Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, sakis697 said:

Ε να τους παρω και να τους πω μενω αλλου για σημερα....... Παρωδία..... 

Θα σου ζητήσουν κάποια απόδειξη για αυτό, πχ κάποιον λογαριασμό ΔΕΚΟ, τηλεφωνίας,  αν δεν έχεις, πάλι ακύρωση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Stoliver είπε

Έπαιξες και έχασες. 

Όταν κλείνεις ραντεβού σου λέει να βάλεις την διεύθυνση σου. Λογικά εκεί είδαν ότι δεν είναι στην περιοχή σου και στο ακύρωσαν. 

Συμφωνω, μαζι σου. Αλλα αν ηταν ετσι ας μου το ακυρωναν 2-3 μερες μετα. 

Οχι 5 μερες πριν το ραντεβου. Αυτο με πειραξε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sdikr είπε

Θα σου ζητήσουν κάποια απόδειξη για αυτό, πχ κάποιον λογαριασμό ΔΕΚΟ, τηλεφωνίας,  αν δεν έχεις, πάλι ακύρωση

 

Προσωπική εμπειρία; Επίσημα λέει απλά υπεύθυνη δήλωση νομίζω. 

1 ώρα πριν, sakis697 είπε

Συμφωνω, μαζι σου. Αλλα αν ηταν ετσι ας μου το ακυρωναν 2-3 μερες μετα. 

Οχι 5 μερες πριν το ραντεβου. Αυτο με πειραξε. 

Όπως και να έχει, μέρα παρά μέρα ακυρώνουν ραντεβού... Ίσως βρείτε. 

Έτσι βρήκα εγώ τρεις φορές. Τα ακυρώνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, LabrakisG1992 είπε

Για τον Σεπτεμβρη ποτε θα ανοιξουν οι ημερομηνιες ξερουμε?

Απόψε άνοιξαν  για 13 Αυγούστου....

σε 17, 18 ημέρες θα ανοίξει η 1 Σεπτέμβρη... ανοίγει κάθε μεσάνυχτα και μια ημέρα , δεν ανοίγει όλος ο μήνας με την μία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πού βλέπουμε αν ο Εφκα ενημερώθηκε για την αλλαγή ταυτότητας; Το gov είναι οκ, ενημερώθηκε 2-3 μέρες μετά την παραλαβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δεν μου ζήτησαν κανένα λογαριασμό απλά με ρώτησαν στο προφορικό που μένω. Και ήταν και απώλεια ταυτότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leftermann είπε

πού βλέπουμε αν ο Εφκα ενημερώθηκε για την αλλαγή ταυτότητας; Το gov είναι οκ, ενημερώθηκε 2-3 μέρες μετά την παραλαβή.

Θα πας εδώ και θα κάνεις αίτηση για επίδομα ασθενείας. Θα προχωρήσεις μέχρι το σημείο που γράφει τα στοιχεία σου. Αν έχει ενημερωθεί θα γράφει την νέα ταυτότητα. Μετά κλείσε απλά το παράθυρο.

Εγώ έχω πάρει καινούργια ταυτότητα εδώ και τρεις βδομάδες και η ααδε δεν έχει ενημερωθεί.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Bourdoulas said:

Θα πας εδώ και θα κάνεις αίτηση για επίδομα ασθενείας. Θα προχωρήσεις μέχρι το σημείο που γράφει τα στοιχεία σου. Αν έχει ενημερωθεί θα γράφει την νέα ταυτότητα. Μετά κλείσε απλά το παράθυρο.

Εγώ έχω πάρει καινούργια ταυτότητα εδώ και τρεις βδομάδες και η ααδε δεν έχει ενημερωθεί.

Τέλειος. Είχα σκοπό να πάω από εκεί αλλά από το λινκ που έβαλες έχει πάρει την καινούρια ταυτότητα αυτόματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Θα πας εδώ και θα κάνεις αίτηση για επίδομα ασθενείας. Θα προχωρήσεις μέχρι το σημείο που γράφει τα στοιχεία σου. Αν έχει ενημερωθεί θα γράφει την νέα ταυτότητα. Μετά κλείσε απλά το παράθυρο.

