Προς το περιεχόμενο

Coco-mat Σιθων 1 Βασιλόπουλος 16,17ε


kefalonitis2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, ipal είπε

 

....................................Παιδιά  γνώμη μου το λάτεξ δε κάνει για υπνο, αν ήταν καλό θα έβγαζαν και οι IKEA ,jysk κλπ. Είναι σκληρό, μυρίζει , έχει και ημερομηνία λήξης νομίζω σαν υλικό. Τζάμπα τρέχετε να τα πάρετε. Εγώ τα πέτυχα σε δύο ΑΒ και τα προσπεράσα., έχουν άπειρο στοκ όπως φαινεται. 

Μαξιλάρι είναι αδερφέ, δεν είναι προφυλακτικά για να έχει ημερομηνία λήξης :) Και στο φινάλε αν μυρίσει κλπ κλπ μετά από 2 χρόνια πχ το πετάς και πας για άλλα .... 16,17 € έδωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

Μαξιλάρι είναι αδερφέ, δεν είναι προφυλακτικά για να έχει ημερομηνία λήξης :) Και στο φινάλε αν μυρίσει κλπ κλπ μετά από 2 χρόνια πχ το πετάς και πας για άλλα .... 16,17 € έδωσες

Η φίλη μου πλήρωσε 60ε συν μεταφορικά για το Νάρκισσος 😔.  Άστα να πάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΑΒ το μεγαλό στη Βουλιαγμένης βρήκα 3-4 τελευταία μαξιλάρια,

αρκετά μπουρνούζια, μαξιλαροθήκες, πετσετες χεριών, και πατάκια μπάνιου. 
 

εμένα μου φάνηκε πάρα πολυ βαρύ το συγκεκριμένο.. σαν φονικό οπλο .. κι αρκετά άκαμπτο οπότε δεν μπήκα στον κόπο..

πηρα μπουρνούζι πετσετες κ μαξιλαροθηκες. 
πριν 2 μηνες ειχα βρει κ σε προσφορά την πετσέτα μπάνιου και πήρα, εξαιρετική ποιότητα … 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, costacurta είπε

Αν βρεις κάνεις Θεσσαλονίκη ας κάνει μιά ενημέρωση. Πήρα σε 3 αλλά τπτ

Είχε πολλά στο ικεα πριν 3 ημέρες. Πάρε ένα τηλ κάνε κράτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε γαμώτο, το Σίθων Ι βρήκαν; Δε μ' αρέσει :P

Εγώ θέλω το Νάρκισσος Ι. Είναι με διαφορά ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει για την δική μου κεφάλα. Κι ας είναι το πιο φτηνό τους.

Παιδιά, να ξέρετε ότι το θέμα μαξιλάρι είναι ίσως το πιο υποκειμενικό πράγμα στον κόσμο. Δεν έχει να κάνει με τιμή, αν και συνήθως η ανώτερη τιμή εξασφαλίζει και πιο καλά υλικά. Έχει τύχει να μη με βολέψει μαξιλάρι των 100+ ευρώ (σε σημείο να μη μπορώ καν να κοιμηθώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω και εγώ ένα μαξιλάρι που το έχω χρόνια και έχω 5-6 τεμάχια και είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ σε μαξιλάρι.

https://pennie.gr/Ανατομικό-Μαξιλάρι-Αφρός-Μνήμης-memory-foam-με-Εκχύλισμα-Μέντας-mint

Μαλακό στον αυχένα, προσαρμόζεται γύρω σου, δεν τσουβαλιάζει. Πιο ακριβό από 30-35€ και πάνω βρίσκεται συνήθως αλλά τόσα χρόνια και ακόμη το νιώθω καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χθες το δοκίμασα για πρώτη φορά. 

Φυσικά έβγαλα σχεδόν τα 2/5 από το υλικό του (το οριζόντιο αποσπώμενο το πείραξα ελάχιστα)

Σήμερα έκανα ακόμα μια διόρθωση στα 3 παράλληλα διαμερίσματα αφαιρώντας από 2 χούφτες...

Λογικά τώρα θα είναι ιδανικό...

Αλλιώς αύριο θα έχει μια ακόμα τροποποίηση...

Τώρα για 90€ δεν νομίζω ότι τα αξίζει...

Ούτε καν 1+1 στα 90€...

Στα 16€ είναι μια χαρά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Είχε πολλά στο ικεα πριν 3 ημέρες. Πάρε ένα τηλ κάνε κράτηση. 

