Προς το περιεχόμενο

Δεν λαμβάνω sms επιβεβαίωσης από το Instagram


Elenak_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα 

αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα γι αυτό επαναφέρω το θέμα. 

η αληθεια είναι από ότι κατέβασα μια εφαρμογή για να βλέπω τους ακόλουθους μου και από το πρωί σήμερα έχω το ίδιο πρόβλημα. δεν μου έρχεται κωδικός ασφαλείας στο κινητό που έχω δηλωμένο. κάπου είδα ότι κάποιοι έβαλαν άλλο κινητό και στάλθηκε ο κωδικός κανονικά αλλά από την στιγμή που έχεις δηλωμένο το δικό σου κινητό μέσα στην εφαρμογή, τι σόι μέτρα ασφαλείας είναι αν βάλεις άλλο κινητό και στο στείλουν κωδικο κανονικά? (edit:όσες φορές δοκίμασα να βάλω άλλο κινητό δεν έστελνε κάτι, όχι έστελνε και δεν έρχονταν, απλά δεν έστελνε)

υπάρχει κάποια άλλη λύση από όσους είχαν το ίδιο θέμα?

κάπου διάβασα ότι πρέπει να αφήσεις 2-3 μέρες το instagram και να δοκιμάσεις μετά.

επίσης άλλαξα τον κωδικό μου μετά από αυτο

Επεξ/σία από chocorellos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chocorellos είπε

Καλημέρα 

αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα γι αυτό επαναφέρω το θέμα. 

η αληθεια είναι από ότι κατέβασα μια εφαρμογή για να βλέπω τους ακόλουθους μου και από το πρωί σήμερα έχω το ίδιο πρόβλημα. δεν μου έρχεται κωδικός ασφαλείας στο κινητό που έχω δηλωμένο. κάπου είδα ότι κάποιοι έβαλαν άλλο κινητό και στάλθηκε ο κωδικός κανονικά αλλά από την στιγμή που έχεις δηλωμένο το δικό σου κινητό μέσα στην εφαρμογή, τι σόι μέτρα ασφαλείας είναι αν βάλεις άλλο κινητό και στο στείλουν κωδικο κανονικά? (edit:όσες φορές δοκίμασα να βάλω άλλο κινητό δεν έστελνε κάτι, όχι έστελνε και δεν έρχονταν, απλά δεν έστελνε)

υπάρχει κάποια άλλη λύση από όσους είχαν το ίδιο θέμα?

κάπου διάβασα ότι πρέπει να αφήσεις 2-3 μέρες το instagram και να δοκιμάσεις μετά.

επίσης άλλαξα τον κωδικό μου μετά από αυτο

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω από χθες το απόγευμα. Μήπως εχεις κάποιο νεότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nikoskalb είπε

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω από χθες το απόγευμα. Μήπως εχεις κάποιο νεότερο;

όχι τίποτα.

όπως είπα διάβασα αυτό για να περιμένεις 2-3 μέρες οπότε σκέφτομαι να το αφήσω μέχρι αύριο και να ξαναδοκιμάσω τότε γιατί τους έχω τρελάνει.

έχω ξοδέψει όλους τους 8ψηφιους κωδικούς ασφαλείας που είχα, έχω αλλάξει 3 φορές κωδικό και έχω στείλει βίντεο σελφι για ταυτοπροσωπεια. στο προφίλ μου δεν έχει αλλάξει κάτι, απλά δεν μπορώ να μπω εγώ. αν θες στείλε σε pm το fb σου να έχουμε πιο άμεση επικοινωνία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, nikoskalb είπε

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω από χθες το απόγευμα. Μήπως εχεις κάποιο νεότερο;

edit: μετά από μια μέρα αποφάσισα να κάνω ξανά προσπάθεια.

όταν ζήτησε τον αριθμό τηλεφώνου για να στείλει τον κωδικό το έβαλα αλλά μήνυμα δεν ήρθε ποτέ.

