Προς το περιεχόμενο

Goodys, KFC ή McDonalds;


Gingerbread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα τα γκουντις πάντα μου την έδιναν στα νεύρα. Το περιβάλλον, το στυλ, ο κόσμος. Σα να είμαι σε παιδικό σταθμό.

Τίποτα απ όλα αυτά δε συγκρίνεται με το κλασσικό πιτόγυρο. KFC δεν έχω δοκιμάσει αλλά κάτι μου λέει ότι δε χάνω και τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για burger κτλ υπαρχουν άπειρα μαγαζιά να ψάξεις και να επιλέξεις δεν είναι ανάγκη να πας σε αυτά. Αλλά νομίζω ήταν από τα πρώτα που πρέπει να λανσαραν στην Ελλάδα τέτοιου είδους φαγητά. 

Εγώ έχω σχετικά κοντά μου το goodys της Σόλωνος. Ήταν το πρώτο που άνοιξε στην Αθήνα, μάλλον ιδιόκτητο και το κρατάνε μόνο τιμής ένεκεν. Η εικόνα του γενικά είναι αξιοθρηνητη, δεν έχει κλιματισμό, το καλοκαίρι έναν ανεμιστήρα και τον Χειμώνα ένα αερόθερμο. Όλες οι θέσεις άδειες. Απειροελάχιστοι όσοι μπουν να φάνε εκεί η να τα πάρουν μαζί τους. 

Από ποιότητα βέβαια σε αυτά που παίρνω  κλασσική ποιότητα που είχαν και παλιά, καμία αλλαγή σχεδόν. Έχω πάει και στα goodys στους Αμπελόκηπους. Σαν χωρος πολύ καλύτερος και με λιγο περισσότερο κόσμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gooodys οπως ολα σχεδον τα παιδια των 90'ς ! Απο τοτε που εγινε μπερκερ χαουζ ή απο τοτε που τα εξαγορασε η βιβ@ρτια δεν μου αρεσουν τοσο οσο παλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Πρόσφατα έφαγα και από νέα σχετικά αλυσίδα. Στο Jackaroo.

 

Έφαγα πριν λίγο καιρό από εκεί ένα σάντουιτς με κοτομπουκιές πανέ.

Είναι μακράν το πιο τραγανό κοτόπουλο που έχω φάει. Δεν φανταζόμουν ότι πάει τόσο πολύ.

Αρκετές φορές ήθελα να ξαναφάω αλλά στο σημείο που βρίσκεται είναι δύσκολο οπότε ελπίζω να ανοίξουν και άλλα μαγαζιά ώστε να υπάρχει καλά εναλλακτική από καντίνα Μιχαλακοπούλου που είναι ωραία αλλά κάποιες φορές θες κάτι πιο ιδιαίτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα McDonald's είναι σταθερά το πιο σάπιο μέρος που έχω φάει στην ζωή μου και αυτό ισχύει και για McDonald's εξωτερικού αλλά και Ελλάδας. KFC στο Λονδίνο μου αρνήθηκαν ποτήρι νερό βρύσης και μας κατέβασαν το ρολό στην αίθουσα που τρώγαμε για να μην μπει άλλος κόσμος (το μαγαζί έκλεινε 4 το πρωί αλλά μετά τις 2 ήταν μόνο takeaway) και έπρεπε να τους φωνάξουμε να μας βγάλουν...

Goody's σταθερά μια χαρά φαγητό και καθαρός χώρος.

 

Edit: Ήμουν σε ένα φεστιβάλ στο Βερολίνο και λέω να πάω έξω από το φεστιβάλ μήπως βρω να φάω τίποτα πιο νορμάλ. Είχε Burger King στον δρόμο και από περιέργεια πήγα να δω τιμές, 10 ευρώ Menu ενώ είχε εκεί που έμενα 10 ευρώ menu ένα συνοικιακό και έσπερνε. Στο McDonald's στο παρίσι πλήρωσε 3 ευρώ νερό σε κύπελο η κοπέλα μου.

Τώρα που θα πάω πάλι Λονδίνο μου είπαν να δοκιμάσω Five Guys

Επεξ/σία από MrRush
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, cthulhucarbide said:

Αρκετές φορές ήθελα να ξαναφάω αλλά στο σημείο που βρίσκεται είναι δύσκολο

Με τους νέους σταθμούς του μετρό, θα έχει πιο εύκολη πρόσβαση πλέον. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wendy's bacon mushroom melt ιστορικά, και σνίτσελ από Hambo. Με αυτά μεγάλωσα προσωπικά, McDonalds δεν πηγαίναμε (και KFC δεν θυμάμαι καν τότε).

Σήμερα KFC tower zinger για μια στο τόσο, τα υπόλοιπα δύο αδιάφορα (McDonalds και Goody's).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, safridia είπε

Απο τα 3 αυτα σιγουρα το KFC ειναι καλυτερο, ειδικα τα boxmaster/twister (και τα δυο με τορτιγια) ειναι πολυ καλα.
ΑΛΛΑ εαν θες κατι καλυτερο με λιγο παραπανω (και προσφορες με vodafone cu τοτε δοκιμασε simply burger, κλασεις ανωτερο απο ολα αυτα.
 

Τα simply burgers είναι ανώτερα και απο Mc και απο τα Goodys αλλά μπροστά σε αυθεντικά μπεργκεράδικα (Mπαρ μπε κιου, Benjamin κλπ) δεν λένε μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, wesker είπε

Τα simply burgers είναι ανώτερα και απο Mc και απο τα Goodys αλλά μπροστά σε αυθεντικά μπεργκεράδικα (Mπαρ μπε κιου, Benjamin κλπ) δεν λένε μία.

Περι ορεξεως σπανακοπιτα, εχω φαει δυο φορες απο μπαρ μπε κιου και μου φανηκε ο ορισμος η ποσοτητα πανω απο την ποιοτητα, οντως μεγαλυτερη μεριδα αλλα γευση τιποτα, μονο οτι γευση ειχε η τυπικη κετσαπ/μουσταρδα/μαγιονεζα. Στο simply εχουν εξυπνες γευσεις, πχ το Brooklyn που ηταν κοτοπουλο πανε με μια κοκκινη σαλτσα και πρασιναδες ηταν υπεροχο, το μεξικανικο με τα φασολια εξισου καλο

Ειχα μια ας πουμε προσφορα απο McDonalds και ειπα να περασω να τσιμπησω ενα Mc Chicken με αναψυκτικο. Καποιος αναφερε πιο πανω την λεξη παιδικη χαρα, στα McDonalds στο Παλαιο Φαληρο ειναι μαζεμενο ολο το γυμνασιο της περιοχης και αρκετα μηχανακια efood. To ας πουμε μπεργκερ ηταν μια σταλια, με 4 ευρω για μπεργκερ και αναψυκτικο ειναι το πιο ακριβο απ' ολα.
Τα goodys ειναι στα τελευταια τους, προλαβετε πριν κλεισουν. Αμφιβαλλω εαν θα βγαλουν την αλλαγη χρονου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...