Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR2 Topic [PS VR2]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κάτσε, σχετικά με Village και horizon, αν έχεις τα φυσικά παιχνίδια ήδη, έχεις δωρεάν το vr? 

Μονο στο village ειναι δωρεαν εαν εχεις το παιχνίδι. Θα κατεβασει update.

21 λεπτά πριν, 26ska είπε

Εχθές έπαιξα παραπάνω....κάνα 2ωρο σχεδόν...Στο τσακ το γλίτωσα να τα βγάλω όλα.Ακομα κ σήμερα ψιλοανακατευομαι.

Μου έδωσε από την αρχή ζαλάδα,αλλά επεμεινα και δεν το έβγαλα.Πιστευω να το συνηθίσω.

Πάντως το vr το φρικαρει τον εγκέφαλο...Δεν έχω καταλήξει ακόμα αν μου αρέσει ή όχι.

Οταν νιωσεις ζαλαδα απλα σταματάς, εαν συνεχίζεις τοτε γίνεται γεωμετρικά χειρότερο, δεν υπάρχει λογος να ζοριζεσαι για ενα κολο παιχνίδι. εγω που ξερω οτι εχω θεμα, ηδη 2 3ς μερες μετα στα ιδια παιχνιδια  περναει πολυ περισσότερη ωρα για να νιωσω περιεργα. Το προβλημα τουλαχιστον σε εμενα το εντοπισα όταν ειμαι σταθερος κ κουνιεσαι με το μοχλό. Δειχνει να ειναι συνήθεια.. και θελει συγκεκριμένα μοτιβα παιχνιδιων  στην αρχη να εκπαιδευτείς

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

54 λεπτά πριν, sndev είπε

Μονο στο village ειναι δωρεαν εαν εχεις το παιχνίδι. Θα κατεβασει update.

Οταν νιωσεις ζαλαδα απλα σταματάς, εαν συνεχίζεις τοτε γίνεται γεωμετρικά χειρότερο, δεν υπάρχει λογος να ζοριζεσαι για ενα κολο παιχνίδι. εγω που ξερω οτι εχω θεμα, ηδη 2 3ς μερες μετα στα ιδια παιχνιδια  περναει πολυ περισσότερη ωρα για να νιωσω περιεργα. Το προβλημα τουλαχιστον σε εμενα το εντοπισα όταν ειμαι σταθερος κ κουνιεσαι με το μοχλό. Δειχνει να ειναι συνήθεια.. και θελει συγκεκριμένα μοτιβα παιχνιδιων  στην αρχη να εκπαιδευτείς

Και εγώ όταν είμαι σταθερός και κουνιεμαι με το μοχλό παθαίνω τη μεγάλη ζημιά,λογικό βέβαια γιατί μπερδεύεται το μυαλό.

Ενώ είσαι ακίνητος τα μάτια βλέπουν ότι κινείσαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, sndev είπε

Μονο στο village ειναι δωρεαν εαν εχεις το παιχνίδι. Θα κατεβασει update.

Ωραια μολις τσιμπησα το horizon bundle. Θα κατεβασω trial πρωτα και θα δω το voucher αν θα το κρατησω ή οχι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να το πάρω σε κανά μήνα. Τα vr είναι καλή εμπειρία αλλά θέλουν και κορυφαίους τίτλους για να σε βάλουν στην διαδικασία να κάνεις όλο αυτό το σετάρισμα για να παίξεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

 

Ωραια μολις τσιμπησα το horizon bundle. Θα κατεβασω trial πρωτα και θα δω το voucher αν θα το κρατησω ή οχι

Δεν ισχύει , τα ίδια περάσαμε και εμείς με το Oculus Quest 2 , το blurriness δεν βελτιώνεται ποτέ διότι αποφάσισαν να αλλάξουν τους τέλειους aspheric φακούς του PSVR1 σε Fresnel που ειναι η καταστροφή του VR.  Τα ίδια μας λέγανε και εμάς στην αρχή οι τηλεπωλητές του youtube απλά κρύβουν το πρόβλημα. 

Επεξ/σία από Artman13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Artman13 είπε

Δεν ισχύει , τα ίδια περάσαμε και εμείς με το Oculus Quest 2 , το blurriness δεν βελτιώνεται ποτέ διότι αποφάσισαν να αλλάξουν τους τέλειους aspheric φακούς του PSVR1 σε Fresnel που ειναι η καταστροφή του VR.  Τα ίδια μας λέγανε και εμάς στην αρχή οι τηλεπωλητές του youtube απλά κρύβουν το πρόβλημα. 

PSVR 2 Specs & Tech Analysis: Display, Lenses, Reprojection (uploadvr.com)

Μιας και φαίνεσαι να ασχολείσαι αυτό review πως το κρίνεις?

ή τέλος πάντων δώσε μας αν θες ένα link για site που κάνει Unbiased reviews, γιατί από την προηγούμενη σελίδα όλοι σακούλα να ξεράσουν θέλουν μαζί με το PSVR2.

Επεξ/σία από Steele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Steele είπε

PSVR 2 Specs & Tech Analysis: Display, Lenses, Reprojection (uploadvr.com)

Μιας και φαίνεσαι να ασχολείσαι αυτό review πως το κρίνεις?

