Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Realme 9 5G 4/128 179€ @vodafone [upd απο 9-12-22 νεα τιμη 149€] [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Hero1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετσιμπήθη και από μένα για δώρο. Ελπιζω να βγει καλό :)

Για το NFC που ρωτηθηκε παραπανω αλλες σελιδες λενε εχει άλλες όχι, αλλα χρήστες αναφέρουν πως έχει.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/803443-realme-9-5g-4128-179€/?do=findComment&comment=59557098

 

Επεξ/σία από agnostos99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου προχωρά μετά την διεύθυνση εμένα ....

Edit:ξεκόλλησε και το παρήγγειλα 

Επεξ/σία από dalan2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos99 είπε

Ετσιμπήθη και από μένα για δώρο. Ελπιζω να βγει καλό :)

Για το NFC που ρωτηθηκε παραπανω αλλες σελιδες λενε εχει άλλες όχι, αλλα χρήστες αναφέρουν πως έχει.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/803443-realme-9-5g-4128-179€/?do=findComment&comment=59557098

 

2 που εχω πάρει σε φίλους έχουν κανονικά nfc το οποίο λειτουργεί σωστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, superpanos2 είπε

Φαίνεται πολύ καλή η τιμή όταν άλλοι το έχουν στα 200 αλλά κοιτώντας σε σύγκριση με άλλα μοντέλα, βλέπω παρόμοια specs στα 160 ευρώ. Καμιά γνώμη;

Δεν υπάρχουν συσκευές με snap695 5G, 2χρόνια εγγύηση(redmi/poco απο skroutz έχουν 1χρονο καταστήματος) και 128gb χώρου ή 120hz σε αυτά τα χρήματα.

Εγώ που άνοιξα skroutz και έβαλα στα γρήγορα σαν φίλτρα τα 128gb και μοντέλο 2022, δεν βρήκα τίποτα στα 150ευρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sellout είπε

Καλή είναι η τιμή, αλλά όχι όσο καλή ήταν αυτή του Poco m3 pro 5g στα 100€.

Το συγκεκριμένο poco βέβαια

  • ήταν 64gb,
  • εχει λιγότερο φωτεινή οθόνη(στα χαρτια πάντα)90hz και οχι 120,
  • έρχεται με Android 11 και όχι 12 όπως το Realme.
  • εχει Miui με επιπλέον εφαρμογές/bloatware,ενω το realme οχι.
  • υποστηρίζει 18W γρήγορη φόρτιση ενώ το Realme 33
  • ο snap695 συνολικά ειναι ελαφρώς καλύτερος απο τον mediatek του poco

Φυσικά στα 99ευρώ ήταν πολύ δυνατό deal, αλλα και το Realme αν και ακριβότερο, δεν θα έλεγα ότι υστερεί τόσο πολύ,τουλάχιστον σε αυτή την τιμή των 149ευρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Το συγκεκριμένο poco βέβαια

  • ήταν 64gb,
  • εχει λιγότερο φωτεινή οθόνη(στα χαρτια πάντα)90hz και οχι 120,
  • έρχεται με Android 11 και όχι 12 όπως το Realme.
  • εχει Miui με επιπλέον εφαρμογές/bloatware,ενω το realme οχι.
  • υποστηρίζει 18W γρήγορη φόρτιση ενώ το Realme 33
  • ο snap695 συνολικά ειναι ελαφρώς καλύτερος απο τον mediatek του poco

Φυσικά στα 99ευρώ ήταν πολύ δυνατό deal, αλλα και το Realme αν και ακριβότερο, δεν θα έλεγα ότι υστερεί τόσο πολύ,τουλάχιστον σε αυτή την τιμή των 149ευρώ.

 

Αν πιστεύεις ότι τα 50€ παραπάνω αξίζουν όσα ανέφερες τότε ναι. Για μένα πχ δεν τ αξίζουν και επειδή βλέπω τα κινητά μόνο ως εργαλεία η έλλειψη infrared είναι αρκετή για deal breaker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

  • υποστηρίζει 18W γρήγορη φόρτιση ενώ το Realme 33

 

Προχθες που κοιτουσα σε 2-3 sites με χαρακτηριστικα, το realme 5G του θεματος ελεγε οτι εχει 18W φορτισ(τ)η.

