Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, foreli είπε

Έλαβα την πολυπόθητη προσφορά πριν λίγο μετά από δεύτερο τηλεφώνημα που μου έκαναν (είχα συμπληρώσει τον αριθμό για να με καλέσουν σε 2 σημεία, και στο "Έλα στην COSMOTE" και στο chat bot ενώ έβλεπα το ftth 200mbps πακέτο, στο πρώτο τηλεφώνημα απο 13888 ο άνθρωπος δεν είχε ιδέα ποια είναι η προσφορά στην οποία αναφέρομαι).

Εν τέλει μίλησα με την κ.Σαγώνα από το 2103507760 η οποία ήταν και τρομερά εξυπηρετική. Τελική προσφορά : 200mbps FTTH + απεριόριστα λεπτά σταθερα και κινητα + 2 * (10€ + 3gb internet κάθε μήνα για 2 χρόνια σε καθε κινητό) = 33.90€  ---> Αρχικά θα με πάει στο 100mbps VDSL με 30.90€ και μόλις ολοκληρωθεί η σύνδεση με την οπτική ίνα θα πάω στο τελικό πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολύ όλους τους συμφορουμίτες!

Αργούν, αλλά γίνεται η δουλίτσα στο τέλος. Μπράβο μαν, σε καλή μεριά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, foreli είπε

Έλαβα την πολυπόθητη προσφορά πριν λίγο μετά από δεύτερο τηλεφώνημα που μου έκαναν (είχα συμπληρώσει τον αριθμό για να με καλέσουν σε 2 σημεία, και στο "Έλα στην COSMOTE" και στο chat bot ενώ έβλεπα το ftth 200mbps πακέτο, στο πρώτο τηλεφώνημα απο 13888 ο άνθρωπος δεν είχε ιδέα ποια είναι η προσφορά στην οποία αναφέρομαι).

Εν τέλει μίλησα με την κ.Σαγώνα από το 2103507760 η οποία ήταν και τρομερά εξυπηρετική. Τελική προσφορά : 200mbps FTTH + απεριόριστα λεπτά σταθερα και κινητα + 2 * (10€ + 3gb internet κάθε μήνα για 2 χρόνια σε καθε κινητό) = 33.90€  ---> Αρχικά θα με πάει στο 100mbps VDSL με 30.90€ και μόλις ολοκληρωθεί η σύνδεση με την οπτική ίνα θα πάω στο τελικό πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολύ όλους τους συμφορουμίτες!

κομπλε αλλα μονο με 10€ καρτα τι πακετο θα αγοραζεις τωρα που αυξησαν τις τιμες; καποιο μικρο; των 5€; αλλα αυτα δεν καλυπτουν 30 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Titos301 είπε

κομπλε αλλα μονο με 10€ καρτα τι πακετο θα αγοραζεις τωρα που αυξησαν τις τιμες; καποιο μικρο; των 5€; αλλα αυτα δεν καλυπτουν 30 μερες...

Ε, δεν θα έχαναν ρε συ. Έχει το καλό ότι τα 10€ σου ανανεώνουν το δίμηνο, αλλά δεν αγοράζουν πακέτο. Η άλλη επιλογή είναι τα 1000 λεπτά και 3gb, αλλά θέλουν 13€ ανά δίμηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Titos301 είπε

κομπλε αλλα μονο με 10€ καρτα τι πακετο θα αγοραζεις τωρα που αυξησαν τις τιμες; καποιο μικρο; των 5€; αλλα αυτα δεν καλυπτουν 30 μερες...

Προς το παρόν έχω φοιτητικό ακόμα και ελπίζω να μείνει έτσι γιατί με 9€ μπορείς να αγοράσεις 1500' προς όλους + 1.5GB + 1500SMS για 1 μήνα.

Ξέρει κανείς εάν το 10ευρω που θα μπαίνει αν ανανεώνει τον χρόνο που μένει το υπόλοιπο της κάρτας; Πχ έχω 30€ μαζεμένο υπόλοιπο. Κάθε μήνα θα μπαίνει αυτόματα 10€. Αν για 3 μήνες δεν βάλω ποτέ χειροκίνητα κάρτα, τα 30€ θα συνεχίσω να τα έχω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, foreli είπε

Προς το παρόν έχω φοιτητικό ακόμα και ελπίζω να μείνει έτσι γιατί με 9€ μπορείς να αγοράσεις 1500' προς όλους + 1.5GB + 1500SMS για 1 μήνα.

Ξέρει κανείς εάν το 10ευρω που θα μπαίνει αν ανανεώνει τον χρόνο που μένει το υπόλοιπο της κάρτας; Πχ έχω 30€ μαζεμένο υπόλοιπο. Κάθε μήνα θα μπαίνει αυτόματα 10€. Αν για 3 μήνες δεν βάλω ποτέ χειροκίνητα κάρτα, τα 30€ θα συνεχίσω να τα έχω;

Έχει αναφερθεί από άλλους χρήστες, ότι ανανεώνεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, foreli είπε

Προς το παρόν έχω φοιτητικό ακόμα και ελπίζω να μείνει έτσι γιατί με 9€ μπορείς να αγοράσεις 1500' προς όλους + 1.5GB + 1500SMS για 1 μήνα.

