Προς το περιεχόμενο

Ant1+ 2 μήνες δωρεάν μέσω cosmote tv (ΔΕΝ ισχύει για όλους τους συνδρομητές)


chill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, antreasM77 είπε

δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο μπαίνουν οι κομπάρσοι και ηθικολογούν εδω μέσα, ειλικρινά, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος; Ο ένας απο πάνω λέει για ξεφτίλες λες και μας λείπει το 20αρικο, αδυνατεί να καταλάβει για ποιο λόγο ''γκρινιαζουμε'' που λέει ο αλλος πιο πάνω. 

Κατανοήστε οτι όταν πληρώνετε υπηρεσίες, ίδια ποσά που πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι, περιμένετε τις ίδιες παροχές με όλους τους υπόλοιπους. Εφόσον κάποιοι παίρνουν έξτρα παροχή, ΧΩΡΙΣ να γνωρίζω τα κριτήρια επιλογής και με τις διαδικασίες να γίνονται ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ, τι περιμένετε να κάνω δηλαδή; Να πω 'ελα μωρε δεν βαριέσαι'; Εσείς κάντε οτι νομίζετε με τα λεφτά σας και καθήστε να σας δουλευουνε, τι πρόβλημα έχετε με τους υπόλοιπους που δεν θέλουν να κάνουν το ίδιο; Πετάξτε τα 20ευρα σας για να μην σας λένε ξεφτίλες και μην απαντάτε με ανούσια μηνύματα που δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα στην συζήτηση του νήματος

Αλήθεια τώρα, έκανε η COSMOTE ένα promo της πλάκας και νιώθεις αδικημένος επειδή δεν έβγαλε ανακοίνωση τι αλγόριθμο χρησιμοποεί για να μοιράσει 5-10-20 χιλιάδες συνδρομές των 20 ευρώ ;

Μηπως ήθελες να σου στείλουν και επιστολή στο σπίτι με τους αναλυτικούς όρους και λίστα με όσους κέρδισαν ;

Γράφεις χρησιμοποιώντας τον ορο «κάτω από το τραπέζι», λες και μιλάμε για εμπόριο ναρκωτικών ή λες και έχασες κανα ΕΣΠΑ 5 εκατομμυρίων ευρώ για την επιχείρηση σου, και θες να μιλήσουμε σοβαρά ;

οπως έγραψε και ένα παλικάρι παραπάνω, εσυ και εγώ με την COSMOTE έχουμε ένα συμβόλαιο με όρους που έχουμε αμφότεροι συμφωνήσει 

Εάν αύριο γουστάρει, πουλάει το προϊόν της στο 1/10 της τιμής σε όποιον θέλει, λογαριασμό θα μας δώσει ;

Η υποχρέωση που έχει απέναντι μας είναι να μας παρέχει το προϊόν που αγοράσαμε, και η υποχρέωση μας είναι να την πληρώνουμε για όσο δεσμευόμαστε με ένα συμβόλαιο

ολα τα αλλά είναι αλλα λόγια να αγαπιόμαστε…

4 λεπτά πριν, antreasM77 είπε

Ναι, οκ, και δεν έχω δικαίωμα εγώ να στραβώσω επειδή δεν με περιλαμβάνει στο πρόμο και να κόψω τις υπηρεσίες που μου παρέχουν; Πρέπει να ζητήσω άδεια απο κάποιον; 

Όχι δεν έχεις δικαίωμα, εφόσον έχεις υπογράψει ένα συμβόλαιο 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, antreasM77 είπε

Ναι, οκ, και δεν έχω δικαίωμα εγώ να στραβώσω επειδή δεν με περιλαμβάνει στο πρόμο και να κόψω τις υπηρεσίες που μου παρέχουν; Πρέπει να ζητήσω άδεια απο κάποιον; 

Πάνε και στον εισαγγελέα εσύ άμα θες.. Το τι θα κάνεις εσύ, είναι δικαίωμα σου. Θα πλερώσεις τις ρήτρες σου και θα φύγεις. Απλά για να μην τρελαθούμε, υποχρέωση να σε ενημερώσει δεν έχει καμία ιδιωτική εταιρεία για το πως θα διαθέσει τα προιόντα της όσο και να χτυπιέσαι.. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ήξερα οτι στην ενότητα Προσφορών του Insomnia θα έρθω αντιμέτωπος με το νομικό τμήμα της cosmote, κακώς ασχολούμαι και σας απαντάω.

