Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Realme 9 5G 4/128 179€ @vodafone [upd απο 9-12-22 νεα τιμη 149€] [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Hero1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 ώρες πριν, nickol-us είπε

https://www.bestprice.gr/item/2157539181/realme-9-5g-4gb-128gb.html

186.5 σε bestprice

Δεν είναι και προσφορά τύπου σηκωθείτε από ντιβάνια,καρέκλες,καναπέ...

Πιθανόν να μην άξιζε καν να ανοιχτεί θέμα βάσει των κανονισμών για προσφορές

Συγνώμη αν χαλάω το νήμα, δεν είναι αυτός ο σκοπός

Iσχυουν ολα αυτα.

Εγινε αρκετη κουβεντα, ακουστηκαν και οι δυο αποψεις. Εφυγαν μηνυματα που υπερανελυαν. Παραμενει εντελως "οριακα".

Συνεχιστε παρακαλω επι του θεματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Τιμή του μπορεί να είναι μειωμένη ή και η χαμηλότερη για αυτό το κινητό.

Προσφορά όμως είναι ; για κάποιον που ψάχνει όχι το συγκεκριμένο αλλά γενικά κινητό σε αυτά τα λεφτά....

Αυτό θα έπρεπε να υπήρχε και ως όρος στις προσφορές (κατά την άποψη μου)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Εχει

στα χαρακτηριστικά στη σελίδα της VODAFONE δε το λέει. Επιπλέον στο GSMARENA λέει NFC: No.

Είναι κάτι που δε βλέπω;

image.png.70ec1c4d3673ba589b27d8b19ed940bf.png

Επεξ/σία από dchatz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εδώ γράφει για NFC, (δε ξέρω αν είναι επίσημο σάιτ).

https://www.realme.com/eu/realme-9-5g/specs

Παντως δεν είναι εντελώς απίθανο να έχει, το έχουμε ξαναδεί να υπάρχει και να μην αναφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα πριν μια εβδομάδα από Vodafone για 2ο/εφεδρικό (για όποιον ενδιαφέρουν οι δόσεις, η Vodafone κάνει και 24 άτοκες = 7,5 ευρώ / μήνα, αυτό εννοείται δεν το βρίσκεις σε κανένα σκρουτζομάγαζο/bestprice). 

Έχει NFC. 

Δεν έχω βρει καλύτερη προσφορά το τελευταίο διάστημα για οικονομικό κινητό 5G. 

Μεταξύ άλλων, απίστευτη διάρκεια μπαταρίας (Snap 695 & 5000mah κάνουν σπουδαία δουλειά σ’ αυτόν τον τομέα).

Γνώμη μου, όποιος ενδιαφέρεται, ας σπεύσει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gedgr είπε

Το πήρα πριν μια εβδομάδα από Vodafone για 2ο/εφεδρικό (για όποιον ενδιαφέρουν οι δόσεις, η Vodafone κάνει και 24 άτοκες = 7,5 ευρώ / μήνα, αυτό εννοείται δεν το βρίσκεις σε κανένα σκρουτζομάγαζο/bestprice). 

Έχει NFC. 

Δεν έχω βρει καλύτερη προσφορά το τελευταίο διάστημα για οικονομικό κινητό 5G. 

Μεταξύ άλλων, απίστευτη διάρκεια μπαταρίας (Snap 695 & 5000mah κάνουν σπουδαία δουλειά σ’ αυτόν τον τομέα).

Γνώμη μου, όποιος ενδιαφέρεται, ας σπεύσει.

Για πολύ πολύ πολύ βαριά χρήση , πόσο πιστεύετε ότι διαρκεί η μπαταρία του ; Γιατί ακόμα στο gsmarena δεν έχει βγάλει σκορ διάρκειας , το δικό μου 6i πχ γράφει 186 διάρκεια που είναι από τις κορυφαίες αλλά με πάρα πολύ βαριά χρήση μου βγάζει μέχρι απόγευμα , σκυλί πάντως βέβαια παίζει ρόλο και η 720 οθόνη του που ανεβάζει τη διάρκεια...

Επεξ/σία από archiezulu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Για πολύ πολύ πολύ βαριά χρήση , πόσο πιστεύετε ότι διαρκεί η μπαταρία του ; Γιατί ακόμα στο gsmarena δεν έχει βγάλει σκορ διάρκειας , το δικό μου 6i πχ γράφει 186 διάρκεια που είναι από τις κορυφαίες αλλά με πάρα πολύ βαριά χρήση μου βγάζει μέχρι απόγευμα , σκυλί πάντως βέβαια παίζει ρόλο και η 720 οθόνη του που ανεβάζει τη διάρκεια...

720p δεν βλέπω, FHD+, 2412 x 1080, IPS LCD βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, driver4 είπε

720p δεν βλέπω, FHD+, 2412 x 1080, IPS LCD βλέπω...

Δεν έγινα κατανοητός εννοούσα σε σχέση με το realme 6i που έχω στην κατοχή μου που έχει 720 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Για πολύ πολύ πολύ βαριά χρήση , πόσο πιστεύετε ότι διαρκεί η μπαταρία του ; Γιατί ακόμα στο gsmarena δεν έχει βγάλει σκορ διάρκειας , το δικό μου 6i πχ γράφει 186 διάρκεια που είναι από τις κορυφαίες αλλά με πάρα πολύ βαριά χρήση μου βγάζει μέχρι απόγευμα , σκυλί πάντως βέβαια παίζει ρόλο και η 720 οθόνη του που ανεβάζει τη διάρκεια...

Μιας και αναφέρεις το gsmarena, το Realme 9 Pro 5G με ίδιο επεξεργαστή, οθόνη, μπαταρία βγάζει endurance rating 134 ώρες. Λογικά κάπου εκεί είναι και το απλό 9 5G. 

Όλα εξαρτώνται φυσικά και από το είδος της χρήσης που κάνει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gedgr είπε

Μιας και αναφέρεις το gsmarena, το Realme 9 Pro 5G με ίδιο επεξεργαστή, οθόνη, μπαταρία βγάζει endurance rating 134 ώρες. Λογικά κάπου εκεί είναι και το απλό 9 5G. 

Όλα εξαρτώνται φυσικά και από το είδος της χρήσης που κάνει κάποιος.

Ωραία άρα παραμένω με το 6i. Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...