Προς το περιεχόμενο

MINI COOPER AUTO


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ρωτήσω, τι άποψη έχετε για μεταχειρισμένο Mini Cooper 1.6 Auto?

Άλλοι μου λένε πως πρόκειται για εξαιρετικό αυτοκίνητο, άλλοι το θεωρούν ζημιάρικο, θα ήθελα απόψεις, με ενδιαφέρει..

Ξέρω ότι το κατασκευάζει η BMW οπότε θα είναι και λίγο τσιμπημένα τα ανταλλακτικά του, αλλά αυτό δεν το κάνει και πιο αξιόπιστο? Γι'αυτό αναρωτιέμαι πως κάποιοι λένε πως βγάζει συνέχεια ζημιές

Ευχαριστώ

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/328925440-mini-cooper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Milkofree είπε

Θέλω να ρωτήσω, τι άποψη έχετε για μεταχειρισμένο Mini Cooper 1.6 Auto?

Άλλοι μου λένε πως πρόκειται για εξαιρετικό αυτοκίνητο, άλλοι το θεωρούν ζημιάρικο, θα ήθελα απόψεις, με ενδιαφέρει..

Ξέρω ότι το κατασκευάζει η BMW οπότε θα είναι και λίγο τσιμπημένα τα ανταλλακτικά του, αλλά αυτό δεν το κάνει και πιο αξιόπιστο? Γι'αυτό αναρωτιέμαι πως κάποιοι λένε πως βγάζει συνέχεια ζημιές

Ευχαριστώ

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/328925440-mini-cooper

μακρυά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Milkofree είπε

Γιατι τι έχει δλδ? Το ''μακρυά'' είναι αόριστο

20 χρονων αμάξι,με 200κ+ χλμ αυτόματο ,και απο τα πλέον αναξιόπιστα μοντέλα.

Μακρυά.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Milkofree είπε

Τι προτείνεις ως μεταχειρισμένο, πάντα με αυτόματο σαζμάν, έως 5.000€

Μια χαρά το μίνι. Αλλιώς αυτό Για γούστα. Μην ακούς προτάσεις εδώ θα είναι γιαρις, φιέστα, και ότι πιο βαρετό υπάρχει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, InsomniSage είπε

Μια χαρά το μίνι. Αλλιώς αυτό Για γούστα. Μην ακούς προτάσεις εδώ θα είναι γιαρις, φιέστα, και ότι πιο βαρετό υπάρχει.

2λιτρο έχει φόρο πολυτελείας, και 700€ τέλη κυκλοφορίας... πολλά, ψάχνω κάτι, γενικά ισορροπημένο, που να έχει και εμφάνιση.

Τώρα Yaris, Fiesta κτλ δεν μου αρέσουν... ας πούμε Fiat 500 ωραίο, αλλά Fiat μηχανικά μέρη νομίζω χαλάει εύκολα, είχε μια θεια μου παλιά ένα Fiat διάλυσε

Ωραίο το Mercedes πάντως, all time classic αυτοκίνητο

Επεξ/σία από Milkofree
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Milkofree είπε

2λιτρο έχει φόρο πολυτελείας, και 700€ τέλη κυκλοφορίας... πολλά, ψάχνω κάτι, γενικά ισορροπημένο, που να έχει και εμφάνιση.

Τώρα Yaris, Fiesta κτλ δεν μου αρέσουν... ας πούμε Fiat 500 ωραίο, αλλά Fiat μηχανικά μέρη νομίζω χαλάει εύκολα, είχε μια θεια μου παλιά ένα Fiat διάλυσε

Ωραίο το Mercedes πάντως, all time classic αυτοκίνητο

Ο φόρος πολυτελείας είναι για οχήματα έως 10 ετών,για πιο παλιά δεν υπάρχει.

Τα τέλη είναι 615 ευρώ.Αλλά παίρνεις αυτοκίνητο όχι ασιατικό κουβα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχουν, είναι όντως εξαιρετικό αυτοκίνητο με φοβερό πάτημα, αλλά σε αυτή τη γενιά ναι είναι ζημιάρικο.

Απο το F56 και ύστερα / 2013+ η αξιοπιστία έχει ανεβεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκιναμε για αυτο που παρεθεσες. Θελουν επαναφορα τα φαναρια καθως ειναι κιτρινα και βαψιμο οι ζαντες. Εχουν σκουλαμεντρα καμμενη που δεν βγαινει με τιποτα.

Αρα με το καλημερα θες 200 ευρουλακια. 
επισης ειναι απο εμπορο. τα 200κ μπορει να ειναι 300.

τελος οποια ζημια και να παθει, χρειαζεται να λυσεις το μισο αμαξι.

Το 500ρακι, αν εισαι αντρας πανω απο 65 κιλα δεν χωρας μεσα.

ωραια ειναι τσιλικα ειναι αλλα κανεις τον σταυρο σου να σε πανε απο το α σημειο στο β.

Τωρα πως εφτασε να εχει 200κ δεν ξερω. το βιβλιο σερβις λογικα θα λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ, επίσης, ότι η χρήση θα είναι μέσα στην πόλη[του Ρεθύμνου, που είναι και μικρή] 2-3 φορές την εβδομάδα, και καμιά μακρυνή βόλτα 1-2 φορές τον μήνα, οπότε δεν με πειράζουν τα πολλά χλμ που έχει το μοτέρ, δεν θα κάνω ''σκληρή'' χρήση. Θα κοιτάξω βέβαια και άλλα μοντέλα, αν θέλετε προτείνετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τοσο παλιό και εξαιρετικό να ηταν..... μετά απο τόσα χρονια θα το εχεις για να το πληρώνεις (κανονικα κατι τοσο παλιο την θεση του την εχει στην πρεσσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Black Demis είπε

κατι τοσο παλιό και εξαιρετικό να ηταν..... μετά απο τόσα χρονια θα το εχεις για να το πληρώνεις (κανονικα κατι τοσο παλιο την θεση του την εχει στην πρεσσα)

υποκειμενικό αυτό, ξέρω μία περίπτωση που αγόρασε Mini Cooper χειροκίνητο, μαύρου χρώματος, αρκετών ετών, με 5.000€, δεν του έχει βγάλει κάποιο σοβαρό πρόβλημα απ'ότι μου είπε, το μόνο θέμα ότι θέλει ανταλλακτικά BMW[που είναι τσιμπημένα αν δεν κάνω λάθος] πάντως και σ'αυτό το κομμάτι, μπορείς πλέον να βρείς μεταχειρισμένα με λιγότερο κόστος.

 

Για το MiTo που λέει ο φίλος, δυστυχώς μόνο αυτόματο θέλω, θα βγάλω δίπλωμα για αυτόματο λόγω προβλήματος υγείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Milkofree είπε

Θέλω να ρωτήσω, τι άποψη έχετε για μεταχειρισμένο Mini Cooper 1.6 Auto?

Άλλοι μου λένε πως πρόκειται για εξαιρετικό αυτοκίνητο, άλλοι το θεωρούν ζημιάρικο, θα ήθελα απόψεις, με ενδιαφέρει..

Ξέρω ότι το κατασκευάζει η BMW οπότε θα είναι και λίγο τσιμπημένα τα ανταλλακτικά του, αλλά αυτό δεν το κάνει και πιο αξιόπιστο? Γι'αυτό αναρωτιέμαι πως κάποιοι λένε πως βγάζει συνέχεια ζημιές

Ευχαριστώ

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/328925440-mini-cooper

Mini 20 ετιας με πάνω απο 200 χιλιάδες χιλιόμετρα ……. Ήμαρτον !

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...