Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, pasxaliskar said:

κανεις λαθος ουτε θυμο ουτε ενταση.. εδω δεν μπορεις να διακρινεις για πιο λογο δεν μπορουμε να βαλουμε το app σε αλλο κινητο και μπορεσες να καταλαβεις το υφος μου?

παρε τηλεφωνο (+908502263646) στο support τις fups να κανεις παραπονα που δεν μπορεις να βαλεις την εφαρμογη σε αλλο κινητο και ασε εμενα, τους γιατρους και τους κλεφτες

image.png.54cd03a674657cab9ffe48c16abd2f36.png

Και που ανεφερα εγω οτι θελω να κανω κατι τετοιο?

Τις ερωτησεις μου επι υποθετικων σεναριων εσυ τις ερμηνευσες οπως ηθελες ή σε βολευε.

Καλα παει και αυτο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα έβαλα δωροκάρτες ενέμπα (με ενεργό τούρκικο vpn) σε παλιό λογαριασμό. Τις πήρε κανονικά αλλά μόλις έκλεισα το vpn μου έβγαλε geolocation error. Νόμιζα ότι το κάνει μόνο σε νέους λογαριασμούς.

Ελπίζω να είναι μόνο για 1 μήνα και μετά να δουλέψει κανονικά.

Επεξ/σία από vagelisfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρειάστηκε VPN για να τις βάλεις; Υποτίθεται μέχρι τώρα οι gift cards μπορούσαν να ενεργοποιηθούν χωρίς VPN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagelisfil είπε

Σήμερα έβαλα δωροκάρτες ενέμπα (με ενεργό τούρκικο vpn) σε παλιό λογαριασμό. Τις πήρε κανονικά αλλά μόλις έκλεισα το vpn μου έβγαλε geolocation error. Νόμιζα ότι το κάνει μόνο σε νέους λογαριασμούς.

Ελπίζω να είναι μόνο για 1 μήνα και μετά να δουλέψει κανονικά.

Δε χρειάζεται VPN γιατί ήδη αγοράζεις / προσθέτεις κάρτα του νομίσματος/χώρας (αυτής)

Το έχουμε πει. Ισχύει για 30 ημέρες, σε νέους λογαριασμούς... Πλέον

 

3 ώρες πριν, nzeppos είπε

Xρειάστηκε VPN για να τις βάλεις; Υποτίθεται μέχρι τώρα οι gift cards μπορούσαν να ενεργοποιηθούν χωρίς VPN.

Δεν χρειάζεται!

 

1 ώρα πριν, vagelisfil είπε

Ναι το ξέρω απλά για πιο safe ειπα να το βάλω με vpn. Τώρα δε ξέρω αν επηρέασε το αποτέλεσμα....

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kormos είπε

Το έχουμε πει. Ισχύει για 30 ημέρες, σε νέους λογαριασμούς... Πλέον

Ειχα λογαριασμο 2 χρόνια και έπαιζα με eneba καρτες. Ενεργοποιείται το geolocation, βάζω μία ακόμα, περιμένω 30 μέρες, ξεχνάω να το ξανατσεκάρω, μπαίνω ξανά μετά από 3 μήνες και μου έβαλε πάλι geolocation... 

Την τελευταία φορά που φορτωσα eneba εβαλα μονο για 7 μερες ποσοτητα. Θα πρέπει να περιμένω πάλι 30 ή δεν θα αλλάξει ποτέ άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kormos είπε

Το έχουμε πει. Ισχύει για 30 ημέρες, σε νέους λογαριασμούς... Πλέον

Το έγραψα πιο πάνω. Ο λαγαριασμός ΔΕΝ είναι νέος.

 

11 ώρες πριν, vagelisfil είπε

Σήμερα έβαλα δωροκάρτες ενέμπα (με ενεργό τούρκικο vpn) σε παλιό λογαριασμό.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, vagelisfil είπε

Το έγραψα πιο πάνω. Ο λαγαριασμός ΔΕΝ είναι νέος.

 

 

Να υποθέσω, συνεπώς, για εμάς που είχαμε παλιό λογαριασμό (1,5 χρόνο μέσω Τουρκίας) και κοπήκαμε ξαφνικά λόγω geolocation - δεν υπάρχει σωτηρία. Πρέπει να τον εγκαταλείψουμε και να φτιάξουμε έναν νέο και να υποστούμε το 30ήμερο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spyroseva είπε

Να υποθέσω, συνεπώς, για εμάς που είχαμε παλιό λογαριασμό (1,5 χρόνο μέσω Τουρκίας) και κοπήκαμε ξαφνικά λόγω geolocation - δεν υπάρχει σωτηρία. Πρέπει να τον εγκαταλείψουμε και να φτιάξουμε έναν νέο και να υποστούμε το 30ήμερο;;

