Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Billator είπε

Έχεις ενεργά credits από gift card και αν ναι πότε λήγει η συνδρομή μέσω gift card? 

Πιστωτικό υπόλοιπο στο Netflix: 150 TL
Ο λογαριασμός σας έχει πληρωθεί έως 23 Απριλίου 2024.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, klai9991 είπε

Και εγώ αντιμετώπιζα το ίδιο θέμα με την δωροκάρτα.Έκανα πάρα πολλές προσπάθειες εν τέλη την δέχτηκε όμως ΑΛΛΑ ο λογαριασμός κλείδωσε με κάποια Τούρκικη IP συνεπώς οποιαδήποτε συσκευή στην Ελλάδα τρώει το γνωστό σφάλμα.. Πάνε τα 7.5 ευρώ και δυστυχώς πάει και το "δωρεάν" Netflix. Να τα βάλουν εκεί που ξέρουν όμως, συνεχίζουμε με το TPB

Υποτιθεται οτι αν ανοιξεις το vpn (εστω και free) και πατησεις να ξεκινησεις η ταινιας/σειρα, μετα μπορεις να το κλεισεις. το δοκιμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, kallair είπε

Υποτιθεται οτι αν ανοιξεις το vpn (εστω και free) και πατησεις να ξεκινησεις η ταινιας/σειρα, μετα μπορεις να το κλεισεις. το δοκιμασες;

Αυτό δουλεύει κανονικά όπως το γράφεις. Δεν άλλαξε τίποτε.

Και οι τίτλοι που δεν είναι διαθέσιμοι στην Τουρκία (που είναι πολλοί) δεν μπορείς να τους κάνεις screaming αλλά από το κινητό μπορείς να το κατεβάσεις πρώτα κανονικά με VPN και να το δεις. 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kallair είπε

Υποτιθεται οτι αν ανοιξεις το vpn (εστω και free) και πατησεις να ξεκινησεις η ταινιας/σειρα, μετα μπορεις να το κλεισεις. το δοκιμασες;

Το δοκίμασα παιδιά μου βγάζει το ίδιο ακριβώς σφάλμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klai9991 είπε

Το δοκίμασα παιδιά μου βγάζει το ίδιο ακριβώς σφάλμα

Δοκίμασε κάποιο άλλο VPN. Ανοίγεις πρώτα VPN μετά Netflix, αν έχει ήδη ανοίξει netflix το κλείνεις πρώτα.

Το λειτουργώ έτσι κάθε μέρα, και με Windscribe και με NordVPN δουλεύει απροβλημάτιστα, και αυτά που ΔΕΝ υπάρχουν στο Turkey region, μπορείς να τα κατεβάσεις για να τα δεις (πάλι με VPN), αλλά screaming δεγν γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Λοιπον επειδη δε μου τη δεχεται τη δωροκαρτα και βαρεθηκα να προσπαθω αλλο. Σας δινω τον αριθμο ειναι 200TL

Καλη διασκεδαση σε οποιον την προλαβει!!

 

NAA3QVNG8B2HD8D9

Θα μπορούσες να κάνεις δοκιμές (πριν τη δωρίσεις σε κάποιον άλλο) με παράπλευρους τρόπους.

Είχες περάσει αρκετές τελευταία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει το νόμισμα τους είναι πολύ ασταθές έχει πάρει την κάτω βόλτα, ας το κάνει το netflix 8 USD αντί για Lira να μην το αλλάζει συνέχεια.

Σε λίγο με το πεντάευρω θα αγοράζουμε το 200άρι τους

Banknote Index - Turkey 200 Lira: P227

 

ΣτονΣφυρίζω on X: "Συνταξιούχος που πήρε ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 8 ΕΥΡΩ ανά μήνα από τον  Μωϋσή και ανήκει στους προνομιούχους του 8% του συνόλου Συνταξιούχων! Τις  υπόλοιπες χιλιάδες ευρώ θα τις πάρει από τον

Όπως έκανε το steam που άλλαξε το νόμισμα της Τουρκίας η της Αργετινής δεν θυμάμαι και το έκανε USD γιατί όλο έπεφτε και έπρεπε συνέχεια να κάνει ανατιμήσεις.

