Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, stef1981 είπε

Μπορούμε άραγε να πάρουμε και δεύτερη δωδεκααμηνη συνδρομή στον ίδιο λογαριασμό;

Εγω έχω μέχρι το 26 και αν με αφήσει να βάλω με τα funds θα βάλω μέχρι το 28 (σχεδόν 29) και μέχρι τότε ποιος ζεί ποιος πεθαίνει.

Ο φίλος παραπάνω νομίζω είχε βάλει δεκαετία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Εγω έχω μέχρι το 26 και αν με αφήσει να βάλω με τα funds θα βάλω μέχρι το 28 (σχεδόν 29) και μέχρι τότε ποιος ζεί ποιος πεθαίνει.

Ο φίλος παραπάνω νομίζω είχε βάλει δεκαετία

Βαλε να υπαρχει , αν πεθανουμε δεν νομιζω να νοιαξει καποιον τα 200 ευρω, αλλα αν κλεισει η τρυπα και δεν μπορεις να βαλεις ξανα τοτε θα πεις γιατι δεν φορτωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, stef1981 είπε

Μπορούμε άραγε να πάρουμε και δεύτερη δωδεκααμηνη συνδρομή στον ίδιο λογαριασμό;

Eχω πάρει 3 δωδεκάμηνες πανω στον λογαριασμο μου και λήγει 6/2025,  θα βαλω αλλα 2-3 χρόνια σίγουρα.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solid21 είπε

Βαλε να υπαρχει , αν πεθανουμε δεν νομιζω να νοιαξει καποιον τα 200 ευρω, αλλα αν κλεισει η τρυπα και δεν μπορεις να βαλεις ξανα τοτε θα πεις γιατι δεν φορτωσα.

Έκανα αυτό που είπες. Έβαλα μερικά παιχνίδια (thymesia και μερικά ακόμα) για να περάσει το όριο των 900tlr του wallet και να τραβήξει απο την κάρτα. Λειτούργησε με τη μία και μου έκανε και extend άλλο ένα χρόνο. Θα φορτώσω λίγο ακόμα την cryptopay και απο 2027 που είναι τώρα θα το πάω 2030. Ε. Νομίζω είναι αρκετά :P

Το δίδαγμα πλεόν είναι οτι δεν περνάνε αγορές ΜΟΝΟ με funds. Πολύ περίεργη κατάσταση. Τα funds τα είχα βάλει ακριβώς για να μη κλείσουν την κάρτα, αλλα με κάποιο τρόπο έκαναν το αντίθετο ^^. Οπότε όποιος ξεκινάει τώρα, ας μην ασχοληθεί καθόλου με funds. Αγορές απευθείας με την κάρτα.

Άσχετο με το topic αλλα πλέον δε χρησιμοποιώ καθόλου το παλιό μου account (rip trophies και saves) οπότε όποιος θέλει κάνει add Klaingr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Έκανα αυτό που είπες. Έβαλα μερικά παιχνίδια (thymesia και μερικά ακόμα) για να περάσει το όριο των 900tlr του wallet και να τραβήξει απο την κάρτα. Λειτούργησε με τη μία και μου έκανε και extend άλλο ένα χρόνο. Θα φορτώσω λίγο ακόμα την cryptopay και απο 2027 που είναι τώρα θα το πάω 2030. Ε. Νομίζω είναι αρκετά :P

Το δίδαγμα πλεόν είναι οτι δεν περνάνε αγορές ΜΟΝΟ με funds. Πολύ περίεργη κατάσταση. Τα funds τα είχα βάλει ακριβώς για να μη κλείσουν την κάρτα, αλλα με κάποιο τρόπο έκαναν το αντίθετο ^^. Οπότε όποιος ξεκινάει τώρα, ας μην ασχοληθεί καθόλου με funds. Αγορές απευθείας με την κάρτα.

Άσχετο με το topic αλλα πλέον δε χρησιμοποιώ καθόλου το παλιό μου account (rip trophies και saves) οπότε όποιος θέλει κάνει add Klaingr

Καλα εκανες , μια χαρα ειναι και μεχρι τοτε, βγαινει 2ευρω ο μηνας πιο ξεφτιλα δεν γινεται, εντωμεταξυ εγω την εχω καταβρει με φιλαρακια και μοιραζομαστε το account , οποτε θελει να μπει καποιος το κανει enable/disable  και μας βγαινουν και ολα τα games /3 ή /4 .

