Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, metallica 13 είπε

υλλογ

το DF λεει οτι εχει θεματα και στο xbox, που ισως ειναι πιο σημαντικα απο τη στιγμη που εχουν να κανουν με το gameplay

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο performance mode έχει πολύ υψηλή ανάλυση πάντως και στις δυο κονσόλες.
 

Αυτό δείχνει ότι κάτι τρέχει με το checkerboarding και μάλλον θα διορθωθεί. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ilias78 είπε

για εξηγήστε μου κάτι. βάζοντας για πρώτη φορά ένα game στο drive, εγκατάσταση γίνεται απο το δισκάκι ή το κάνει download από το net?

Εγκατάσταση από το δισκακι στο drive και download τα οποια updates..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

23 λεπτά πριν, kostiger είπε

Εγκατάσταση από το δισκακι στο drive και download τα οποια updates..

κάνω εγκατάσταση το hogwarts κ προχωράει πάρα πολύ αργά. σε 15 λεπτα περίπου, απο το 68% έχει πάει στο 77%. συν ότι το drive δεν ακούγεται (ακούστηκε στην αρχή σε κάποια φάση κ άλλη μια φορά στο 71%). μήπως έχει να κάνει κ η ταχύτητα (αυτή τη στθγμή είναι στα 7,5 mbps)

edit βρήκα αυτο

PS5 has a feature where if devs mark a day 1 patch as mandatory then if you are connected to the internet when you put the disc in it will secretly download and install the patch while "copying". In this case there is a 35.7GB patch that gets downloaded while copying and depending on your internet connection this can take a while. If you disconnect the internet before you insert the disc it will copy quickly but I have heard that if you play without the patch then once you reach a certain point it will tell you to connect to the internet and download the patch to continue.

οπότε με την ταχύτητα που έχω...... γιαυτό πάει έτσι

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, xavier είπε

 

Ενα απο τα πολλα και σημαντικα παιχνιδια,που τα περιμενουμε με ανυπομονησια φετος.

Τρομαχτικη χρονια το 23 απο αποψη μεγαλων και σημαντικων κυκλοφοριων

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τελείωσε το ποσοστό που θέλει για να μπορείς να παίξεις, το drive δουλεύει κ η εγκατάσταση προχωράει πολύ πιο γρήγορα. Οπότε λογικά έκανε download το patch πρώτα.

Παρόλα αυτά, πρέπει να κατεβάζει κάτι ακόμα. Όταν σταματάει το drive, προχωράει αργά. Οπότε είτε κατεβάζει από νετ είτε κάνει εγκατάσταση αρχεία που έχει πάρει από το δισκάκι? Δεν ξέρω αν παίζει κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν τραβήξω το καλώδιο του ethernet αν αλλάξει κατι

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Ενα απο τα πολλα και σημαντικα παιχνιδια,που τα περιμενουμε με ανυπομονησια φετος.

Τρομαχτικη χρονια το 23 απο αποψη μεγαλων και σημαντικων κυκλοφοριων

ειναι οντως? Εμενα μου μοιαζει ως μια χρονια που το ζελντα θα μονοπωλησει ολη τη συζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, xavier είπε

ειναι οντως? Εμενα μου μοιαζει ως μια χρονια που το ζελντα θα μονοπωλησει ολη τη συζητηση.

Starfield και forza motosport είναι τεράστιες κυκλοφορίες χωρίς καν να συμπεριλάβουμε redfall, το νέο minecraft και ότι άλλο υπαρχει για τελος του χρονου...αλλά ναι λογικά το zelda θα μονοπωλήσει... εκτίθεστε με αυτά που γράφετε εσείς οι 2-3 γνωστοί 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Starfield και forza motosport είναι τεράστιες κυκλοφορίες χωρίς καν να συμπεριλάβουμε redfall, το νέο minecraft και ότι άλλο υπαρχει για τελος του χρονου...αλλά ναι λογικά το zelda θα μονοπωλήσει... εκτίθεστε με αυτά που γράφετε εσείς οι 2-3 γνωστοί 

Χωρίς να θέλω να τα μειώσω καθόλου, αφού λογικά θα είναι παιχνιδάρες, αλλά όπως πέρυσι τη συζήτηση τη μονοπώλησε το elden ring και το ragnarok (παρόλο που είχαν κυκλοφορήσει πολλά καλά παιχνίδια), φέτος κάτι αντίστοιχο μάλλον θα γίνει με το zelda και το starfield και όχι με το minecraft ή το forza.

Όχι ότι έχει τόσο σημασία, αλλά απλώς κουβέντα να γίνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, xavier είπε

 

Εμένα πάντως με προβληματίζει ο τεχνικός τομέας του.

Ό,τι έχουν δείξει προς το παρόν, τρέχει με πολύ χαμηλό framerate. Ειδικά οι μάχες μοιάζουν... 20fps. Δεν ξέρω αν είναι απλώς κακής ποιότητας βιντεάκια χαμηλού bitrate ή αν όντως το παιχνίδι τρέχει έτσι στο PS5.

Από γραφικά επίσης φαίνεται mixed bag. Κάποιες σκηνές δείχνουν εντυπωσιακή γεωμετρία και φωτισμό, ένω κάποιες άλλες είναι εντελώς flat.

Ας ελπίσουμε ότι θα είναι polished στο launch μιας και έχουν target μόνο μία κονσόλα.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...