Προς το περιεχόμενο

MINI COOPER AUTO


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, itanium είπε

'Ημουν σαφής εαν το σασί είναι καλό και έχεις χρήματα να το φέρεις σε ένα καλό επίπεδο ναι αξίζει του πότε είναι ένα αυτοκίνητο δεν λέει κάτι για την μηχανική του κατάσταση και επίσης 120000 για ένα αμάξι όπου μπορεί να ήταν το τρίτο στο γκαράζ κάποιου δεν μαζεύει χιλιόμετρα απλά

Απο ποια άποψη αξίζει δηλαδή εξήγησέ μου. Συγκριτικά πάντα με κάτι που θα πάρεις με 10.000 που είναι η συνολική δαπάνη που λες και δεν θα θέλει ακριβά μαζέματα. 

Υ.Γ. Θα μαζέψεις και το σαλόνι μέσα που μετά από τόσα χρόνια θα είναι σίγουρα χάλια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, vs_skg είπε

πετυχημένο τρολ, δεν λέω 

Ακόμα πιο πετυχημένο το δικό σου

5 ώρες πριν, vs_skg είπε

Αμάξι του 97 για γούστα. Μάλιστα. Αυτό κι αν λέει ότι χρειάζεσαι εισόδημα, να κυκλοφορείς με SLK του 97.

Θα προτιμούσα βέβαια το slk32 Amg.

Ακόμα και για το ταπεινό 2λιτρο slk του 1997 με τα 193 αλογα χρειάζεσαι πολλά παραπάνω χρηματα για την συντήρηση από οποιοδήποτε μικρομεσαίο της τελευταίας 10αετιας.Μονο για τέλη 615 ευρώ.Χωρια η κατανάλωση,τα λάστιχα,η συντήρηση.

Για τα αντίστοιχα 6κυλινδρα slk R170,ειδικά για το 32αρι amg εκείνης της εποχής χρειάζεσαι πολλά χρήματα.Αλλιώς παίρνεις ένα ασιατικό κουβα 2010 και μετά για να πας από το Α στο Β.

Αυτοί που θα πάρουν κάτι τέτοια,έχουν σχεδόν πάντα και ένα καινούριο όχημα,και σίγουρα όχι κάτι μικρό.Όποτε σίγουρα δεν χρειάζονται έξτρα εισόδημα.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vs_skg είπε

Απο ποια άποψη αξίζει δηλαδή εξήγησέ μου. Συγκριτικά πάντα με κάτι που θα πάρεις με 10.000 που είναι η συνολική δαπάνη που λες και δεν θα θέλει ακριβά μαζέματα. 

Υ.Γ. Θα μαζέψεις και το σαλόνι μέσα που μετά από τόσα χρόνια θα είναι σίγουρα χάλια; 

Ποιος σου είπε ότι το σαλόνι θα είναι χάλια, ένα σπορ αυτοκίνητο σε γκαράζ όπου συντηρείται ευλαβικά δεν παθσινει τιποτα, προσωπικα ακόμα και στο καθημερινό μου όχημα δεν επιτρέπω φαγητό μέσα με οικογένεια, όποιος χρειάζεται κάτι υπάρχει και η στάση, και εννοείται δεν υπάρχει περιπτωση να μπει μεσα οποιοσδήποτε και να καπνίσει η να φάει, ίσως είμαι υπερβολικός με το χόμπι μου αλλά από την άλλη η χαρά του οχήματος σου σε κατάσταση άψογη είναι ασυγκριτη

Εννοώ αξίζει αν συνειδητα σου αρέσει το Χ μοντέλο και επενδύσεις σε αυτό προφανως και θέλει χρήμα τα ζυγίζεις και αν σε παιρνει προχωρας, εδώ κυκλοφορουν κλασσικά όπως BMW 2002 φίλου σε κατάσταση όπου ντρέπεσαι να μπεις μεσα το slk του 1997  δεν είναι τόσο δύσκολο και σίγουρα εχει αρκετά ανταλλακτικά από Γερμανία αν ψάξεις FYI βγαίνει αρκετά φθηνότερα από Porsche boxter του 1996

Επεξ/σία από itanium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν καθόλου τρολ η πρόταση μου για SLK σας ενημερώνω. Ρώτησε ο άνθρωπος για Μini Cooper και έκανα αντιπρόταση για κάτι γουστοζικο έως τα 5000 που λέει διαθέτει. Που είναι το κακό?

Πρέπει όλοι δηλαδή να κυκλοφορούμε με γιαρις και Φίατ πάντα και ότι πιο βαρετό υπάρχει στον πλανήτη? Κάποιοι μας αρέσει να το ρίχνουμε και λίγο έξω έστω και με το υστέρημα μας.

Ορίστε άλλη μια πρόταση που θα γυρίσει πολλά κεφάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, InsomniSage είπε

 

Ορίστε άλλη μια πρόταση που θα γυρίσει πολλά κεφάλια!

