Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR2 Topic [PS VR2]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το επίσημο νήμα για το Playstation VR 2 (PS VR2 ή PSVR2), τη νέα συσκευή εικονικής πραγματικότητας της Sony που συνδέεται με το PlayStation 5.

Η συζήτηση αφορά τη συσκευή, τα συνοδευτικά εξαρτήματα/controllers, παιχνίδια που την υποστηρίζουν, σχετικά νέα / ενημερώσεις, προσωπικές εμπειρίες και τα set ups που έχετε φτιάξει, απορίες, προβλήματα και tricks and tips κλπ.

Δεν αφορά console wars, ούτε PC VR vs PS VR.

image.png.d648880c40cbc7561083985e786581fd.png

Επίσημο site: https://www.playstation.com/el-gr/ps-vr2/

Άρθρα από insomnia:

Σχετικά topics:

Μερικά εξωτερικά άρθρα:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

θα γράψω για το vr οπότε το βάζω προληπτικά σε spoiler για όσους ειναι αδιαφορο.

Δεν είχα το πρώτο κ τελευταία μου εμπειρία ηταν πριν 25+ χρονια σε μια έκθεση.

Δοκίμασα το horizon κ το srar wars ,  

Θεωρώ προσφέρει φουλ παρειστικο χρόνο. Για να παίζεις μόνος σου δεν είναι πιστεύω, δεν σου προσφέρει αυτη την άνεση του καναπέ με το χειριστήριο στα χέρια

Spoiler

Δυστυχώς η γυναίκα σαβουριαστικε έπεσε κ έσκασε με τη μάσκα πάνω στην άκρη στο τραπέζι.

αν δεν ηταν η μασκα πιστεύω θα χε σπάσει χαλαρα δόντια. Η μάσκα άντεξε. Ξεκούμπωσαν απο τη κρούση  τα μαυρα πλαστικά μπροστά αλλά δεν επαθε καμια ζημιά εκτος απο ενα μικρο σημαδάκι(στη μάσκα γτ η μύτη της γυναίκας μελάνιασε✌️)

για πλαστικουρα πέρασε το crash test στο 100% κ δε τρολαρω (προσπαθώ να δω τα θετικά της πτώσης)

Αύριο θα ασχοληθώ περισσότερο  , σαν εμπειρία .. Πρωτόγνωρη μαγική

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

θα γράψω για το vr οπότε το βάζω προληπτικά σε spoiler για όσους ειναι αδιαφορο.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν είχα το πρώτο κ τελευταία μου εμπειρία ηταν πριν 25+ χρονια σε μια έκθεση.

Δοκίμασα το horizon κ το srar wars ,  

Θεωρώ προσφέρει φουλ παρειστικο χρόνο. Για να παίζεις μόνος σου δεν είναι πιστεύω, δεν σου προσφέρει αυτη την άνεση του καναπέ με το χειριστήριο στα χέρια

Δυστυχώς η γυναίκα σαβουριαστικε έπεσε κ έσκασε με τη μάσκα πάνω στην άκρη στο τραπέζι.

αν δεν ηταν η μασκα πιστεύω θα χε σπάσει χαλαρα δόντια. Η μάσκα άντεξε. Ξεκούμπωσαν απο τη κρούση  τα μαυρα πλαστικά μπροστά αλλά δεν επαθε καμια ζημιά εκτος απο ενα μικρο σημαδάκι(στη μάσκα γτ η μύτη της γυναίκας μελάνιασε✌️)

για πλαστικουρα πέρασε το crash test στο 100% κ δε τρολαρω (προσπαθώ να δω τα θετικά της πτώσης)

Αύριο θα ασχοληθώ περισσότερο  , σαν εμπειρία .. Πρωτόγνωρη μαγική

 

Συγνωμη που γελασα, αλλα εχω δει κατι πεσιματα σε βιντεακια λογω vr και σκεφτομαι εκεινα. Προφανως κατι τετοια τα περιμενω και εγω να τα παθω. Θα βαζω προληπτικα καμια καμερα να τραβαει, να το εχω τουλαχιστον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Συγνωμη που γελασα, αλλα εχω δει κατι πεσιματα σε βιντεακια λογω vr και σκεφτομαι εκεινα. Προφανως κατι τετοια τα περιμενω και εγω να τα παθω. Θα βαζω προληπτικα καμια καμερα να τραβαει, να το εχω τουλαχιστον :P

Spoiler

Μπα κ γω γελούσα μεχρι να δω ματωμενη μυτη.