ή τέλος πάντων δώσε μας αν θες ένα link για site που κάνει Unbiased reviews, γιατί από την προηγούμενη σελίδα όλοι σακούλα να ξεράσουν θέλουν μαζί με το PSVR2.

Δεν γνωρίζω φίλε μου όλη η εμπειρία μου είναι απο το Oculus Quest 2 που μετά απο πολύ δούλεμα απο τους "ειδικούς" βρήκαμε τι γινόταν. Δεν αντιλέγω πως το PSVR2 έχει φοβερή head band και full adjustable IPD (υποθέτω δεν το έχω) οπότε περιορίζεται αρκετά το πρόβλημα του να έχεις πολύ μικρό sweet spot για καθαρή εικόνα ή και αν είσαι τυχερός εξαλείφεται.  Σίγουρα θα είναι φοβερή εμπειρία απλά μην περιμένετε την καθαρότητα της εικόνας του PSVR1. 

Επεξ/σία από Artman13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Artman13 είπε

Δεν γνωρίζω φίλε μου όλη η εμπειρία μου είναι απο το Oculus Quest 2 που μετά απο πολύ δούλεμα απο τους "ειδικούς" βρήκαμε τι γινόταν. Δεν αντιλέγω πως το PSVR2 έχει φοβερή head band και full adjustable IPD (υποθέτω δεν το έχω) οπότε περιορίζεται αρκετά το πρόβλημα του να έχεις πολύ μικρό sweet spot για καθαρή εικόνα ή και αν είσαι τυχερός εξαλείφεται.  Σίγουρα θα είναι φοβερή εμπειρία απλά μην περιμένετε την καθαρότητα της εικόνας του PSVR1. 

Για το "Mura"? που γίνεται χαμός στα fora/reddit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Steele είπε

PSVR 2 Specs & Tech Analysis: Display, Lenses, Reprojection (uploadvr.com)

Μιας και φαίνεσαι να ασχολείσαι αυτό review πως το κρίνεις?

ή τέλος πάντων δώσε μας αν θες ένα link για site που κάνει Unbiased reviews, γιατί από την προηγούμενη σελίδα όλοι σακούλα να ξεράσουν θέλουν μαζί με το PSVR2.

Όλοι οι μη σχετικοι με το αθλημα με τα παιχνίδια που κινούμαστε γρήγορα με το μοχλό θέλουμε να ξεράσουμε , δεν είναι κάποιο feature του psvr2 να κλέβουμε το κουβά της καθαρίστριας ήταν κ στο vr1 με τους aspheric. 

στην εικονα λενε οτι δεν εχει χειρότερο image quality  από τους aspheric αλλά αυτο που λαμβάνω εγω είναι κ παλι θεαματικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

Όλοι οι μη σχετικοι με το αθλημα με τα παιχνίδια που κινούμαστε γρήγορα με το μοχλό θέλουμε να ξεράσουμε , δεν είναι κάποιο feature του psvr2 να κλέβουμε το κουβά της καθαρίστριας ήταν κ στο vr1 με τους aspheric. 

στην εικονα λενε οτι δεν εχει χειρότερο image quality  από τους aspheric αλλά αυτο που λαμβάνω εγω είναι κ παλι θεαματικό

είναι λίγο πιο τεχνικό αυτό που ρωτάω. Το Mura effect λόγω oled. Πιστεύω θα σε ενδιαφέρει και εσένα.

Έχω Quest 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Steele είπε

Για το "Mura"? που γίνεται χαμός στα fora/reddit?

Νομίζω είναι διαφορετικό αλλά αλληλοεπιδρά το ένα με το άλλο. Εγώ έχω δοκιμάσει PSVR1 και έχω Oculus Quest 2 για να πω την αλήθεια πριν δοκιμάσω το PSVR1 έλεγα ότι θα είναι πολύ κατώτερο του Quest 2 αλλά τελικά εξεπλάγην ευχάριστα με την πεντακάθαρη εικόνα του aspheric , κτλ θετικά του OLED χρώματα κλπ. Εκεί κατάλαβα αυτό που έλεγαν οι κάτοχοι Quest 1 για το πόσο ποιο καθαρό ήταν το Quest 1 σε σχέση με το 2. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chek2fire είπε

Εγώ λέω να το πάρω σε κανά μήνα. Τα vr είναι καλή εμπειρία αλλά θέλουν και κορυφαίους τίτλους για να σε βάλουν στην διαδικασία να κάνεις όλο αυτό το σετάρισμα για να παίξεις. 

Καθόλου σεταρισμα με το psvr2. Ένα καλώδιο και όχι 150 ή 500 ρυθμίσεις για να παίξεις. Εγώ το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αγοράσει τα πάντα (να ναι καλά η Πειραιώς με την προσφορά με τα free gift cards) και έχω καταλήξει να παίζω συνέχεια το drums rock. Δεν είδα να το αναφέρει κανείς σας, έχει free demo οπότε δεν χάνετε κάτι να το δοκιμάσετε. 
 

Παρατήρησα και ένα dead pixel στο κέντρο, και 2-3 κολλημένα περιφερειακά. Είναι πολύ μικρά και δύσκολο να τα εντοπίσεις, δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθώ περισσότερο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...