Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Με καρτα εσωτερικου το καλυπτω στο εγραψα. Με revolut οταν βαλουν ΑΦΜ λογικα θα μπορει να περασει κανονικα και στο αφορολογητο. Για την ωρα δεν νομιζω να γινεται κατι. 

Καλά εσυ δεν έγραψες «Paypal+revolut και παρατηστε τις ελληνικες καρτες τελειως»

 

🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, akis_supernatural είπε

Καλά εσυ δεν έγραψες «Paypal+revolut και παρατηστε τις ελληνικες καρτες τελειως»

 

🤣🤣🤣🤣

Ναι ξανα διαβασε το δευτερο ποστ. Εκει που υπαρχει προμηθεια τις παρατησα προφανως δεν γινεται παντου λογο αφορολογητου νομιζα ηταν αυτονοητο αυτο. Η revolut βολευει σε ολες τις περιπτωσεις που ζητανε προμηθειες οι δικες μας τραπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτά δεν έχει ο κόσμος, εφαρμογές για να πληρώνει πολλές.

Ο κόσμος ζητιανεύει πλέον για να πληρώσει το λογαριασμό του ρεύματος και ειδικά οι πιτσιρικάδες που ζούνε από τη σύνταξη του παππού.

Άλλη μία βλακώδης κίνηση της cosmote όπως το ΝΙΟ (neo). Μετά από λίγο καιρό θα ξεχαστεί και το μόνο που θα μείνει είναι τα μεροκάματα για τις διαφημίσεις και την προώθηση γενικά. Ο διευθυντής είναι με μέσον στην θέση του, που προσπαθεί να χτυπήσει τις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές. Γελάνε και τα μουστάκια των άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε άρθρο που έχει να κάνει με εφαρμογές πληρωμών, τραπεζικά νέα κλπ, θα εμφανιστούν τουλάχιστον καμια δεκαριά μηνύματα "λεφτά δεν έχει ο κόσμος να πληρώσει και βγάζουν εφαρμογές". Πραγματικά κουραστικό, θα νομιζει κανενας οτι έχουμε φτώχεια υποσαχάριας αφρικής...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/10/2022 στις 11:40 ΠΜ, tasarass77 είπε

Φορτίζουμε με 20€ την Payzy, παίρνουμε το κουπόνι για το Box και μετά κάνουμε κατάθεση στην Revolut από την Payzy κάρτα.

Δεν μπορώ να βρω άλλη χρησιμότητα .

Nα υποθέσω ότι το κάνεις μέσω του revolut pay link? Εκεί δεν σε χρεώνει 2 ευρώ μιας και θεωρείται ως χρέωση της payzy καρτας και όχι έμβασμα προς revolut. Πραγματικά, είναι ο μόνος τρόπος να μεταφέρεις το payzy balance αλλού , χωρίς προμήθεια :) (εξαίρεση φυσικά είναι οι φίλοι σου που έχουν και αυτοί payzy αλλά αυτό θεωρείται εσωτερική μεταφορά στην ίδια τράπεζα)

 

 

Ακόμη, την δοκιμασα και πίσω απο Curve , και παιζει κανονικά! Μέχρι να έρθει η physical payzy στα χέρια μας (που ίσως να μην χρειαστεί αν έχεις Curve, γιατί να δώσεις 6 ευρώ?) ίσως το masking πίσω απο Curve βοηθήσει κάποιους...

23 ώρες πριν, Doubt είπε

Άλλη κάρτα ή καλύτερα μείνε μακριά από τέτοιες σελίδες.

(προφανώς το κάνουν για να μη βάλεις κάρτα άλλου και τον κάψεις)

Θα δοκιμάσω επιβεβαίωση μέσω Curve καποια στιγμη, διοτι εκει εχω ηδη την φυσικη κάρτα Curve, οπότε φαινεται κανονικά το όνοματεπωνυμό μου και προφανώς η Curve θα αντιστοιχει στην Payzy. Και τυχερά παιχνίδια όταν λέω δεν είναι παράνομες σελίδες αλλά από τα γνωστά συστημικά στυλ bet365, novibet, stoiximan, opap κτλπ.

 

 

Επίσης, λέω να κρατήσω την payzy διοτι το 1% παντού επιστροφή μου ακούγεται πολύ ελκυστικό σε σχέση με τα yellows που πραγματικά εχω την εντυπωση ότι είναι ψίχουλα αναλογικά με το πόσα έχω ξοδέψει.Ακόμη, Revolut και Curve έχουν επιστροφή μόνο στα συνδρομητικά τους πακέτα αν δεν κάνω λάθος.

 

Top up θα κάνω από την κάρτα Πειραιώς (δωρεάν ειναι) και αν θέλω κάποια στιγμή το ανάποδο, δλδ να πάρω τα χρήματα πίσω, θα δημιουργήσω ένα Revolut payment request link απ το Revolut app με το ποσό που θέλω να εξάγω και θα γίνεται πληρωμή με την κάρτα Payzy προς Revolut λογαριασμό μου , χωρίς προμήθεια 2  ευρώ όπως είπα :). Επειτα, από Revolut προς Πειραιώς μου , είναι και πάλι δωρεάν η μετακίνηση, αρκεί το ποσό να είναι 15 ευρώ και κάτω λόγω Πειραιώς (βλ. εισερχόμενο έμβασμα Πειραιώς - χρεώσεις). Και όλα τα παραπάνω, γίνονται σε δευτερόλεπτα, χωρίς να περιμένεις ώρες ή εργάσιμες μέρες :)

Επεξ/σία από bob7greejkiver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, bob7greejkiver είπε