 

Edit: Το βρήκα, εδώ αναφέρομαι Steam Support :: New USD Pricing For Argentina and Turkey beginning November 20th. (steampowered.com)

 

Exchange rate volatility in Argentina and Turkey in recent years has made it hard for game developers to choose appropriate prices for their games and keep them current. We have heard this loud and clear in our developer meet ups and round table chats. In addition, we have had a hard time keeping Steam payment methods up and running in these countries/territories due to the constant foreign exchange fluctuations, fees, taxes, and logistical issues. Pricing games in USD for Steam customers in Argentina and Turkey will help us provide greater stability and consistency for players and partners, while also enabling us to continue to offer a variety of payment methods to Steam users in those countries/territories.
 

Επεξ/σία από user2163
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, user2163 είπε

Εντάξει το νόμισμα τους είναι πολύ ασταθές έχει πάρει την κάτω βόλτα, ας το κάνει το netflix 8 USD αντί για Lira να μην το αλλάζει συνέχεια.

Σε λίγο με το πεντάευρω θα αγοράζουμε το 200άρι τους

Banknote Index - Turkey 200 Lira: P227

 

ΣτονΣφυρίζω on X: "Συνταξιούχος που πήρε ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 8 ΕΥΡΩ ανά μήνα από τον  Μωϋσή και ανήκει στους προνομιούχους του 8% του συνόλου Συνταξιούχων! Τις  υπόλοιπες χιλιάδες ευρώ θα τις πάρει από τον

Όπως έκανε το steam που άλλαξε το νόμισμα της Τουρκίας η της Αργετινής δεν θυμάμαι και το έκανε USD γιατί όλο έπεφτε και έπρεπε συνέχεια να κάνει ανατιμήσεις.

Άλλος ήταν ο λόγος που το άλλαξαν το νόμισμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimpapilas είπε

Για πες

Οπως γινομαστε Τούρκοι Αιγυπτιοι κλπ. έτσι γινονταν καποιοι ΛατινοΑμερικανοι για να αγοραζουν steam games παμφθηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εκεί που όλα καλά... Brickare το τηλέφωνο κ αναγκαστικά έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καλά λειτουργούσε 8 μήνες τώρα η FUPS. Δε μπορώ να επαναφέρω το Login στη FUPS, αν κ τα θυμάμαι όλα τα στοιχεία, στέλνει sms στον αριθμό απο το 5sim που είχα. (Παρεπιπτόντως, δε δίνει πλέον αριθμούς Τουρκίας βλέπω το 5sim, τι παίχτηκε?)

Τωρα, που έχω συνδέσει το spotify να τραβάει απο εκεί μηνιαίως, κ τη κάρτα την έχω, όπως επίσης κ τρόπο να τη φορτίσω, δε μπορώ να στέλνω καθε τόσο αυτό το ποσό που υπολογίζω πάνω κάτω κ να συνεχίσει η τουρκική χρέωση που είχα? Πρακτικά δεν αλλάζει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kontow είπε

Κι εκεί που όλα καλά... Brickare το τηλέφωνο κ αναγκαστικά έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καλά λειτουργούσε 8 μήνες τώρα η FUPS. Δε μπορώ να επαναφέρω το Login στη FUPS, αν κ τα θυμάμαι όλα τα στοιχεία, στέλνει sms στον αριθμό απο το 5sim που είχα. (Παρεπιπτόντως, δε δίνει πλέον αριθμούς Τουρκίας βλέπω το 5sim, τι παίχτηκε?)

Τωρα, που έχω συνδέσει το spotify να τραβάει απο εκεί μηνιαίως, κ τη κάρτα την έχω, όπως επίσης κ τρόπο να τη φορτίσω, δε μπορώ να στέλνω καθε τόσο αυτό το ποσό που υπολογίζω πάνω κάτω κ να συνεχίσει η τουρκική χρέωση που είχα? Πρακτικά δεν αλλάζει κάτι..

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ.
Σε νέα συσκευή που θέλω να προσθέσω την εφαρμογή στέλνει σμσ...που δεν πάει ποτέ.
 

Αν θυμάσαι πάνω/κάτω το υπόλοιπο, ναι μπορείς να τη φορτίζεις κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...