Μακάρι να σας κάνουν τα ίδια στις δουλειές σας, στα παιδιά σας ή στους γονείς σας, ή όπου αλλού, και να πείτε τα ίδια ''καλά μας κάνουν, κάνουν οτι γουστάρουν και δεν χρειάζεται να μας δώσουν την οποιαδήποτε εξήγηση, ούτε μπορούμε εμείς να παραπονεθούμε γιατί θα μας την πέσει η αστυνομία προσφορών του ινσομνια'' 

οτι να ναι, προφανώς και θα κάνω οτι νομίζω, εσείς τι ζορίζεστε έτσι για το τι θα κάνω εγώ και υπερασπίζεστε με τόσο πάθος μια τάδε εταιρία;

Έχετε το οποιοδήποτε συμφέρον ή απλά πουλάτε ηθική και καθωσπρεπισμό σε ένα φόρουμ στο ίντερνετ μεταξύ αγνώστων;  

Επεξ/σία από antreasM77
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, antreasM77 είπε

Δεν ήξερα οτι στην ενότητα Προσφορών του Insomnia θα έρθω αντιμέτωπος με το νομικό τμήμα της cosmote, κακώς ασχολούμαι και σας απαντάω.

Μακάρι να σας κάνουν τα ίδια στις δουλειές σας, στα παιδιά σας ή στους γονείς σας, ή όπου αλλού, και να πείτε τα ίδια ''καλά μας κάνουν, κάνουν οτι γουστάρουν και δεν χρειάζεται να μας δώσουν την οποιαδήποτε εξήγηση, ούτε μπορούμε εμείς να παραπονεθούμε γιατί θα μας την πέσει η αστυνομία προσφορών του ινσομνια'' 

οτι να ναι, προφανώς και θα κάνω οτι νομίζω, εσείς τι ζορίζεστε έτσι για το τι θα κάνω εγώ και υπερασπίζεστε με τόσο πάθος μια τάδε εταιρία;

Έχετε το οποιοδήποτε συμφέρον ή απλά πουλάτε ηθική και καθωσπρεπισμό σε ένα φόρουμ στο ίντερνετ μεταξύ αγνώστων;  

Οποιος δε συμφωνει μαζι σου λοιπον πρεπει να ανηκει στο νομικο τμημα της Cosmote; Ωραια λογικη, για αυτο δε μπορει να γινει να ωριμη συζητηση.

Να σε ρωτησω πρωτη φορα βλεπεις διαγωνισμο ή promo event με περιορισμενα δωρα για περιορισμενους τυχερους; Τι σχεση εχει αυτο με την δουλεια του καθενος ή του δικους του; Αν μη τι αλλο, ναι, αν η δουλεια μου εδινε δεκα δωρα για να διαφημιστει δε θα ηθελα να μπουκαρουν χιλια θυμωμενα ατομα να ζητησουν ολα το δωρο λες και τους το εταξε κανεις. Δικα της ειναι τα δωρα μπορει να τα δωσει με οποιοδηποτε τροπο θελει, στον πελατη με τον μεγαλυτερο λογαριασμο, ανα μια ωρα σε οποιον μπαινει, με κληρωτιδα κλπ, δεν εχει υποχρεωση να σου δωσει λογαριασμο πως θα δωσει τα προωθητικα δωρα.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, asmilon είπε

Οποιος δε συμφωνει μαζι σου λοιπον πρεπει να ανηκει στο νομικο τμημα της Cosmote; Ωραια λογικη, για αυτο δε μπορει να γινει να ωριμη συζητηση.

Να σε ρωτησω πρωτη φορα βλεπεις διαγωνισμο ή promo event με περιορισμενα δωρα για περιορισμενους τυχερους; Τι σχεση εχει αυτο με την δουλεια του καθενος ή του δικους του; Αν μη τι αλλο, ναι, αν η δουλεια μου εδινε δεκα δωρα για να διαφημιστει δε θα ηθελα να μπουκαρουν χιλια θυμωμενα ατομα να ζητησουν ολα το δωρο λες και τους το εταξε κανεις. Δικα της ειναι τα δωρα μπορει να τα δωσει με οποιοδηποτε τροπο θελει, στον πελατη με τον μεγαλυτερο λογαριασμο, ανα μια ωρα σε οποιον μπαινει, με κληρωτιδα κλπ, δεν εχει υποχρεωση να σου δωσει λογαριασμο πως θα δωσει τα προωθητικα δωρα.

