Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
5 minutes ago, ilias78 said:

Όσον αφορά το φορητό, απλά αδιάφορο. Από ότι κατάλαβα δεν θα είναι καθαρό φορητό μιας κ θα πρέπει να έχεις οπωσδήποτε ps5 κ θες κ σύνδεση νετ για να παίζεις. Κ θα μπορείς να παίζεις μόνο ότι games έχεις στο ps5? Εκεί το έχασα λίγο. Τι σόι portable είναι αυτό δεν κατάλαβα. 

Δεν είπαν ότι θα χρειάζεται internet, είπαν ότι θα παίζει «over a shared Wifi connection». Shared μεταξύ του φορητού και του PS5 εννοούν, λογικά. Local streaming device είναι ουσιαστικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι τιμή θα το βάλουν. Στα $100 θα είναι normal, στα $150 τρώγεται πες (αν και θα είναι overpriced), στα $200 θα είναι υπερβολικά ακριβό, εκτός κι αν μπορεί να κάνει κι άλλα πράγματα (αν φοράει android πχ).

Γενικά το περιπλέκουν το πράγμα με το επόμενο φορητό της Ν να είναι μερικούς μήνες μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα ειχε πεσει και πολυ ραδιο αρβυλα στο ιντερνετ. Απο νεο ghost of tsushima μεχρι last of us 3 και bloodborne. Λογικο αν καποιος τα περιμενε να εχει ξενερωσει. 

Εμενα παντως ουτε το Spiderman 2 με ενθουσιασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Καλα ειχε πεσει και πολυ ραδιο αρβυλα στο ιντερνετ. Απο νεο ghost of tsushima μεχρι last of us 3 και bloodborne. Λογικο αν καποιος τα περιμενε να εχει ξενερωσει. 

Εμενα παντως ουτε το Spiderman 2 με ενθουσιασε. 

'Οντως μας φούσκωσαν τα μυαλά αλλά δεν είχαν και άδικο

Σου λέει 2 χρόνια έχει να κάνει showcase, ο πήχης θα είναι σίγουρα ψηλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το Project Q κατάλαβε τελικά κανείς τι είναι; 

Εγώ κατάλαβα ότι είναι συσκευή για να streamάρει αποκλειστικά και μόνο στο local wifi, δηλαδή ουσιαστικά μιλάμε για ένα πετσοκομμένο Wii U Gamepad.

Δεν καταλαβαίνω τι κάνουν εκεί στη Sony, ειλικρινά.

αυτό ακριβώς κατάλαβα και γω,δεν είναι σίγουρος για το λοκαλ βέβαια,αλλά τελικά κάπως έτσι θα καταλήξει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν είπαν ότι θα χρειάζεται internet, είπαν ότι θα παίζει «over a shared Wifi connection». Shared μεταξύ του φορητού και του PS5 εννοούν, λογικά. Local streaming device είναι ουσιαστικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι τιμή θα το βάλουν. Στα $100 θα είναι normal, στα $150 τρώγεται πες (αν και θα είναι overpriced), στα $200 θα είναι υπερβολικά ακριβό, εκτός κι αν μπορεί να κάνει κι άλλα πράγματα (αν φοράει android πχ).

Γενικά το περιπλέκουν το πράγμα με το επόμενο φορητό της Ν να είναι μερικούς μήνες μακριά.

Αν είναι έτσι τότε δεν κατάλαβα γιατί το βγάζουν. Αντί να παίζεις ps5 στην τηλεόραση επειδή η γυναίκα θέλει να δει το σασμο, να παίζεις στο portable??? Για την τιμή, το κόβω κανα 300αρι να το βάλουν. Κάτσε κ θα δεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To χειρότερο playstation showcase που έχει δει. Εντελώς ανούσιο. Showcase κάνεις για να δείξεις τα first party games.

Πάνω από μια ώρα για μικροindie, third party και χαζο-live services παιχνίδια.

Δεν καταλαβαίνω γιατί καν έγινε showcase. Για να δω το spiderman που ξέρω ήδη ότι θα έρθει σε λίγους μήνες;

Τουλάχιστον μάθαμε γιατί δεν έκαναν showcase τόσο καιρό. Δεν είχαν τίποτα να δείξουν. 

