Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, angelponiros είπε

Μια ερώτηση αγαπητοί, με τα καινούρια χαράτσια και ποσοστά που κρατάει η fups, ποιο είναι πλέον το καλύτερο έμβασμα για τον λογαριασμό;

Να γίνει ένα και καλό...

κανενα .. κανε τοοπως το εκανες γτ θα φας μπαν .. πολυ απλα τα πραγματα..

δεν θα φας ακριβως μπαν αλλα θα σε ζητανε σμσ verification.. οποτε κατι που λειτουργει ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ... για τοσο μικρο χαρατσι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, angelponiros είπε

Μια ερώτηση αγαπητοί, με τα καινούρια χαράτσια και ποσοστά που κρατάει η fups, ποιο είναι πλέον το καλύτερο έμβασμα για τον λογαριασμό;

Να γίνει ένα και καλό...

Η πιο προφανής απάντηση είναι βάζοντας όλο το απόθεμα που μπορείς από FUPS (2750 λίρες) μέσω add funds. Έτσι ώστε να έχεις απόθεμα αν χρειαστείς να αγοράσεις επιτόπου χωρίς να μπερδεύεσαι με χαράτσια. Λογικά (δεν έχω ιδέα πραγματικά τυχαία το λέω) από 2750 που θα βάλεις από Revolut, τα 2600 θα είναι στην FUPS. Τα φορτώνεις με add funds και τον άλλο μήνα πάλι το ίδιο κτλ κλτ. Στο μεταξύ όποτε θέλεις αγοράζεις και το game που επιθυμείς παράλληλα. 
 

Έτσι ώστε και να σου ακυρωθεί η FUPS , να έχεις balance μέσα στο wallet του λογαριασμού σου. 
 

(εννοείται πως αναφέρομαι σε «έμβασμα» ΜΟΝΟ από Revolut)

Επεξ/σία από wpgoalkeeper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια απο οτι μου ειπε ενας φιλος απο εδω ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα για συνδρομη.ολοι οι τροποι ωστε να την παρουμε φτηνοτερα πρεπει να γινει καινουργιο account με το υπαρχον ελληνικο δεν υπαρχει τροπος να βαλουμε συνδρομη?και για εμενα που δεν σκαμπαζω και πολλα ποιο πιστευετε τροπο να ακολουθησω?ειμαι καινουργιος κ δεν ειχα ξανα ps συνδρομη.

Επεξ/σία από Salonica7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salonica7 είπε

παιδια απο οτι μου ειπε ενας φιλος απο εδω ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα για συνδρομη.ολοι οι τροποι ωστε να την παρουμε φτηνοτερα πρεπει να γινει καινουργιο account με το υπαρχον ελληνικο δεν υπαρχει τροπος να βαλουμε συνδρομη?και για εμενα που δεν σκαμπαζω και πολλα ποιο πιστευετε τροπο να ακολουθησω?ειμαι καινουργιος κ δεν ειχα ξανα ps συνδρομη.

Απο την ωρα που δεν μπορεις να κανεις τουρκικη καρτα πλεον, το ξεχνας. Αυτην την περιοδο ειναι σε εκπτωση οι συνδρομες, με αρκετα μεγαλη εκπτωση κιολας. Προτεινω να προχωρησεις με το ελληνικο account

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/2/2024 στις 9:23 ΠΜ, aekoupoli είπε

Μέσα από το ps5 δεν θέλει καν vpn. Μόνο αν θες να αγοράσεις συνδρομή, που γίνεται εύκολα με το control d

Για να αγοράσεις συνδρομή ποια βήματα ακολουθείς; φόρτωσα χρήματα από ανωνυμη περιήγηση και windscribe κανονικα και τώρα που πάω να βάλω στην συνδρομη στο καλάθι λεει "το καλάθι δεν μπορεί να φορτωθεί". 

edit: τελικά κατάφερα να πάρω συνδρομή κάνοντας την ακόλουθη διαδικασία. Αφού προσπάθησα πολλές φορές να την αγοράσω κατευθείαν και εβγάζε error, πήγα στον κατάλογο παιχνιδιών βρήκα ένα παιχνίδι που είναι στον κατάλογο extra και πατάω add to library μου βγάζει από μόνο του να κάνω συνδρομή και ακολούθησα απλά τα βήματα.