Εγώ έχω πάρει καινούργια ταυτότητα εδώ και τρεις βδομάδες και η ααδε δεν έχει ενημερωθεί.

Ή μπορείς απλά από την αρχική σελίδα https://www.efka.gov.gr/el τρίτη επιλογή "Συνοπτικό & αναλυτικό ιστορικό ασφάλισης" συνδέεσαι με κωδικούς taxis, στη συνέχεια βάζεις το ΑΜΚΑ και σε βγάζει επί τόπου στα στοιχεία ασφαλισμένου. Τελευταία επιλογή κάτω δεξιά έχει τον αριθμό ταυτότητας.

Για την ααδε μάλλον πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα αν δε βλέπεις προκοπή μετά από 3 βδομάδες. Τσέκαρε αυτό το νήμα και κάνε ό,τι λέει ο συμφορουμίτης στο post #9 για το D210. Είναι πολύ απλή διαδικασία, μαζί με την αίτηση ανέβασε καλού-κακού κι ένα pdf με σκαναρισμένη την ταυτότητα μπρος-πίσω. Εγώ το έκανα, μια βδομάδα μετά μου ήρθε mail ότι κάποιος το ανέλαβε από τη ΔΟΥ μου κι έπειτα από 2-3 μέρες ξαναήρθε μνμ ότι η αίτηση ήταν ολοκληρωμένη. Έπειτα φάνηκε ο νέος αριθμός στην ΑΑΔΕ. Ελπίζω να βρεθεί λύση έτσι σε όσους έχουν θέμα.

Επεξ/σία από Cloud_7
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Cloud_7 είπε

Ή μπορείς απλά από την αρχική σελίδα https://www.efka.gov.gr/el τρίτη επιλογή "Συνοπτικό & αναλυτικό ιστορικό ασφάλισης" συνδέεσαι με κωδικούς taxis, στη συνέχεια βάζεις το ΑΜΚΑ και σε βγάζει επί τόπου στα στοιχεία ασφαλισμένου. Τελευταία επιλογή κάτω δεξιά έχει τον αριθμό ταυτότητας.

Για την ααδε μάλλον πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα αν δε βλέπεις προκοπή μετά από 3 βδομάδες. Τσέκαρε αυτό το νήμα και κάνε ό,τι λέει ο συμφορουμίτης στο post #9 για το D210. Είναι πολύ απλή διαδικασία, μαζί με την αίτηση ανέβασε καλού-κακού κι ένα pdf με σκαναρισμένη την ταυτότητα μπρος-πίσω. Εγώ το έκανα, μια βδομάδα μετά μου ήρθε mail ότι κάποιος το ανέλαβε από τη ΔΟΥ μου κι έπειτα από 2-3 μέρες ξαναήρθε μνμ ότι η αίτηση ήταν ολοκληρωμένη. Έπειτα φάνηκε ο νέος αριθμός στην ΑΑΔΕ. Ελπίζω να βρεθεί λύση έτσι σε όσους έχουν θέμα.

Συνοπτικό & αναλυτικό ιστορικό ασφάλισης" 

 

Που είναι αυτό; Δεν το βρίσκω στο link αυτό. 

Επεξ/σία από thanosAIAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Cloud_7 said:

Ή μπορείς απλά από την αρχική σελίδα https://www.efka.gov.gr/el τρίτη επιλογή "Συνοπτικό & αναλυτικό ιστορικό ασφάλισης" συνδέεσαι με κωδικούς taxis, στη συνέχεια βάζεις το ΑΜΚΑ και σε βγάζει επί τόπου στα στοιχεία ασφαλισμένου. Τελευταία επιλογή κάτω δεξιά έχει τον αριθμό ταυτότητας.

Για την ααδε μάλλον πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα αν δε βλέπεις προκοπή μετά από 3 βδομάδες. Τσέκαρε αυτό το νήμα και κάνε ό,τι λέει ο συμφορουμίτης στο post #9 για το D210. Είναι πολύ απλή διαδικασία, μαζί με την αίτηση ανέβασε καλού-κακού κι ένα pdf με σκαναρισμένη την ταυτότητα μπρος-πίσω. Εγώ το έκανα, μια βδομάδα μετά μου ήρθε mail ότι κάποιος το ανέλαβε από τη ΔΟΥ μου κι έπειτα από 2-3 μέρες ξαναήρθε μνμ ότι η αίτηση ήταν ολοκληρωμένη. Έπειτα φάνηκε ο νέος αριθμός στην ΑΑΔΕ. Ελπίζω να βρεθεί λύση έτσι σε όσους έχουν θέμα.

