Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Realme 9 5G 4/128 179€ @vodafone [upd απο 9-12-22 νεα τιμη 149€] [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Hero1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.vodafone.gr/eshop/smartphones/realme-mblph-realme-95gds4128gbblackv/p-149032/

Skroutz από 208 https://www.skroutz.gr/s/35813626/Realme-9-5G-Dual-SIM-4GB-128GB-Meteor-Black.html

Επεξ/σία από matrixxx
τιμη και τιμες ανταγωνισμου
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gr234567 είπε

4 ραμ; pass

 

1 ώρα πριν, lexotamilf είπε

Επειδή έχω χάσει επαφή. Τους περνάει κάποιου είδους rom η vodafone όπως γινόταν; 

Η vodafone δεν περνάει κάτι πλεον και τα 4 gb ram μια χαρά είναι έχω το realme 6i και φυσάει. Παρεμπιπτόντως η προσφορά έτρεχε από την εβδομάδα της black Friday  το είχα σταμπάρει αλλά δεν είναι και καμμία σημαντική αναβάθμιση σε σχέση με το δικό μου . Το πρότεινα σε φίλο μου για τον πατέρα του και το αγόρασε στις 24/11 στην προαναφερόμενη τιμή . Με τιμολόγιο του βγήκε γύρω στα 144 , δεν το λες και άσχημα .

Επεξ/σία από archiezulu
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.bestprice.gr/item/2157539181/realme-9-5g-4gb-128gb.html

186.5 σε bestprice

Δεν είναι και προσφορά τύπου σηκωθείτε από ντιβάνια,καρέκλες,καναπέ...

Πιθανόν να μην άξιζε καν να ανοιχτεί θέμα βάσει των κανονισμών για προσφορές

Συγνώμη αν χαλάω το νήμα, δεν είναι αυτός ο σκοπός

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nickol-us είπε

https://www.bestprice.gr/item/2157539181/realme-9-5g-4gb-128gb.html

186.5 σε bestprice

Δεν είναι και προσφορά τύπου σηκωθείτε από ντιβάνια,καρέκλες,καναπέ...

Πιθανόν να μην άξιζε καν να ανοιχτεί θέμα βάσει των κανονισμών για προσφορές

Συγνώμη αν χαλάω το νήμα, δεν είναι αυτός ο σκοπός

Στο λινκ δε φαινεται να υπαρχει ετοιμοπαραδοτο σε κανενα απο τα μαγαζια που το εχουν κατω απο 205 ευρω. Ολα "διαθεσιμα σε 5-15 μερες" κλπ.

+Αλλο after sales υποστηριξη απο "σκρουτζομαγαζο" κι αλλο απο vodafone.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο σε κανενα απο τα μαγαζια που το εχουν κατω απο 205 ευρω.

Δε λέω κάτι που δεν ισχύει.

Δεν αναφέρεται στους κανονισμούς αν μιλάμε για ετοιμοπαράδοτο ή όχι για τη σύγκριση τιμών.

Επίσης δε λέω οτι δεν είναι προσφορά, λέω οτι είναι ελάχιστη εώς αδιάφορη

Ακόμη και από την τιμή στα ετοιμοπαράδοτα (205€) είναι στα όρια της προσφοράς(~13%) βάσει κανονισμών (τουλάχιστον 10-15%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Δε λέω κάτι που δεν ισχύει.

Δεν αναφέρεται στους κανονισμούς αν μιλάμε για ετοιμοπαράδοτο ή όχι για τη σύγκριση τιμών.

Επίσης δε λέω οτι δεν είναι προσφορά, λέω οτι είναι ελάχιστη εώς αδιάφορη

Ακόμη και από την τιμή στα ετοιμοπαράδοτα (205€) είναι στα όρια της προσφοράς(~13%) βάσει κανονισμών (τουλάχιστον 10-15%)

Όταν στα μη ετοιμοπαράδοτα στο 50-70% των περιπτώσεων (στις δικιές μου περιπτώσεις από bestprice / μη ετοιμοπαράδοτο με τιμή 5-10% κάτω από την κανονική έχω 100% ακυρώσεις σε κινητά) σου ακυρώνουν και μετά πρέπει να περιμένεις 3-5 εβδομάδες να δεις ξανά τα λεφτά, όχι μόνο δεν αξίζει να τα αναφέρεις αλλά και αντιπροσφορά θεωρείται. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Δε λέω κάτι που δεν ισχύει.

Δεν αναφέρεται στους κανονισμούς αν μιλάμε για ετοιμοπαράδοτο ή όχι για τη σύγκριση τιμών.

Επίσης δε λέω οτι δεν είναι προσφορά, λέω οτι είναι ελάχιστη εώς αδιάφορη

Ακόμη και από την τιμή στα ετοιμοπαράδοτα (205€) είναι στα όρια της προσφοράς(~13%) βάσει κανονισμών (τουλάχιστον 10-15%)

Συνεχιζουμε να συζηταμε και να αναλυουμε το:

-179 ευρω και ετοιμοπαραδοτο και απο vodafone 

vs το

-Και ακριβοτερο, και μη ετοιμοπαραδοτο, και απο σκρουτζομαγαζα.

Ναι δεν υπαρχει το τυπικο 10%, αλλα γραφεις λες και δεν ξερεις οτι τα μισα σκρουτζομαγαζα που το δηλωνουν "διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας" εννοουν "μη διαθεσιμο" και ουσιαστικα καταληγεις να προπληρωνεις κατι που δε θα παρεις για να δεις τα λεφτα πισω στο λογαριασμο σου σε κανα 20ημερο στην καλυτερη. 

Η λες και δεν ξερεις οτι αλλο να αγοραζεις απο γνωστη αλυσιδα κι αλλο απο σκρουτζομαγαζο, σε περιπτωση που χρειαστεις το οτιδηποτε εντος περιοδου εγγυησης.

Eπιπλεον η τιμη αυτη αποτελει ιστορικο χαμηλο. Αμεσως επομενη τιμη στο σκρουτζ ιστορικα, ηταν τα 190 ευρω για 1-2 μερες και παλι απο σκρουτζομαγαζο...

Αν ολα αυτα συνυπολογιστουν, υπαρχει προσφορα και ειναι και αξιολογη.

ΥΓ. Σε οτι αφορα τους κανονισμους, δεν υπαρχει κανονας περι διαθεσιμοτητας γιατι ειναι αλλο να σου λεει πχ το πλαισιο διαθεσιμο σε 4 μερες κι αλλο να στο λεει το σκρουτζομαγαζο. Δεν μπορει να μπει τετοιος κανονας βαζοντας τους ολους στο ιδιο τσουβαλι, αλλα απο εκει και περα ειναι στην κριση σου/μου/του το κατα ποσο εχει νοημα η συγκριση με τις "τιμες" σκρουτζομαγαζων που δεν το εχουν διαθεσιμο...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από Vodafone VS σκρουτζομάγαζο θα έχεις σίγουρα εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας. Στα του κινητού, 4GB εν έτη 2022, θεωρώ πως είναι λίγα. Αν μιλάγαμε για 6GB ram τότε ηταν συζητησιμό. Realme εχω μην παρεξηγηθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Πάντως από Vodafone VS σκρουτζομάγαζο θα έχεις σίγουρα εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας. Στα του κινητού, 4GB εν έτη 2022, θεωρώ πως είναι λίγα. Αν μιλάγαμε για 6GB ram τότε ηταν συζητησιμό. Realme εχω μην παρεξηγηθώ.

Μια χαρά είναι τα 4gb ram .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...