνυμα δεν ερχόταν.

αυτό που προτείνω λοιπόν και που έκανα και εγώ και λειτούργησε είναι:

μην ασχοληθείτε καθόλου για 1-2 μέρες και μετά προσπαθήστε να αιτηθειτε μνμ στο κινητό (εγώ προσωπικά όταν μου ζήτησε να δηλώσω αριθμό για το κινητό την τελευταία φορά,έβαλα κάποιον άλλον). μου ήρθε κανονικά ο κωδικός, έκανα login και όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης παθων για ενα μηνα περιπου, επειτα απο format μου ζητηθηκε να γινει νεα επιβεβαιωση.

1) Δεν μου ερχεται ποτε μηνυμα στο κινητο μου, ενω ερχοταν πριν ενα μηνα κανονικα

2) Δεν λειτουργει το captcha και δεν λαμβανω επιβεβαιωτικο μηνυμα στο email μου, ενω επισης λαμβανα κανονικα.

3) Εστειλα μηνυμα μηνυματα μεσα απο την παρακατω σελιδα:
https://www.instagram.com/hacked/
Οπου σημερα, ελαβα την απαντηση:


Hi,

Thanks for submitting your report. Your reference number is XXXXXXXXXXXXXXXXX. While we generally seek to respond to reports within 48 hours, depending on the complexity and volumes of cases we receive, we may not review every report. If you don't receive a response, please be sure to check your spam folder.

In addition to submitting this request through this form, we recommend reviewing our self-help resources for Facebook and Instagram and using the self-help recovery flows:

Facebook: https://www.facebook.com/help/105487009541643?ref=cr
Instagram: https://help.instagram.com/374546259294234?ref=cr

Thanks,
Meta Support

Προφανως δεν λειτουργει ουτε κατι απο τα παραπανω, σε καμια συσκευη και να δοκιμασα.

Απαντησα στο μηνυμα, με τα προφανη, οτι δεν ισχυει οτιδηποτε απο αυτα που μου λενε και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2023 στις 7:40 ΠΜ, chocorellos είπε

Λοιπόν και εγώ που την είχα πάθει παλαιότερα  είχα κάνει το εξής:

από την πρώτη μέρα προσπάθησα να κάνω login με το γνωστό μνμ στο κινητό αλλά το θέμα είναι ότι μήνυμα δεν ερχόταν.

αυτό που προτείνω λοιπόν και που έκανα και εγώ και λειτούργησε είναι:

μην ασχοληθείτε καθόλου για 1-2 μέρες και μετά προσπαθήστε να αιτηθειτε μνμ στο κινητό (εγώ προσωπικά όταν μου ζήτησε να δηλώσω αριθμό για το κινητό την τελευταία φορά,έβαλα κάποιον άλλον). μου ήρθε κανονικά ο κωδικός, έκανα login και όλα καλα

Καλημέρα, μα ουσιαστικά το κινητό είναι ήδη καταχωρημένο. Σου ζητάει να συνδεθείς με κωδικούς κ.λπ. και περιμένεις τότε τον κωδικό επιβεβαίωσης για το κινητό. Εγώ ας πούμε δεν μπορούσα να βάλω άλλο αριθμό. 

Στις 20/12/2023 στις 8:14 ΜΜ, Getta Robo είπε

Επισης παθων για ενα μηνα περιπου, επειτα απο format μου ζητηθηκε να γινει νεα επιβεβαιωση.

1) Δεν μου ερχεται ποτε μηνυμα στο κινητο μου, ενω ερχοταν πριν ενα μηνα κανονικα

2) Δεν λειτουργει το captcha και δεν λαμβανω επιβεβαιωτικο μηνυμα στο email μου, ενω επισης λαμβανα κανονικα.

3) Εστειλα μηνυμα μηνυματα μεσα απο την παρακατω σελιδα:
https://www.instagram.com/hacked/
Οπου σημερα, ελαβα την απαντηση:


Hi,

Thanks for submitting your report. Your reference number is XXXXXXXXXXXXXXXXX. While we generally seek to respond to reports within 48 hours, depending on the complexity and volumes of cases we receive, we may not review every report. If you don't receive a response, please be sure to check your spam folder.