Πολυ καλη φαση , το εχουμε εκμεταλλευτεί οσο δεν παει και η λιρα συνεχιζει να κατρακυλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, klainmaingr είπε



Άσχετο με το topic αλλα πλέον δε χρησιμοποιώ καθόλου το παλιό μου account (rip trophies και saves) οπότε όποιος θέλει κάνει add Klaingr

Σχετικα με τα trophies αν κανεις share account με τον primary  δεν θα συνεχιζεις να παιρνεις trophies?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχεις cloud save και κανένα άλλο τρόπο να μεταφέρεις τα save απο το μη playstation plus account. Κάποτε είχαν την επιλογή για usb αλλα όχι πλέον. Και εφόσον αλλάζω σπίτια/χώρες/κονσόλες συχνά πυκνά αυτό δυστυχώς είναι game breaker. Οπότε και η μετάβαση. Ξεκίνησα να το λειτουργώ όπως λες αλλα μετά σκέφτηκα οτι τα save θα είναι τεράστιο πρόβλημα moving forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σας πω τι έκανα και μου δούλεψε με την πρώτη μόλις πριν λίγα λεπτά, και είμαι κομπλέ μέχρι τον Ιούνιο του 2025.
 

Όλη η διαδικασία έγινε από iPhone:

1. Φτιάχνουμε Cryptopay με όλη την διαδικασία που περιγράφηκε. 
 

2. Αγοράζουμε Tether (USDT) απευθείας και τα μετατρέπουμε σε Ευρώ. (Φροντίζουμε έπειτα να τα φορτίσουμε στην Virtual).

3. Κατεβάζουμε το Urban VPN, κάνουμε εγγραφή και αποδεχόμαστε το 7-day trial. ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΧΡΕΩΣΕΙ.

4. Συνδεόμαστε μέσω Τουρκίας και φτιάχνουμε PSN account. Μια τυχαία διεύθυνση Istanbul κάτι.

5. ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ VPN.

Μέσω του PS App πάμε να αγοράζουμε αυτό που θελουμε απευθείας μέσω της Cryptopay χωρίς να βάλουμε funds στο wallet.

Φροντίστε να μην φορτίζετε συνέχεια την Cryptopay γιατί τα fees είναι αλμυρά. Αν δεν θέλετε να αφήσετε υπόλοιπο μέσα.

25.74 ευρώ κοστίζει η ετήσια σε ευρώ.

10 και κάτι ψιλά η τρίμηνη. 
 

Αρχικά δεν ήξερα ποσό ακριβώς θα με χρεώσει αλλά σας το λέω για να γνωρίζετε.

 


 

(Αν σας έχουμε μείνει πχ. 10 ευρώ στην Cryptopay αγοράστε τρίμηνη αν δεν θέλετε υπόλοιπο. Μια η άλλη θεωρώ γιατί τα fees είναι σχετικά υψηλά.)

Εγω αγόρασα 2 ετησιες και 2 τρίμηνες, μπήκα λίγο μέσα από βιασύνη όμως. Καλύτερα αγοράστε ετησιες, εκτός αν συμβαίνει αυτό που είπα παραπάνω και δεν θέλετε υπόλοιπο στην Cryptopay.

Όλη η διαδικασία δεν μου πήρε πάνω από 20 λεπτά. Χωρίς κανένα error η κόλλημα. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tilemaxx είπε

Θα σας πω τι έκανα και μου δούλεψε με την πρώτη μόλις πριν λίγα λεπτά, και είμαι κομπλέ μέχρι τον Ιούνιο του 2025.
 

Όλη η διαδικασία έγινε από iPhone:

1. Φτιάχνουμε Cryptopay με όλη την διαδικασία που περιγράφηκε. 
 

2. Αγοράζουμε Tether (USDT) απευθείας και τα μετατρέπουμε σε Ευρώ. (Φροντίζουμε έπειτα να τα φορτίσουμε στην Virtual).

3. Κατεβάζουμε το Urban VPN, κάνουμε εγγραφή και αποδεχόμαστε το 7-day trial. ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΧΡΕΩΣΕΙ.

