Προς το περιεχόμενο

Ant1+ 2 μήνες δωρεάν μέσω cosmote tv (ΔΕΝ ισχύει για όλους τους συνδρομητές)


chill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, pratinas είπε

Λοιπόν όλο αυτό έγινε ίσα ίσα για να συμπληρώσει o Ant1 το όριο των 100.000 συνδρομητών προκειμένου να δικαιολογηθεί στην κεντρική διαχείριση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της FIFA.

Λογικά όλη αυτή η κοροϊδία με τον Ant1+ πήγε άκλαφτη, και με εντελώς πρόχειρο και τσαπατσούλικο τρόπο επέλεξαν τυχαία άλλους 90.000 συ συνδρομητές για να έχουν πρόσβαση στο φιάσκο του καναλιού του Αμαρουσίου. 

Εφ' όσον είναι έτσι όπως τα λες, το λάθος της Cosmote ήταν που δεν πήρε μυρωδιά τι π***τιά πάει να παίξει ο ΑΝΤ1, και δέχτηκε να συμπράξει. Τώρα την πληρώνει κι αυτή, γιατί βγαίνει πολύς κόσμος και λέει "ή σε όλους, ή σε κανέναν".

Η Cosmote έπρεπε να πει στον ΑΝΤ1 "δώσε εσύ μόνος σου promo codes τυχαία σε όσους κάνουν εγγραφή για το εικοσάρικο". Απλά και σταράτα, για να μην της γυρίσει μπούμερανγκ.

Προσωπικά, δεν πρόκειται να γίνω μέρος όλου αυτού του σκηνικού δίνοντας 20 ευρώ για να δω μάλλον αδιάφορους αγώνες και μάλιστα σε ώρες που δεν με βολεύουν για να τους δω. Αν τα δώσω, πρακτικά βάζω πλάτη στον Κυριακού να "δικαιολογήσει" στη FIFA ότι ορθώς επέλεξε να βάλει πολλούς αγώνες στο συνδρομητικό, και την επόμενη φορά, αν ξαναπάρει τα δικαιώματα του Μουντιάλ -που δεν το εύχομαι-, θα τους βάλει όλους.

Επεξ/σία από Dead-Poet
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με απλά πράγματα,  η cosmo λέει στον Ant1, "σου προσφέρω δημοσιογράφους και τεχνική υποστήριξη, εσύ θα μου προσφέρεις όσους κωδικούς χρειαστεί, γιατί το θέμα έκανε μπαμ από μακριά ότι θα γίνει φιάσκο.

Κατάσταση win win και για τους δύο. 

Ελπίζω να καταλάβουν έστω και μετά την έναρξη του μουντιάλ το λάθος τους.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι το εξής. Δεν υπήρξε διαφάνεια στον τρόπο επιλογής των χρηστών και καθόλου επικοινωνία στο θέμα. Αν γνώριζα ότι θα γινόταν τυχαία η επιλογή θα ήταν εντάξει. Τώρα όμως που μαθεύτηκε δεν υπάρχει γυρισμός. Και από ό,τι κατάλαβα ούτε και οι άνθρωποι της cosmote ήθελαν να πάρει τέτοια κακή δημοσιότητα το θέμα. Οι κωδικοί για το ant1 plus θα ενεργοποιηθούν εντός ημερών, όσοι πήραν πήραν δεν υπάρχουν άλλοι. Μου αρέσει που έφτιαξαν και ειδική ενότητα για το promo αλλά δεν αναφέρει τον τρόπο επιλογής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, asmilon είπε

Και στο παρελθον εχουν δωθει προωθητικες προσφορες τυχαια ή σε συγκεκριμενους συνδρομητες, αν σε πειραζει τοσο καθε φορα που γινεται το προβλημα δεν ειναι με τον παροχο. Σεβασμος στον συνδρομητη παει να πει να παρεχουν τις συμφωνημενες υπηρεσιες με τον συμφωνημενο τροπο. Οτιδηποτε επιπλεον, ειδικα για προωθητικες ενεργειες, που εξαρχης ειπωθηκε οτι γινονται με τυχαια επιλογη, δεν εμπιπτει σε αυτο το πλαισιο.

