Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Στα υπόλοιπα του showcase, δεν τρελάθηκα μεν, αλλά δεν έχω τόση αρνητικότητα όση οι περισσότεροι:

  • FFXVI, δεν το περίμενα ότι θα βγει τόσο κοντά, highlight της βραδιάς για εμένα (εκτός κι αν έχει αναφερθεί ξανά και μου είχε διαφύγει)
  • Spider-man 2, αναμενόμενα τα πράγματα, με την καλή έννοια. Εντάξει, Marvel είναι, action είναι, μια από τα ίδια θα είναι, αλλά δεν είναι ότι το έχουν παρακάνει κιόλας με τη σειρά, όπως το είχαν παρακάνει με το GoW πριν αλλάξει μορφή. Προσωπικά θα το παίξω.
  • Αlan Wake 2, επίσης είναι από τους τίτλους που θα έχω στο ραντάρ, το περιμένουμε πόσα χρόνια.
  • Κρατάω επίσης Dragon's Dogma 2, Talos Principle 2, Ultros και Phantom Blade Zero
  • Και φυσικά τα ΜGS για revisit είναι πάντα welcome. Μακάρι να βγάλουν και το MGS4, εκεί θα είναι groundbreaking η φάση.

Καταλαβαίνω ότι υπήρχε προσμονή για περισσότερα exclusives, αλλά εγώ δεν χαλάστηκα πάντως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
2 minutes ago, ilias78 said:

Όταν το vr2 έχει 600, η κονσόλα εχει 450 κ 550, δεν βρίσκω το λόγο το φορητό της να μην έχει 300. Γιαυτό το λέω.

Δε νομίζω, είναι πάρα πολλά. Θα προτιμήσει κάποιος να πάρει Switch/Deck/Ally αν είναι να δώσει τόσα χρήματα, για να παίζει games στην κονσόλα, όχι μόνο με streaming.

3 minutes ago, pictorino said:

 

Μια και γίνεται λόγος για υπερκοστολογημένα gadget, μήπως υπάρχει φήμη για την τιμή των earbuds;

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό, μιας και αυτό τον καιρό είμαι σε αναζήτηση earbuds. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, pictorino said:

 

 

 

Προσωπικά δε βρίσκω κανένα λόγο ύπαρξης για αυτό το πράγμα. Έχεις ps5, το χ παιχνίδι εγκατεστημένο και θα επιλέξεις στριμάρεις σε αυτό; Η  μόνη περίπτωση στην οποία μπορεί να φανεί χρήσιμο είναι να είναι κατειλημμένη η μοναδική τηλεόραση στο σπίτι αλλά και πάλι ακραίο.

Αν δείτε στα πρώτα σχόλια μετά την ανακοίνωση του switch, τα ίδια λέγαμε. Ότι θα είναι μάπα κλπ.

Μπορεί να βγει και να είναι καλό, καθίστε να δούμε τι δυνατότητες θα έχει.

Μπορεί όταν παίζεις παιχνίδια στην τηλεόραση να σου έχει επιπλέον δυνατότητες στην οθόνη του πχ τον χάρτη, backpack κλπ η να έχεις το μενού για streaming, chat, voice κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τη στιγμή που υπάρχει η εφαρμογή PS remote play για τα κινητά-ταμπλέτες δεν βρίσκω λόγω ύπαρξης για το project Q .

Dualsense έχεις, αγοράζεις ένα αντάπτορα τύπου backbone one ή κάτι πιο φθηνό για να τα συνδέσεις και είσαι μια χαρά.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή παρακολουθώ πολλά χρόνια την streaming scene, πριν καν αποκτήσει υπόσταση ουσιαστικά, μπορώ να πω μετά βεβαιότητας ότι όλες αυτές η streaming-only συσκευές είναι εντελώς περιττές. Χαλάνε οι εταιρείες τζάμπα resources για προϊόντα που θα πάνε άπατα, μιας και μπορούμε να streamάρουμε ήδη σε κινητά, τάμπλετς, υπολογιστές κλπ με τα apps που υπάρχουν ήδη.

Το πρόβλημα δεν είναι στο που θα streamάρουμε, το πρόβλημα είναι στο πως θα streamάρουμε, εκεί πάσχει το πράγμα. Είναι πολύ πιο συνετό για την Sony (ή την κάθε Sony), αντί να κυκλοφορήσει ακόμα μια αχρείαστη συσκευή, αντ' αυτού να κυκλοφορήσει ένα δικό της router με μία επιπλέον wifi μπάντα or smth, που να εγγυάται streaming-over-wifi με μηδενικό latency. Και το price-point θα είναι λογικό και η συσκευή θα είναι σένια και περιποιημένη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απ'όλα υπήρχε και κάτι ακόμη που μου άφησε πάρα πολύ άσχημη γεύση.

Στα παιχνίδια που επέλεξε να δείξει ακόμη και τα multiplatform, πέρα από τα παράπονα που έχω και έγραψα πιο πριν, δε μου έβγαζαν τη ταυτότητα της Sony αλλά των ανταγωνιστών της. Co-op, pvp, multiplayer, first person, διάστημα, platformers, splatoon κτλ. 

Σαν να βρίσκεται στη τελευταία θέση στο console war και προσπαθεί να αντιγράψει πράγματα από τον ανταγωνισμό.