Επεξ/σία από gampos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gampos είπε

Για να αγοράσεις συνδρομή ποια βήματα ακολουθείς; φόρτωσα χρήματα από ανωνυμη περιήγηση και windscribe κανονικα και τώρα που πάω να βάλω στην συνδρομη στο καλάθι λεει "το καλάθι δεν μπορεί να φορτωθεί". 

edit: τελικά κατάφερα να πάρω συνδρομή κάνοντας την ακόλουθη διαδικασία. Αφού προσπάθησα πολλές φορές να την αγοράσω κατευθείαν και εβγάζε error, πήγα στον κατάλογο παιχνιδιών βρήκα ένα παιχνίδι που είναι στον κατάλογο extra και πατάω add to library μου βγάζει από μόνο του να κάνω συνδρομή και ακολούθησα απλά τα βήματα.

Χρήματα από που φόρτωσες; Fups? Εγώ δοκιμάζω εδώ και 3 μέρες να φορτώσω στο fund χρήματα μέσω της Fups με αγορασμένο Nordvpn και δεν ολοκληρώνει ποτε. Μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα. Ότι ποσό και να πάτησα. Δεν δοκίμασα από ανώνυμη περιήγηση… θα δοκιμάσω κι αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spynick είπε

Χρήματα από που φόρτωσες; Fups? Εγώ δοκιμάζω εδώ και 3 μέρες να φορτώσω στο fund χρήματα μέσω της Fups με αγορασμένο Nordvpn και δεν ολοκληρώνει ποτε. Μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα. Ότι ποσό και να πάτησα. Δεν δοκίμασα από ανώνυμη περιήγηση… θα δοκιμάσω κι αυτό 

Δοκίμασε με controld όπως έχουν αναφέρει και άλλοι φίλοι εδώ μέσα και τα κατάφεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spynick είπε

Χρήματα από που φόρτωσες; Fups? Εγώ δοκιμάζω εδώ και 3 μέρες να φορτώσω στο fund χρήματα μέσω της Fups με αγορασμένο Nordvpn και δεν ολοκληρώνει ποτε. Μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα. Ότι ποσό και να πάτησα. Δεν δοκίμασα από ανώνυμη περιήγηση… θα δοκιμάσω κι αυτό 

Ναι. Με ανώνυμη και windscribe instambul. Είχα δοκίμασε και άλλα vpn αλλά δεν δουλευωαν

52 λεπτά πριν, wpgoalkeeper είπε

Δοκίμασε με controld όπως έχουν αναφέρει και άλλοι φίλοι εδώ μέσα και τα κατάφεραν.

Αυτό δεν το έχω καταλάβει τι εννοείτε;

Από την συσκευή ή από pc και τι πατάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wpgoalkeeper είπε

Δοκίμασε με controld όπως έχουν αναφέρει και άλλοι φίλοι εδώ μέσα και τα κατάφεραν.

Τι ακριβώς εννοείς με control d?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

controld.com

Κάτι αντίστοιχο με το VPN αλλά κυρίως με DNS δρομολόγηση. Μπορείς να ορίσεις συσκευές συγκεκριμένα μέσα από το dashboard της σελίδας και ρυθμίζεις τις κάθε συσκευές. Δηλαδή να σου δώσει ρυθμίσεις DNS για χώρα Τουρκίας, θα τις περάσεις χειροκίνητα μέσα στο PS και θα μπορέσεις να βάλεις add funds. 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ και στην τηλεόραση για ένα μήνα, για δρομολόγηση στο Netflix από Τουρκία μεριά. Μέχρι να τελειώσει το ban των 30 ημερών (sorry για το off topic)... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wpgoalkeeper είπε

controld.com

Κάτι αντίστοιχο με το VPN αλλά κυρίως με DNS δρομολόγηση. Μπορείς να ορίσεις συσκευές συγκεκριμένα μέσα από το dashboard της σελίδας και ρυθμίζεις τις κάθε συσκευές. Δηλαδή να σου δώσει ρυθμίσεις DNS για χώρα Τουρκίας, θα τις περάσεις χειροκίνητα μέσα στο PS και θα μπορέσεις να βάλεις add funds. 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ και στην τηλεόραση για ένα μήνα, για δρομολόγηση στο Netflix από Τουρκία μεριά. Μέχρι να τελειώσει το ban των 30 ημερών (sorry για το off topic)... 