Το σκετο 9 (non 5G) εχει 33. Οπως και τις αλλες διαφορες σημαντικοτερες που εχω γραψει απο προχθες, το 5G μοντελο εχει καποια κατωτερα χαρακτηριστικα απο το σκετο 9.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sellout είπε

Αν πιστεύεις ότι τα 50€ παραπάνω αξίζουν όσα ανέφερες τότε ναι. Για μένα πχ δεν τ αξίζουν και επειδή βλέπω τα κινητά μόνο ως εργαλεία η έλλειψη infrared είναι αρκετή για deal breaker.

Δεν είναι θέμα του τι πιστεύω εγώ ή κάποιος άλλος.

Οπως το Poco m3 pro ήταν για την περίοδο αυτή προσφορά σε σχέση με ότι άλλο υπήρχε σε αυτά τα χρήματα, έτσι ειναι και το παραπάνω Realme την παρούσα χρονική στιγμή.

Απλά το Poco m3 pro ήταν καλύτερη η προσφορά λόγω χαμηλότερης τιμής, μιας και ήταν ξεστοκάρισμα παλιότερου μοντέλου.

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Προχθες που κοιτουσα σε 2-3 sites με χαρακτηριστικα, το realme 5G του θεματος ελεγε οτι εχει 18W φορτισ(τ)η.

Το σκετο 9 (non 5G) εχει 33. Οπως και τις αλλες διαφορες σημαντικοτερες που εχω γραψει απο προχθες, το 5G μοντελο εχει καποια κατωτερα χαρακτηριστικα απο το σκετο 9.

 

Στο κουτί μέσα έχει όντως 18W φορτιστή αλλά αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει παραπάνω(σαν το Samsung A52s που υποστηρίζει 25 αλλα ο φορτιστής του ειναι 15W), εκτός αν τα 33W γενικά αφορούν μόνο το 4G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@FulgoreΑπ όσο ξέρω οι προσφορές εδώ μέσα ορίζονται αναφορικά με παρελθοντικές και όχι παρούσες τιμές στο εν λόγω προϊόν ή σε αντίστοιχα αυτού. Οπότε αν είναι προσφορά για τα χαρακτηριστικά που προσφέρει νομίζω έχει αναλυθεί. Όταν κάποιος παίρνει από gshopper σε σταθερή τιμή εδώ και καιρό τόσο το Poco όσο και το αντίστοιχο Redmi σε χαμηλότερη τιμή από αυτό της συγκεκριμένης "προσφοράς", τότε τα ζυγιαζεις και βλέπεις αν όσα ανέφερες παραπάνω αξίζουν τα έξτρα χρήματα. Απλά λιτά και κατανοητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Sellout είπε

Απ όσο ξέρω οι προσφορές εδώ μέσα ορίζονται αναφορικά με παρελθοντικές και όχι παρούσες τιμές στο εν λόγω προϊόν ή σε αντίστοιχα αυτού.

Λαθος. Διαβαστε τις οδηγιες, ειναι ξεκαθαρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Προχθες που κοιτουσα σε 2-3 sites με χαρακτηριστικα, το realme 5G του θεματος ελεγε οτι εχει 18W φορτισ(τ)η.

Το σκετο 9 (non 5G) εχει 33. Οπως και τις αλλες διαφορες σημαντικοτερες που εχω γραψει απο προχθες, το 5G μοντελο εχει καποια κατωτερα χαρακτηριστικα απο το σκετο 9.

 

Ναι έχουν μειωσει όλα τα specs για να μπει και καλα το 5g στην ίδια τιμή. Τώρα βέβαια που η τιμή είναι σχεδόν -100€ , απορώ ποιο είναι το κόστος κατασκευής. 

Ερώτηση προς αγοραστές, η κάμερα λέει τίποτα; Γιατί αν ισχύουν αυτά (το ξέρω πως είναι το 10 αλλά είναι το ίδιο τσιπ και δεν υπάρχει σχεδόν κανένα άλλο αναλυτικό τεστ καμερας για το 9 5g) μιλάμε για πολύ μέτρια πράγματα.

https://m.gsmarena.com/realme_10-review-2500p5.php

Γενικά βλέπω είναι ένα κινητό που πήγε απατο, μάλλον το πείραμα downgrade specs στα 250€ που πωλούνταν δεν έπεισε.

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...