4. Συνδεόμαστε μέσω Τουρκίας και φτιάχνουμε PSN account. Μια τυχαία διεύθυνση Istanbul κάτι.

5. ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ VPN.

Μέσω του PS App πάμε να αγοράζουμε αυτό που θελουμε απευθείας μέσω της Cryptopay χωρίς να βάλουμε funds στο wallet.

Φροντίστε να μην φορτίζετε συνέχεια την Cryptopay γιατί τα fees είναι αλμυρά. Αν δεν θέλετε να αφήσετε υπόλοιπο μέσα.

25.74 ευρώ κοστίζει η ετήσια σε ευρώ.

10 και κάτι ψιλά η τρίμηνη. 
 

Αρχικά δεν ήξερα ποσό ακριβώς θα με χρεώσει αλλά σας το λέω για να γνωρίζετε.

 


 

(Αν σας έχουμε μείνει πχ. 10 ευρώ στην Cryptopay αγοράστε τρίμηνη αν δεν θέλετε υπόλοιπο. Μια η άλλη θεωρώ γιατί τα fees είναι σχετικά υψηλά.)

Εγω αγόρασα 2 ετησιες και 2 τρίμηνες, μπήκα λίγο μέσα από βιασύνη όμως. Καλύτερα αγοράστε ετησιες, εκτός αν συμβαίνει αυτό που είπα παραπάνω και δεν θέλετε υπόλοιπο στην Cryptopay.

Όλη η διαδικασία δεν μου πήρε πάνω από 20 λεπτά. Χωρίς κανένα error η κόλλημα. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Δεν συμφερει να αγοράζεις απευθειας μεσω απο cryptopay crypto διοτι τα fees ειναι στο θεό. Η καλυτερη λυση ειναι 

REVOLUT - BINANCE  = 1€ προμηθεια ανεξαρτητου ποσού.

BINANCE  και αγορα LTC - CRYPTOPAY= 0.1$ προμηθεια ανεξαρτητου ποσού

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπήκα στη διαδικασία να ανοίξω binance γιατί θεώρησα ότι τα fees λίγο-πολύ θα ναι τα ίδια. Πιο πολύ για να δω αν λειτουργεί το όλο εγχείρημα ασχολήθηκα, γιατί διαβάζω για ένα σωρό κολλήματα, όχι ότι καίγομαι, αλλά σε αυτές τις τιμές που δίνει η Sony τις συνδρομές και τα παιχνίδια θεώρησα καλή ευκαιρία να τους «κλέψεις» χωρίς ενοχές.

 

Μια χαρά δουλεύει παίδες, ορμάτε.

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tilemaxx είπε

 αλλά σε αυτές τις τιμές που δίνει η Sony τις συνδρομές και τα παιχνίδια θεώρησα καλή ευκαιρία να τους «κλέψεις» χωρίς ενοχές.

Μια χαρά δουλεύει παίδες, ορμάτε.

Μα δεν τους κλέβεις... ζεις στην ελλάδα αλλα η σκέψη σου ειναι στην κωνσταντινούπολη 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cryptopay υπόψιν δεν είναι μόνο για το θέμα μας το ps plus.

Spotify premium με 50 λεπτά τον μήνα, 1 χρόνο YouTube Premium στα 15.50 ευρώ και σε άλλα πολλά services που πολλοί από εμάς χρησιμοποιούμε. Οπου μπορείς να εκμεταλευτεις την κατρακύλα της τουρκικής λίρας, το κάνεις. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

Δεν συμφερει να αγοράζεις απευθειας μεσω απο cryptopay crypto διοτι τα fees ειναι στο θεό. Η καλυτερη λυση ειναι 

REVOLUT - BINANCE  = 1€ προμηθεια ανεξαρτητου ποσού.

BINANCE  και αγορα LTC - CRYPTOPAY= 0.1$ προμηθεια ανεξαρτητου ποσού

Πώς μεταφέρουμε από binance σε cryptopay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

Πώς μεταφέρουμε από binance σε cryptopay?

Κανεις Αναληψη  crypto  πχ LTC  και αποστολή μεσω δικτύου  κρυπτο στην διευθυνση σου την αντιστοιχη για το νομισμα που στελνεις στην cryptopay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...