είπα να δοκιμάσω με άλλον αριθμό και ήρθε κανονικά μήνυμα με κωδικό τον οποίον και έβαλα και συνδέθηκα. πήγα στις ρυθμίσεις έπειτα και είδα ότι δεν υπήρχε σύνδεση στον λογαριασμό μου από άλλη συσκευή ή περιοχή. επίσης άλλαξα τον αριθμό τηλεφώνου βάζοντας ξανά τον δικό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/7/2023 στις 4:48 ΜΜ, chocorellos είπε

edit: μετά από μια μέρα αποφάσισα να κάνω ξανά προσπάθεια.

όταν ζήτησε τον αριθμό τηλεφώνου για να στείλει τον κωδικό το έβαλα αλλά μήνυμα δεν ήρθε ποτέ.

είπα να δοκιμάσω με άλλον αριθμό και ήρθε κανονικά μήνυμα με κωδικό τον οποίον και έβαλα και συνδέθηκα. πήγα στις ρυθμίσεις έπειτα και είδα ότι δεν υπήρχε σύνδεση στον λογαριασμό μου από άλλη συσκευή ή περιοχή. επίσης άλλαξα τον αριθμό τηλεφώνου βάζοντας ξανά τον δικό μου

Αδερφέ το έπαθα σήμερα το μεσημέρι μήπως μπορείς να με βοηθήσεις γιατί έχω δοκιμάσει τα κόλπα με αλλαγή κινητού και δεν στέλνει sms

Τώρα μου βγάζει αυτό επειδή έκανα πολλές προσπάθειες 

Screenshot_2023-08-16-21-32-28-487_com.instagram.android.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γιατί δεν λαμβάνω sms στο ινστα για κωδικό επαλήθευσης μήπως ξέρει κανείς την λύση? Έχω δοκιμάσει από άλλες συσκευές αλλά τίποτα έχω στείλει και 4 email στην εταιρεία εδώ και μια μέρα αλλά τίποτα και εκεί και επειδή το έχω συνδυάσει με το δω το βλέπω να λέει περιορισμενο μήπως έχω φάει περιορισμό λόγω της εφαρμογής για να βλέπω ποιος με έχει κάνει unfollow plz χρειάζομαι βοήθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 16/8/2023 στις 9:11 ΜΜ, Deltaf7 είπε

Αδερφέ το έπαθα σήμερα το μεσημέρι μήπως μπορείς να με βοηθήσεις γιατί έχω δοκιμάσει τα κόλπα με αλλαγή κινητού και δεν στέλνει sms

Τώρα μου βγάζει αυτό επειδή έκανα πολλές προσπάθειες 

Screenshot_2023-08-16-21-32-28-487_com.instagram.android.jpg

Καλησπέρα , σήμερα το έπαθα και εγώ μπορώ να σε ρωτήσω πως και αν το έλυσες αυτό το πρόβλημα ;; 

Στις 17/7/2023 στις 4:48 ΜΜ, chocorellos είπε

edit: μετά από μια μέρα αποφάσισα να κάνω ξανά προσπάθεια.

όταν ζήτησε τον αριθμό τηλεφώνου για να στείλει τον κωδικό το έβαλα αλλά μήνυμα δεν ήρθε ποτέ.

είπα να δοκιμάσω με άλλον αριθμό και ήρθε κανονικά μήνυμα με κωδικό τον οποίον και έβαλα και συνδέθηκα. πήγα στις ρυθμίσεις έπειτα και είδα ότι δεν υπήρχε σύνδεση στον λογαριασμό μου από άλλη συσκευή ή περιοχή. επίσης άλλαξα τον αριθμό τηλεφώνου βάζοντας ξανά τον δικό μου

 

Στις 17/7/2023 στις 4:48 ΜΜ, chocorellos είπε

edit: μετά από μια μέρα αποφάσισα να κάνω ξανά προσπάθεια.

όταν ζήτησε τον αριθμό τηλεφώνου για να στείλει τον κωδικό το έβαλα αλλά μήνυμα δεν ήρθε ποτέ.

