Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mrvaggos είπε

Άρα δηλαδή αυτο που λεει η σονυ δεν ισχύει; https://www.playstation.com/en-gb/support/account/change-sign-in-id-email/

Ή δεν είναι το ίδιο; Γιατι αναφέρει οτι αλλαζοντας μειλ μπορεις να παιξεις τα παιχνίδια απλα μπορει να χασεις κάποια save. 

Μάλλον δεν κατάλαβα σωστά;

Ευχαριστώ

ΥΓ. Θα το δώσω μάλλον σε γνωστό, οπότε προσπαθώ να βρώ μια λύση ώστε να έχει και την συνδρομή μέχρι να λήξει. Αν δεν γίνεται απλά θα αλλάξω κωδικό και και θα αφαιρέσω την κάρτα αν εχει αποθηκευτεί απο το shop. 

Αυτό είναι για να κάνεις αντικατάσταση του  email σου με αλλο. Δηλαδή σαν να έχεις 2 email κ απλά θες να περάσεις τον λογαριασμό σου στο άλλο.

Λογικά μπορείς να το αλλάξεις κ να βάλεις του φίλου σου, εφόσον  θες να του δώσεις κ το υπόλοιπο συνδρομής. Δεν το έχω δοκιμάσει κ δεν ξέρω τι κ αν χάνεις κάτι (save files, games)

Εγώ νόμιζα ότι θες να απαλλαγείς από το account.

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilias78 είπε

Αυτό είναι απλά να κάνεις αντικατάσταση του  email σου με αλλο. Δηλαδή σαν να έχεις 2 email κ απλά θες να περάσεις τον λογαριασμό σου στο άλλο.

Εγώ νόμιζα ότι θες να απαλλαγείς από το account.

Αν γίνει η μεταφορά στο νέο μέιλ όμως εξακολουθεί να έχει πρόσβαση σε όλα. απλα αλλάζει το μειλ. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Αν γίνει η μεταφορά στο νέο μέιλ όμως εξακολουθεί να έχει πρόσβαση σε όλα. απλα αλλάζει το μειλ. Σωστά;

Έτσι όπως το λέει η sony, ναι. Αλλά ξαναλέω  δεν ξέρω τι μπορεί να χάσεις (αν κ από ότι κατάλαβα, εσένα σε ενδιαφέρει να μην χαθεί το υπόλοιπο της συνδρομής οπότε δεν  νομιζω με αυτό να έχεις θεμα). Μπορείς βέβαια να στείλεις email στο sony κ το ρωτήσεις τι γίνεται στο ενδεχόμενο να θες απλά να αλλάξεις το email επειδή το παλιό δεν το χρησιμοποιείς.

Αν θες πάντως να το δώσεις "καθαρό", κάνε πρώτα ένα deactivate κ μετά ένα initialize.

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Έτσι όπως το λέει η sony, ναι. Αλλά ξαναλέω  δεν ξέρω τι μπορεί να χάσεις (αν κ από ότι κατάλαβα, εσένα σε ενδιαφέρει να μην χαθεί το υπόλοιπο της συνδρομής οπότε δεν  νομιζω με αυτό να έχεις θεμα). Μπορείς βέβαια να στείλεις email στο sony κ το ρωτήσεις τι γίνεται στο ενδεχόμενο να θες απλά να αλλάξεις το email επειδή το παλιό δεν το χρησιμοποιείς.

Αν θες πάντως να το δώσεις "καθαρό", κάνε πρώτα ένα deactivate κ μετά ένα initialize.

ωραία σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilias78 είπε

Έτσι όπως το λέει η sony, ναι. Αλλά ξαναλέω  δεν ξέρω τι μπορεί να χάσεις (αν κ από ότι κατάλαβα, εσένα σε ενδιαφέρει να μην χαθεί το υπόλοιπο της συνδρομής οπότε δεν  νομιζω με αυτό να έχεις θεμα). Μπορείς βέβαια να στείλεις email στο sony κ το ρωτήσεις τι γίνεται στο ενδεχόμενο να θες απλά να αλλάξεις το email επειδή το παλιό δεν το χρησιμοποιείς.

Αν θες πάντως να το δώσεις "καθαρό", κάνε πρώτα ένα deactivate κ μετά ένα initialize.

Εχω 5 διαφορετικους PSN λογαριασμους απο διάφορα region και εχω αλλάξει τα email πολλες φορες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Επεξ/σία από vorlon68
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eχει δοκιμασει καποιος το demo του Final Fantasy στο framerate mode?

Ναι. Εχει drops σε έντονες σκηνές αλλά όχι stutter. Θα δούμε αν έχουν λυθεί όταν βγει.

Γενικά για κάποιον σαν και μένα που δεν έχει ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με FF μου φάνηκε ενδιαφέρον. Μάλλον θα τα ξαναπούμε στο μέλλον.

Α και κάτι τελευταίο. Πολλαααααά cinematics! 😁

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει δουλειά το performance mode του Final Fantasy. 

Τα cutscenes είναι locked στα 30fps με κακό frame pacing και το gameplay έχει συχνές πτώσεις που ούτε το VRR δεν μπορεί να καλύψει.

Τουλάχιστον δεν έχει stutter όπως ανέφερε ο @CarbonFibre πιο πάνω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Ναι. Εχει drops σε έντονες σκηνές αλλά όχι stutter. Θα δούμε αν έχουν λυθεί όταν βγει.

 

Μπραβο ρε φιλε γιατι νμζ οτι κατι ετρεχε με την κονσολα μου.

Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω ζοριστηκα πολυ ,δεν ξερω εαν θα καταφερω να παιξω ετσι οταν βγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω το mirage στην παρουσίαση της ubisoft. Επιτέλους ένα assassin απο τα παλιά. Επίσης, αν κ ακόμα είναι σε progress,  φαίνεται να έχει φτιάξει το θέμα με τα γραφικά στα κοντινά του basim κ γενικά στα διάφορα πρόσωπα.

 

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μπραβο ρε φιλε γιατι νμζ οτι κατι ετρεχε με την κονσολα μου.

Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω ζοριστηκα πολυ ,δεν ξερω εαν θα καταφερω να παιξω ετσι οταν βγει..

Ας ελπίσουμε ότι θα έχουν λυθεί τα θέματα στην τελική έκδοση. Θα μάθουμε από τις αναλύσεις τις μέρες που θα βγει το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...