Εγώ είχα επικοινωνήσει με ΕΦΚΑ, τους έστειλα τη νέα ταυτότητα και μου είπαν όλα ΟΚ και μπαίνω τώρα και ακόμα τη παλιά εμφανίζει σε αυτό το λινκ.

Σχεδόν 3 μήνες έχουν περάσει. 

ΑΑΔΕ έγινε αυτόματα σε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Συνοπτικό & αναλυτικό ιστορικό ασφάλισης" 

 

Που είναι αυτό; Δεν το βρίσκω στο link αυτό. 

image.jpeg.0138a4ca9003d9d644c09e0fd07c25d3.jpeg

22 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εγώ είχα επικοινωνήσει με ΕΦΚΑ, τους έστειλα τη νέα ταυτότητα και μου είπαν όλα ΟΚ και μπαίνω τώρα και ακόμα τη παλιά εμφανίζει σε αυτό το λινκ.

Σχεδόν 3 μήνες έχουν περάσει. 

ΑΑΔΕ έγινε αυτόματα σε 2 μέρες.

Σε εμένα το αντίθετο, ο ΕΦΚΑ ενημερώθηκε από την επόμενη κιόλας και για τον ααδε κόντεψα να κλείσω μήνα και αναγραφόταν ακόμα η παλιά ταυτότητα. Ίσως επειδή με είχε πάρει η αστυνομία για να πάω νωρίτερα σε άλλη μέρα στο ραντεβού καθώς είχαν δουλειά τη μέρα που είχα κλείσει, μου ζήτησαν επίσης να μην ακυρώσω το δικό μου καθώς πιάνεται αμέσως η θέση και μάλλον φάνηκε στο σύστημά τους ότι απλά δεν παρευρέθηκα στο προγραμματισμένο ραντεβού... Ποιος ξέρει, ευτυχώς βρέθηκε λύση με το D210 καθώς βιαζόμουν να επικαιροποιήσω τις τράπεζες.

Όσον αφορά τον ΕΦΚΑ κάποιος τον έπαιξε μάλλον στην περίπτωσή σου, μήπως να δοκίμαζες τηλεδιάσκεψη με το myefka-live;

Επεξ/σία από Cloud_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, Cloud_7 said:

image.jpeg.0138a4ca9003d9d644c09e0fd07c25d3.jpeg

Σε εμένα το αντίθετο, ο ΕΦΚΑ ενημερώθηκε από την επόμενη κιόλας και για τον ααδε κόντεψα να κλείσω μήνα και αναγραφόταν ακόμα η παλιά ταυτότητα. Ίσως επειδή με είχε πάρει η αστυνομία για να πάω νωρίτερα σε άλλη μέρα στο ραντεβού καθώς είχαν δουλειά τη μέρα που είχα κλείσει, μου ζήτησαν επίσης να μην ακυρώσω το δικό μου ραντεβού καθώς πιάνεται αμέσως η θέση και μάλλον φάνηκε στο σύστημά τους ότι απλά δεν παρεβρέθηκα στο προγραμματισμένο ραντεβού... Ποιος ξέρει, ευτυχώς βρέθηκε λύση με το D210 καθώς βιαζόμουν να επικαιροποιήσω τις τράπεζες.

Όσον αφορά τον ΕΦΚΑ κάποιος τον έπαιξε μάλλον στην περίπτωσή σου, μήπως να δοκίμαζες τηλεδιάσκεψη με το myefka-live;

Καλά δε με νοιάζει και ιδιαίτερα. Εγώ έστειλα ηλεκτρονικό αίτημα μέσω της πλατφόρμας που έχουν, μου  απάντησαν να τους στείλω email (σε ένα πολύ συγκεκριμένο εμαιλ [email protected]) και μου απάντησαν αίτημα ολοκληρώθηκε. Από εκεί και πέρα δικό τους πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...