Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, costacurta είπε

Καλησπέρα παίδες να ρωτήσω. Είχα καμία 110 ώρες στο elden ring με ένα απολαυστικό magic playthrough που λόγω και της κατανας που κάνει upscale στο magic μπορείς να πεις ότι ήταν gameplay wise και magic και dext-katana style of game. Τέλος πάντων το είχα αγοράσει καινούριο το δισκάκι το κατάπια το πούλησα κάι το έκανα unistal. Τώρα που θα βγει το expansion αν ξανά αγοράσω το παιχνίδι θα μπορώ να παίξω με το save μου εννοώ να συνεχίσω με τον χαρακτήρα μου ? Η θα έχουν διαγραφεί όλα? Μπορώ α τα ελέγξω αυτά κάπου δεν πολύ νιώθω 

Συνεχιζεις κανονικα με το save, αρκει να το εχεις ακομα (backup/storage)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα.

Πιστεύετε για κάποιον που δεν είναι κάτοχος PS, αξίζει να κάνει αγορά του 5 τώρα, ή να περιμένει μέχρι να βγει το 5 Pro; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, divnt είπε

Καλημέρα.

Πιστεύετε για κάποιον που δεν είναι κάτοχος PS, αξίζει να κάνει αγορά του 5 τώρα, ή να περιμένει μέχρι να βγει το 5 Pro; 

Καλημέρα φίλε, αμα δεν καίγεσαι, καλο ειναι να περιμένεις, ακούγεται φέτος θα βγεί το pro, και μετά βλέπεις αν σε ενδιαφέρει το pro η το απλό που ίσως πεσει η τιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, divnt είπε

Καλημέρα.

Πιστεύετε για κάποιον που δεν είναι κάτοχος PS, αξίζει να κάνει αγορά του 5 τώρα, ή να περιμένει μέχρι να βγει το 5 Pro; 

Αξίζει η αγορά του Pro από την στιγμή που δεν υπάρχει game να δείξει τα καλουδια του???

Απλά λες έχω το Pro...

Για μένα βρες ένα μεταχειρισμένο να κάνεις δουλειά σου, γλυτώνεις και χρήματα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2024 στις 8:31 ΠΜ, divnt είπε

Καλημέρα.

Πιστεύετε για κάποιον που δεν είναι κάτοχος PS, αξίζει να κάνει αγορά του 5 τώρα, ή να περιμένει μέχρι να βγει το 5 Pro; 

Νομίζω σε αυτή τη φάση δεν αξίζει ούτε προ ούτε σκέτο έχει περάσει το μισό κύκλο ζωής του. Κονσόλα πε΄ρνεις τον 1ο 2ο χρόνο που βγει για να γλιτώνεις αναβαθμίσεις 6-8 χρόνια. Επένδυσε σε κάτι αλλο λαπτοπ ,TV, δεν ξέρω τι έχεις ανάγκη.  Η μόνη ιδιαιτερότητα σε αυτή τη φάση είναι το gta VI αν εισαι φαν που για 2-3 χρόνια δεν θα βγαίνει σε PC. Αν έχει σημαντική διαφορά ίσως να αξίζει το pro. Αλλιώς και το απλό καλό είναι. Δεν βλέπω άλλο λόγο για το προ μόνο την κάρτα γραφικών έχουν αναβαθμίσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2024 στις 8:31 ΠΜ, divnt είπε

Καλημέρα.

Πιστεύετε για κάποιον που δεν είναι κάτοχος PS, αξίζει να κάνει αγορά του 5 τώρα, ή να περιμένει μέχρι να βγει το 5 Pro; 

Αξίζει το απλό σε προσφορά. Το Pro ζήσε Μάη να φας τριφύλλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dorian είπε

Νομίζω σε αυτή τη φάση δεν αξίζει ούτε προ ούτε σκέτο έχει περάσει το μισό κύκλο ζωής του. Κονσόλα πε΄ρνεις τον 1ο 2ο χρόνο που βγει για να γλιτώνεις αναβαθμίσεις 6-8 χρόνια. Επένδυσε σε κάτι αλλο λαπτοπ ,TV, δεν ξέρω τι έχεις ανάγκη.  Η μόνη ιδιαιτερότητα σε αυτή τη φάση είναι το gta VI αν εισαι φαν που για 2-3 χρόνια δεν θα βγαίνει σε PC. Αν έχει σημαντική διαφορά ίσως να αξίζει το pro. Αλλιώς και το απλό καλό είναι. Δεν βλέπω άλλο λόγο για το προ μόνο την κάρτα γραφικών έχουν αναβαθμίσει. 

