Προς το περιεχόμενο

Goodys, KFC ή McDonalds;


Gingerbread

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, safridia είπε

Περι ορεξεως σπανακοπιτα, εχω φαει δυο φορες απο μπαρ μπε κιου και μου φανηκε ο ορισμος η ποσοτητα πανω απο την ποιοτητα, οντως μεγαλυτερη μεριδα αλλα γευση τιποτα, μονο οτι γευση ειχε η τυπικη κετσαπ/μουσταρδα/μαγιονεζα. Στο simply εχουν εξυπνες γευσεις, πχ το Brooklyn που ηταν κοτοπουλο πανε με μια κοκκινη σαλτσα και πρασιναδες ηταν υπεροχο, το μεξικανικο με τα φασολια εξισου καλο

Ειχα μια ας πουμε προσφορα απο McDonalds και ειπα να περασω να τσιμπησω ενα Mc Chicken με αναψυκτικο. Καποιος αναφερε πιο πανω την λεξη παιδικη χαρα, στα McDonalds στο Παλαιο Φαληρο ειναι μαζεμενο ολο το γυμνασιο της περιοχης και αρκετα μηχανακια efood. To ας πουμε μπεργκερ ηταν μια σταλια, με 4 ευρω για μπεργκερ και αναψυκτικο ειναι το πιο ακριβο απ' ολα.
Τα goodys ειναι στα τελευταια τους, προλαβετε πριν κλεισουν. Αμφιβαλλω εαν θα βγαλουν την αλλαγη χρονου

Μια χαρά γεύση έχουν τα Mπαρ Μπε Κιου. Και ποσότητα είναι κομπλέ. Εγώ απο τα simply burgers και τα mc και τα goodys θέλω 3-4 απο τα burgers τους για να πώ οτι χόρτασα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, wesker είπε

Μια χαρά γεύση έχουν τα Mπαρ Μπε Κιου. Και ποσότητα είναι κομπλέ. Εγώ απο τα simply burgers και τα mc και τα goodys θέλω 3-4 απο τα burgers τους για να πώ οτι χόρτασα.

Δηλαδη βλεπεις ιδια ποσοτητα μεταξυ simply και mcdonalds; Ειναι πανω απο διπλασια η διαφορα. Εαν τρως 3-4 να πας να κανεις εξετασεις αιματος, χοληστερινη, αδικια ξερω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να πάω πάνω από μια δεκαετία σε Goodys McDonalds κτλ .Στο KFC πήγα με έναν φίλο τη βδομάδα που πέρασε κι έφαγα ένα chicken burger το οποίο βρήκα ιδιαίτερα νόστιμο και ζούμερο ,αρνητική εντύπωση μου έκανε ότι δεν υπήρχαν τασάκια επάνω στα τραπέζια αν και ο χώρος έδειχνε να αερίζεται επαρκως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, safridia είπε

Δηλαδη βλεπεις ιδια ποσοτητα μεταξυ simply και mcdonalds; Ειναι πανω απο διπλασια η διαφορα. Εαν τρως 3-4 να πας να κανεις εξετασεις αιματος, χοληστερινη, αδικια ξερω :)

Μπορεί να ειναι η ποσότητα μεταξύ Simply και Mc να είναι διπλάσια, αλλά για τα δικά μου γούστα είναι ακριβώς το ίδιο: ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ για να χορτάσω.
Καμία αδικία.Δεν με ενδιαφέρει να κάνω καμία απολύτως εξέταση, με ενδιαφέρει να ζήσω την ζωή μου χωρίς περιορισμούς.

Επεξ/σία από wesker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, safridia είπε

Δηλαδη βλεπεις ιδια ποσοτητα μεταξυ simply και mcdonalds; Ειναι πανω απο διπλασια η διαφορα. Εαν τρως 3-4 να πας να κανεις εξετασεις αιματος, χοληστερινη, αδικια ξερω :)

Από simply είναι λίγο πιο μεγάλα του Μπάρμπεκιου(τα απλά γιατί έχει και τεράστια) σίγουρα, αλλά από γεύσεις είναι καλύτερα, αν και έχουν χαλάσει αρκετά μετά τις επεκτάσεις του.

