Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR2 Topic [PS VR2]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Με το κουμπί εννοείς? Γιατι η ροδέλα αυξομειώνει την απόσταση τους. 

Ναι σωστα το κουμπί αλλα κουνώντας το με το κουμπι παλι θες ρύθμιση με τη ροδελα εστω κ μικρη καθως θα αλλαξει το κεντραρισμα αφου θα παει πιο εξω. Γενικά κανε δοκιμές κ εντος παιχνίδιων μεχρι να βρεις στα δικα σου ματια τη χρυση τομη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετά από μια εβδομάδα μετά το πρώτο ανακάτεμα,έβαλα να παίξω gt7 σήμερα.

Ένα δεκαλεπτακι άντεξα ρε παιδιά πάλι,κοντεψα να τα βγάλω και δεν το ζορισα παραπάνω.

Πόσο προπόνηση θέλει άραγε το μυαλό και επίσης υπάρχει και η πιθανότητα σε κάποιους ανθρώπους να μην είναι ανεκτό το vr.

Οι υπόλοιποι κάτοχοι πως είστε με τη ζαλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πολυ γαμ@τη πρωτη εμπειρια με vr. Με ενθουσιασε το πολυ καλο set up μαζι με ar (πχ room scan, controllers κτλ). Εβαλα να παιξω το horizon, σε sit position επειδη δεν ειχα προετοιμασει το περιβαλλον, δεν ηξερα και τι να περιμενω. Σιγουρα δεν ειναι Game για να καθεσαι, και θελει τουλαχιστον να γυρνας για καμερα μιας και δεν βολευει με το thumbstick. 

Με ανησυχησε τις προαλλες με τα σημαδια, και τελικα, παρολο που εγιναν παλι λιγο χαλια, δεν ενιωσα να με εμποδιζει καπου (να παραμορφωνει εικονα). Επισης, αν και χαμηλη (πιστευω) μειωπια (3.5 και στα 2) δεν μπορεσα χωρις γυαλια. Ηταν λιγο πεδεμα στην αρχη να καταλαβεις πως πρεπει να το πιασει για να το φορεσεις, ποσο μαλλον και αφου εβαλα τα γυαλια παλι.

btw για να ενεργοποιησω τις καμερας, υπαρχει καποιο γρηγορο κουμπι? Ξεχασα να δοκιμασω το κουμπι πανω στα γυαλια (που στην αρχη πατουσες κατα το set up), και τωρα φορτιζουν τα controllers και γενικα το μαζεψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Πολυ πολυ γαμ@τη πρωτη εμπειρια με vr. Με ενθουσιασε το πολυ καλο set up μαζι με ar (πχ room scan, controllers κτλ). Εβαλα να παιξω το horizon, σε sit position επειδη δεν ειχα προετοιμασει το περιβαλλον, δεν ηξερα και τι να περιμενω. Σιγουρα δεν ειναι Game για να καθεσαι, και θελει τουλαχιστον να γυρνας για καμερα μιας και δεν βολευει με το thumbstick. 

Με ανησυχησε τις προαλλες με τα σημαδια, και τελικα, παρολο που εγιναν παλι λιγο χαλια, δεν ενιωσα να με εμποδιζει καπου (να παραμορφωνει εικονα). Επισης, αν και χαμηλη (πιστευω) μειωπια (3.5 και στα 2) δεν μπορεσα χωρις γυαλια. Ηταν λιγο πεδεμα στην αρχη να καταλαβεις πως πρεπει να το πιασει για να το φορεσεις, ποσο μαλλον και αφου εβαλα τα γυαλια παλι.

btw για να ενεργοποιησω τις καμερας, υπαρχει καποιο γρηγορο κουμπι? Ξεχασα να δοκιμασω το κουμπι πανω στα γυαλια (που στην αρχη πατουσες κατα το set up), και τωρα φορτιζουν τα controllers και γενικα το μαζεψα

Ναι με το δεξί κουμπί κάτω από την μάσκα βλέπεις κατευθείαν το γύρω περιβάλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό το pavlov, Φουλ διασκεδαστικό. Το έβαλα και στην ελεύθερη περιστροφή και δεν ζαλίστηκα καθόλου. Μόνο το πρώτο τεταρτάκι λίγο ζαλίστηκα μέχρι να συνηθίσω.

