Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aGka8l είπε

ειχα κοιτάξει λιγο πριν ποστάρω δεν μου δειχνε , μπαινω τωρα πάλι ολα μεχρι τον Μαιο τα δειχνει γεμάτα

Μια διαπίστωση...

Κάθε βράδυ (12.00) μόλις αλλάζει η ημέρα ανοίγουν της αντίστοιχης του Μαιου.... μόλις ανοίξανε για 15/5.

Στην αρχή νόμιζα οτι γίνεται μόνο στην περιοχή μου .... αλλά απο δοκιμές που έκανα και σε 3..4 άλλες πόλεις είδα ότι ανοίγουν κι σ αυτές.

Επεξ/σία από teot
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, teot είπε

Μια διαπίστωση...

Κάθε βράδυ (12.00) μόλις αλλάζει η ημέρα ανοίγουν της αντίστοιχης του Μαιου.... μόλις ανοίξανε για 15/5.

Στην αρχή νόμιζα οτι γίνεται μόνο στην περιοχή μου .... αλλά απο δοκιμές που έκανα και σε 3..4 άλλες πόλεις είδα ότι ανοίγουν κι σ αυτές.

εχεις δικαιο , μολις εκλεισα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PedroG είπε

παιδια τι παιζει με εμας που εχουμε ηδη νεα ΑΤ θα ξανακλεισουμε απο ραντεβου? θα περαστει με καποιον αλλον τρόπο η αναβαθμιση?

Πως δηλαδή, να κάνεις ενημέρωση απτο play store;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, ObeyWario! said:

Πως δηλαδή, να κάνεις ενημέρωση απτο play store;

Ενεργοποίηση μόνο στο gov.gr wallet και τελείωσε. Ποιο το νόημα να υπάρχει και σε physical μορφή;

Αν κάποιος το θέλει σώνει και καλά, ας το κάνουν opt-in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι ανέφεραν εδώ ότι για να βρεις διαθέσιμο ρεντεβού, γιατί όλα είναι κλειστά, έπρεπε να μπεις 00:00 το βράδυ. Μπήκα όντως και βρήκα ένα διαθέσιμο για τον Μάιο και το έκλεισα επί τόπου. Έλεγα να περιμένω να βγει ο αριθμός πρώτα, αλλά επειδή δεν βλέπω φως στο τούνελ και λήγει και η ταυτότητα φέτος λέω ας βγάλω την καινούρια. Έλεγα να πάω έξω σε φωτογράφο να βγάλω την φωτογραφία αλλά με αυτά που διαβάζω σκέφτομαι να την βγάλω απευθείας στο τμήμα. Θα πρέπει να ενημερώσω ότι δεν έχω φωτογραφία ή πάω έτσι και μου βγάζουν αυτοί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ZoReN said:

Έλεγα να πάω έξω σε φωτογράφο να βγάλω την φωτογραφία αλλά με αυτά που διαβάζω σκέφτομαι να την βγάλω απευθείας στο τμήμα. Θα πρέπει να ενημερώσω ότι δεν έχω φωτογραφία ή πάω έτσι και μου βγάζουν αυτοί? 

οχι δεν χρειαζετε να ενημερωσεις απλα να πεσεις σε καποιον που μπορει να κανει ενα κλικ.

Πηγαινε σε ενα φωτογραφο και ρωτα ποσο κανει, εαν πει 5-6€ εισαι καλα αν σου πει 15-20 που ακουμε οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που έκανα τη διαδικασία, μεταξύ άλλων, μου έδωσε ενα χαρτι με 3 ερωτήσεις απο τις οποίες η μία ήταν μητρόνυμο πατρός!

Ισχύει ή λετε να μπερδεύτηκα εγω και να διάβασα αλλα για άλλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Χτες που έκανα τη διαδικασία, μεταξύ άλλων, μου έδωσε ενα χαρτι με 3 ερωτήσεις απο τις οποίες η μία ήταν μητρόνυμο πατρός!

