Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Realme 9 5G 4/128 179€ @vodafone [upd απο 9-12-22 νεα τιμη 149€] [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Hero1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Μη διαθέσιμο" αναγράφει στο site της Vodafone.

Η τιμή στα 149€ είναι εξαιρετική.

Ίσως αλλάξει η διαθεσιμότητα σε λίγες ώρες. Το κάνει συχνά η Vodafone.

Επεξ/σία από deadp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, deadp είπε

Ίσως αλλάξει η διαθεσιμότητα σε λίγες ώρες

Ίσως αλλάξει και η τιμή 

 

Spoiler

Υ.Γ. Δεν άλλαξε.. ακόμα.

 

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, gedgr said:

Δεν βλέπω PPTP στις επιλογές για δημιουργία VPN. Μόνο IPSec.

Σήμερα το βλέπω στα 149 € στο site της Vodafone. Όποιος ενδιαφέρεται ας το δει πριν καταλάβουν ότι κάτι δεν πάει καλά με την τιμή που το δίνουν (το κατώτερο Realme C35 το έχουν στα 199).

Thanks man. Παλιό πρωτόκολλο, το καταργούν σιγά σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πολύ καλή η τιμή όταν άλλοι το έχουν στα 200 αλλά κοιτώντας σε σύγκριση με άλλα μοντέλα, βλέπω παρόμοια specs στα 160 ευρώ. Καμιά γνώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι ένα κλικ πριν το αγοράσω ως δώρο για τον πατέρα μου που έχει το redmi 7, αξίζει ή υπάρχει καλύτερη επιλογή μέχρι 200€; Έβλεπα το Poco M4 Pro και μου ψιλοάρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oυμ ; παιζει αλλο σε αυτα τα λεφτα ; ΕΙχα τσιμπησει και poco σε σκοτωμα αλλα δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, superpanos2 είπε

Φαίνεται πολύ καλή η τιμή όταν άλλοι το έχουν στα 200 αλλά κοιτώντας σε σύγκριση με άλλα μοντέλα, βλέπω παρόμοια specs στα 160 ευρώ. Καμιά γνώμη;

Εγώ που είμαι στην φάση για αλλαγή κινητού, διστάζω στα 4 Gb Ram γιατί κρατάω τα κινητά 2-4 χρόνια.Εχω ήδη κινητό 4 χρόνια με 4 Gb, αλλά δεν έχω πρόβλημα γιατί είναι Sony με ελαφρύ λειτουργικό.

Δεν είμαι σίγουρος πως θα συμπεριφέρεται με 4 Gb Ram, λογικά θα την παλεύει γιατί δεν έχει βαρύ λειτουργικό και αν όντως απενεργοποιούνται πολλές εργοστασιακές εφαρμογές.

Από την άλλη, για σωστό κινητό με καλύτερο cpu και περισσότερη Ram, πάμε στο A52s που έχει ανέβει πολύ γιατί πουλάει.

6 ώρες πριν, Nick64 είπε

Επειδή είμαι ένα κλικ πριν το αγοράσω ως δώρο για τον πατέρα μου που έχει το redmi 7, αξίζει ή υπάρχει καλύτερη επιλογή μέχρι 200€; Έβλεπα το Poco M4 Pro και μου ψιλοάρεσε.

Υπήρχε το Realme 8 (6/128GB) στα 180-190€ αλλά έχει ανέβει πάνω απο 200€.

Τα Poco είναι "λαχείο".

Πάντως είναι φθηνό στα 150€, δεν αγχώνεσαι τόσο όπως με 1 πιο ακριβό κινητό διπλάσιας τιμής μην σπάσει κλπ.

*Edit:

Τα κύρια μειονεκτήματα του κινητού, είναι ότι δεν καταγράφει 1080p/60 fps και τα 4 Gb Ram.Επειτα οτι δεν διαθέτει Gorilla Glass και έχει χαμηλή φωτεινότητα οθόνης στα 600 nits.

Για όποιον θέλει φθηνό κινητό μέχρι 150€, δεν κάνει βαριά χρήση που απαιτεί περισσότερη Ram και δεν τον ενδιαφέρει το βίντεο και γενικά οι κάμερες, καλό είναι.Η έκπτωση είναι κάπου στο 30%.

Για εμένα απο τον Snapdragon 835 είναι downgrade, κοιτάζω απο Snapdragon 778 και πάνω.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Sellout είπε

@AntiCambeR Οταν λες λαχείο τι εννοείς;

Προβλήματα με τον αισθητήρα εγγύτητας κλπ, μόνο αν έχουν εγγύηση απο αντιπροσωπείας αλλιώς μπορεί να ταλαιπωρηθείς γιατί μπλέκεις με το κάθε κατάστημα που έχει το δικό του service.

Βασικά εγώ δεν θέλω καν να πάρω κινητό με Miui.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...