Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, agipaok είπε

Το τουρκικό το έχω με FUPS κάρτα , όποτε τραβάει από εκεί ! 

Κάρτα ελληνική ? Revolut ? 

 

3 λεπτά πριν, agipaok είπε

Το τουρκικό το έχω με FUPS κάρτα , όποτε τραβάει από εκεί ! 

Κάρτα ελληνική ? Revolut ? 

καρτα ελληνικη τη revo νομιζω δεν τη δεχετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, michalis412 είπε

 

καρτα ελληνικη τη revo νομιζω δεν τη δεχετε

Μια χαρά τότε ! 
 

Και από ταινίες σειρές ; Ίδιες Αίγυπτο - Τουρκία - Ελλάδα ;;

Επεξ/σία από agipaok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agipaok είπε

Μια χαρά τότε ! 
 

Και από ταινίες σειρές ; Ίδιες Αίγυπτο - Τουρκία - Ελλάδα ;;

απο οτι ειδα μεχρι τωρα δεν εχει διαφορες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, michalis412 είπε

το καλο με το αιγυπτιακο ειναι οτι κανεις μια φορα τη διαδικασια και μετα καθε μηνα τραβα τα λεφτα απο τη καρτα χωρις να χρειαστεί να αγοραζεις δωροκαρτες και να κανεις τη διδικασια

Δεν καταλαβα, τι διαφορα εχει απο το τουρκικο ; Και εγω στο τουρκικο  εχω βαλει μια καρτα και τραβαει καθε μηνα αυτοματα χωρις να ξανασχολουμαι.

6 λεπτά πριν, michalis412 είπε

 

καρτα ελληνικη τη revo νομιζω δεν τη δεχετε

Ολες τις καρτες παιρνει. Αλιμονο να ζηταγε μονο ελληνικη.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, agipaok είπε

Καλό αυτό ! Ε ίσως κάποια στιγμή γίνει εναλλαγή 

αν εισαι με FUPS και οχι οποιαδήποτε αλλη κάρτα (ελληνικη, revo κλπ), καλο θα ηταν να το κάνεις σχετικά συντομα, γιατι εχουν αρχισει να κλεινουν οι τρυπες με τετοιου ειδους καρτες. Πχ πλεον στην Τουρκία ζητάνε και αριθμό ταυτότητας, οποτε δεν αποκλείεται να ζητηθεί και από λογαριασμούς που ηδη υπάρχουν.

41 λεπτά πριν, runner69 είπε

Δεν καταλαβα, τι διαφορα εχει απο το τουρκικο ; Και εγω στο τουρκικο  εχω βαλει μια καρτα και τραβαει καθε μηνα αυτοματα χωρις να ξανασχολουμαι.

Ολες τις καρτες παιρνει. Αλιμονο να ζηταγε μονο ελληνικη.

Στο Αιγυπτιακό δεν περναει revo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

αν εισαι με FUPS και οχι οποιαδήποτε αλλη κάρτα (ελληνικη, revo κλπ), καλο θα ηταν να το κάνεις σχετικά συντομα, γιατι εχουν αρχισει να κλεινουν οι τρυπες με τετοιου ειδους καρτες. Πχ πλεον στην Τουρκία ζητάνε και αριθμό ταυτότητας, οποτε δεν αποκλείεται να ζητηθεί και από λογαριασμούς που ηδη υπάρχουν.

Εννοεις να κανω αιγυπτιακο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2023 στις 1:26 ΠΜ, michalis412 είπε

και εγω ειχα θεμα με το sms και προσπαθουσα χωρις να περνω sms και to ελυσα ως εξης εκανα εγραφη στο netflix με chrome μεσα απο bluestacks με vpn αιγυπτου και οταν μου ζητησε τηλ. το sms activate to ανοιξα στο chrome εκτος bluestacks και χωρις vpn και μου ηρθε αμεσως το sms και το περασα στο netflix mesa sto bluestacks και εγινε η ενεργοποιηση

αυτό δούλεψε μια χαρά, thanks!

ερώτηση, αφού έφτιαξα το account και αγόρασα συνδρομή μέσω Αιγύπτου, μπαίνω κανονικά από το netflix app της TV στο καινούριο μου αιγυπτιακό account χωρίς πρόβλημα. Προφανώς με την κανονική μου ελληνική IP. Θα μου το κόψει αυτό το netflix? Το εντοπίζουν κάπως μετά από κάποιες μέρες και σε σταματάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Gianniz είπε

αυτό δούλεψε μια χαρά, thanks!

ερώτηση, αφού έφτιαξα το account και αγόρασα συνδρομή μέσω Αιγύπτου, μπαίνω κανονικά από το netflix app της TV στο καινούριο μου αιγυπτιακό account χωρίς πρόβλημα. Προφανώς με την κανονική μου ελληνική IP. Θα μου το κόψει αυτό το netflix? Το εντοπίζουν κάπως μετά από κάποιες μέρες και σε σταματάνε?

Οχι το δουλευεις κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/11/2023 at 13:43, Gianniz said:

αυτό δούλεψε μια χαρά, thanks!