Υπάρχει κάπου κάποια επίσημη ενημέρωση οτι πρόκειται για περιορισμένα δώρα και περιορισμένους τυχερούς; 

Προσωπικά ενημερώθηκα απο εδώ για την ύπαρξη αυτού του προμο. Στην πορεία, ψάχνοντας μόνοι μας, καταλήξαμε οτι δεν αφορά όλους τους συνδρομητές ενώ υπάρχει λινκ περιγραφής του προμο το οποίο δεν αναφέρει τίποτα περι περιορισμένων τυχερών. Δεν καταλαβαίνω γιατι δεν πρέπει να το ψάξω και επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορώ να δυσανασχετήσω όταν δεν γνωρίζω πως μπορώ και αν μπορώ να πάρω την προσφορά και όταν η εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας δεν γνωρίζει τίποτα για την προσφορά; Αν εσάς δεν σας ενδιαφέρει, καλώς και δεν ασχολείστε.

Εμένα με ενδιαφέρει να μάθω πως μπορώ να κάνω χρήση της προσφοράς που περιγράφει αυτό το λινκ https://www.cosmote.gr/cosmotetv/antennaplus

Όλα τα σενάρια που γράφτηκαν εδω περι περιορισμένων τυχερών, περι νεων πελατών κτλ είναι εικασίες του κάθε υπάλληλου της εξυπηρέτησης πελατων.  Επομένως, γνωρίζεις επισήμως πως και αν μπορώ; 

Επεξ/σία από antreasM77
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι έχουμε ένα λόγο σωστό ή λάθος να διαμαρτυρόμαστε για μια τακτική της συγκεκριμένης εταιρίας που θεωρούμε ότι δεν ήταν διαφανής. Αυτοί που μας χαρακτηρίζουν ξεφτιλες και αλλά ωραία ποιο λόγο ακριβώς έχουν να το κάνουν; Απορία ενός άσχετου. Προσέξτε όμως με τους χαρακτηρισμούς γιατί κάποιος μπορεί να μην το πάρει στην πλάκα και να υπάρξουν στεναχώριες 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2022 στις 3:25 ΜΜ, vorlon68 είπε

Αν εχεις NOVA μπορεις μεσω του "μπουκετου public" να βρεις τις RAI1 & 2 και να δεις τους αγώνες.

Ελπίζω να μην σε πίστεψε κάνεις και να πήρες στο λαιμό σου κανέναν, γιατί όταν έχουν αγώνες τα Rai ΠΆΝΤΑ κλειδώνουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, notist είπε

Και ρωτώ τους φίλους που έλαβαν sms αν θέλουν να απαντήσουν, είναι νέοι συνδρομητές? Γιατί αν είναι και η cosmote πήγε να βγάλει το κατιτίς της και όχι να το κανει δωράκι όπως θέλει να φαίνεται. 

Ειμαι και εγω "νεος". Ειχα πιο παλια ott, το σταματησα, εβαλα περυσι χειμωνα για 2 μηνες cote tv παλι, και πριν κανα 2-3 εβδομαδες με πηραν τηλ για +7 ευρω/μηνα (οσο δλδ πληρωνα στο ott), για το entry + 2η συσκευη. Κωδικο ομως δεν πηρα.

Οποτε νεοι + full pack?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ρε σείς πως κάνετε έτσι για ένα 20ρικο, πραγματικά όμως…

Αν θέλετε να δείτε Μουντιάλ, δώστε το να πάει στο διάολο, 4 πακέτα τσιγάρα είναι

που στην τελική οι περισσότεροι (που δουλεύουμε μέχρι τις 6-7 το βράδυ) ένα ματς τη μέρα θα βλέπουμε βαριά βαριά, αυτό που θα είναι και ελεύθερο, δηλαδή ήμαρτον, πόσο ξεφτίλα πια ;

Δεν ειναι το 20αρικο φίλε μου. Ειναι η κοροιδία απο ενα απο τα χειρότερα κανάλια που πάει να κανει μια αρπαχτη. Οταν ειχε πάρει το EURO 2020 στην αρχή ήταν το μοναδικό κανάλι παγκοσμίως που δεν ειχε σκορ και χρόνο με "δηθεν" προβλημα και τοτε ελεγαν οτι θα δειτε και ΟΛΟ το παγκοσμιο κυπελλο 2022 δωρεαν στον ΑΝΤ1. Δεν έλεγαν τίποτα μεχρι και 2 μήνες πριν τους αγώνες γιατι ήξεραν οτι ο κόσμος θα τους κράζει.