Ναι οκ γνωρίζω και καταλαβαίνω ότι θέλουν να ακολουθήσουν και τις τάσεις της αγοράς, να ρίξουν βαρύτητα στα Gaas κτλ.

Μια gamepass-ίλα μου έβγαλε όλη η παρουσίαση.

  • Like 4
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτο για playstation showcase... Απογοήτευση! Όπως είπαν και άλλα παιδιά πιο πάνω εννοείται ότι σε playstation showcase θα εστιάσεις στα εσωτερικά σου studio..Ευκαιρία του xbox να κερδίσει τις εντυπώσεις στο summer fest! Ήδη πέταξαν ένα υπονοούμενο στο twitter τύπου τα λέμε στις 11 Ιουνίου.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, metallica 13 είπε

Απαράδεκτο για playstation showcase... Απογοήτευση! Όπως είπαν και άλλα παιδιά πιο πάνω εννοείται ότι σε playstation showcase θα εστιάσεις στα εσωτερικά σου studio..Ευκαιρία του xbox να κερδίσει τις εντυπώσεις στο summer fest! Ήδη πέταξαν ένα υπονοούμενο στο twitter τύπου τα λέμε στις 11 Ιουνίου.. 

ναι, είναι η 345672η ευκαιρία του xbox να κερδίσει τις εντυπώσεις.

Θα το κάνει αυτή τη φορά, φήμες θέλουν να προσθέτει 2-3 τεραφλόπς ισχύ στο μηχάνημα για να παίζεις πασιέντζα στα 600Hz. Ίδωμεν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ευχόμουν να δω δυο πράγματα. Bloodborne και Silent Hill 2. 

cgi trailer του MGS 3? Ένα μόνο καλό χαρτί είχαν σε αυτή την παρουσίαση και το έκαψαν.

Επίσης συνήθως το τέλος της παρουσίασης το αφήνεις για μια έκπληξη, όχι για να δείξεις gameplay trailer ενός παιχνιδιού που ξέρουμε όλοι ποιο ειναι και κυκλοφορεί σε λίγους μήνες.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tegonikos είπε

ναι, είναι η 345672η ευκαιρία του xbox να κερδίσει τις εντυπώσεις.

Θα το κάνει αυτή τη φορά, φήμες θέλουν να προσθέτει 2-3 τεραφλόπς ισχύ στο μηχάνημα για να παίζεις πασιέντζα στα 600Hz. Ίδωμεν... 

Καλά δεν έχεις και άδικο σε αυτό.. Πολλές φορές είπα ότι τώρα είναι η ευκαιρία της ms και τελικά δεν έκαναν τπτ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, metallica 13 είπε

Καλά δεν έχεις και άδικο σε αυτό.. Πολλές φορές είπα ότι τώρα είναι η ευκαιρία της ms και τελικά δεν έκαναν τπτ... 

Τωρα δεν χρειαζονται και πολλα ... Απλα να κατεβει και να δειξει forza starfield hellblade και μια εκπληξη και τους περναει σουβλακι .

Ο Τζιμακος τα κανε σκατα ... Βεβαια δεν μπορω να ρηξω ευθυνη μονο σε αυτον . 

Η square enix που παει ακριβως να κανει στεγνη κοπια του σπλατοον ? Ειναι σοβαροι οι τυποι ? 

Η Κοναμι ετοιμαζει ρεμακε και δεν εχει ουτε in-engine να δειξει και δειχνει αυτο το πραγμα .....

ΕΑ νομιζω απλα τρολαρει πλεον σε ο,τι δεν ειναι star wars και αθλητικα

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν εντυπωσιακο το showcase, δεν ηταν και απογοητευτικο. Μπορει να το βλεπω ετσι επειδη ειχα χαμηλα τον πηχη.

Ισως θα μποσουσαν να δειξουν 2-3 πραγματα που ειναι στα σκαρια για την επομενη τριετια κι ας μην ειχαν gameplay. Θυμαμαι για παραδειγμα, στην παρουσιαση του ps5 ειχαν δειξει ενα λογοτυπο GOW Ragnarok. Τιποτα παραπανω και περασαν 2 χρονια μεχρι να δωσουν το παιχνιδι. Σε αλλη παρουσιαση ειχαν δειξει ενα trailer με τον Wolverine σε ενα μπαρ.

Ακομα και χωρις να δεις μεγαλα βιντεο και gameplay σου δημιουργειται μια ευχαριστη εντυπωση, οταν βλεπεις πραγματα που θα ερθουν στο μελλον.

Που θα ηταν το κακο να εβγαζαν ενα teaser που θα σου ελεγαν πως ετοιμαζουν ενα GoT 2 (τυχαιο εντελως το παραδειγμα) και ας βγει σε δυο χρονια ξερω 'γω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν είπαν ότι θα χρειάζεται internet, είπαν ότι θα παίζει «over a shared Wifi connection». Shared μεταξύ του φορητού και του PS5 εννοούν, λογικά. Local streaming device είναι ουσιαστικά

Το ξανά είδα το βίντεο. Λέει "remote play over wifi". Δεν νομίζω ότι είναι για χρήση μόνο για σπίτι/shared.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...