Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/3/2024 στις 2:46 ΜΜ, kontow είπε

Κι εκεί που όλα καλά... Brickare το τηλέφωνο κ αναγκαστικά έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καλά λειτουργούσε 8 μήνες τώρα η FUPS. Δε μπορώ να επαναφέρω το Login στη FUPS, αν κ τα θυμάμαι όλα τα στοιχεία, στέλνει sms στον αριθμό απο το 5sim που είχα. (Παρεπιπτόντως, δε δίνει πλέον αριθμούς Τουρκίας βλέπω το 5sim, τι παίχτηκε?)

Τωρα, που έχω συνδέσει το spotify να τραβάει απο εκεί μηνιαίως, κ τη κάρτα την έχω, όπως επίσης κ τρόπο να τη φορτίσω, δε μπορώ να στέλνω καθε τόσο αυτό το ποσό που υπολογίζω πάνω κάτω κ να συνεχίσει η τουρκική χρέωση που είχα? Πρακτικά δεν αλλάζει κάτι..

Έπαθα ακριβώς το ίδιο και γω, με μια ριμαδα ενημέρωση της xiaomi μου ριμαξε το τηλέφωνο, οπότε έκανα factory reset καί πάπαλα η εφαρμογή πλέον,γιατί στέλνει sms επιβεβαίωσης...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, billys gt είπε

Έπαθα ακριβώς το ίδιο και γω, με μια ριμαδα ενημέρωση της xiaomi μου ριμαξε το τηλέφωνο, οπότε έκανα factory reset καί πάπαλα η εφαρμογή πλέον,γιατί στέλνει sms επιβεβαίωσης...... 

Ανν έχεις τον αριθμό της κάρτας και θυμάσαι το υπόλοιπο, απλά συνεχίζεις να τη φορτίζεις...

Δεν σταματάει η χρήση της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kormos είπε

Ανν έχεις τον αριθμό της κάρτας και θυμάσαι το υπόλοιπο, απλά συνεχίζεις να τη φορτίζεις...

Δεν σταματάει η χρήση της 

Σωστά, έτσι κάνω 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε κανένα update ρε παιδιά τι γίνεται με το Netflix.

 

Ακυρώνουν ακόμα τους Νιγηριανούς και Τούρκικους λογαριασμούς?

Οι Gift Cards παίζουν κανονικά ή τις ακυρώνουν και αυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelisfil είπε

Δώστε κανένα update ρε παιδιά τι γίνεται με το Netflix.

 

Ακυρώνουν ακόμα τους Νιγηριανούς και Τούρκικους λογαριασμούς?

Οι Gift Cards παίζουν κανονικά ή τις ακυρώνουν και αυτές?

Αφού έχει γραφεί 500 φορές στις προηγούμενες σελίδες 😋

- Οι περισσότεροι που λειτουργούν με κάρτα έφαγαν subscription reset, και του ανάγκασε να κάνουν εκ νέου συνδρομή. Οπότε έφαγαν geolocation restriction. 

- Όσοι ήταν με Gift cards δεν είχαν κανένα πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησαν τα household στην Τουρκία, τι βλέπω στο κόκκινο forum; Ισχύει αυτό;

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, user2163 είπε

Ξεκίνησαν τα household στην Τουρκία, τι βλέπω στο κόκκινο forum; Ισχύει αυτό;

Ναι ετσι λενε, μαλλον μετραμε αντιστροφα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, user2163 είπε

Ξεκίνησαν τα household στην Τουρκία, τι βλέπω στο κόκκινο forum; Ισχύει αυτό;

Ναι σε εμένα έχει 2 βδομάδες που ξεκίνησε.

Βέβαια 1 φορά χρειάστηκε να κάνω verification κάθε TV (8 στο σύνολο σε 4 διαφορετικά locations) και παίζουν όλα σωστά εδώ και 15 μέρες. 

