Προς το περιεχόμενο

MINI COOPER AUTO


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Milkofree είπε

υποκειμενικό αυτό, ξέρω μία περίπτωση που αγόρασε Mini Cooper χειροκίνητο, μαύρου χρώματος, αρκετών ετών, με 5.000€, δεν του έχει βγάλει κάποιο σοβαρό πρόβλημα απ'ότι μου είπε, το μόνο θέμα ότι θέλει ανταλλακτικά BMW[που είναι τσιμπημένα αν δεν κάνω λάθος] πάντως και σ'αυτό το κομμάτι, μπορείς πλέον να βρείς μεταχειρισμένα με λιγότερο κόστος.

 

Για το MiTo που λέει ο φίλος, δυστυχώς μόνο αυτόματο θέλω, θα βγάλω δίπλωμα για αυτόματο λόγω προβλήματος υγείας.

σε τοσο αρχαιο όχημα ειναι λαχείο τι θα βγαλει η δεν θα βγαλει..... κανείς δεν μπορει να σου πει τπτ απολύτως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Milkofree είπε

Θέλω να ρωτήσω, τι άποψη έχετε για μεταχειρισμένο Mini Cooper 1.6 Auto?

Άλλοι μου λένε πως πρόκειται για εξαιρετικό αυτοκίνητο, άλλοι το θεωρούν ζημιάρικο, θα ήθελα απόψεις, με ενδιαφέρει..

Ξέρω ότι το κατασκευάζει η BMW οπότε θα είναι και λίγο τσιμπημένα τα ανταλλακτικά του, αλλά αυτό δεν το κάνει και πιο αξιόπιστο? Γι'αυτό αναρωτιέμαι πως κάποιοι λένε πως βγάζει συνέχεια ζημιές

Ευχαριστώ

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/328925440-mini-cooper

οποτε πηγαινα τη bmw στο (ειτε επισημο ειτε εξουσιοδοτημενο) υπηρχε παντα πελατης mini που παθαινε σοκ με τις τιμες σερβις ή που εκανε φασαρια ή που ειχε προβλημα και απλως το ειχε αφησει εκει μιας και δεν ειχε φραγκα να πληρωσει.

Ποιο φθηνα θα σου βγει να εχεις μια bmw σειρα 1 ή ακομα και 3 παρα αυτο το ...κουτι. Αν και αρκετοι παραμυθιαζονται με το ντιζαιν και το λαιφσταιλ που ισως προσφερει αν βγαλει ζημια ο κινητηρας θα κλαις. Διαβασε και εδω https://www.autoagora.gr/news/data/used/Test-Aksiopistias-MINI-Cooper_192847.asp

αποσο ξερω μονο οι απλες μηχανες εχουν θεμα kati s και πανω εκδοσεις οχι.

Εν ολιγοις, ακομα και τελεια συντηρημενο να ειναι, παντα θα εχεις το αγχος μη κατσει ζημια που ακομα και ο ιδιος ο κατασκευαστης τα εχει κανει #@#να σχεδιαστηκα στη μηχανη.

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Αρκετοι εχουν mini, οπως κι εγω ειχα το r56 για 5 χρονια και δεν ειχα καποιο προβλημα.

Το R53 ομως που κοιτας εσυ, ειναι πρωτης γενιας, με κινητήρα CHRYSLER και εχουν ΤΡΟΜΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ/ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Γι αυτο και στην επόμενη γενια h BMW έβαλε κινητηρες peugeot και μαζευτηκε η κατασταση. Αν ειναι να παρεις λοιπον mini, να επιλεξεις το R56 και αργοτερα( τελος 2007 και μετα.).

Σε οτι αφορα την ποιοτητα, σιγουρα ειναι κατωτερα τον κλασσικων BMW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mini R56 που λέτε είναι κάποια χρόνια μετά, οπότε αλλάζει και η τιμή δλδ 8000+ ή και παραπάνω? Εγώ έχω μπάτζετ για 1ο αμάξι μέχρι 5 χήνες όχι περισσότερα... σε 2-3 χρόνια βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Milkofree είπε

Mini R56 που λέτε είναι κάποια χρόνια μετά, οπότε αλλάζει και η τιμή δλδ 8000+ ή και παραπάνω? Εγώ έχω μπάτζετ για 1ο αμάξι μέχρι 5 χήνες όχι περισσότερα... σε 2-3 χρόνια βλέπουμε

Κοίτα κανένα 147 με υγραέριο. 1600/120 και πολύ ωραίο πάτημα και τα υπόλοιπα για σημαζεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Κοίτα κανένα 147 με υγραέριο. 1600/120 και πολύ ωραίο πάτημα και τα υπόλοιπα για σημαζεματα

