Προς το περιεχόμενο

Goodys, KFC ή McDonalds;


Gingerbread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

KFC με διαφορά από τα άλλα δύο. Τα Goody's ήταν συμπαθητικά έως καλά. Αλλά έχω να φάω καμιά 5ετία λόγω του ότι για να χορτάσει ένα μέσος ενήλικας θέλει να δώσει ένα 10άρικο το λιγότερο. Τα McDonald's ούτε για αστείο. Όσες φορές έχω φάει (3-4 στο σύνολο) ήταν το λιγότερο αδιάφορα σαν γεύση έως κακά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Goodies εχω φαει καμια 10αρια φορες, τις 3 ειχα θεμα τις αλλες 7 ηταν νηστισιμα ή σαλατα για να κανω παρεα στους αλλους.
Τη πρωτη και χειροτερη φορα(κορυδαλλος 1998) που ειχα θεμα επαθα γαστρεντεριτιδα και δεν ειχα φαει τιποτα τη προηγουμενη το βραδυ για να υπαρχουν πιθανοτητες να ειναι απο αλλου.
Τη δευτερη φορα(μικρολιμανο 2003) πηρα ενα cheese πριν το καφε, δαγκωνω και το μπιφτεκι ηταν ωμο.
Παω στο ταμειο και λεω με ωραιο τροπο και χωρις να με ακουσουν οι γυρο αν μπορει να μου το αλλαξει και αρχιζει να μου λεει οτι ολα τα μπιφτεκια ψηνονται με τον ιδιο τροπο.
Το δαγκωμενο κοκκινο μπιφτεκι ηταν μπροστα της....
Δεν μιλαμε για Medium rare αλλα για Cannibal rare,το εφτυσα.
Τη τριτη φορα(Κω 2007 ) πηρα ενα Green,ανοιγω το κουτι πιανω το burger και μεσα στο κουτι εχει πεσει τρυμενο τυρι με διαφορα μυγακια.
Το αφησα στο τραπεζι και εφυγα.

Mc Donalds εχω φαει απειρες φορες(τριψηφιο αριθμο) και ενω ξερω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο παρολα αυτα ΠΑΝΤΑ το ευχαριστιεμαι .
Το Big Mac εχει γινει πλεον Small Μac.

ΚFC εχω φαει απειρες φορες(τριψηφιο αριθμο),αλλα μονο Zigger Tower Burger, οι κουβαδες μου τη σπανε γιατι εχουν κοκαλα.
To μεγεθος του Zigger Tower Burger ειχε αλλαξει εδω και πολυ καιρο για να μην αλλαξει κατα πολυ η τιμη του.
Καποτε ετρωγα 2(το ενα μενου) μετα απο θαλασσα και την εκανα ταρατσα.
Τελευταια φορα που πηγα cinema εφαγα 4 και εκανα σκεψεις για 5ο.

9 ώρες πριν, wesker είπε

Μια χαρά γεύση έχουν τα Mπαρ Μπε Κιου. Και ποσότητα είναι κομπλέ. Εγώ απο τα simply burgers και τα mc και τα goodys θέλω 3-4 απο τα burgers τους για να πώ οτι χόρτασα.

Στην αρχη το Μπαρμπεκιου ηταν πολυ καλο και με "σπιτικη" bbq sause.
Μετα τo πηρε αλλος και εριξε πολυ τη ποιοτητα.
Ο 1ος που ειχε και την ιδεα εχει ανοιξει το Jakaroo.
Υπαρχει ενα στα συνορα Δραπετσωνας-Κερατσινι, λεγεται BBC Burger εχει πολυ καλη ποιοτητα οπως και το Μπαρμπεκιου στις αρχες.
Aν του πεις να βαλει κιμα και τσενταρ στις πατατες δεν θα ξαναπας σε αλλο :P

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μεγαλωσαμε με Goody's εκει βγαιναμε τα Σαββατα και για ραντεβου αμα είχες.

MC μου αρεσει γιατι εινια πιο βρωμικο και οι πατατες δεν παιζοντα.