Το πρόβλημα υπάρχει μόνο σε Smart TV, TV boxes. Από λοιπές συσκευές λειτουργεί κανονικά. 
Παντού λειτουργώ όμως με την ίδια Obfuscated VPN IP, οπότε μπορεί και για αυτό μην έχω πρόβλημα, θεωρητικά σε 1 εβδομάδα λήγει το Geolocation και θα δω τι ισχύει με με Ελληνική IP. 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ διμήνου που μετανάστευσα Αίγυπτο δουλεύει κανονικά. Μια φορά την εβδομάδα στριμάρω με vpn από Πυραμίδες για να θολώσω τα νερά.

  • Like 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, barimagas είπε

Προ διμήνου που μετανάστευσα Αίγυπτο δουλεύει κανονικά. Μια φορά την εβδομάδα στριμάρω με vpn από Πυραμίδες για να θολώσω τα νερά.

έτσι κι εγώ, από Σεπτέμβριο πέρα από μια φορά που μου αφαίρεσαν την κάρτα και απλα την ξαναπροσθεσα δουλεύει μια χαρα κι ανά 10 μέρες το βάζω να παίξει από vpn για ξεκάρφωμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου μου ακύρωσαν την revolut και μου έκαναν reset  στον λογαριασμό + geolock, πέρασαν καμια 25ρια μέρες που δουλεύω με gift cards στον τούρικο λογαριασμό και έχει βγει το geolock. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2024 στις 3:43 ΜΜ, marksk είπε

Αφου μου ακύρωσαν την revolut και μου έκαναν reset  στον λογαριασμό + geolock, πέρασαν καμια 25ρια μέρες που δουλεύω με gift cards στον τούρικο λογαριασμό και έχει βγει το geolock. 

Απενεργοποιείται μόνο του? Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες έχω φάει μαύρο λόγω household από Τουρκία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ σας!

Σκέφτομαι να βάλω πακέτο netflix για το σπίτι, να υπάρχει κανά παιδικό και να μη χαζολογούν τα παιδιά στις ηλιθιότητες του youtube.

Διαβάζω το νήμα και προσπαθώ να βγάλω άκρη... καταλαβαίνω οτι όσοι χάρηκαν, χάρηκαν και πλέον δεν παίζουν οι έμμεσοι τρόποι κτήσης σε χαμηλή τιμή, σωστά;

Γενικά, βγάζουν πακέτα προσφορών στο netflix ή μπα;

Το απλό hd πακέτο είναι viewable ή θα ξενερώσουμε με την ποιότητα; (για 8€ ίσως το δοκιμάσω για ένα μήνα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το απλό HD το βάζεις και αν δεν σου κάνει βάζεις το premium στο κάνει άμεσα upgrade και σου κάνει prorate τη συνδρομή, τώρα για τρόπους πιο φθηνά δεν ξέρω δεν νομίζω ότι αξίζει ψιλά γλιτώνεις και πλέον τα κυνηγάει αυτά το netflix οπότε θα έλεγα όχι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickol-us είπε

Χαιρετώ σας!

Σκέφτομαι να βάλω πακέτο netflix για το σπίτι, να υπάρχει κανά παιδικό και να μη χαζολογούν τα παιδιά στις ηλιθιότητες του youtube.

Διαβάζω το νήμα και προσπαθώ να βγάλω άκρη... καταλαβαίνω οτι όσοι χάρηκαν, χάρηκαν και πλέον δεν παίζουν οι έμμεσοι τρόποι κτήσης σε χαμηλή τιμή, σωστά;

Γενικά, βγάζουν πακέτα προσφορών στο netflix ή μπα;

Το απλό hd πακέτο είναι viewable ή θα ξενερώσουμε με την ποιότητα; (για 8€ ίσως το δοκιμάσω για ένα μήνα)

 

 

49 λεπτά πριν, user2163 είπε

Μια χαρά είναι το απλό HD το βάζεις και αν δεν σου κάνει βάζεις το premium στο κάνει άμεσα upgrade και σου κάνει prorate τη συνδρομή, τώρα για τρόπους πιο φθηνά δεν ξέρω δεν νομίζω ότι αξίζει ψιλά γλιτώνεις και πλέον τα κυνηγάει αυτά το netflix οπότε θα έλεγα όχι

Αν κάποιος έχει υπομονή φυσικά και συμφέρει η "πλάγια" μέθοδος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...