είπα να δοκιμάσω με άλλον αριθμό και ήρθε κανονικά μήνυμα με κωδικό τον οποίον και έβαλα και συνδέθηκα. πήγα στις ρυθμίσεις έπειτα και είδα ότι δεν υπήρχε σύνδεση στον λογαριασμό μου από άλλη συσκευή ή περιοχή. επίσης άλλαξα τον αριθμό τηλεφώνου βάζοντας ξανά τον δικό μου

Καλησπέρα , έπαθα σήμερα το ίδιο σε παρακαλώ πολύ πες μου τι να κάνω γιατί το προσπάθησα πολλές φορές και μου λέει περιμένετε λίγα λεπτά και προσπαθήστε αργότερα εγώ το άφησα τώρα, σκέφτηκα να το ξανά προσπαθήσω αύριο .. τι άλλο να κάνω ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Μου ζήτησαν  να κάνω ταυτοποίηση λογαριασμού για να τον αποκτήσω ξανά . Άλλαξα κωδικό έστειλα τον αριθμό κινητου αλλά δεν μου έρχεται ποτέ sms με τον 6ψήφιο κωδικό. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/7/2023 στις 4:48 ΜΜ, chocorellos είπε

edit: μετά από μια μέρα αποφάσισα να κάνω ξανά προσπάθεια.

όταν ζήτησε τον αριθμό τηλεφώνου για να στείλει τον κωδικό το έβαλα αλλά μήνυμα δεν ήρθε ποτέ.

είπα να δοκιμάσω με άλλον αριθμό και ήρθε κανονικά μήνυμα με κωδικό τον οποίον και έβαλα και συνδέθηκα. πήγα στις ρυθμίσεις έπειτα και είδα ότι δεν υπήρχε σύνδεση στον λογαριασμό μου από άλλη συσκευή ή περιοχή. επίσης άλλαξα τον αριθμό τηλεφώνου βάζοντας ξανά τον δικό μου

Εχω πάθει το ίδιο απο χθες το βράδυ!Πως γίνεται να αλλάξω το κινητό μου απο την στιγμή που δεν εχω πρόσβασή στον λογαριασμό μου στο Instagram;

Στις 1/12/2023 στις 5:13 ΜΜ, Christos19951995 είπε

Καλησπέρα. Μου ζήτησαν  να κάνω ταυτοποίηση λογαριασμού για να τον αποκτήσω ξανά . Άλλαξα κωδικό έστειλα τον αριθμό κινητου αλλά δεν μου έρχεται ποτέ sms με τον 6ψήφιο κωδικό. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα απο χθες ςτο βράδυ!Αν ξέρει κάποιος εδω ας μας βοηθήσει!Εχω απελπιστει και θέλω ξανά τον λογαριασμό μου πίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2023 στις 9:19 ΠΜ, aggelos_paneris είπε

Κι εγώ το ίδιο έχω πάθει από χθες το βράδυ. Δεν μου έρχεται το sms με τον 6ψηφιο κωδικό. Έχω απελπιστεί! 😥

Παιδιά εγώ μπήκα στον λογαριασμό μου ξανά!Το αφησα 24 ωρες,μπήκα στο Instagram απο pc και είδα απο εκει τους εφεδρικους κωδικούς!Εβαλα εναν στο κινητό μου και μπήκα απο εκει και το απενεργοποιησα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mariaa_ka20 είπε

Παιδιά εγώ μπήκα στον λογαριασμό μου ξανά!Το αφησα 24 ωρες,μπήκα στο Instagram απο pc και είδα απο εκει τους εφεδρικους κωδικούς!Εβαλα εναν στο κινητό μου και μπήκα απο εκει και το απενεργοποιησα!!!

 

Επεξ/σία από aggelos_paneris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Και εγώ εδώ και 2 μέρες αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα. Το ινστα δεν μου στελνει κωδικο επαληθευσης, εχω δοκιμασει τα παντα αλλα τιποτα. Εχω αλλαξει χιλιες φορες κωδικους, προσπαθησα να συνδεθω απο αλλη συσκευη. Τελος παντων, υπαρχει κανεις να με βοηθησει ρε παιδια, στενοχωριεμαι να χασω το ινστα και να φτιαξω καινουριο ειχα τοσα στορυ στην αρχειοθετηση απο αναμνησεις και στενοχωριεμαι. Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...