In addition to submitting this request through this form, we recommend reviewing our self-help resources for Facebook and Instagram and using the self-help recovery flows:

Facebook: https://www.facebook.com/help/105487009541643?ref=cr
Instagram: https://help.instagram.com/374546259294234?ref=cr

Thanks,
Meta Support

Προφανως δεν λειτουργει ουτε κατι απο τα παραπανω, σε καμια συσκευη και να δοκιμασα.

Απαντησα στο μηνυμα, με τα προφανη, οτι δεν ισχυει οτιδηποτε απο αυτα που μου λενε και βλεπουμε.

Και εγώ είχα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα και όντως δεν γινόταν τίποτα. Πήρα απάντηση μετά από μέρες και εγώ αλλά είχε ήδη φτιάξει. Δηλαδή σε 2 μέρες περίπου είχα πίσω τον λογαριασμό μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, ElenivasL said:

Και εγώ είχα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα και όντως δεν γινόταν τίποτα. Πήρα απάντηση μετά από μέρες και εγώ αλλά είχε ήδη φτιάξει. Δηλαδή σε 2 μέρες περίπου είχα πίσω τον λογαριασμό μου.. 

Ελαβα τελικα αυτοματοποιημενη απαντηση απο την τεχνητη νοημοσυνη της εταιρειας και οχι απο ανθρωπο οπου ΔΕΝ ισχυει τιποτα απο αυτα που μου εγραψαν. Καμια διαδικασια δεν αποδιδει το παραμικρο, αφου δεν μου ερχεται ποτε καποια διευθυνση η κωδικος ωστε να μπορεσω να συνδεθω στο λογαριασμο μου.

Και κλασικα δεν λαμβανω πισω απαντηση απο τους ιδιους του instagram, μιας και το θεμα θεωρειται ληξαν.

Αισιως η κατασταση εχει για τεσσερεις εβδομαδες και συνεχιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Getta Robo είπε

Ελαβα τελικα αυτοματοποιημενη απαντηση απο την τεχνητη νοημοσυνη της εταιρειας και οχι απο ανθρωπο οπου ΔΕΝ ισχυει τιποτα απο αυτα που μου εγραψαν. Καμια διαδικασια δεν αποδιδει το παραμικρο, αφου δεν μου ερχεται ποτε καποια διευθυνση η κωδικος ωστε να μπορεσω να συνδεθω στο λογαριασμο μου.

Και κλασικα δεν λαμβανω πισω απαντηση απο τους ιδιους του instagram, μιας και το θεμα θεωρειται ληξαν.

Αισιως η κατασταση εχει για τεσσερεις εβδομαδες και συνεχιζουμε.

Είναι όντως αρκετός καιρός... δεν έρχεται ούτε email; Τίποτα απολύτως; Και ο λογαριασμός υπάρχει κανονικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ElenivasL said:

Είναι όντως αρκετός καιρός... δεν έρχεται ούτε email; Τίποτα απολύτως; Και ο λογαριασμός υπάρχει κανονικά; 

Τιποτα, το παραμικρο. Ουτε SMS ουτε email. Εχω δοκιμασει ηδη δεκαδες φορες, και εγω, και φιλοι στο εξωτερικο. Απλα δεν λειτουργει η επιλογη ανακτησης.

1 hour ago, Grigoris_bour said:

Μάλλον δεν συνεργάζεται καλά το Instagram με τις ελληνικές εταιρείες κινητής τηλεφωνίας 

Δεν χρησιμοποιω instagram στο κινητο η απο εφαρμογη, αλλα απο σταθερο υπολογιστη. Και παλι ομως, με φιλους που μιλησα και επιχειρησαν οι ιδιοι απο εφαρμογες και απο IP του εξωτερικου, απλα δεν λειτουργει η ανακτηση. Το ιδιο ισχυει και με WIFI δικτυα. Τζιφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...