θα δημιουργήσω ένα Revolut payment request link απ το Revolut app με το ποσό που θέλω να εξάγω και θα γίνεται πληρωμή με την κάρτα Payzy προς Revolut λογαριασμό μου , χωρίς προμήθεια 2  ευρώ

και με 1% επιστροφή 🥳

για μικρό-δουλίτσες καλά είναι αλλά προτού σκεφτεί κάποιος να τη λιώσει τη μέθοδο για να βγάζει εισόδημα να παραθέσω αυτό το άρθρο περί ανακύκλωσης χρημάτων και τις τραγικές συνέπειες

Επεξ/σία από atrias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, bob7greejkiver είπε

Θα δοκιμάσω επιβεβαίωση μέσω Curve καποια στιγμη, διοτι εκει εχω ηδη την φυσικη κάρτα Curve, οπότε φαινεται κανονικά το όνοματεπωνυμό μου και προφανώς η Curve θα αντιστοιχει στην Payzy. Και τυχερά παιχνίδια όταν λέω δεν είναι παράνομες σελίδες αλλά από τα γνωστά συστημικά στυλ bet365, novibet, stoiximan, opap κτλπ.

Ενημέρωση πάνω σε αυτό: η Curve δεν επιτρέπει συναλλαγές σε στοιχηματικά site/site τυχερών παιχνιδιών. Οπότε αναγκαστικά, για να μπορώ να  παίξω με την Payzy σε τέτοια site θέλει:

α) Να προμηθευτω την φυσική κάρτα Payzy η οποία θα γράφει το ονοματεπώνυμό μου ή

β) Να κάνει update το Payzy app καποια στιγμή , προσθέτοντας εκείνο το feature της Revolut με τα Card Documents. Διοτι τέτοιο .pdf μου ζητήσανε απ την υποστήριξη ενός site τυχ. παιχνιδιών για να επαληθεύσω την Revolut κάρτα μου, χωρίς να την έχω φυσική!

 

Bέβαια, στους όρους της Payzy λέει ότι συναλλαγές σε τέτοια sites ΔΕΝ δίνουν coins, ειδωμεν.

Επεξ/σία από bob7greejkiver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, atrias είπε

και με 1% επιστροφή 🥳

για μικρό-δουλίτσες καλά είναι αλλά προτού σκεφτεί κάποιος να τη λιώσει τη μέθοδο για να βγάζει εισόδημα να παραθέσω αυτό το άρθρο περί ανακύκλωσης χρημάτων και τις τραγικές συνέπειες

Ναι βέβαια, σκέψου τα εξής βήματα:

1) Κάνεις top up €20 το Payzy λογαριασμό σου, χρησιμοποιώντας την Revolut κάρτα σου (€0 προμήθεια)

2) Σου ρχεται e-mail & sms για το €2 κουπόνι του BOX

3) Στέλνεις τα €20 πίσω στη Revolut μέσω του Revolut payment link (€0 προμήθεια και πάλι, αφού φαίνεται σαν πληρωμή με την Payzy κάρτα αυτή τη φορά)

4) Κανεις το 1) και ξανά όλο απ την αρχη.

 

Το ερώτημα είναι πόσες φορές κάνεις την παραπάνω λούπα μέχρι να σου αποκλείσουν τους λογαριασμούς Revolut και Payzy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, bob7greejkiver είπε

Το ερώτημα είναι πόσες φορές κάνεις την παραπάνω λούπα μέχρι να σου αποκλείσουν τους λογαριασμούς Revolut και Payzy?

Συγγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά θεωρείται εισόδημα το κουπόνι 2€ του ΒΟΧ και το 1 τοις εκατό επιστροφή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, bob7greejkiver said:

Το ερώτημα είναι πόσες φορές κάνεις την παραπάνω λούπα μέχρι να σου αποκλείσουν τους λογαριασμούς Revolut και Payzy?

Μέχρι 2 κουπόνια τον μήνα δεν δίνει έτσι κι αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 κουπόνι box πήρα στην πρώτη φόρτιση των 20€, δεν έχει δώσει άλλο παρόλο που φόρτισα ξανά και με μεγαλύτερο ποσό.

11 ώρες πριν, bob7greejkiver είπε

Το ερώτημα είναι πόσες φορές κάνεις την παραπάνω λούπα μέχρι να σου αποκλείσουν τους λογαριασμούς Revolut και Payzy?

Επειδή η payzy "πληρώνει" και δεν έχει την πελατεία της Ρεβολουτ, σίγουρα δεν θα κρατήσει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, bob7greejkiver είπε

Ναι βέβαια, σκέψου τα εξής βήματα:

1) Κάνεις top up €20 το Payzy λογαριασμό σου, χρησιμοποιώντας την Revolut κάρτα σου (€0 προμήθεια)

2) Σου ρχεται e-mail & sms για το €2 κουπόνι του BOX

3) Στέλνεις τα €20 πίσω στη Revolut μέσω του Revolut payment link (€0 προμήθεια και πάλι, αφού φαίνεται σαν πληρωμή με την Payzy κάρτα αυτή τη φορά)

4) Κανεις το 1) και ξανά όλο απ την αρχη.

 

Το ερώτημα είναι πόσες φορές κάνεις την παραπάνω λούπα μέχρι να σου αποκλείσουν τους λογαριασμούς Revolut και Payzy?

Προσθέτω το βήμα 0) Φτιάχνεις λογαριασμό payzy

 

Ολο αυτό για 2ευρώ;

Θα περιμένω το 10ρικο της εγγραφής που θα έρθει σε λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, το 2 φορές το μήνα όριο , ούτε καν το πρόσεξα but still legit!

Έχει κάποιος πρόβλημα όταν πάει να βάλει το IBAN της payzy στη  Revolut? Μου βγάζει συνέχεια ότι ο αριθμός λογαριασμού δεν είναι έγκυρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...