Επαιξα την ιδια σκηνη στο horizon, ειναι που κανεις να πιασεις τη πρωτη σκάλα,  ε αρχισε να περπατάει ασυναίσθητα να τη πιασει σηκώνοντας χερια κ παρτην κατω , την έχω κ αναμνηστικο βιντεο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά διαβάζω γ αρκετά προβλήματα στους μοχλούς, δεν πατιεται το Χ και R2 έχετε εσείς προβλημα π τ έχετε πάρει; https://www.reddit.com/r/PSVR/comments/119fd6t/widespread_right_sense_issues_thread_cant_press_x/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Metaksas είπε

Παιδιά διαβάζω γ αρκετά προβλήματα στους μοχλούς, δεν πατιεται το Χ και R2 έχετε εσείς προβλημα π τ έχετε πάρει; https://www.reddit.com/r/PSVR/comments/119fd6t/widespread_right_sense_issues_thread_cant_press_x/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

Mε κανά δωδεκάωρο από χτες μέχρι σήμερα όλα καλά, μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Επίσης εικόνα από reddit που τα λέει όλα για ps vr1 vs ps vr2 :

Post image

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Metaksas είπε

Παιδιά διαβάζω γ αρκετά προβλήματα στους μοχλούς, δεν πατιεται το Χ και R2 έχετε εσείς προβλημα π τ έχετε πάρει; https://www.reddit.com/r/PSVR/comments/119fd6t/widespread_right_sense_issues_thread_cant_press_x/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

Εμένα έχει θέμα το αριστερό. Δουλεύουν όλα στο μενού αλλά μέσα στο παιχνίδι (δοκίμασα cotm και star wars) δεν κάνει register κανένα κουμπί. 

Λύνεται άμα κάνω reset το χειριστήριο όσο είμαι μέσα στο παιχνίδι.(θέλει καθε φορά που αλλάζω παιχνίδι...)

Επισης στο cotm αρνείται πεισματικά να κάνει stow το bow από την αριστερή πλευρά ενώ ξεκάθαρα λέει ότι γίνεται και από τις δύο.

Περισσότερα το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kaliakman είπε

Εμένα έχει θέμα το αριστερό. Δουλεύουν όλα στο μενού αλλά μέσα στο παιχνίδι (δοκίμασα cotm και star wars) δεν κάνει register κανένα κουμπί. 

Λύνεται άμα κάνω reset το χειριστήριο όσο είμαι μέσα στο παιχνίδι.(θέλει καθε φορά που αλλάζω παιχνίδι...)

Επισης στο cotm αρνείται πεισματικά να κάνει stow το bow από την αριστερή πλευρά ενώ ξεκάθαρα λέει ότι γίνεται και από τις δύο.

Περισσότερα το βράδυ.

Κάποιο bug στο sotware φαινεται.

Από ότι λένε διορθώνεται αν πατάς το ps button και συνδέεις τα χειριστήρια ΑΦΟΥ έχει ξεκινήσει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο οφτοπικ αλλα ειχα ρωτησει παλαιοτερα αν μπορουμε να παρουμε το Psvr2 με αποφορολογηση και μου ειχαν απαντησει εδω στο νημα αρνητικα. 

Μολις γυρισα απο public, το πηρα κανονικα με αποφορολογηση 524€ (το πακετο με το Horizon)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Μόνο με ΑΦΜ πήγες, σωστά? Αφού δεν πρόλαβα το 25% του payzy, τουλάχιστον 20% να το πάρω τώρα :P

Ναι μόνο ΑΦΜ κ μάλιστα με προέτρεψε η κοπέλα στο ταμείο για αποφορολογηση, εγώ ήμουν σίγουρος ότι δεν περνάει το psvr2. Μου γλύτωσε 125 ευρώ! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αντισταθηκα,πήγα βολτιτσα χθες και το τσίμπησα.Δελεαστικο το να ψωνίζεις από το ράφι!

