Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 hours ago, nyne said:

 Παίδες αν έχει παίξει κανείς το tunic,μήπως σας φαίνεται κ εσάς το HDR χάλια?

Έχει native HDR support το Tunic ή απλά γίνεται forced από την κονσόλα? Κάτι μου λέει το δεύτερο...

Να υπενθυμίσω ότι το default setting του PS5 είναι να κάνει forced output σε HDR ακόμα και σε παιχνίδια που δεν το υποστηρίζουν με αποτέλεσμα να δημιουργεί θέματα γιατί η κονσόλα δεν κάνει καθόλου tone mapping. 

Μπες στις ρυθμίσεις εικόνας αρχικά και άλλαξε την ρύθμιση του HDR από "Always On" σε "On When Supported". Μετά κάνε launch το Tunic και δες αν τελικά το παιχνίδι κάνει output σε HDR ή όχι. Αν κάνει launch σε SDR σημαίνει ότι δεν υποστηρίζει HDR.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikx είπε

To εχω κανα χρονο στο mi box s μεσω αυτου του λινκ.

Ναι, το ps remote app υπαρχει χρονια στο android. Δεν εχω ψαξει αν υπαρχει καποιο οριο στην αναλυση της εφαρμογης, ή τι περιορισμους εχουν τα hdr κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι σε android για κινητα υπαρχει χρονια αν εννοεις αυτο ,το λινκ που εβαλα απο πανω ειναι Remote play FOR TV και μονο μεσω αυτου του λινκ γινοταν εγκατασταση ,με search στο Play store δεν εβγαινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσαν πλεον να αυξησουν και το stream resolution πανω απο τα 1080p μιας και θα υπαρχει η δυνατοτητα ethernet παντου (ps5, tv). Πιστευω οτι το 100αρι αρκει και για 1440p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, nikx said:

To εχω κανα χρονο στο mi box s μεσω αυτου του λινκ.

Πως ακριβώς λειτουργεί, συνδέεις χειριστήριο στο mi box και παίζεις μέσω της εφαρμογής? Υποθέτω και σε SHIELD θα γίνεται,  σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως δεν μου το εμφανιζει διαθεσιμο για καμια συσκευη(δουλευει το link αλλα και καλα δεν αφηνει  να εγκατασταθει) ενω εχω και shield και bravia τηλεοραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PlayStation names Hermen Hulst and Hideaki Nishino as its new CEOs
Hulst will lead the Studios business, while Nishino takes charge of the platform side

https://www.gamesindustry.biz/playstation-names-hermen-hulst-and-hideaki-nishino-as-its-new-ceos

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γίνει ρε παιδιά θα βγει κανας exclusive τίτλος η θα μείνουμε για πάντα στο God of war και spiderman 2. Το way of the ronin ακούσω δεν ήταν και τόσο καλό. Αναμένεται τίποτα άλλο στον ορίζοντα. Το PS4 τόσα exclusive έβγαλε (μέχρι να σπάσουν κάποια στιγμή και να βγουν και για PC βεβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...