Χιλιοτρακαρισμενο στάνταρ, ενδεχομένως και "μπακαλιάρος" σιγουρα γυρισμένα χιλιόμετρα.

Να σας ενημερώσω πως για bmw και mini οποιαδήποτε βλάβη στην μετάδοση ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ, ξεκινάμε με χιλιάρικο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tzotzo είπε

Χιλιοτρακαρισμενο στάνταρ, ενδεχομένως και "μπακαλιάρος" σιγουρα γυρισμένα χιλιόμετρα.

Να σας ενημερώσω πως για bmw και mini οποιαδήποτε βλάβη στην μετάδοση ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ, ξεκινάμε με χιλιάρικο.

Πανεπιστημονας βλεπω του insomnia.. 

Πως βγαινουν αυτα τα συμπερασματα βλέποντας την αγγελια? διαβαζοντας τον καφε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Πανεπιστημονας βλεπω του insomnia.. 

Πως βγαινουν αυτα τα συμπερασματα βλέποντας την αγγελια? διαβαζοντας τον καφε?

Εδώ μέσα γενικά υπάρχουν πολλοί ειδικοί στα αυτοκίνητα που είχαν στην κατοχή τους ή έχουν οδηγήσει για πολύ καιρό ότι αμάξι έχει κυκλοφορήσει την τελευταίο 20αετια και γνωρίζουν το τι βλάβη βγάζει ΚΑΘΕ αμάξι,όχι μόνο αυτά που κυκλοφορούν Ελλάδα αλλά και σε όλο τον κόσμο.Φυσικά είναι κάθε μέρα σε πολλά συνεργεία σε Ελλάδα και Ευρώπη και βλέπουν από πρώτο χέρι τι χαλάει και ποσο κοστίζει.

Στην σπάνια περίπτωση που δεν το ειχαν στην κατοχή τους κάποιο συγκεκριμένο  ή δεν γνωρίζουν προσωπικα εκατοντάδες/χιλιάδες κατόχους παγκοσμίως,αρκεί μια φωτο για να δούνε τα πάντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmmys είπε

Εδώ μέσα γενικά υπάρχουν πολλοί ειδικοί στα αυτοκίνητα που είχαν στην κατοχή τους ή έχουν οδηγήσει για πολύ καιρό ότι αμάξι έχει κυκλοφορήσει την τελευταίο 20αετια και γνωρίζουν το τι βλάβη βγάζει ΚΑΘΕ αμάξι,όχι μόνο αυτά που κυκλοφορούν Ελλάδα αλλά και σε όλο τον κόσμο.Φυσικά είναι κάθε μέρα σε πολλά συνεργεία σε Ελλάδα και Ευρώπη και βλέπουν από πρώτο χέρι τι χαλάει και ποσο κοστίζει.

Στην σπάνια περίπτωση που δεν το ειχαν στην κατοχή τους κάποιο συγκεκριμένο  ή δεν γνωρίζουν προσωπικα εκατοντάδες/χιλιάδες κατόχους παγκοσμίως,αρκεί μια φωτο για να δούνε τα πάντα.

 

Υπαρχουν γενικα παπατζιδες που λόγω της ανωνυμιας λενε ολα αυτα που θα ηθελαν να πουνε στην real life αλλα δεν το κανουν γιατι παει η καρπαζια σύννεφο.

Στο θεμα μας... οταν βλεπεις αγγελια που φαινεται ο αριθμος κυκλοφοριας, τα πραγματα κατα πασα πιθανοτητα ειναι ετσι οπως αναγραφονται, χωρις φυσικα να ειναι απαραιτητο. Αυτο που κανει αρνητικο κλικ ειναι η έλλειψη αριθμου κυκλοφοριας στην αγγελία. Εκεί βρωμάει πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Στο θεμα μας... οταν βλεπεις αγγελια που φαινεται ο αριθμος κυκλοφοριας, τα πραγματα κατα πασα πιθανοτητα ειναι ετσι οπως αναγραφονται, χωρις φυσικα να ειναι απαραιτητο. Αυτο που κανει αρνητικο κλικ ειναι η έλλειψη αριθμου κυκλοφοριας στην αγγελία. Εκεί βρωμάει πολύ!

Αριθμός κυκλοφορίας δεν μπορεί να υπάρχει πάντα,αν είναι από έμπορο δηλαδή.

Σε αγγελίες φιλτράρεις πρώτα από όλα την σοβαρότητα του πωλητή.Είτε έμπορος είτε ιδιώτης.Αν γράφει αρλούμπες,ανακριβή στοιχεία,το προσπερνάς.

