Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/3/2023 στις 10:56 ΜΜ, Fulgore είπε

Για το Zelda μιας και αναφέρθηκε

Γενικά το συγκεκριμένο πρέπει να πάμε στο launch να δούμε τι λέει σαν τίτλος.

Η σειρά πλέον έχει χάσει τελείως την ταυτότητα της και κακώς που δίνουν σε αυτά τα παιχνίδια(προφανώς για εμπορικούς λόγους)το όνομα Final Fantasy.

Την έχουν κάνει τέρμα Action αλα Tales of (arise πχ), και ποντάρουν σε πωλήσεις καθαρά λόγω του μεγάλου ονόματος που έχει και στον νεότερο κόσμο στον οποίο του αρέσουν περισσότερο action παιχνίδια(το έχει παραδεχτεί και η ίδια η εταιρεία αυτό).

Πάει και το party με τους παραπάνω ήρωες όπως παλιότερα με τα summons και classes (όπως είδαμε και στο 15 αν και εδώ είναι ακόμα πιο έντονο), σπαμάρεις επιθέσεις(βλέπε τα αμέτρητα νούμερα στην οθόνη καλή ώρα) και φαντάζομαι ότι αντί για healing πλέον σπαμάρεις potions, λές και παίζεις Devil May Cry.

δεν θέλω να σπαμάρω το νήμα αλλά μάλλον δεν το έχεις παίξει το πρόσφατο zelda που είναι ένας τίτλος που για μένα μπαίνει στο πάνθεον των ιστορικών gaming τίτλων δηλαδή τα game που ο κάθε gamer που σέβεται τον εαυτό του θα πρέπει να ασχοληθεί asap. 

Το κατατάσω δίπλα σε τίτλους όπως το ff7, tomb raider 1, RE1-2, silent hill και τόσα άλλους gaming τίτλους που αφήνουν ιστορία στο χώρο. Δεν είναι τυχαίο ότι πλέον έχουμε μια νέα κατηγορία που είναι οι Zelda clone και που βασίζονται πάνω στο gameplay του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, chek2fire είπε

 

Σε λάθος άτομο απαντάς μιας και δεν σχολιασα το συγκεκριμένο παιχνίδι...

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σε λάθος άτομο απαντάς μιας και δεν σχολιασα το συγκεκριμένο παιχνίδι...

σορυ τώρα είδα ότι γράφεις για το remake του ff? Οντος και εμένα δεν μου κάνει πλέον τίποτα σαν σειρά καθώς όχι μόνο έχει χάσει το δρόμο της αλλά και αυτή η "ανανέωση" που της έχουν κάνει το έχουν μετατρέψει σε ένα action spam fest 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, chek2fire είπε

σορυ τώρα είδα ότι γράφεις για το remake του ff?

Ακριβώς.

Κάποιοι συμφορουμίτες πιο πίσω ανέφεραν εάν το Zelda είναι ή δεν είναι στα πιο αναμενόμενα παιχνίδια(σε σχέση με κάποια άλλα), και εγώ απλά ανέφερα ένα πρόσφατο βραβείο που πήρε σχετικό με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Αυτά τα ακουστικά μπορώ να τα συνδέσω και σε pc ασύρματα ή πρέπει να έχει bluetooth ο υπολογιστής? Γνωρίζει κάποιος?

Screenshot_2023-03-31-11-56-53-543_org.mozilla.firefox.jpg

και στο ps5 και στο pc με το ιδιο στικακι παιζουν, αμα δεις εκει στις φωτογραφιες του προιοντος, θα δεις οτι το bluetooth στικακι παρεχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xavier είπε

και στο ps5 και στο pc με το ιδιο στικακι παιζουν, αμα δεις εκει στις φωτογραφιες του προιοντος, θα δεις οτι το bluetooth στικακι παρεχεται.

Μία χαρά! Γενικότερα βγάζουν καλή ποιότητα? Πια είναι τα καλύτερα που μπορώ να πάρω με bluetooth στικακι ασύρματα που να παίζουν και σε pc και σε playstation μέχρι 100 ευρώ? Και αν γίνεται να μπορώ να τα συνδέσω και με τη tv της υπογραφής που έχω (Neo Qled)

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Μία χαρά! Γενικότερα βγάζουν καλή ποιότητα? Πια είναι τα καλύτερα που μπορώ να πάρω με bluetooth στικακι ασύρματα που να παίζουν και σε pc και σε playstation μέχρι 100 ευρώ? Και αν γίνεται να μπορώ να τα συνδέσω και με τη tv της υπογραφής που έχω (Neo Qled)

https://steelseries.com/gaming-headsets/arctis-7x

Πάρε αυτά και θα με θυμηθείς. Βάλε στο καλάθι και τον κωδικό "newsletter10" για επιπλέον έκπτωση. 

Είναι συμβατά με όλες τις κονσόλες και PC με ασύρματο dongle. Δεν χρειάζεται bluetooth.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω ένα θέμα σχετικά με τα live stream που προσπαθώ να κάνω αυτές τις μέρες με μικρόφωνο. 

Είτε μιλάω από το μικρόφωνο του dual sense είτε από τα ακουστικά (είναι handsfree από κινητό) αυτά που λέω εγώ οπως και οι ομιλίες στα παιχνίδια ακούγονται δύο φορές. 

Δοκίμασα όσες ρυθμίσεις υπάρχουν στην κονσόλα όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος. Είδα και κάτι βίντεο σχετικά με αυτό αλλά δεν βοήθησαν. 

 

Επεξ/σία από tolstoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω ένα θέμα σχετικά με τα live stream που προσπαθώ να κάνω αυτές τις μέρες με μικρόφωνο. 

Είτε μιλάω από το μικρόφωνο του dual sense είτε από τα ακουστικά (είναι handsfree από κινητό) αυτά που λέω εγώ ακούγονται δίπλα και οι ομιλίες στα παιχνίδια τρίπλες.

Δοκίμασα όσες ρυθμίσεις υπάρχουν στην κονσόλα όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος. Είδα και κάτι βίντεο σχετικά με αυτό αλλά δεν βοήθησαν. 

 

Παιζεις χωρις ηχεια οταν μιλας στο μικροφωνο, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...