Προς το περιεχόμενο

Δεν λαμβάνω sms επιβεβαίωσης από το Instagram


Elenak_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 minutes ago, Nelluna said:

Ναι, χθες που το δοκίμασα το έκανα και με τους 2 τρόπους αλλά και τις δύο φορές μου ήρθε ένα λινκ για ανάκτηση και όταν το πατάω μου βγάζει πάλι ότι θα έρθει κωδικός στον αριθμό του κινητού, ο οποίος δεν έρχεται ποτέ.. Εν ολίγοις πάντα καταλήγω σε αυτό το βήμα και εκεί κολλάει,εχω απελπιστεί αλήθεια..Ελπίζω μετά από 24 ώρες να ξεκολλήσει. 

Ακριβως το ιδιο περασα. Παρεπιπτωντος, και με την τεχνικη υποστηριξη να επικοινωνησεις, δεν θα βγαλεις ακρη, αφου ειναι αυτοματοποιημενες απαντησεις απο τεχνητη νοημοσυνη.
Υπομονη και καλη επιτυχια να διορθωθει το ζητημα γρηγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Ακριβως το ιδιο περασα. Παρεπιπτωντος, και με την τεχνικη υποστηριξη να επικοινωνησεις, δεν θα βγαλεις ακρη, αφου ειναι αυτοματοποιημενες απαντησεις απο τεχνητη νοημοσυνη.
Υπομονη και καλη επιτυχια να διορθωθει το ζητημα γρηγορα..

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι να επιδιορθωθει σύντομα γιατί με έχει αγχώσει όλο αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2024 στις 2:43 ΜΜ, Nelluna είπε

Γεια σας, καλή χρονιά! Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, εδώ και μία ημέρα. Ακόμη κι όταν δηλώνω άλλο κινητό κωδικός δεν έρχεται ποτέ. Η τελευταία προσπάθεια που έκανα ήταν χθες το βράδυ χωρίς να το έχω αφήσει πολλές ώρες. Τώρα θα το αφήσω 24 ώρες και θα προσπαθήσω πάλι μετά. Έβγαζε και σε εσάς την ειδοποίηση που βγάζει κι εμένα στη φώτο; Επίσης δοκιμάσατε και όταν πέρασε 24ωρο από την τελευταία φορά και δεν έγινε κάτι ή το αφήσατε πλήρεις 3 ημέρες χωρίς να κάνετε κάτι; Σας παρακαλώ απαντήστε μου να καθησυχασω έστω και λίγο γιατί έχω απελπιστεί αλήθεια!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Screenshot_20240104_233224_com.android.chrome_edit_36022207463253.jpg

Καλημέρα!!

Και εμένα την ίδια ειδοποίηση μου έβγαζε. Γύρω στις 2 μέρες δεν ερχόταν το μήνυμα ώστε να συνδεθώ. Εγώ προσωπικά το άφησα γύρω στις 6 ώρες νομίζω και προσπάθησα να μπω από browser και έτσι ξεκόλλησε και έλαβα το μήνυμα. Ύστερα μπήκα και από την εφαρμογή. (Σε αυτό το χρονικό διάστημα είχα στείλει και κάποια email στο instagram, που τελικά πήρα απάντηση όταν πια είχε επανέλθει ο λογαριασμός).

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τον actual λόγο που συμβαίνει αυτό το κόλλημα..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2024 στις 2:43 ΜΜ, Nelluna είπε

Γεια σας, καλή χρονιά! Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, εδώ και μία ημέρα. Ακόμη κι όταν δηλώνω άλλο κινητό κωδικός δεν έρχεται ποτέ. Η τελευταία προσπάθεια που έκανα ήταν χθες το βράδυ χωρίς να το έχω αφήσει πολλές ώρες. Τώρα θα το αφήσω 24 ώρες και θα προσπαθήσω πάλι μετά. Έβγαζε και σε εσάς την ειδοποίηση που βγάζει κι εμένα στη φώτο; Επίσης δοκιμάσατε και όταν πέρασε 24ωρο από την τελευταία φορά και δεν έγινε κάτι ή το αφήσατε πλήρεις 3 ημέρες χωρίς να κάνετε κάτι; Σας παρακαλώ απαντήστε μου να καθησυχασω έστω και λίγο γιατί έχω απελπιστεί αλήθεια!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Screenshot_20240104_233224_com.android.chrome_edit_36022207463253.jpg

Ναι και εμενα το ιδιο.

περιμε 3-4 μερες κ ξαναπροσπαθησε… θα ερθει ο κωδικος… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2024 στις 9:41 ΜΜ, Efi_Mt είπε

Ναι και εμενα το ιδιο.