Εμένα δν με βόλεψε καθόλου αυτό πάντως τσάμπα συνδρομή έκανα 1 μήνα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

Εμένα δν με βόλεψε καθόλου αυτό πάντως τσάμπα συνδρομή έκανα 1 μήνα 

Είναι λίγο μπελαλίδικο είναι η αλήθεια αλλά αν καταλάβεις που χρειάζεται να βάλεις και τι, φαίνεται πως λειτουργεί. Όπως είπα έβαλα 1 μήνα, για Netflix στην TV και δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 01/02/2024 at 09:23, aekoupoli said:

Μέσα από το ps5 δεν θέλει καν vpn. Μόνο αν θες να αγοράσεις συνδρομή, που γίνεται εύκολα με το control d

To "DNS-over-HTTPS/3" (από controld) εισάγω ως proxy στο playstation? Αν ναι, ποιο port βάζω, 80 ή κάτι άλλο?

 

Άκυρο: το βρήκα

Επεξ/σία από ikaros2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, wpgoalkeeper είπε

controld.com

Κάτι αντίστοιχο με το VPN αλλά κυρίως με DNS δρομολόγηση. Μπορείς να ορίσεις συσκευές συγκεκριμένα μέσα από το dashboard της σελίδας και ρυθμίζεις τις κάθε συσκευές. Δηλαδή να σου δώσει ρυθμίσεις DNS για χώρα Τουρκίας, θα τις περάσεις χειροκίνητα μέσα στο PS και θα μπορέσεις να βάλεις add funds. 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ και στην τηλεόραση για ένα μήνα, για δρομολόγηση στο Netflix από Τουρκία μεριά. Μέχρι να τελειώσει το ban των 30 ημερών (sorry για το off topic)... 

λοιπόν μετά από 4 ώρες ψαξίματος κατάφερα να ψιλό καταλάβω πως δουλεύει το contold έκανα συνδρομή για ένα μήνα με 4 δολάρια, και κατάφερα να συνδέσω το ps5. Κατάφερα να βάλω 200 λίρες στο funds με την πρώτη προσπάθεια και έκτοτε πάλι δεν με αφήνει. Πάλι βγάζει σφάλμα. Το μόνο καλό είναι ότι συνέδεσα το Netflix που έχω geolock στο ps5 και παίζει κανονικά στην Τηλεόραση μου, που σημαίνει ότι το βλέπει κανονικά στην Τουρκία αλλά γιατί δεν με αφήνει να βάλω αλλά χρήματα στο funds μέσω Fups δεν ξέρω.

καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, spynick said:

λοιπόν μετά από 4 ώρες ψαξίματος κατάφερα να ψιλό καταλάβω πως δουλεύει το contold έκανα συνδρομή για ένα μήνα με 4 δολάρια, και κατάφερα να συνδέσω το ps5. Κατάφερα να βάλω 200 λίρες στο funds με την πρώτη προσπάθεια και έκτοτε πάλι δεν με αφήνει. Πάλι βγάζει σφάλμα. Το μόνο καλό είναι ότι συνέδεσα το Netflix που έχω geolock στο ps5 και παίζει κανονικά στην Τηλεόραση μου, που σημαίνει ότι το βλέπει κανονικά στην Τουρκία αλλά γιατί δεν με αφήνει να βάλω αλλά χρήματα στο funds μέσω Fups δεν ξέρω.

καμία ιδέα;

Μήπως χρειάζεται και proxy? Εμένα το controld μου δημιουργεί dns servers που αν και τους δηλώνω Τουρκία (στον default rule του profile) σε έλεγχο που τους κάνω (whereismyip) δε βρίσκονται Τουρκία.

Επεξ/σία από ikaros2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...