Ξέρει κανείς εάν το 10ευρω που θα μπαίνει αν ανανεώνει τον χρόνο που μένει το υπόλοιπο της κάρτας; Πχ έχω 30€ μαζεμένο υπόλοιπο. Κάθε μήνα θα μπαίνει αυτόματα 10€. Αν για 3 μήνες δεν βάλω ποτέ χειροκίνητα κάρτα, τα 30€ θα συνεχίσω να τα έχω;

Όπως σου είπε και ο συμφορουμίτης παραπάνω, ανανεώνεται κανονικά. Και εγώ με φοιτητικό μου βάζουν 10 και αγοράζω το πακέτο με τα 9 πλέον ευρώ κάθε μήνα. Από τέλη Αυγούστου που έγινε το συμβόλαιο δεν έχω κάνει καμία ανανέωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Όπως σου είπε και ο συμφορουμίτης παραπάνω, ανανεώνεται κανονικά. Και εγώ με φοιτητικό μου βάζουν 10 και αγοράζω το πακέτο με τα 9 πλέον ευρώ κάθε μήνα. Από τέλη Αυγούστου που έγινε το συμβόλαιο δεν έχω κάνει καμία ανανέωση.

Ακριβώς αυτό σκοπεύω να κάνω κι εγώ. Άμα φύγει το φοιτητικό να δούμε τι θα κάνουμε 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα σε αυτή την τιμή το fiber 200 με 10€ +1000’ ομιλίας/μηνα σε δυο κινητά για 2 χρονια. Το ερώτημα μου είναι όσοι το έχετε ήδη σε ποσο καιρό σας ενεργοποίησαν την οπτική ίνα μέσα στο σπίτι; Εγώ έχω ήδη στην οικοδομή floor box της cosmote (υπάρχει ήδη ένοικος που έχει fiber cosmote δηλ), αρχικά μου είπαν 20 ημέρες αυτοί και ότι θα με πάρουν δυο φορές τηλ. Την πρώτη φορά μάλλον για να βάλουν την ίνα μέσα στο σπίτι και την δεύτερη να συνδέσει ο τεχνικός τον εξοπλισμό.

Και κάτι τελευταίο το cosmote one που μου είπε θα ενεργοποιήσει γιατί μπερδεύτηκα τι ακριβώς είναι; Μπορώ δηλ από τα δυο συγκεκριμένα κινητά να καλώ προς το σταθερό στο σπίτι δωρεάν και να μην αφαιρούνται από τα 1000’ που θα μου δίνουν κάθε μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekparot είπε

Εγώ πήρα σε αυτή την τιμή το fiber 200 με 10€ +1000’ ομιλίας/μηνα σε δυο κινητά για 2 χρονια. Το ερώτημα μου είναι όσοι το έχετε ήδη σε ποσο καιρό σας ενεργοποίησαν την οπτική ίνα μέσα στο σπίτι; Εγώ έχω ήδη στην οικοδομή floor box της cosmote (υπάρχει ήδη ένοικος που έχει fiber cosmote δηλ), αρχικά μου είπαν 20 ημέρες αυτοί και ότι θα με πάρουν δυο φορές τηλ. Την πρώτη φορά μάλλον για να βάλουν την ίνα μέσα στο σπίτι και την δεύτερη να συνδέσει ο τεχνικός τον εξοπλισμό.

Και κάτι τελευταίο το cosmote one που μου είπε θα ενεργοποιήσει γιατί μπερδεύτηκα τι ακριβώς είναι; Μπορώ δηλ από τα δυο συγκεκριμένα κινητά να καλώ προς το σταθερό στο σπίτι δωρεάν και να μην αφαιρούνται από τα 1000’ που θα μου δίνουν κάθε μήνα;

Το cosmote one, είναι σαν "ενδοεπικοινωνία" μεταξύ των αριθμών που ανήκουν σε αυτό. 1000 λεπτά αυτόνομα, μεταξύ τους. Μπορούν να καλούν, ακόμη και όταν δεν έχουν μονάδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, greekparot είπε

Εγώ πήρα σε αυτή την τιμή το fiber 200 με 10€ +1000’ ομιλίας/μηνα σε δυο κινητά για 2 χρονια. Το ερώτημα μου είναι όσοι το έχετε ήδη σε ποσο καιρό σας ενεργοποίησαν την οπτική ίνα μέσα στο σπίτι; Εγώ έχω ήδη στην οικοδομή floor box της cosmote (υπάρχει ήδη ένοικος που έχει fiber cosmote δηλ), αρχικά μου είπαν 20 ημέρες αυτοί και ότι θα με πάρουν δυο φορές τηλ. Την πρώτη φορά μάλλον για να βάλουν την ίνα μέσα στο σπίτι και την δεύτερη να συνδέσει ο τεχνικός τον εξοπλισμό.