ΚFC λατρεία hot wings, μεχρι να σκάσω.

Burgers γενικοτερα πιο αφρατα ζουμερα κτλ υπαρχουν εκτος απο αλυσιδες.

Αυτα ειναι που λες "θα φαω την βρωμιά μου σήμερα"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Thresh είπε

Στο Burger Fest που δοκίμασα, ήταν αρκετά αλμυρό ρε γμτ.

Προσωπικά από τα top που έχω φάει είναι το Juicy Grill.

Μπορεί να έτυχε, γιατί το Teddy's και το smokey που έχω φάει τουλάχιστον ήταν μια χαρά, και έχω φάει 3-4 φορές το καθένα.

Έχω φάει και από juicy, αρκετά καλό κι αυτό. Και το Pitmaster από Po'Boys που είχα φάει σε ένα παλιότερο Burger Fest ήταν πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δοκιμάσει KFC και mcdonalds αλλά από μικρός έπαιρνα goodys club sandwich. Δυστυχώς έχει γίνει τέρμα μικρό και πλαστικό πλέον. Τα μόνα που αξίζουν είναι αυτά τα extreme club αλλά με 10€+ που έχουν δεν λέει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, maniacos93 είπε

KFC με διαφορά από τα άλλα δύο. Τα Goody's ήταν συμπαθητικά έως καλά. Αλλά έχω να φάω καμιά 5ετία λόγω του ότι για να χορτάσει ένα μέσος ενήλικας θέλει να δώσει ένα 10άρικο το λιγότερο. Τα McDonald's ούτε για αστείο. Όσες φορές έχω φάει (3-4 στο σύνολο) ήταν το λιγότερο αδιάφορα σαν γεύση έως κακά.

Τουλάχιστον στα McDonalds το patty του burger είναι καθαρά μοσχαρίσιο κρέας σε αντίθεση με τα Goody's που βάζουν σίγουρα ψωμί. Είναι σαν αφρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Τουλάχιστον στα McDonalds το patty του burger είναι καθαρά μοσχαρίσιο κρέας σε αντίθεση με τα Goody's που βάζουν σίγουρα ψωμί. Είναι σαν αφρός.

Αναφέρομαι για τα κανονικά τα Goodys, πριν το γυρίσουν σε Burger House. Από τότε που έγιναν Burger House δεν έχω φάει γιατί στην περιοχή μου έχω τουλάχιστον άλλα 5 μπεργκεράδικα που είναι καλύτερα από τα Goodys. Και στην τελική αν έχεις καθαρό μπεργκεράδικο στην περιοχή σου, ποιος ο λόγος να προτιμήσεις τα έτοιμα των Goodys ή McDonald's; Καθαρά άποψή μου βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, Jts said:

Μπορεί να έτυχε, γιατί το Teddy's και το smokey που έχω φάει τουλάχιστον ήταν μια χαρά, και έχω φάει 3-4 φορές το καθένα.

Κι ένας φίλος που πήρε αργότερα από μένα, πάλι αρκετά αλμυρό ήταν. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dimi00 είπε

Αν ερθουν και πολλαπλασιαστουν τα burger king, θα τα ξεχασετε ολα τα αλλα... 

Πάντως μια φορά που πήρα στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης δε μπορώ να πω ότι τρελάθηκα.

Στην ουσία εκεί στα ίδια επίπεδα με τα McDonald που φάνηκε. Άντε λίγα σκαλιά πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Πάντως μια φορά που πήρα στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης δε μπορώ να πω ότι τρελάθηκα.

Στην ουσία εκεί στα ίδια επίπεδα με τα McDonald που φάνηκε. Άντε λίγα σκαλιά πιο πάνω.

Ε καλα σίγουρα σαν ταχυφαγεια μοιαζουν. Αλλα γευση και ποιότητα σαφώς burger king. Κλαιω για το steak burger που ειχα φαει και δε βρισκω ομοιο πουθενά 😭

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...