Το Horizon το παράτησα για την ώρα. Βαρέθηκα να σκαρφαλώνω

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτες εντυπωσεις και απο games εγω. Το horizon αν και θα το παιξω, οκ ειναι λιγακι δυσκολο. Επαιξα το trial και ειναι λιγακι ζορι. Το Village δεν το ξεκινησα ακομα.

Επαιξα ομως rez infinite το οποιο ηταν καλο, και το synth riders παρα πολυ καλο. Ωραια τραγουδια, δυσκολια κτλ. Νομιζω για κατι τετοια Games αξιζει το vr, οχι για πολλα rpg/fps που θελει πολλα πραγματα. Δηλαδη παιχνιδια που κουνας σωμα/χερια και με το eye tracking.

Πρεπει να το συνηθισω ομως. Δυσκολευτηκα σημερα να βρω την θεση του και εβλεπα λιγο θολα. Επισης, στην αρχη θολωναν γυαλια και lenses οποτε καθε τοσο τα εβγαζα. Να ειναι καλα τα dbrand microfibers που εχω και καθαριζα. Ισως το σκεφτω σοβαρα για φακους επαφης. Θα το ψαξω ομως και τις επομενες μερες.

Επισης, το eye tracking με εβγαζε λιγο αλληθωρο (οχι δεν ειμαι, αλλα ισως γινω λογω vr :P) , ισως λογω γυαλιων. Θα περιμενω και καποιο update πανω σε αυτο 

Επισης τεραστιο - η ελλειψη του τσατ απο το stream. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν υπαρχει στο δεξι μερος. Θεωρω οτι θα το προσθεσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και των με το φίλο από πάνω.Αυτα τα παιχνίδια τύπου synth riders,drum rock κτλ ευχαριστιεμαι κ εγώ χωρίς να με ζαλίζουν καθόλου.

Όσο για το sweet spot άμα πάρεις τον αέρα το βρίσκεις εύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Όσο για το sweet spot άμα πάρεις τον αέρα το βρίσκεις εύκολα.

Μετα απο καποια comments που ειδα reddit, ειδα πολλους να λενε να εχουν υποψιν το "προς τον σβερκο". Η αληθεια ειναι οταν το φορουσα, το ειχα στην μεση του κεφαλιου, και οχι προς τα κατω και ισως αυτο να εφταιγε χθες. Ενω προχθες στο setup δεν ειχα κανενα θεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστήθηκα όσο δε λέγεται το Star Wars, το horizon αν και ΛΑΤΡΗΣ της Aloy το βρίσκω ακόμα λίγο δύσκολο.

Το Zombieland good old rail zombie shooter boom boom, πολύ καλύτερο απ'ότι περίμενα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Πρωτες εντυπωσεις και απο games εγω. Το horizon αν και θα το παιξω, οκ ειναι λιγακι δυσκολο. Επαιξα το trial και ειναι λιγακι ζορι. Το Village δεν το ξεκινησα ακομα.

Επαιξα ομως rez infinite το οποιο ηταν καλο, και το synth riders παρα πολυ καλο. Ωραια τραγουδια, δυσκολια κτλ. Νομιζω για κατι τετοια Games αξιζει το vr, οχι για πολλα rpg/fps που θελει πολλα πραγματα. Δηλαδη παιχνιδια που κουνας σωμα/χερια και με το eye tracking.

Πρεπει να το συνηθισω ομως. Δυσκολευτηκα σημερα να βρω την θεση του και εβλεπα λιγο θολα. Επισης, στην αρχη θολωναν γυαλια και lenses οποτε καθε τοσο τα εβγαζα. Να ειναι καλα τα dbrand microfibers που εχω και καθαριζα. Ισως το σκεφτω σοβαρα για φακους επαφης. Θα το ψαξω ομως και τις επομενες μερες.