 

Για να μην παρεξηγηθω, ολοι θελουμε free stuff, ετσι ειναι καλωδιωμενος ο εγκεφαλος μας, αλλα οταν δε το παιρνουμε δε μπορουμε να ξεσπαμε γιατι επιλεχθηκε ο διπλα και οχι εμεις.

Εχειϛ την εντυπωση οτι προσωπικα με πειραξε οτι επιλεχθηκε ο διπλα και οχι εγω? Αν ναι εχειϛ μεγαλο λαθοϛ. Στην προσπαθεια σου να υπερασπισειϛ μια εταιρια προσβαλειϛ ανθρωπουϛ που δε γνωριζειϛ. Αφηνονταϛ αυτο στην ακρη λεϛ οτι εξαρχηϛ ειπωθηκε οτι η προωθητικη ενεργεια γινεται με τυχαια επιλογη. Θα ειχε ενδιαφερον να μαϛ ελεγεϛ ποτε και απο ποιον ειπωθηκε παρουσιαζονταϛ και τον ανιστοιχο συνδεσμο. Η παροχη των συμφωνημενων υπηρεσιων ειναι συμβατικη υποχρεωση τηϛ εταιριαϛ, οποτε μην το μπλεκουμε με το σεβασμο στον συνδρομητη. Αν η εταιρια ειχε εξ αρχηϛ επικοινωνησει την ολη διαδιασια αναφερονταϛ ξεκαθαρα τον τροπο επιλογηϛ δε θα ειχα κανενα απολυτωϛ προβλημα που δεν ελαβα κωδικο. Η διαφανεια με ενδιαφερει αλλα οκ αυτο ισωϛ ειναι παραξενια μου. Καλη σου μερα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vangelis_k είπε

Εχειϛ την εντυπωση οτι προσωπικα με πειραξε οτι επιλεχθηκε ο διπλα και οχι εγω? Αν ναι εχειϛ μεγαλο λαθοϛ. Στην προσπαθεια σου να υπερασπισειϛ μια εταιρια προσβαλειϛ ανθρωπουϛ που δε γνωριζειϛ. Αφηνονταϛ αυτο στην ακρη λεϛ οτι εξαρχηϛ ειπωθηκε οτι η προωθητικη ενεργεια γινεται με τυχαια επιλογη. Θα ειχε ενδιαφερον να μαϛ ελεγεϛ ποτε και απο ποιον ειπωθηκε παρουσιαζονταϛ και τον ανιστοιχο συνδεσμο. Η παροχη των συμφωνημενων υπηρεσιων ειναι συμβατικη υποχρεωση τηϛ εταιριαϛ, οποτε μην το μπλεκουμε με το σεβασμο στον συνδρομητη. Αν η εταιρια ειχε εξ αρχηϛ επικοινωνησει την ολη διαδιασια αναφερονταϛ ξεκαθαρα τον τροπο επιλογηϛ δε θα ειχα κανενα απολυτωϛ προβλημα που δεν ελαβα κωδικο. Η διαφανεια με ενδιαφερει αλλα οκ αυτο ισωϛ ειναι παραξενια μου. Καλη σου μερα...

Δεν εχω διαθεση υπερασπισης καμιας εταιριας, αλλα οτι βλεπω μηνυματα του στυλ ακυρωνω την συνδρομη μου τωρα, δεν υπαρχει σεβασμος στον συνδρομητη κλπ για μια προωθητικη ενεργεια που απο το πρωτο μηνυμα ελεγε οτι δεν αφορα ολους και επιλεγονται τυχαια οι συνδρομητες ειναι λιγο καπως. Δεν ειναι καμια σπουδαια σοφια η τυχαια επιλογη, βαζεις πχ στο random.org απο χ αριθμο συνδρομητων να επιλεξει ψ αριθμο επιλαχοντων και προωθεις στους τυχερους συνδρομητες τον κωδικο. Ετσι γινονται οι πιο πολλες προωθητικες ενεργειες με τυχαια επιλογη, ετσι θα συνεχισουν να γινονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να επιλέγονται τυχαία οι συνδρομητές και όχι με κριτήρια? Δηλαδή το ίδιο είναι ένας που έκανε φέτος συνδρομή cosmote tv cinema pack η έστω και full pack με 20€, με έναν που είναι πολλά χρόνια συνδρομητής με συμβόλαιο κινητής ,σταθερό ίντερνετ, δορυφορική cosmote tv και το go μέσω ίντερνετ, δίνοντας 94€ το μήνα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asmilon είπε