περιμε 3-4 μερες κ ξαναπροσπαθησε… θα ερθει ο κωδικος…

Εν τέλει περίμενα γύρω στις 30 ωρες χωρίς να μπω καθόλου, ξανακατεβασα την εφαρμογή, όταν ζητήθηκε αριθμός κινητού δήλωσα άλλον γιατί αρχικά δεν ήρθε στο δικό μου πάλι και μπήκα! Ευχαριστώ πάντως! 

Στις 7/1/2024 στις 6:54 ΠΜ, ElenivasL είπε

Καλημέρα!!

Και εμένα την ίδια ειδοποίηση μου έβγαζε. Γύρω στις 2 μέρες δεν ερχόταν το μήνυμα ώστε να συνδεθώ. Εγώ προσωπικά το άφησα γύρω στις 6 ώρες νομίζω και προσπάθησα να μπω από browser και έτσι ξεκόλλησε και έλαβα το μήνυμα. Ύστερα μπήκα και από την εφαρμογή. (Σε αυτό το χρονικό διάστημα είχα στείλει και κάποια email στο instagram, που τελικά πήρα απάντηση όταν πια είχε επανέλθει ο λογαριασμός).

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τον actual λόγο που συμβαίνει αυτό το κόλλημα..

 

 

Ναι δεν ξέρω τον λόγο που συμβαίνει αυτό, αν και υποψιάζομαι ότι μπορεί να φταίει το ότι ειχα κατεβάσει εφαρμογή για unfollowers. Πλέον τη διέγραψα και δε μπαίνω σε τέτοιες εφαρμογές. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανή εξήγηση του προβλήματος είναι κάποιο cooldown που έχουν οι υπηρεσίες VOIP της meta. Εάν υπάρχει μεγάλη δραστηριότητα στην Ελλάδα, τότε κάποια request για SMS απορρίπτονται ώστε να μην πέσει το δίκτυο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, PrivacyLine είπε

Πιθανή εξήγηση του προβλήματος είναι κάποιο cooldown που έχουν οι υπηρεσίες VOIP της meta. Εάν υπάρχει μεγάλη δραστηριότητα στην Ελλάδα, τότε κάποια request για SMS απορρίπτονται ώστε να μην πέσει το δίκτυο τους.

Αυτή είναι όντως μια διαφορετική περίπτωση που δεν την ήξερα! Θα την έχω στα υπόψη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Επαθα και εγώ το ίδιο μετά από εγκατάσταση των εφαρμογών που έχουν να κάνουν με unfollowers. Καταρχάς διορθώνεται αυτό μετά από μέρες; Και επίσης πως αλλάξατε αριθμό τηλεφώνου εφόσον δεν ήσασταν μέσα στον λογαριασμό σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/1/2024 στις 3:34 ΜΜ, maria_nklp είπε

Καλησπέρα 

Επαθα και εγώ το ίδιο μετά από εγκατάσταση των εφαρμογών που έχουν να κάνουν με unfollowers. Καταρχάς διορθώνεται αυτό μετά από μέρες; Και επίσης πως αλλάξατε αριθμό τηλεφώνου εφόσον δεν ήσασταν μέσα στον λογαριασμό σας;

Έβγαλες κάποια άκρη?

Έχω πάθει το ίδιο από χθες και δεν μπορώ να συνδεθώ στο προφίλ μου.

Επεξ/σία από Billaras32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2024 στις 3:34 ΜΜ, maria_nklp είπε

Καλησπέρα 

Επαθα και εγώ το ίδιο μετά από εγκατάσταση των εφαρμογών που έχουν να κάνουν με unfollowers. Καταρχάς διορθώνεται αυτό μετά από μέρες; Και επίσης πως αλλάξατε αριθμό τηλεφώνου εφόσον δεν ήσασταν μέσα στον λογαριασμό σας;

Ακριβώς κι εγώ το ίδιο προχθές. 
εχω κάνει τα πάντα αλλά δεν αλλάζει κάτι. 
Έχουν περάσει 2 μέρες χωρίς καμία αλλαγή. 
έχεις καταφέρει κατι μέχρι τώρα ;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2024 στις 3:34 ΜΜ, maria_nklp είπε

Καλησπέρα 

Επαθα και εγώ το ίδιο μετά από εγκατάσταση των εφαρμογών που έχουν να κάνουν με unfollowers. Καταρχάς διορθώνεται αυτό μετά από μέρες; Και επίσης πως αλλάξατε αριθμό τηλεφώνου εφόσον δεν ήσασταν μέσα στον λογαριασμό σας;

 

5 ώρες πριν, Billaras32 είπε

Έβγαλες κάποια άκρη?

Έχω πάει το ίδιο από χθες και δεν μπορώ να συνδεθώ στο προφίλ μου.