Όταν λές 147 εννοείς Alfa Romeo? Δεν έχουν καλά μοτέρ οι Ιταλοί, είναι πολύ ζημιάρικα

Θα ήθελα κάποιες προτάσεις[μέχρι 5.000€ και 1.600 κυβικά το πολύ] σε γερμανικό αυτοκίνητο. Θεωρώ επίσης πολύ καλά τα γιαπωνέζικα αλλά είναι κάπως κακομούτσουνα, κάτι Yaris, Corolla, Civic κτλ μόνο το Mazda MX-5 μ'αρέσει, αλλά είναι χειροκίνητο πρώτον και δεύτερον δεν θέλω roadster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά όπως είπαν... αυτό έχει ένα καρο θέματα σαν μοντελο τα πιο καινούρια είναι οκ.  με 200κ θα σου βγάλει αρκετά προβλήματα δε  αξίζει συν ότι καίει δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει και αρκετά αργό επισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/323697977-toyota-mr-2

Ένας φίλος μου έστειλε προχθές στο viber αυτό εδώ, να πάρω λέει κάτι τέτοιο[έχει αυτόματο κιβώτιο] να γουστάρω λέει οδήγηση. Το θέμα είναι ότι είναι διθέσιο, δεν έχει πορτ μπαγκάζ, θέλει έμπειρο οδηγό και νομίζω και η οροφή ίσως να μπάζει νερά μετά από τόσα χρόνια. Έχει κανείς άποψη για το αυτόματο MR2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsaltinho είπε

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Αρκετοι εχουν mini, οπως κι εγω ειχα το r56 για 5 χρονια και δεν ειχα καποιο προβλημα.

Το R53 ομως που κοιτας εσυ, ειναι πρωτης γενιας, με κινητήρα CHRYSLER και εχουν ΤΡΟΜΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ/ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Γι αυτο και στην επόμενη γενια h BMW έβαλε κινητηρες peugeot και μαζευτηκε η κατασταση. Αν ειναι να παρεις λοιπον mini, να επιλεξεις το R56 και αργοτερα( τελος 2007 και μετα.).

Σε οτι αφορα την ποιοτητα, σιγουρα ειναι κατωτερα τον κλασσικων BMW

To r56 με τους prince τους κινητηρες σε συνεργασία με PSA δεν ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tzotzo είπε

Μέχρι 5000 δεν κοιτάς;

Ναι 5,000 έχω βάλει το όριο, τώρα ένας φίλος είπε για MR2 αυτόματο... να δώσω δλδ παραπάνω να πάρω κάτι τέτοιο? Ακόμα δεν έχω δίπλωμα, προσπαθώ να βγάλω για αυτόματο, δεν νομίζω ότι έχω την εμπειρία να οδηγήσω κάτι τόσο άμεσο σε οδική συμπεριφορά, φοβάμαι μην πέσω σε κανένα τοίχο. Εσύ τι άποψη έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Milkofree είπε

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/323697977-toyota-mr-2

Ένας φίλος μου έστειλε προχθές στο viber αυτό εδώ, να πάρω λέει κάτι τέτοιο[έχει αυτόματο κιβώτιο] να γουστάρω λέει οδήγηση. Το θέμα είναι ότι είναι διθέσιο, δεν έχει πορτ μπαγκάζ, θέλει έμπειρο οδηγό και νομίζω και η οροφή ίσως να μπάζει νερά μετά από τόσα χρόνια. Έχει κανείς άποψη για το αυτόματο MR2?

αδελφε αστο

με τα χρηματα που εχεις και αυτοματο θα σου προτεινα

1)φθηνη επιλογη :fiat panda (αξιοπιστο, παμφθηνα ανταλλακτικα, καλο αυτοματο σασμαν) απλως δες αν εχουν κανει την επισκευη στο τιμονι/city που σχεδον ολα εβγαλαν για να μη σου ερθει καμμια 500αρα απο το πουθενα

2)citroen c3/pluriel: ειτε το απλο ειτε το καμπριο εχει φοβερα αξιοπιστο μοτερακι και κιβωτιο. Τραβαει απιστευτα και ανετο σε ταξιδια. Ειδικα τα 1600 κυβικα αν σε παιρνει. Το ειχα προτεινει πριν 10 χρονια σε φιλη, το αγορασαμε μαζι (1600cc automatic)και δε της εχει βγαλει τιποτα (απλως κανει τα ετησια σερβις) και παει 2 φορες το χρονο....κυθηρα απο Αθηνα (και δε μασαει με τους δρομους εκει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...