Δεν εχω διαθεση υπερασπισης καμιας εταιριας, αλλα οτι βλεπω μηνυματα του στυλ ακυρωνω την συνδρομη μου τωρα, δεν υπαρχει σεβασμος στον συνδρομητη κλπ για μια προωθητικη ενεργεια που απο το πρωτο μηνυμα ελεγε οτι δεν αφορα ολους και επιλεγονται τυχαια οι συνδρομητες ειναι λιγο καπως. Δεν ειναι καμια σπουδαια σοφια η τυχαια επιλογη, βαζεις πχ στο random.org απο χ αριθμο συνδρομητων να επιλεξει ψ αριθμο επιλαχοντων και προωθεις στους τυχερους συνδρομητες τον κωδικο. Ετσι γινονται οι πιο πολλες προωθητικες ενεργειες με τυχαια επιλογη, ετσι θα συνεχισουν να γινονται.

Προφανωϛ και δε διαβασεϛ το νημα εξ αρχηϛ, καποια στιγμη αλλαξε ο τιτλοϛ οταν διαπιστωθηκε οτι δεν αφορα ολουϛ απο αναφορεϛ εδω αλλα και τηλεφωνικη επικοινωνια και εμου προσωπικα με την εξυπηρετηση πελατων οπου μου ειπαν οτι αφορα καποιουϛ συνδρομητεϛ χωριϛ να μπορουν να με ενημερωσουν για τα κριτηρια επιλογηϛ και το ιδιο απαντουσαν και σε αλλουϛ. Δεν ξερω, προσωπικα η απαντηση δε με ικανοποιησε και ειναι πασιφανεϛ το ελλειμα ενημερωσηϛ απο πλευραϛ τηϛ εταιριαϛ. Αφου λοιπον γνωριζειϛ οτι ετσι γινονται οι κληρωσειϛ γιατι ειναι προβλημα στην cosmote να το ανακοινωσει και να το κανει εναϛ απλοϛ χρηστηϛ του φορουμ, υποθετονταϛ φυσικα οτι αυτη ηταν η διαδικασια? Και τελοϛ καθε χρηστηϛ εχει δικαιωμα, για τουϛ λογουϛ του, να διακοψει ή να μην ανανεωσει με καποια εταιρια και, εγω τουλαχιστον δεν μπορω να κρινω την επιλογη αυτη, η δημοσιοποιηση τηϛ οποιαϛ δεν αντιβαινει καποιο κανον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vangelis_k είπε

Προφανωϛ και δε διαβασεϛ το νημα εξ αρχηϛ, καποια στιγμη αλλαξε ο τιτλοϛ οταν διαπιστωθηκε οτι δεν αφορα ολουϛ απο αναφορεϛ εδω αλλα και τηλεφωνικη επικοινωνια και εμου προσωπικα με την εξυπηρετηση πελατων οπου μου ειπαν οτι αφορα καποιουϛ συνδρομητεϛ χωριϛ να μπορουν να με ενημερωσουν για τα κριτηρια επιλογηϛ και το ιδιο απαντουσαν και σε αλλουϛ. Δεν ξερω, προσωπικα η απαντηση δε με ικανοποιησε και ειναι πασιφανεϛ το ελλειμα ενημερωσηϛ απο πλευραϛ τηϛ εταιριαϛ. Αφου λοιπον γνωριζειϛ οτι ετσι γινονται οι κληρωσειϛ γιατι ειναι προβλημα στην cosmote να το ανακοινωσει και να το κανει εναϛ απλοϛ χρηστηϛ του φορουμ, υποθετονταϛ φυσικα οτι αυτη ηταν η διαδικασια? Και τελοϛ καθε χρηστηϛ εχει δικαιωμα, για τουϛ λογουϛ του, να διακοψει ή να μην ανανεωσει με καποια εταιρια και, εγω τουλαχιστον δεν μπορω να κρινω την επιλογη αυτη, η δημοσιοποιηση τηϛ οποιαϛ δεν αντιβαινει καποιο κανον.

