Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, vanni είπε

ΔΥΠΑ δεν χρειαζέται ραντεβού εγώ έστειλα email με την καινούργια ταυτότητα στο ΔΥΠΑ που ανήκω και σε 2 μέρες την είχανε αλλάξει.

Ωραία ασφάλεια... 

 

Αν δεν την αλλάξουμε πουθενά υπάρχει πρόβλημα; Εγώ ποτέ δεν έχω πάει για ενημέρωση εκτός όταν χρειαζόταν η υπηρεσία. 

 

Επεξ/σία από Stoliver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, great said:

 

ρε αφεντικά πιο πανω λετε οτι πρεπει να κλεισεις ραντεβου να πας απο εκει για τον ΕΦΚΑ και μόνο.

Πως το κανω αυτο που λέτε; οπως ειπα εχει ταυτοτητα που ειναι δυο πίσω (από οταν ειμουν 17)

Πας απο εδώ

https://www.efka.gov.gr/el/myefkalive-plirofories

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, sdikr said:

Η απάντηση:

Quote

Μήνυμα από e-ΕΦΚΑ: ΤΜΗΜΑ ΜHΤΡΩΩΝ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΒΙΟΥ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΤΟΥ ΑΜΚΑ-ΕΜΑΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ Ε-ΕΦΚΑ, ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΑΠΟΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF, ΦΩΤ/ΦΟ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ, ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΑΠΟ ΜΗΤΡΩΟ my aade, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ, ΣΤΗΝ ΕΞΉΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: <mail>.
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ NA ΑΝΑΓΡΑΨΕΤΕ «ΥΠΟΨΙΝ ΜΗΤΡΩΟΥ», ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΑΣ ΑΙΤΗΣΗΣ.

Το μαιλ αλλαζει αναλογα με το τι περιοχη εχετε βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φάση ολοκλήρωσης βρίσκονται οι διαδικασίες για την έκδοση του Προεδρικού Διατάγματος που θα καθιερώσει τον Προσωπικό Αριθμό πολίτη, μέσα στην άνοιξη συγκεκριμένα, ανέφερε ο Υπουργός Ψηφιακής Διακυβέρνησης, Δημήτρης Παπαστεργίου, ο οποίος βρέθηκε στο στούντιο του Πρώτου Προγράμματος 91,6 και 105,8 και στην εκπομπή <<Καθρέφτης>> με τον Χρήστο Μιχαηλίδη για μια συνέντευξη εφ'όλης της ύλης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, kazantzidis said:

Άλλαξα ταυτότητα. Στο wallet εμφανίστηκε κατευθείαν. Στην επικαιροποιηση στοιχείων όμως είναι κενή ...

Πόσες μέρες θέλει;

Αν έχει περάσει βδομάδα, μάλλον θα πρέπει να κάνεις την διαδικασία Δ210 μέσω Μητρώου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 2:02 ΜΜ, andreaspapp είπε

Σε φάση ολοκλήρωσης βρίσκονται οι διαδικασίες για την έκδοση του Προεδρικού Διατάγματος που θα καθιερώσει τον Προσωπικό Αριθμό πολίτη, μέσα στην άνοιξη συγκεκριμένα, ανέφερε ο Υπουργός Ψηφιακής Διακυβέρνησης, Δημήτρης Παπαστεργίου, ο οποίος βρέθηκε στο στούντιο του Πρώτου Προγράμματος 91,6 και 105,8 και στην εκπομπή <<Καθρέφτης>> με τον Χρήστο Μιχαηλίδη για μια συνέντευξη εφ'όλης της ύλης.

δεν καταλαβαίνω την αγωνια που βγαζεις..........

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αγωνία. Έχει γίνει αρκετές φορές συζήτηση για τον προσωπικό αριθμό σε αυτό το topic, μάλιστα αρκετοί περιμένουν να εκδωθεί πρώτα ώστε στη συνέχεια να πάνε να βγάλουν νέα ταυτότητα. Είδα ότι υπάρχει νέα επίσημη ενημέρωση πάνω στο θέμα οπότε είπα να την βάλω κι εδώ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreaspapp είπε

Δεν είναι αγωνία. Έχει γίνει αρκετές φορές συζήτηση για τον προσωπικό αριθμό σε αυτό το topic, μάλιστα αρκετοί περιμένουν να εκδωθεί πρώτα ώστε στη συνέχεια να πάνε να βγάλουν νέα ταυτότητα. Είδα ότι υπάρχει νέα επίσημη ενημέρωση πάνω στο θέμα οπότε είπα να την βάλω κι εδώ.

Καλά κάνεις, προσωπικά ακύρωσα τα ραντεβού που είχα στα μέσα Μαρτίου (τα έκλεισα Δεκέμβριο) διότι θέλω να πάω μόνο μια φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, andreaspapp είπε

Δεν είναι αγωνία. Έχει γίνει αρκετές φορές συζήτηση για τον προσωπικό αριθμό σε αυτό το topic, μάλιστα αρκετοί περιμένουν να εκδωθεί πρώτα ώστε στη συνέχεια να πάνε να βγάλουν νέα ταυτότητα. Είδα ότι υπάρχει νέα επίσημη ενημέρωση πάνω στο θέμα οπότε είπα να την βάλω κι εδώ.

Ακριβώς, είμαι και εγώ ένας απο αυτούς. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση φίλε, καλά έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kover είπε

εστειλα τη νεα ταυτοτητα στον εφκα αλλα που μπορω να δω αν εχει ενημερωθει;

Aτομικά Στοιχεία, λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...