εγω παντως εχω 1.5 χρονο και δν κοπηκα.. πως το πληρωνες? μηπως με ρεβολουτ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spyroseva είπε

Να υποθέσω, συνεπώς, για εμάς που είχαμε παλιό λογαριασμό (1,5 χρόνο μέσω Τουρκίας) και κοπήκαμε ξαφνικά λόγω geolocation - δεν υπάρχει σωτηρία. Πρέπει να τον εγκαταλείψουμε και να φτιάξουμε έναν νέο και να υποστούμε το 30ήμερο;;

Το δοκιμάζω εγώ τώρα, 5 ετών λογαριασμός λειτουργεί μετά το subscription cancellation που έπαιξε το netflix, έκανα εκ νέου subscription, μέσω Giftcards και έχω Geolocation Restrictions. 

Σε 19 μέρες κλείνουν οι 30 μέρες και θα ενημερώσω. Πρώτη φορά γίνεται subscription cancellation (τουλαχιστον σε εμένα), ενώ στο παρελθόν όταν αφαιρούσαν κάρτες ή οτιδήποτε, τότε με Gift cards δεν υπήρχε φυσικά Geolocation Restrictions (αλλά δεν είχε γίνει ποτέ hard Reset ο λογαριασμός από το netflix) οπότε και για αυτό όσοι δούλευαν με Giftcards ήδη πριν από αυτό δεν έχουν σήμερα πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Billator είπε

Το δοκιμάζω εγώ τώρα, 5 ετών λογαριασμός λειτουργεί μετά το subscription cancellation που έπαιξε το netflix, έκανα εκ νέου subscription, μέσω Giftcards και έχω Geolocation Restrictions. 

Σε 19 μέρες κλείνουν οι 30 μέρες και θα ενημερώσω. Πρώτη φορά γίνεται subscription cancellation (τουλαχιστον σε εμένα), ενώ στο παρελθόν όταν αφαιρούσαν κάρτες ή οτιδήποτε, τότε με Gift cards δεν υπήρχε φυσικά Geolocation Restrictions (αλλά δεν είχε γίνει ποτέ hard Reset ο λογαριασμός από το netflix) οπότε και για αυτό όσοι δούλευαν με Giftcards ήδη πριν από αυτό δεν έχουν σήμερα πρόβλημα. 

Σε δύο λογαριασμούς εξ αρχής μόνο με γιφτ κάρτες γίνονται οι ανανεώσεις χρόνια και λειτουργούν χωρίς θέμα....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kormos είπε

Σε δύο λογαριασμούς εξ αρχής μόνο με γιφτ κάρτες γίνονται οι ανανεώσεις χρόνια και λειτουργούν χωρίς θέμα....

Το ξέρω και για αυτό το γράφω έτσι πάνω, και εγώ έχω λογαριασμό με Gift cards που λειτουργεί έτσι 1,5-2 χρόνια κοντά.

Στο main λογαριασμό δεν μπήκα ποτέ στην λογική gift cards (εκτός τις περιόδους που δεν υπήρχε επιλογή), γιατί η "διαφορά" μεταξύ του πραγματικού ποσού (πχ μέσω κάρτας τραπέζης -Revolut) και μέσω Gift cards ήταν ~15-25% πιο ακριβές , τουλάχιστον κάθε φορά που το έλεγχα εδώ και τόσα χρόνια εκεί ήταν η διαφορά, + την ευκολία ότι δεν ασχολείσαι ποτέ με ανανεώσεις. 

Τώρα η πραγματική διαφορά φυσικά έχει μειωθεί πολύ και υπάρχουν και στιγμές που οι Gift cards βγαίνουν και πιο φθηνές. 

Θα φανεί τώρα τι θα γίνει με το Geolocation restriction, προσωπικά και έτσι μπορώ να το δουλέψω παντού οπότε λίγο με επηρεάζει και αυτό, αλλά ελπίζω να "λήξει" στις 30 μέρες για να μην με πρήζουν οι λοιποί που χρησιμοποιουν το account αυτό :P 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

εγω παντως εχω 1.5 χρονο και δν κοπηκα.. πως το πληρωνες? μηπως με ρεβολουτ? 

Ναι, πράγματι πλήρωνα με Revolut. Αφού με μπλόκαραν, ανανέωσα τη συνδρομή μέσω gift cards ωστόσο ο αποκλεισμός συνεχίστηκε. Για αυτό οδηγήθηκα στην ερώτηση - μήπως πρέπει να τον κλείσω και να ανοίξω νέο λογαριασμό με πληρωμή μόνο gift cards; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2024 στις 5:02 ΜΜ, GREG10ARIS είπε

Δωροκαρτες απο eneba/turgame παιζουν χωρις προβλημα παντα

Αγόρασα χθες δωροκαρτα και δε μου τη δέχεται!!

μου βγάζει δεν ήταν δυνατό να επεξεργαστούμε το αίτημα 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...