2 χαρακτηριστικά παραδείγματα από ένα όχημα που το γνωρίζω πολύ καλά επειδή το έχω 20 χρόνια και έχω βρεθεί σε δεκάδες συναντήσεις Γερμανία με δεκάδες κατόχους του συγκεκριμένου.Το W208 clk230.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/323731320-mercedes-benz-clk-230

δεν ύπαρχει clk 230 με 2000 κυβικά και 236 αλογα και φυσικά δεν είναι συλλεκτικό επειδή το καπάκι του κομπρεσσορα είναι κόκκινο.Όλα κόκκινα είναι.Ουτε από τα λίγα που κυκλοφόρησαν.Τέλος το συγκεκριμένο κυκλοφόρησε μέχρι 05/2003 όποτε δεν μπορεί να είναι 09/2003

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/23083752-mercedes-benz-clk-230

Δεν υπάρχει εργοστασιακή ίπποδυναμη 235 ίππων,ποτε δεν βελτίωσε η ίδια Mercedes το συγκεκριμένο,ούτε κάποιο άλλο,όποτε κάποιος μάστορας εδώ το βελτίωσε.

Όταν βλέπεις τέτοιες ανακρίβειες και ψέμματα,απλά τα προσπερνάς.

Ο σοβαρός πωλητης γράφει τα πάντα σωστά.

Απο το συγκεκριμένο υπάρχουν μόλις 4 στο car.gr.

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreaspA είπε

Πανεπιστημονας βλεπω του insomnia.. 

Πως βγαινουν αυτα τα συμπερασματα βλέποντας την αγγελια? διαβαζοντας τον καφε?

Μπορεί να είμαι φαναρτζης ή να έχω συνεργείο, ή να έχω μαντρα,ή να είχα mini ή απλά να έχει τύχει να έχω άποψη επειδή είμαι στον κλάδο. Αντί να κοιτάξεις να με ειρωνευτείς μπορείς να αντιπαρατεθείς με επιχειρήματα.

Παμε τώρα παρακάτω.

Κιτ επισκευής σασμάν mini 387$ χωρίς μεταφορικά. Και να το φτιάξεις μόνος σου. Για πες μου κύριε μη πανεπιστήμονα πόσο θα σε χρεώσει ένα συνεργείο εξειδικευμένο (όχι επίσημο ούτε εξουσιοδοτημένο) για βλάβη στην μετάδοση;  Πάει το χιλιάρικο. Το 1/5 της αξίας του αυτοκινήτου για βλάβη. Όχι άσχημα ε; Καθόλου άσχημα για πρώτο αμάξι και νέο οδηγό.

Screenshot_20230111_092546_com.ebay.mobile.jpg

Επεξ/σία από tzotzo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια να υπενθυμισω οτι θελει αυτοματο ο ΟΡ (που εξαφανιστηκε) και οτι ειναι το πρωτο του αυτοκινητο και πιθανοτατα με ολα αυτα τα αυτοκινητα που προτεινετε, ειναι θεμα χρονου να σκοτωθει. Just sayin...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, tzotzo είπε

Χιλιοτρακαρισμενο στάνταρ, ενδεχομένως και "μπακαλιάρος" σιγουρα γυρισμένα χιλιόμετρα.

Αυτά τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ για το bmw320  με βάση την τεράστια εμπειρία σου στον κλάδο του αυτοκινήτου,

πως τα κατάλαβες από μερικές φωτογραφίες;Στανταρ χιλιοτρακαρισμενο και σίγουρα γυρισμένα χλμ;

Τελος βρες μου σε παρακαλώ,μιας και είσαι του κλάδου,ένα κιτ επισκευής σασμάν για ένα Yaris 15 ετών ποσο κοστίζει σε εξειδικευμένο;Τελική τιμή.Ανταλλακτικά και εργατικά.

Όταν ΜΟΝΟ τα εργατικά για το mini είναι σε ένα απλό εξειδικευμένο της γειτονιάς πάνω από 700 ευρώ,

όπως λες.

 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jmmys είπε

Αυτά τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ για το bmw320  με βάση την τεράστια εμπειρία σου στον κλάδο του αυτοκινήτου,

πως τα κατάλαβες από μερικές φωτογραφίες;Στανταρ χιλιοτρακαρισμενο και σίγουρα γυρισμένα χλμ;

 

Πάμε να το δούμε παρεα; Κερνάω καφέ και καύσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tzotzo είπε

Πάμε να το δούμε παρεα; Κερνάω καφέ και καύσιμο.

Είχες πει ότι δεν απαντάς με ειρωνείες αλλά με επιχειρήματα.

Η ερώτηση ήταν σοβαρή.Πως το κατάλαβες;

Επίσης ποσο χρεώνεις εσυ την επισκευή σασμάν στο Yaris,μιας και μπορεί να εχεις συνεργείο;Οπως ειπες.Να ρωτήσω όταν πάω το Corolla στην αντιπροσωπεία Toyota για σέρβις,ποσο το χρεώνουν εκείνοι,να δω.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, jmmys είπε

Είχες πει ότι δεν απαντάς με ειρωνείες αλλά με επιχειρήματα.

Η ερώτηση ήταν σοβαρή.Πως το κατάλαβες;
 

Την διάβασες την αγγελία; Αν την Διάβασες θες να μου πεις τι δεν διάβασες;

Screenshot_20230111_101616_com.brave.browser.jpg

Επεξ/σία από tzotzo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...