Ελάτε το επόμενο εξάμηνο όταν θα έχετε "διαβάσει" κύριε! :D

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιμήθηκα, ξύπνησα και συνεχίζω να μη καταλαβαίνω ποιο ακριβώς ήταν το νόημα του χθεσινού showcase. Υποτίθεται ένα τέτοιο showcase απευθύνεται είτε σε κατόχους PS ή σε επίδοξους αγοραστές ώστε να τους δείξει πρακτικά Exclusives παιχνίδια που πρόκειται να έρθουν τόσο στο κοντινό όσο και στο μακρινό μέλλον ώστε με κάποιο tease. Εν τέλη:

  • Δε κατάλαβα καν ποια παιχνίδια υποτίθεται είναι exclusives και ποια όχι. Ένας αχταρμάς όπου παντού κολλούσε το λογότυπο του PS5. Το να βάζεις το PS5 δίπλα στο Assasin's Creed και να μη βάζεις το Xbox είναι λες και απευθύνεσαι σε ηλίθιους μπας και πιάσεις κανά χαζό που το θεωρήσει exclusive και φτάνει στα όρια του false advertising
  • Έδειξαν τόνους multiplatform παιχνίδια και μάλιστα πολλά από αυτά φαίνεται ότι είναι επιπέδου Redfall. Ξεκάθαρα λες και βγάζαν υποχρεώσεις που είχαν σε κάποιες από αυτές τις εταιρίες. Μιλάμε για παιχνίδια σαν το Immortals of Aveum που θα βγει σε 1 μήνα, δε το ξέρει ούτε η μάνα του, το βγάζει η EA και φαίνεται από το trailer τι σκουπίδι είναι
  • Δεν έδειξαν ούτε 1 έκπληξη. Ακούμε αριστερά-δεξιά για Bloodborne, Silent Hill, Castlevania τα πάντα όλα και δεν υπήρχε τίποτα. Συνήθως σε κάθε show υπάρχει έστω σε tease κάτι για λόγους hype. Εδώ δεν υπήρχε τίποτα.
    Το πιο κοντινό σε "έκπληξη" ήταν το Marathon από τη Bungie που ανάθεμα αν κατάλαβε κανείς τι είναι. Οι "εκπλήξεις" έχουν νόημα όταν ο άλλος καταλαβαίνει τι είναι πχ. Wolverine, Metroid Prime, Elden Scrolls κτλ.
  • Όλα τα μεγάλα χαρτιά απών. Που είναι το Factions? Το Wolverine? Το Pragmata? Η Santa Monica? Η Naughty Dog? Η Bluepoint?
  • Βγάζουν "φορητή" συσκευή που η χρήση της είναι αποκλειστικά το χέσιμο ή όταν βλέπει η γυναίκα σου στη καλή τηλεόραση Masterchef. Άνετα θα χωρούσε ο Κοντιζάς στο trailer. Άλλη χρήση δεν έχει.

 

Πιθανώς να κρατάν κάποια "έκπληξη" και το Summer game Festival ώστε να έχουν παρουσία και εκεί αλλά συνεχίζει να μη δικαιολογείται αυτό που έδειξαν. Θα μπορούσαν απλά να μη το κάνουν το showcase αφού θέλουν να κρατήσουν κλειστά τα χαρτιά τους. Το showcase είναι ακριβώς για να ανοίξεις τα χαρτιά σου ή έστω να υπονοήσεις ότι έχεις χαρτιά.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το Project Q κατάλαβε τελικά κανείς τι είναι; 

Εγώ κατάλαβα ότι είναι συσκευή για να streamάρει αποκλειστικά και μόνο στο local wifi, δηλαδή ουσιαστικά μιλάμε για ένα πετσοκομμένο Wii U Gamepad.

Δεν καταλαβαίνω τι κάνουν εκεί στη Sony, ειλικρινά.

 

26 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Όσον αφορά το φορητό, απλά αδιάφορο. Από ότι κατάλαβα δεν θα είναι καθαρό φορητό μιας κ θα πρέπει να έχεις οπωσδήποτε ps5 κ θες κ σύνδεση νετ για να παίζεις. Κ θα μπορείς να παίζεις μόνο ότι games έχεις στο ps5? Εκεί το έχασα λίγο. Τι σόι portable είναι αυτό δεν κατάλαβα. 

 

21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν είπαν ότι θα χρειάζεται internet, είπαν ότι θα παίζει «over a shared Wifi connection». Shared μεταξύ του φορητού και του PS5 εννοούν, λογικά. Local streaming device είναι ουσιαστικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω σε τι τιμή θα το βάλουν. Στα $100 θα είναι normal, στα $150 τρώγεται πες (αν και θα είναι overpriced), στα $200 θα είναι υπερβολικά ακριβό, εκτός κι αν μπορεί να κάνει κι άλλα πράγματα (αν φοράει android πχ).

Γενικά το περιπλέκουν το πράγμα με το επόμενο φορητό της Ν να είναι μερικούς μήνες μακριά.

 

11 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

αυτό ακριβώς κατάλαβα και γω,δεν είναι σίγουρος για το λοκαλ βέβαια,αλλά τελικά κάπως έτσι θα καταλήξει  

Προσωπικά δε βρίσκω κανένα λόγο ύπαρξης για αυτό το πράγμα. Έχεις ps5, το χ παιχνίδι εγκατεστημένο και θα επιλέξεις στριμάρεις σε αυτό; Η  μόνη περίπτωση στην οποία μπορεί να φανεί χρήσιμο είναι να είναι κατειλημμένη η μοναδική τηλεόραση στο σπίτι αλλά και πάλι ακραίο.

