Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, nek4d είπε

Απο φιλη πριν λιγο ετσι οπως το εστειλε στο κινητο:
"
Ο μικρός έχει το ps5 από τα τέλη Σεπτεμβρίου . Το προσέχει πολύ. Ξαφνικά τις τελευταίες μέρες εκεί που μπορεί να παίζει λέει απενεργοποιήστε την κονσόλα γιατί έχει ζεσταθεί πολύ. Αυτό συμπίπτει με το ότι εγώ είχα συνδέσει ένα καλώδιο κ φόρτιζα το iPhone , μπορεί αυτό να έκανε ζημιά; Όταν έλεγε ότι έχει ζεσταθεί η κονσόλα δεν ήταν παράλληλα με τη φόρτιση, αλλά  το καλώδιο ήταν συνδεδεμένο. Τώρα το εχω αφαιρέσει το καλώδιο κ το ps λειτουργεί κανονικά προς το παρόν. Εχω κάνει εγώ την πατάτα; Να το στείλω στην αντιπροσωπία για ελέγχο;
"
Τι λετε? Καποια ιδεα?
Προσωπικα δεν καταλαβαινω γιατι να εχει θεμα, αλλα ουτε iphone εχω, ουτε φορτιζω κινητο στην κονσολα.

Είχα παρόμοιο θέμα (σβήσιμο μάλλον απο θερμοκρασία) το καλοκαίρι.

Έχω αρκετή σκόνη στην περιοχή που ζω και το play το έχω πάνω από 2 έτη.

Δεν ξέρω αν δικαιολογείται σε τόσο μικρό διάστημα.

Ας αποφύγει να ζεσταίνει το ps, να φροντίζει να είναι ελεύθερο πίσω καθώς πετάει πολύ ζεστό αέρα.

Το δικό μου το άνοιξα, καθάρισα ανεμιστήρα, φύσηξα τροφοδοτικό και το τοποθέτησα πλέον σε οριζόντια διάταξη για να μην πέφτει η σκόνη μέσα direct.

Επεξ/σία από nickol-us
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Απο φιλη πριν λιγο ετσι οπως το εστειλε στο κινητο:
"
Ο μικρός έχει το ps5 από τα τέλη Σεπτεμβρίου . Το προσέχει πολύ. Ξαφνικά τις τελευταίες μέρες εκεί που μπορεί να παίζει λέει απενεργοποιήστε την κονσόλα γιατί έχει ζεσταθεί πολύ. Αυτό συμπίπτει με το ότι εγώ είχα συνδέσει ένα καλώδιο κ φόρτιζα το iPhone , μπορεί αυτό να έκανε ζημιά; Όταν έλεγε ότι έχει ζεσταθεί η κονσόλα δεν ήταν παράλληλα με τη φόρτιση, αλλά  το καλώδιο ήταν συνδεδεμένο. Τώρα το εχω αφαιρέσει το καλώδιο κ το ps λειτουργεί κανονικά προς το παρόν. Εχω κάνει εγώ την πατάτα; Να το στείλω στην αντιπροσωπία για ελέγχο;
"
Τι λετε? Καποια ιδεα?
Προσωπικα δεν καταλαβαινω γιατι να εχει θεμα, αλλα ουτε iphone εχω, ουτε φορτιζω κινητο στην κονσολα.

Μήπως το έχει σε κάνα σύνθετο και δεν παίρνει αέρα από πουθενά?

Αυτό είχε πάθει φίλος με το PS4. Είχε αγοράσει το slim και μέσα σε 2-3 μήνες του έβγαλε μήνυμα ότι έχει ζεσταθεί και εγώ είχα το fat από το 16 και δεν είχε κάνει κιχ και μόνο σ'ένα παιχνίδι είχα πάνω από 2k ώρες κι αυτός έπαιζε μόνο φίφα . Τελικά έφταιγε ότι το είχε βάλει στο σύνθετο κάτω από την τηλεοραση και δεν έπαιρνε αερα από πουθενά. Μόλις το έβαλε κάθετα σε βάση, δεν του ξαναέκανε κιχ.