Επισης, το eye tracking με εβγαζε λιγο αλληθωρο (οχι δεν ειμαι, αλλα ισως γινω λογω vr :P) , ισως λογω γυαλιων. Θα περιμενω και καποιο update πανω σε αυτο 

Επισης τεραστιο - η ελλειψη του τσατ απο το stream. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν υπαρχει στο δεξι μερος. Θεωρω οτι θα το προσθεσουν.

ειναι αυτό που λεω οτι πρέπει να βρεις τη σωστή θέση στο κεφάλι σου.

Πιστεύω τα περισσότερα αρνητικά που γράφονται είναι επειδή δε το φοράνε σωστά οπότε ζαλίζει πολύ πιο εύκολα απο οτι θα έπρεπε κ  βλέπουν κ  θολά κτλ

εγω εχω βρει πανω μου ενα περιπου που ειναι οκ αλλα ξαναλεω οτι καθε φορα που το βαζω σηκωνει βελτιωση απο τις ρυθμισεις ισως γτ καθετε λιγο διαφορετικα απο τη καθε προηγουμενη προσπαθεια

 

 

 

5 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Ευχαριστήθηκα όσο δε λέγεται το Star Wars, το horizon αν και ΛΑΤΡΗΣ της Aloy το βρίσκω ακόμα λίγο δύσκολο.

Το Zombieland good old rail zombie shooter boom boom, πολύ καλύτερο απ'ότι περίμενα!

 

προσωπικα στο vr τα απλα αυτα παιχνιδάκια ειναι που με κάνουν κ το συμπαθώ ολο κ πιο πολύ

horizon star wars vilage τα αφησα στην ακρη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πηρε κανενας αλλος το synth riders, εχει ενα party mode. Δεν ξερω αν ειναι για vs μεταξυ φιλων, αλλα το βλεπουμε αν ενδιαφερεται καποιος (και αν βρειτε αντιστοιχα αλλα vs online)

edit: τελικα το party mode ειναι για local scoreboard μονο. Το multi εννοω τοτε

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν πηρε κανενας αλλος το synth riders, εχει ενα party mode. Δεν ξερω αν ειναι για vs μεταξυ φιλων, αλλα το βλεπουμε αν ενδιαφερεται καποιος (και αν βρειτε αντιστοιχα αλλα vs online)

edit: τελικα το party mode ειναι για local scoreboard μονο. Το multi εννοω τοτε

Σιγουρα εχει ονλινε καπου χαζευα τα σκορ που έχουν κανει αλλοι παιχτες στην ιδια "πιστα"

Στο συγκεκριμένο θα ηθελα να ειχε πιο γνωστα song η αλήθεια είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sndev είπε

Στο συγκεκριμένο θα ηθελα να ειχε πιο γνωστα song η αλήθεια είναι 

Προσωπικα με all night parov stellar, gorillaz feel good/clint eastwood, muse uprising ειμαι οκ. Τωρα ακουω τα κομματια και εχω προσθεσει για την ωρα για αγορα τα caravan και lindsey stirling για αγορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Προσωπικα με all night parov stellar, gorillaz feel good/clint eastwood, muse uprising ειμαι οκ. Τωρα ακουω τα κομματια και εχω προσθεσει για την ωρα για αγορα τα caravan και lindsey stirling για αγορα 

μα ναι είσαι οκ δε λεω κ εγω είμαι οκ ΑΛΛΑ!

Πιστεύω αν ειχε πιο γνωστα 80ς 90ς ακόμα κ 00s θα σε κρατούσε πολυ περισσότερο

Από την άλλη έπρεπε να πληρώσουν δικαιώματα κ θα πήγαινε στο Θεό το κόστος

με το vr δε τσιγκουνεύομαι να πετάω τουρκικές λίρες ..

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...