ερώτηση, αφού έφτιαξα το account και αγόρασα συνδρομή μέσω Αιγύπτου, μπαίνω κανονικά από το netflix app της TV στο καινούριο μου αιγυπτιακό account χωρίς πρόβλημα. Προφανώς με την κανονική μου ελληνική IP. Θα μου το κόψει αυτό το netflix? Το εντοπίζουν κάπως μετά από κάποιες μέρες και σε σταματάνε?

Κοίτα η επίσημη απάντηση είναι πως μπορεί να στο σταματήσουν αλλά προς το παρών δεν το έχουν κάνει, αν γίνει μεγάλο θέμα και είναι πολλοί που το κάνουν αυτό προφανώς μπορεί να πάρουν μέτρα. Ξέρουν ποιοί είναι μιας και βλέπουν έναν Αιγυπτιακό λογαριασμό να είναι συνεχώς με Ελληνική IP.

 

Quote

 

4.3. You may access the Netflix content primarily within the country in which you have established your account and only in geographic locations where we offer our service and have licensed such content. The content that may be available will vary by geographic location and will change from time to time. The number of devices on which you may simultaneously watch depends on your chosen subscription plan and is specified on the "Account" page.


We may terminate or restrict your use of our service if you violate these Terms of Use or are engaged in illegal or fraudulent use of the service.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2023 στις 12:26 ΠΜ, michalis412 είπε

και εγω ειχα θεμα με το sms και προσπαθουσα χωρις να περνω sms και to ελυσα ως εξης εκανα εγραφη στο netflix με chrome μεσα απο bluestacks με vpn αιγυπτου και οταν μου ζητησε τηλ. το sms activate to ανοιξα στο chrome εκτος bluestacks και χωρις vpn και μου ηρθε αμεσως το sms και το περασα στο netflix mesa sto bluestacks και εγινε η ενεργοποιηση

Καλησπέρα. Προσπαθώ να φτιάξω λογαργιασμό αιγύπτου νετφλιξ. Φτάνω στο σημείο να βάλω τουρκικό αριθμό βάζω έναν από μια υπηρεσία (εχω δοκιμάσει κανα δυό) αλλά όταν βάζω το νούμερο μου βγάζει μύνημα ότι υπάρχει πρόβλημα αυτή την στιγμή και δεν προχωράει (δεν προσπαθεί καν να στείλει μυνημα οπότε νομίζω είναι θέμα του νουμερου). Ξέρει κάποιος κάποια λύση? Δοκίμασα και μεσω bluestacks και με second space στο κινητο την διαδικασία απο πάνω αλλα πάντα κολλάω στο σημείο που βάζω κινητό και μου λέει υπάρχει κάποιο σφάλμα.   Καθε βοήθεια δεχτεί. Ευχαριστώ.

και μια φωτογραφια μήπως σας βοηθάει.

image.png.e921f0e113efecccbdf65322691cfdab.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, st439 είπε

Καλησπέρα. Προσπαθώ να φτιάξω λογαργιασμό αιγύπτου νετφλιξ. Φτάνω στο σημείο να βάλω τουρκικό αριθμό βάζω έναν από μια υπηρεσία (εχω δοκιμάσει κανα δυό) αλλά όταν βάζω το νούμερο μου βγάζει μύνημα ότι υπάρχει πρόβλημα αυτή την στιγμή και δεν προχωράει (δεν προσπαθεί καν να στείλει μυνημα οπότε νομίζω είναι θέμα του νουμερου). Ξέρει κάποιος κάποια λύση? Δοκίμασα και μεσω bluestacks και με second space στο κινητο την διαδικασία απο πάνω αλλα πάντα κολλάω στο σημείο που βάζω κινητό και μου λέει υπάρχει κάποιο σφάλμα.   Καθε βοήθεια δεχτεί. Ευχαριστώ.

και μια φωτογραφια μήπως σας βοηθάει.

image.png.e921f0e113efecccbdf65322691cfdab.png

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Λύθηκε ως εξής:

1. VPN.lat στο κινητό και σύνδεση μέσω αιγυπτιακού server. Συνδέσου πάντα από το κινητό στο Netflix, διάλεξε πακέτο, βάλε ελληνική κάρτα (το χρησιμοποίησα με Alpha Bank) και κάνε το 2 για αριθμό.

2. Από το PC σύνδεση (χωρίς VPN) με την υπηρεσία sms-activate και χρήση αιγυπτιακού αριθμού για Netflix. Σε λίγα δευτερόλεπτα ήρθε το SMS και έβαλα τον αριθμό στη σελίδα του Netflix στο κινητό και προχώρησε κανονικά!

Ότι άλλο δοκίμασα δεν έπαιξε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EchiDNA είπε

Φτάνω στο σημείο να βάλω τουρκικό αριθμό βάζω έναν από μια υπηρεσία

δεν βαζουμε τουρκικο νουμερο στο αιγυπτιακό  αλλα αιγυπτιακό οπως φαινεται και στη φοτο που παραθετης αρχιζει απο +20 και εχει και σημαια αιγυπτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...