Επεξ/σία από pictorino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, ilias78 said:

Αν είναι έτσι τότε δεν κατάλαβα γιατί το βγάζουν. Αντί να παίζεις ps5 στην τηλεόραση επειδή η γυναίκα θέλει να δει το σασμο, να παίζεις στο portable??? Για την τιμή, το κόβω κανα 300αρι να το βάλουν. Κάτσε κ θα δεις.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στα $300, όταν με $400 παίρνεις PS5. Τα rumours για price point στα $200 λένε, το οποίο είναι επίσης πολύ ψηλά κατά τη γνώμη μου, όταν το selling point της συσκευής είναι κάτι το οποίο κάνω με το κινητό μου (ξαναλέω, εκτός κι αν έχει ΟS η συσκευή και μπορεί να τρέχει κι άλλα apps, εκεί το $200άρι θα το δικαιολογήσω).

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι εν έτει 2023, βγήκε το R&D τμήμα της Sony και είπε «α, το Wii U, τι καταπληκτική ιδέα, ας το αντιγράψουμε». Στεγνή αυτοκτονία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilias78 είπε

Το Alan wake 2 μόνο digital!!!!!!!! Γελάνε κ οι πέτρες με τους λόγους.

https://www.ign.com/articles/alan-wake-2-will-be-digital-only-to-keep-price-below-70

το πόσταρα πιο πάνω

Έκει θα πάει γενικά το πράμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pictorino είπε

 

 

 

Προσωπικά δε βρίσκω κανένα λόγο ύπαρξης για αυτό το πράγμα. Έχεις ps5, το χ παιχνίδι εγκατεστημένο και θα επιλέξεις στριμάρεις σε αυτό; Η  μόνη περίπτωση στην οποία μπορεί να φανεί χρήσιμο είναι να είναι κατειλημμένη η μοναδική τηλεόραση στο σπίτι αλλά και πάλι ακραίο.

κοίτα εγώ πχ που έχω μικρό παιδί στο μικρό μου σπίτι με μια τιβι ναι έχει κάποιο νόημα δεδομένου ότι χρόνος για γκειμιγκ υπάρχει κυρίως αργά το βράδυ . σε κάθε περίπτωση αυτό θα μπορούσε να γίνει και με ένα app σε ένα κινητό . Απλά θέλουν να πουλάνε υπερκοστολογημενα gadget .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στα $300, όταν με $400 παίρνεις PS5. Τα rumours για price point στα $200 λένε, το οποίο είναι επίσης πολύ ψηλά κατά τη γνώμη μου, όταν το selling point της συσκευής είναι κάτι το οποίο κάνω με το κινητό μου (ξαναλέω, εκτός κι αν έχει ΟS η συσκευή και μπορεί να τρέχει κι άλλα apps, εκεί το $200άρι θα το δικαιολογήσω).

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι εν έτει 2023, βγήκε το R&D τμήμα της Sony και είπε «α, το Wii U, τι καταπληκτική ιδέα, ας το αντιγράψουμε». Στεγνή αυτοκτονία.

Όταν το vr2 έχει 600, η κονσόλα εχει 450 κ 550, δεν βρίσκω το λόγο το φορητό της να μην έχει 300. Γιαυτό το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στα $300, όταν με $400 παίρνεις PS5. Τα rumours για price point στα $200 λένε, το οποίο είναι επίσης πολύ ψηλά κατά τη γνώμη μου, όταν το selling point της συσκευής είναι κάτι το οποίο κάνω με το κινητό μου (ξαναλέω, εκτός κι αν έχει ΟS η συσκευή και μπορεί να τρέχει κι άλλα apps, εκεί το $200άρι θα το δικαιολογήσω).

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι εν έτει 2023, βγήκε το R&D τμήμα της Sony και είπε «α, το Wii U, τι καταπληκτική ιδέα, ας το αντιγράψουμε». Στεγνή αυτοκτονία.

 

2 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

κοίτα εγώ πχ που έχω μικρό παιδί στο μικρό μου σπίτι με μια τιβι ναι έχει κάποιο νόημα δεδομένου ότι χρόνος για γκειμιγκ υπάρχει κυρίως αργά το βράδυ . σε κάθε περίπτωση αυτό θα μπορούσε να γίνει και με ένα app σε ένα κινητό . Απλά θέλουν να πουλάνε υπερκοστολογημενα gadget .

Μια και γίνεται λόγος για υπερκοστολογημένα gadget, μήπως υπάρχει φήμη για την τιμή των earbuds;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...