Ακριβώς. Πολύ σωστά τα λες. Εγώ θα έκανα διακοπή έτσι κι αλλιώς στις 31/1/23 που λήγει το συμβόλαιο μου για σταθερό και ίντερνετ γιατί θέλω να μειώσω τα έξοδα μου, όταν δίνω 42€ ενώ οοολοοοιιι οι υπόλοιποι με τα ίδια ζητάνε 26€. Και άλλα με μείωση ταχύτητας και αποσυνδέσεις μέσα στην ημέρα. Τηλέφωνα αιτήματα μέσα από το app και τα ίδια. 

Ε τώρα και με αυτό το κερασάκι στην τούρτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Αυτό δε σημαίνει τίποτα.

Πως δεν σημαίνει; 

 

Αν υπάρχει συμφωνία minimum 100k συνδέσεων ποιο το νόημα να ενεργοποιηθεί το plus 3 μέρες πριν τη λήξη του wc; Θα έπρεπε να ενεργοποιηθεί σήμερα ξέρω γω για να μην αναγκαστεί να τα δείξει ελεύθερα. 

Anyway plus δεν χρειαζόμαστε πέραν των 2 ματς των προημιτελικών. Θα ζήσω και χωρίς αυτά τα δύο ματς. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, chill είπε

plus δεν χρειαζόμαστε πέραν των 2 ματς των προημιτελικών. Θα ζήσω και χωρίς αυτά τα δύο ματς. 

 

Ούτε καν. Όλα τα προημιτελικά θα τα δείξει και το ελεύθερο κανάλι. Μόνο κάποια από τη φάση των 16 θα είναι για το plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dead-Poet είπε

Ούτε καν. Όλα τα προημιτελικά θα τα δείξει και το ελεύθερο κανάλι. Μόνο κάποια από τη φάση των 16 θα είναι για το plus.

My bad. Τα δύο ματς των 16 ήθελα να πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά χστκ θα δω ότι με ενδιαφέρει στο youtube κανάλι της Fifa ή στο kodi. Αλλά τους ξεχεσα γιατί ρώτησα κι εγώ με τι κριτήρια επιλέγουν και αν δεν είναι κριτήριο ότι έχω full pack πάνω από 10χρ. Vdsl100 και 2 κινητά της οικογένειας τι άλλο πρέπει να έχω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσπαθώ να βρω τρόπο για να δει ο πατέρας μου τα ματς έστω και επι πληρωμή αλλά οχι στα σκουπίδια του αντ1. Προτιμώ να πληρώσω αλλού παρά σε αυτούς. 

Οσο για την Cosmote, ο λογαριασμός του πατέρα μου περιλαμβάνει 3(!!!!!!!!) διαφορετικές οικιακές συνδέσεις full pack και δεν υπήρχε καν επιλογή για να ζητήσουμε τον κωδικό (που έτσι κι αλλιώς δεν λειτουργεί). 

Πήραμε τηλέφωνο στην εξ.πελατών, μας απάντησαν οτι θα προωθήσουν αίτημα στο εμπορικό και θα μας εμφανιστεί εντός 24 ωρών (πράγμα που πολύ αμφιβάλλω οτι θα συμβεί). Επομένως αύριο κάποιος θα σηκώσει το τηλέφωνο, θα ακούσει τα χειρότερα και θα κάνουμε και διακοπή όλων των πακέτων. 

Αυτοί που γράφουν υπερασπιζόμενοι την Cosmote και την κάθε Cosmote είναι μεγάλοι κομπάρσοι, μόνο αυτό τους απαντάω. 

Προφανώς δεν με ενδιαφέρουν τα 20 ευρώ, απλά ειναι το γμτ, δεν θέλω να τα δώσω σε αυτούς, ας τα δώσω αλλού και ας πληρώνουν Cosmote οι προνομιουχοι που τους έδωσαν κωδικούς. 

 

(Προφανώς δεν έχω κανένα θέμα με όσους πήραν κωδικούς, έτσι; Τα κριτήρια επιλογής τους και οι δικαιολογίες που πετάνε στα τηλέφωνα όμως ειναι εξοργιστικά και αιτία για διακοπη υπηρεσιών)

Επεξ/σία από antreasM77
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επαναλάβω; Κανένας δεν έχει πάρει τελικά κωδικό που να λειτουργεί. 

Μην χαλιεστε. 

Έκαναν μια παπάτζα, ψαχνόμαστε εμείς δύο μέρες και τελικά κανένας δεν θα δει ant1+ λόγω cosmote promo. 

Αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...