Δεν είχα εμπειρία από άλλο vr headset και η πρώτη εντύπωση ήταν σοκαριστική!!!

Πρέπει να το δω λίγο με τις ρυθμίσεις,να περιορίσω το blurry και να το συνηθίσω,γιατί η αλήθεια είναι ότι ζαλίστηκα σε κάποιες φάσεις.

Θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις.

48B0074C-50D8-4335-AD32-F49B79BF4D93.jpeg

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι κανείς με γυαλιά για το Psvr2? Στο unboxing video η κινεζα φορούσε γυαλιά, και φαινόταν να είναι άνετο το περιμετρικά λάστιχο, αλλά δεν θα με χάλαγε και καμιά εμπειρία από εδώ μέσα αν υπάρχει. 

Υπόψιν δεν φοράω τα ορθογώνια κλασικά γυαλιά, αλλά τύπου wayfarer σκελετό (μοντέρνα) 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Είναι κανείς με γυαλιά για το Psvr2? Στο unboxing video η κινεζα φορούσε γυαλιά, και φαινόταν να είναι άνετο το περιμετρικά λάστιχο, αλλά δεν θα με χάλαγε και καμιά εμπειρία από εδώ μέσα αν υπάρχει. 

Υπόψιν δεν φοράω τα ορθογώνια κλασικά γυαλιά, αλλά τύπου wayfarer σκελετό (μοντέρνα) 

Ναι εγώ. Μπορείς κανονικά να τα φορέσεις (και εμένα σχετικά μεγάλα είναι) αλλά χάνεις λίγο από το fov. Άμα υπάρχει η επιλογή για φακούς επαφής προτίμησε το ή αν έχεις λίγο δοκίμασε χωρίς.

Σε άλλα νέα δεν μπορώ να παίξω ούτε 20 λεπτά από το Village. Το ήξερα από πριν αλλά το επιβεβαίωσα πλέον 💩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Είναι κανείς με γυαλιά για το Psvr2? Στο unboxing video η κινεζα φορούσε γυαλιά, και φαινόταν να είναι άνετο το περιμετρικά λάστιχο, αλλά δεν θα με χάλαγε και καμιά εμπειρία από εδώ μέσα αν υπάρχει. 

Υπόψιν δεν φοράω τα ορθογώνια κλασικά γυαλιά, αλλά τύπου wayfarer σκελετό (μοντέρνα) 

Κομπλέ είσαι προχώρα άφοβα 

 

4 λεπτά πριν, kaliakman είπε


Σε άλλα νέα δεν μπορώ να παίξω ούτε 20 λεπτά από το Village. Το ήξερα από πριν αλλά το επιβεβαίωσα πλέον 💩

Μιλάς για ζαλισμα κ αναγούλες?? γτ εγω το έκλεισα για αλλο λογο.. πιάσε με αριστερό καραμπίνα, πιάσε με δεξι σφαίρα, βαλε σφαίρα στο οπλο, οπλισε, τώρα πιαστο κ με τα 2 , πυροβόλα. Είπα αντε γεια θα με κυνηγάνε εμενα οι βρυκόλακες κ θα κανω το ταρζαν με το vr κ το σβησα 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sndev είπε

Κομπλέ είσαι προχώρα άφοβα 

 

Μιλάς για ζαλισμα κ αναγούλες?? γτ εγω το έκλεισα για αλλο λογο.. πιάσε με αριστερό καραμπίνα, πιάσε με δεξι σφαίρα, βαλε σφαίρα στο οπλο, οπλισε, τώρα πιαστο κ με τα 2 , πυροβόλα. Είπα αντε γεια θα με κυνηγάνε εμενα οι βρυκόλακες κ θα κανω το ταρζαν με το vr κ το σβησα 

βάλτο στο εύκολο ώστε να έχεις χρόνο να οπλισεις 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...