εχω ολα τα ps αλλα δεν ηξερα αυτο τον κανονα οτι κονσολα παιρνεις τα δυο πρωτα χρονια και μετα δεν αξιζει , το ps5 εχει σίγουρα 3 χρονια ζωη ακομα, θα περιμενει τοσο για να παρει το 6 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2024 στις 8:31 ΠΜ, divnt είπε

Καλημέρα.

Πιστεύετε για κάποιον που δεν είναι κάτοχος PS, αξίζει να κάνει αγορά του 5 τώρα, ή να περιμένει μέχρι να βγει το 5 Pro; 

Μια χαρά αξίζει. Το προ θα εχει ελάχιστες βελτιώσεις, πιο πολύ σε σταθερό performance σε κάποιους 3rd party τίτλους που δεν έχει σταθερά fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Votritis είπε

εχω ολα τα ps αλλα δεν ηξερα αυτο τον κανονα οτι κονσολα παιρνεις τα δυο πρωτα χρονια και μετα δεν αξιζει , το ps5 εχει σίγουρα 3 χρονια ζωη ακομα, θα περιμενει τοσο για να παρει το 6 ?

Δεν υπάρχει κανένας τέτοιος κανόνας. Παίρνεις το 5 άφοβα όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα 

Στις 3/5/2024 στις 8:31 ΠΜ, divnt είπε

Καλημέρα.

Πιστεύετε για κάποιον που δεν είναι κάτοχος PS, αξίζει να κάνει αγορά του 5 τώρα, ή να περιμένει μέχρι να βγει το 5 Pro; 

Περίμενε να ανακοινωθεί το pro και όρμα στις αγγελίες για το απλό που θα αρχίσουν πολλοί να πουλάνε. Είναι αξιόπιστη κονσόλα οπότε δεν έχεις φόβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stevenfins είπε

Δεν υπάρχει κανένας τέτοιος κανόνας. Παίρνεις το 5 άφοβα όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι..

εγω το εχω παρει 😄 παραπάνω  ρωτούσε καποιος...... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Votritis είπε

εχω ολα τα ps αλλα δεν ηξερα αυτο τον κανονα οτι κονσολα παιρνεις τα δυο πρωτα χρονια και μετα δεν αξιζει , το ps5 εχει σίγουρα 3 χρονια ζωη ακομα, θα περιμενει τοσο για να παρει το 6 ?

To ps4 βγήκε το 13 και ακόμα βγαίνουν παιχνίδια οπότε αν παει ανάλογα θα τραβήξει καί τό ps5 ως το 30.

Τώρα κάποιος που δεν έχει πάρει το 5 ως τώρα φυσικά και αξίζει να πάρεις το pro αυτές τις γιορτές.

Τα περισσότερα παιχνίδια του 5 που ήδη κυκλοφορούν θα πάρουν update για το pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνώμη μου είναι ότι το PS5 Pro δεν θα αξίζει και τόσο καθώς από τη στιγμή που το PS5 τρέχει όλους τους τίτλους σε 60fps και σχεδόν όλα τα competitive παιχνίδια σε 100+fps, τί παραπάνω να κάνεις με το Pro? Αν θες οπωσδήποτε 4K ΚΑΙ 60fps που λένε ότι θα έχει το Pro, καλώς. 

Γνώμη μου είναι είτε να πάρεις ένα μτχ PS5 σε καλή τιμή ή να περιμένεις να βγει το Pro και να πάρεις το απλό σε καλύτερη τιμή.

Προσωπικά, σαν κάτοχος του απλού PS5 και βλέποντας ότι γενικά το gaming (του γούστου μου) πάει κατα .... , λέω να το κρατήσω όσο αντέξει και μόλις έχει βγει το 6άρι να τσιμπήσω ένα PS5 Pro μτχ απλά για να έχω κάτι να ασχολούμαι. 

Επεξ/σία από ParafronGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...