Το ίδιο μου είπαν κι εμένα. Πρώτα θα περιμένω να μπει VDSL 100 και να έρθει το router του, μετά πρέπει να καλέσω ξανά για να προχωρήσουμε στο fiber 200 με την εγκατάσταση που πρέπει να γίνει και τον νέο εξοπλισμό (router + δωρο extender). Πιστεύω πρέπει να είμαι ευχαριστημένος αν είναι όλα έτοιμα πριν τις γιορτές. 

 

19 ώρες πριν, greekparot είπε

Και κάτι τελευταίο το cosmote one που μου είπε θα ενεργοποιήσει γιατί μπερδεύτηκα τι ακριβώς είναι; Μπορώ δηλ από τα δυο συγκεκριμένα κινητά να καλώ προς το σταθερό στο σπίτι δωρεάν και να μην αφαιρούνται από τα 1000’ που θα μου δίνουν κάθε μήνα;

Δωρεάν ενδοεπικοινωνία μεταξύ των 3ων αριθμών, κινητό_1 + κινητό_2 + σταθερό της προσφοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδία κάνατε φορητότητα απο άλλη εταιρεία και πήρατε αυτές τις προσφορές? Γιατι εγω μέρες τωρα προσπαθώ να παρω μια εστω καλυτερη προσφορα απ το 33.90 100mbps ftth που εχουν ανακοινωμένο τωρα στο site ετσι κι αλλιως αλλα δεν ψήνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Kyriazo είπε

Ρε παιδία κάνατε φορητότητα απο άλλη εταιρεία και πήρατε αυτές τις προσφορές? Γιατι εγω μέρες τωρα προσπαθώ να παρω μια εστω καλυτερη προσφορα απ το 33.90 100mbps ftth που εχουν ανακοινωμένο τωρα στο site ετσι κι αλλιως αλλα δεν ψήνονται.

Οι προσφορές αφορούν φορητότητα, δεν σου κάνουν αυτές τις προσφορές αν είσαι υφιστάμενος πελάτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kyriazo είπε

Ρε παιδία κάνατε φορητότητα απο άλλη εταιρεία και πήρατε αυτές τις προσφορές? Γιατι εγω μέρες τωρα προσπαθώ να παρω μια εστω καλυτερη προσφορα απ το 33.90 100mbps ftth που εχουν ανακοινωμένο τωρα στο site ετσι κι αλλιως αλλα δεν ψήνονται.

Ναι. Πίσω σελίδα -->
 

Στις 27/11/2023 στις 8:13 ΜΜ, foreli είπε

Έλαβα την πολυπόθητη προσφορά πριν λίγο μετά από δεύτερο τηλεφώνημα που μου έκαναν (είχα συμπληρώσει τον αριθμό για να με καλέσουν σε 2 σημεία, και στο "Έλα στην COSMOTE" και στο chat bot ενώ έβλεπα το ftth 200mbps πακέτο, στο πρώτο τηλεφώνημα απο 13888 ο άνθρωπος δεν είχε ιδέα ποια είναι η προσφορά στην οποία αναφέρομαι).

Εν τέλει μίλησα με την κ.Σαγώνα από το 2103507760 η οποία ήταν και τρομερά εξυπηρετική. Τελική προσφορά : 200mbps FTTH + απεριόριστα λεπτά σταθερα και κινητα + 2 * (10€ + 3gb internet κάθε μήνα για 2 χρόνια σε καθε κινητό) = 33.90€  ---> Αρχικά θα με πάει στο 100mbps VDSL με 30.90€ και μόλις ολοκληρωθεί η σύνδεση με την οπτική ίνα θα πάω στο τελικό πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολύ όλους τους συμφορουμίτες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω την ίδια προσφορά από αρχές Νοεμβρίου που αναφερατε. 28,90€ 100/10 FTTH με δώρο 32€ στον πρώτο λογαριασμό, απεριόριστα λεπτά προς σταθερά και κινητα,αναγνώριση κλήσεων και 120’ διεθνή στο σταθερό συν 10€ στα δυο νούμερα με 3GB και 1000’ στο άλλο. Ο πατέρας μου με What’s Up και ο αδερφός μου με Frog σώθηκαν. Επίσης τώρα σιγά σιγά θα πάω και ένα ακόμα σταθερό για τα αλλά 2 καρτοκινητά στο σπίτι. 
Πολύ ευχαριστημένος από το σταθερό διότι το δίκτυο είναι του ΟΤΕ, και δεν θα βαζω κάρτα στο δικό μου νούμερο διοτι ήδη πληρώνω ενα συμβόλαιο Unlimited Nova.

Επεξ/σία από NikolasKon14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...