 

6 ώρες πριν, Actinidio είπε

Στην Σοφούλη έχουν λίγα κομμάτια 

Τέλος ικεα. 

6 τελευταίας τεμάχια Σοφούλη Καλαμαριά. Θενκς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, costacurta είπε

 

Τέλος ικεα. 

6 τελευταίας τεμάχια Σοφούλη Καλαμαριά. Θενκς 

Εχω κάνει κράτηση αλλά βαριέμαι να πάω να το πάρω. Ίσως αύριο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αρκετοι γραφουν οτι δεν τους αρεσε το μαξιλαρι, το βρηκαν σκληρο ή βγαλαν υλικο απο το μαξιλαρι κτλ... η προσωπικη μου εμπειρια (εχω εδω και καιρο το Ναρκισσος Ι και τωρα πηρα και το Σιθων Ι) λεει οτι απαιτείται μια περιοδος προσαρμογης σε αυτα τα μαξιλαρια γιατι ειναι αρκετα διαφορετικα (κυριως ως προς την σκληροτητα) η οποια προσαρμογη θεωρω οτι διαρκει γυρω στις 2 εβδομαδες.  Με αλλα λογια θελει υπομονη και επιμονη για να το συνηθησεις (θεωρω οτι ειναι καθαρα θεμα συνήθειας) και αφου συμβει αυτο μετα θα εισαι μια χαρα και δεν θα βολευεσε με τα αλλα, τα πιο συνηθισμενα μαξιλαρια. Ετσι εγινε σε μενα με το Ναρκισσος Ι με το οποιο ειμαι πολυ ευχαρισμενος (χωρις εννοειται να αφαιρεσω υλικο) παρολο που στην αρχη μου φανηκε προβληματικο, και τωρα πηρα λογω χαμηλου κοστους και το Σιθων Ι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Αθήνα παιδιά εκτός από τον αβ Καλλιθέας που έγραψα ότι είχε χθες διαθέσιμα, βρήκα και στον αβ της Πειραιώς που έχει και επιπλέον 10% μέχρι και αύριο λόγω του ότι κλείνει ένα χρόνο. 

Πήρα και εγώ ένα, ενώ έχω εδώ και 2 χρόνια το Νάρκισος, Όπως έγραψαν και τα παιδιά πιο πάνω, το βρήκα σκληρό και άβολο, μπορεί να είναι λόγω του ότι πρόκειται για καινούργιο, σε κάθε περίπτωση επανέφερα το παλιό προσωρινά και το κρατάω αυτο για backup. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, iageogr είπε

απαιτείται μια περιοδος προσαρμογης σε αυτα τα μαξιλαρια γιατι ειναι αρκετα διαφορετικα (κυριως ως προς την σκληροτητα) η οποια προσαρμογη θεωρω οτι διαρκει γυρω στις 2 εβδομαδες.  Με αλλα λογια θελει υπομονη και επιμονη για να το συνηθησεις

Αυτό ακούγετε και λίγο «μαζοχιστικό»…

Το συγκεκριμένο μαξιλάρι έχει φερμουάρ για προσθαφαίρεση υλικού…

Και αυτό γιατί όλοι οι σωματότυποι δεν είναι ίδιοι και όλα τα στρώματα που κοιμόμαστε επίσης δεν είναι ίδια…

Δηλαδή αν για έναν ενήλικα με μεγάλες πλάτες που κοιμάται στο πλευρό το μαξιλάρι είναι ιδανικό με όλη του την γέμιση, αν αγοράσεις το ίδιο μαξιλάρι και για τον έφηβο γιο σου θα είναι σα να κοιμάται με έναν θεόρατο βράχο…

Επίσης η σκληρότητα του κρεβατιού παίζει ρόλο…

Άλλο να κοιμάσαι σε ένα πολύ σκληρό στρώμα όπου το σώμα σου δεν βυθίζεται και άλλο σε ένα μαλακό οπου το σώμα βυθίζεται κάποια εκατοστά, με αποτέλεσμα το μαξιλάρι να παραμένει ακόμα πιο ψηλά…

Οπότε καταλήγοντας, δεν χρειάζεται περίοδος προσαρμογής (αν καταφέρει ποτέ κάποιος να προσαρμοστεί χωρίς να πάθει αυχενικό) από την στιγμή που μπορείς άμεσα να φέρεις το μαξιλάρι στα δικά σου στάνταρντ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...