Μήπως έχουν χακαρει τον λογαριασμό?

3 ώρες πριν, Christie96 είπε

Ακριβώς κι εγώ το ίδιο προχθές. 
εχω κάνει τα πάντα αλλά δεν αλλάζει κάτι. 
Έχουν περάσει 2 μέρες χωρίς καμία αλλαγή. 
έχεις καταφέρει κατι μέχρι τώρα ;
 

 

Μόλις τώρα, Billaras32 είπε

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδιά … Έχω πάθει ακριβώς το ίδιο δυστυχώς εδώ και 24 ώρες … Έχω κάνει τουλάχιστον 100 δοκιμές αλλά κωδικός επαλήθευσης στο κινητό δεν έρχεται με τίποτα … Υπάρχει λύση; Από όπου να να προσπαθήσω σύνδεση στο instagram μου ζητάει κωδικό από τον αποθηκευμένο αριθμό κινητού που έχω . Πραγματικά έχω απελπιστεί 

Επεξ/σία από mardimmgd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2023 στις 5:13 ΜΜ, Getta Robo είπε

Νεωτερα επι του θεματος

Επειτα απο:

Διψηφιο αριθμο προσπαθειων μου να ανακτησω το κωδικο μου, μεσω μηνυματος στον αριθμο μου η στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο μου, απο πεντε διαφορετικα προγραμματα

αντιστοιχες προσπαθειες φιλων απο 3 χωρες

Και 3 εισητηρια στην τεχνητη νοημοσυνη για την και καλα εξυπηρετηση πελατων του instagram

 

Τελικως, εγκατεστησα το προγραμμα Pale Moon οπου ολοκληρωσε κανονικα την διαδικασια και ελαβα επιβεβαιωτικο μηνυμα στο κινητο μου

...

Υγεια πανω απο ολα παιδια!

 

Μόλις τώρα, SpookyBu είπε
Στις 29/12/2023 στις 5:13 ΜΜ, Getta Robo είπε

Νεωτερα επι του θεματος

Επειτα απο:

Διψηφιο αριθμο προσπαθειων μου να ανακτησω το κωδικο μου, μεσω μηνυματος στον αριθμο μου η στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο μου, απο πεντε διαφορετικα προγραμματα

αντιστοιχες προσπαθειες φιλων απο 3 χωρες

Και 3 εισητηρια στην τεχνητη νοημοσυνη για την και καλα εξυπηρετηση πελατων του instagram

 

Τελικως, εγκατεστησα το προγραμμα Pale Moon οπου ολοκληρωσε κανονικα την διαδικασια και ελαβα επιβεβαιωτικο μηνυμα στο κινητο μου

...

Υγεια πανω απο ολα παιδια!

 

Επέκταση  

Help !!!!!!!! Τι ακριβως πρεπει να κανω με το προγραμμα Pale moon???? 

Στις 15/12/2023 στις 1:02 ΜΜ, Grigoris_bour είπε

Καλησπέρα ....το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και μόλις το έλυσα!!

Πως το ελυσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, SpookyBu said:

Help !!!!!!!! Τι ακριβως πρεπει να κανω με το προγραμμα Pale moon???? 

Πως το ελυσες?

Καλησπερα, δοκιμασε το προγραμμα Maxthon οπου λειτουργει καλυτερα.

Για windows ειναι εδω: https://www.maxthon.com/en/download/

και για android ειναι εδω: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mx.browser&hl=en_gr

Ζητας ανακτηση κωδικου μεσω email η SMS και θα το λαβεις. Μεχρι σημερα ειναι ο μοναδικος τροπος απο τις αρχες Δεκεμβρη οπου μπορω να κανω ανακτηση κωδικου και ταυτοποιηση εισοδου.

Υποψην δεν χρησιμοποιω την εφαρμογη του instagram και αποκλειστικα συνδεομαι σε αυτο μεσω του maxthon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2024 στις 12:28 ΜΜ, Getta Robo είπε

Καλησπερα, δοκιμασε το προγραμμα Maxthon οπου λειτουργει καλυτερα.

Για windows ειναι εδω: https://www.maxthon.com/en/download/

και για android ειναι εδω: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mx.browser&hl=en_gr

Ζητας ανακτηση κωδικου μεσω email η SMS και θα το λαβεις. Μεχρι σημερα ειναι ο μοναδικος τροπος απο τις αρχες Δεκεμβρη οπου μπορω να κανω ανακτηση κωδικου και ταυτοποιηση εισοδου.

Υποψην δεν χρησιμοποιω την εφαρμογη του instagram και αποκλειστικα συνδεομαι σε αυτο μεσω του maxthon.

Ευχαριστωωωω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...