Ισχύει ή λετε να μπερδεύτηκα εγω και να διάβασα αλλα για άλλα;

Ναι κάνουν ερωτήσεις ασφαλείας. Δεν τις ξέρουμε εκ των προτέρων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/02/2024 at 06:44, ZoReN said:

(...) Έλεγα να περιμένω να βγει ο αριθμός πρώτα, αλλά επειδή δεν βλέπω φως στο τούνελ και λήγει και η ταυτότητα (...)

Λήγουν οι ταυτότητες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2024 στις 6:44 ΠΜ, ZoReN είπε

Κάποιοι ανέφεραν εδώ ότι για να βρεις διαθέσιμο ρεντεβού, γιατί όλα είναι κλειστά, έπρεπε να μπεις 00:00 το βράδυ. Μπήκα όντως και βρήκα ένα διαθέσιμο για τον Μάιο και το έκλεισα επί τόπου. Έλεγα να περιμένω να βγει ο αριθμός πρώτα, αλλά επειδή δεν βλέπω φως στο τούνελ και λήγει και η ταυτότητα φέτος λέω ας βγάλω την καινούρια. Έλεγα να πάω έξω σε φωτογράφο να βγάλω την φωτογραφία αλλά με αυτά που διαβάζω σκέφτομαι να την βγάλω απευθείας στο τμήμα. Θα πρέπει να ενημερώσω ότι δεν έχω φωτογραφία ή πάω έτσι και μου βγάζουν αυτοί? 

Πληροφοριακά πάντως αν δεν ταξιδέψεις εξωτερικό, δεν θα γίνει και τίποτα με ληγμένη ταυτότητα (παλιού τύπου). Η δικιά μου ταυτότητα εκδόθηκε το 2001 και μέχρι στιγμής όλοι τη δέχονται κανονικά και ας έχει λήξει εδώ και 13 χρόνια. Περιμένω και εγώ να βγει ο προσωπικός αριθμός για να την αλλάξω μια και καλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PedroG είπε

10 ετιας ειναι εκτος αν δωσουν παραταση και σε αυτες τις νεες οπως στις παλιου τυπου!

Δε μπορούν, εδώ και ο λόγος που πρέπει να βιαστεί ο κόσμος.

Είναι θέμα ΕΕ.

Πάντως να ξέρει ο κόσμος και το διαβατήριο λειτουργεί σαν ταυτότητα. Έχετε το σαν backup.

Αν χάσεις πχ την ταυτουμεντο διαβατήριο όλα γίνονται ευκολότερα.

1 ώρα πριν, Strat8 είπε

Πληροφοριακά πάντως αν δεν ταξιδέψεις εξωτερικό, δεν θα γίνει και τίποτα με ληγμένη ταυτότητα (παλιού τύπου). Η δικιά μου ταυτότητα εκδόθηκε το 2001 και μέχρι στιγμής όλοι τη δέχονται κανονικά και ας έχει λήξει εδώ και 13 χρόνια. Περιμένω και εγώ να βγει ο προσωπικός αριθμός για να την αλλάξω μια και καλή.

Θα μπορείς να τον τυπώσεις πάνω στην νέα ταυτότητα στην αστυνομία, έχει χώρο κενό κρατημένο γι'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Δε μπορούν, εδώ και ο λόγος που πρέπει να βιαστεί ο κόσμος.

Είναι θέμα ΕΕ.

Πάντως να ξέρει ο κόσμος και το διαβατήριο λειτουργεί σαν ταυτότητα. Έχετε το σαν backup.

Αν χάσεις πχ την ταυτουμεντο διαβατήριο όλα γίνονται ευκολότερα.

Θα μπορείς να τον τυπώσεις πάνω στην νέα ταυτότητα στην αστυνομία, έχει χώρο κενό κρατημένο γι'αυτό.

Ναι αλλά θα πρέπει να ξανακλείσεις ραντεβού και να ξαναπάς 🙂 Γι' αυτό είπα "μια και καλή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...