Προσωπικά προτιμώ να ψαξω να το δω απο κανάλι της Σενεγάλης ή απο το τουρκικο TRT ή μεσω VPN απο την RAI παρα να δώσω εστω και 1 δραχμή στο συγκεκριμένο κανάλι.

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Εγω έβαλα το urban vpn που ειναι δωρεαν σαν extension στο chrome και στον edge επελεξα ιταλια και δουλευει μια χαρα

Ακόμα όσοι εχουν CosmoteTV μεσω δορυφόρου υπάρχει ένα κανάλι στα ελευθερα δορυφορικα που λεγεται TVT International ειναι απο Σενεγάλη και μεταδίδει τους αγωνες στα γαλλικα. Το 2020 εδειχνε και το EURO

Καμιά πατέντα με αγγλική περιγραφή έχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Δεν ειναι το 20αρικο φίλε μου. Ειναι η κοροιδία απο ενα απο τα χειρότερα κανάλια που πάει να κανει μια αρπαχτη. Οταν ειχε πάρει το EURO 2020 στην αρχή ήταν το μοναδικό κανάλι παγκοσμίως που δεν ειχε σκορ και χρόνο με "δηθεν" προβλημα και τοτε ελεγαν οτι θα δειτε και ΟΛΟ το παγκοσμιο κυπελλο 2022 δωρεαν στον ΑΝΤ1. Δεν έλεγαν τίποτα μεχρι και 2 μήνες πριν τους αγώνες γιατι ήξεραν οτι ο κόσμος θα τους κράζει.

Προσωπικά προτιμώ να ψαξω να το δω απο κανάλι της Σενεγάλης ή απο το τουρκικο TRT ή μεσω VPN απο την RAI παρα να δώσω εστω και 1 δραχμή στο συγκεκριμένο κανάλι.

Άλλο θέμα να θες να κανεις μποϊκοτάζ στον ΑΝΤ1, άλλο θέμα να κλαίγεσαι (όχι εσυ προσωπικά) επειδή δεν σου έδωσε τσάμπα συνδρομή 

Και εγώ είμαι συνδρομητής COSMOTE 23 χρόνια, και COSMOTE TV έχω αυτό το διάστημα (η αρρώστια που λέγεται Ολυμπιακός δε βγαίνει εύκολα από το μυαλό, δυστυχώς), αλλά όταν έχω υπογράψει ένα συμβόλαιο που θα μου στοιχίσει 1200 ευρώ σε βάθος 2 χρόνων, σιγά μη κάτσω να κλαφτώ εάν δε μου κάνουν δώρο κάτι που στοιχίζει 20€…

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που κάνετε τις "ενημερώσεις" αυτό δεν το είδατε; (τι ρωτάω τώρα..)

Στις 19/11/2022 στις 8:27 ΜΜ, matrixxx είπε

Μην γινει ξανα αναφορα για στοιχηματικη, θα κλειδωσει το τοπικ μονιμα. Δεν ειναι δυνατον να σβηνουμε συνεχως και θεμα αυτονομο αλλα και πολλα σχολια...

Ευχαριστουμε.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ειμαι και εγω "νεος". Ειχα πιο παλια ott, το σταματησα, εβαλα περυσι χειμωνα για 2 μηνες cote tv παλι, και πριν κανα 2-3 εβδομαδες με πηραν τηλ για +7 ευρω/μηνα (οσο δλδ πληρωνα στο ott), για το entry + 2η συσκευη. Κωδικο ομως δεν πηρα.

Οποτε νεοι + full pack?

Άστα να πάνε. Αυτή τη μπαρούφα μου είπε στην εξυπηρέτηση πελατών. Έγραψα πριν ότι πήρα για άλλο λόγο, και ρώτησα και για αυτό. Όχι για το 20αρικο και άλλα απίθανα που διαβάζω. 

Και λέω κάτσε να ρωτήσω τα παιδιά εδώ που πήραν κωδικό για εγκυκλοπαιδικούς λόγους, ισχύει η μπαρούφα που μου είπε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξύ η πλακα ειναι οτι μαλώνετε για μια προσφορά που ακομα και αυτοι που την πηραν δεν μπορουν να την εξαργυρώσουν 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

εντωμεταξύ η πλακα ειναι οτι μαλώνετε για μια προσφορά που ακομα και αυτοι που την πηραν δεν μπορουν να την εξαργυρώσουν 😄

Ναι αλλά έχουμε κωδικό!!! 

 

Κωδικός χωρίς αντίκρυσμα > Καθόλου κωδικός

 

😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...