Εγώ φάει και απ'τα 2 πολλά διαφορετικά μπέργκερ, γούστα είναι αυτά βέβαια, αλλά και οι περισσότεροι φίλοι συμφωνούνε. Τα simply έχουν πολύ ωραίες πατάτες και κοτόπουλο όμως.

Προσωπικά το καλύτερο μπέργκερ γευστικά που έχω φάει Ελλάδα, είναι ένα απ'το Smash & Bun, δεν είναι αλυσίδα όμως.

Edit: άλλου πήγαινε το quote, αλλά το πόιντ μένει.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινα goody's αποκλειστικά για το salad bar, απ' όταν το έβγαλαν, πόσα χρόνια να ναι τώρα δεν πήγα ξανά. Πότε δεν κατάλαβα γιατί, τους έβαζε μέσα; Δεν το πιστεύω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Goody's 2 cheese και ένα κλαμπ. Το κομπο  αυτό δεν παίζεται. Νομίζω δύσκολα βρίσκεις καλύτερο κλαμπ από γκουντις.

KFC , twister και κουβας cob. Μπορώ να τρώω κάθε μέρα.

 

Mc νομίζω ότι πιο ψεύτικο υπάρχει.

 

Burger king είναι καλή επιλογή αλλά έχει μόνο σε διεθνή αεροδρόμια και είναι και τσίμπημενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Jts said:

Προσωπικά το καλύτερο μπέργκερ γευστικά που έχω φάει Ελλάδα, είναι ένα απ'το Smash & Bun, δεν είναι αλυσίδα όμως.

Στο Burger Fest που δοκίμασα, ήταν αρκετά αλμυρό ρε γμτ.

Προσωπικά από τα top που έχω φάει είναι το Juicy Grill.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Goody's με διαφορά πιο ποιοτικά από τα άλλα δύο, αλλά ακριβά. Τα McDonald's είναι επιεικώς άθλια, τα KFC έτσι και έτσι. Burger King είχα φάει στο εξωτερικό και ήταν τρομερά, κρίμα που δεν επεκτάθηκαν στην Ελλάδα όπως είχαν προγραμματίσει. Για τα Wendy's, Five Guys κλπ έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Greektrooper είπε

7 cheese το ρεκόρ μου από Mc drive στον Άλιμο! Μέχρι να βγω Βουλιαγμένης είχα κουμπώσει ήδη τα 4 στα φανάρια 😁

 

Ολα αυτα είναι αφρός. Αν θες ποσότητα θα φας σε ενα σοβαρό μπεργκεράδικο μέχρι να σκάσεις. Ολα τα άλλα είναι να ειχαμε να λέγαμε. Άλλωστε δεν τα τρώς και κάθε μέρα. Εμείς κάθε σάββατο θα φάμε που ή θα βγούμε η θα παραγγείλουμε. Τις υπόλοιπες μέρες μαγειρευτό φαγητό και το βράδυ κανα τόστ, καμιά σαλάτα. Αντε βια να παραγγείλουμε κανα σουβλάκι μεσοβδόμαδα, που αυτό αντε να γίνει μια φορά το δίμηνο και αν, που πρέπει να εχει γ@μηθεί ο Δίας και να μην έχουμε κουράγιο ούτε σαλάτα να φτιάξουμε.

Αλλά οταν θα βγούμε η θα παραγγείλουμε και εγώ και η γυναίκα μου θα του δώσουμε να καταλάβει.

Επεξ/σία από wesker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να το συνδυάσω με βόλτα, πιάνω American berger.

Αν θέλω στη δουλειά πιάνω το Las Vegas (λόγο περιοχής και delivery)

Αν θέλω στο σπίτι επιλέγω από 2 της περιοχής (το 1 μάλιστα σουβλατζιδικο) που κάνουν πολύ καλύτερα μπέργκερ από τα 3 που γράφει ο op.

Παλιά έπαιρνα κι από fan αλλά έπεσε πολύ η ποιότητα στο μπέργκερ αλλά και το μεγεθος/ποσότητα της πίτσας κάποιο διάστημα και σταμάτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...