Τώρα για το καλωδιο, από τη δική μου χρηση, πολύ δύσκολο μιας και επειδή η type c φορτίζει γρήγορα, όταν παίζω φορτίζω τα πάντα σε αυτή, από χειριστηριο μέχρι και powerbank έχω βαλει και δε καταλαβαινει τίποτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, nek4d said:

Απο φιλη πριν λιγο ετσι οπως το εστειλε στο κινητο:
"
Ο μικρός έχει το ps5 από τα τέλη Σεπτεμβρίου . Το προσέχει πολύ. Ξαφνικά τις τελευταίες μέρες εκεί που μπορεί να παίζει λέει απενεργοποιήστε την κονσόλα γιατί έχει ζεσταθεί πολύ. Αυτό συμπίπτει με το ότι εγώ είχα συνδέσει ένα καλώδιο κ φόρτιζα το iPhone , μπορεί αυτό να έκανε ζημιά; Όταν έλεγε ότι έχει ζεσταθεί η κονσόλα δεν ήταν παράλληλα με τη φόρτιση, αλλά  το καλώδιο ήταν συνδεδεμένο. Τώρα το εχω αφαιρέσει το καλώδιο κ το ps λειτουργεί κανονικά προς το παρόν. Εχω κάνει εγώ την πατάτα; Να το στείλω στην αντιπροσωπία για ελέγχο;
"
Τι λετε? Καποια ιδεα?
Προσωπικα δεν καταλαβαινω γιατι να εχει θεμα, αλλα ουτε iphone εχω, ουτε φορτιζω κινητο στην κονσολα.

Η σκόνη όπως είπαν ήδη είναι η πιο συνήθης αιτία στο μήνυμα για την υπερθέρμανση. Το έχουν αναφέρει κι άλλοι χρήστες. Αλλά σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δεν δικαιολογείται να έχει μαζέψει τόση σκόνη, εκτός κι αν το σπίτι είναι κοντά σε χωματόδρομο ή έχετε κατοικίδια και μαζεύονται τρίχες κτλ.

Όπως και να έχει εγώ το ανοίγω συχνά πυκνά και τραβάω τη σκόνη.

Επεξ/σία από Charismo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/4/2024 στις 11:50 ΠΜ, Cacciatore είπε

 

 

Εγώ σώθηκα με τσιπαρισμενο switch και κάθε 6 μήνες περναω κανα game στον μικρό

Επεξ/σία από Tatofski64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες πληροφορίες από Fextralife για το Kingdom Come Deliverance 2 το οποίο θα βγει εντός του 2024.

Στις κονσόλες θα έχει ένα graphics mode. Προς το παρόν δεν πιάνει 60fps αλλά δουλεύουν όσο σκληρά γίνεται για να το πετύχουν. Επίσης είπαν ότι ίσως προσθέσουν ένα ακόμα graphics mode για το PS5 pro ανάλογα με το τί μπορεί να κάνει.

 

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα παιχνίδια θα ανέβουν πολύ όταν φτιάξουν τα facial animations να είναι όπως πρέπει. Ευελπιστώ να δούμε κάτι τέτοιο στο επόμενο Witcher που θα είναι σε UE 5 και άρα πολύ πιθανό να χρησιμοποιεί metahuman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου πήρε πρόσφατα το VR2 και θέλω να του πάρω δώρο ένα game. 

Έχετε να προτείνετε κάποιο που αξίζει να παιχτεί στο VR; Από genre παίζει τα πάντα. Horror, superhero, fps/3rd person.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Φίλος μου πήρε πρόσφατα το VR2 και θέλω να του πάρω δώρο ένα game. 

Έχετε να προτείνετε κάποιο που αξίζει να παιχτεί στο VR; Από genre παίζει τα πάντα. Horror, superhero, fps/3rd person.

Resident evil remake 4, Resident evil Village, GT7.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, -WISE- είπε

Φίλος μου πήρε πρόσφατα το VR2 και θέλω να του πάρω δώρο ένα game. 

Έχετε να προτείνετε κάποιο που αξίζει να παιχτεί στο VR; Από genre παίζει τα πάντα. Horror, superhero, fps/3rd person.

Ace combat 7

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτά τα παιχνίδια θα ανέβουν πολύ όταν φτιάξουν τα facial animations να είναι όπως πρέπει. Ευελπιστώ να δούμε κάτι τέτοιο στο επόμενο Witcher που θα είναι σε UE 5 και άρα πολύ πιθανό να χρησιμοποιεί metahuman.

Αυτο θα το δεις ειδη απο το hellblade 2 

Με metahuman τεχνολογια εχει φτιαχτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...