Προς το περιεχόμενο

Office 365 family (6 χρήστες) από Amazon.de για 1 έτος στα 51.99€


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ακόμα δεν βλέπω λόγο να πληρώνω συνδρομή για office. Ακόμα και το πινακάκι το επιβεβαιώνει... Τι κερδίζεις με την συνδρομή? Online support, 1TB cloud, αναβαθμίσεις, 5 ταυτόχρονες συνδέσεις και κινητά. 

Μια χαρά δουλεύεις ακόμα και με το 19 σε κάθε συσκευή με χρέωση μια φορά... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, eko13 είπε

Εγώ ακόμα δεν βλέπω λόγο να πληρώνω συνδρομή για office. Ακόμα και το πινακάκι το επιβεβαιώνει... Τι κερδίζεις με την συνδρομή? Online support, 1TB cloud, αναβαθμίσεις, 5 ταυτόχρονες συνδέσεις και κινητά. 

Μια χαρά δουλεύεις ακόμα και με το 19 σε κάθε συσκευή με χρέωση μια φορά... 

Οτι βολευει τον καθενα, μια ιδεα ειναι οτι οι 5 συνδεσεις μπαινουν και βγαινουν σε οποια συσκευη θελεις, εχεις μονιμη ευελιξια, ενω τα κλειδια 19 σε κάθε συσκευή με χρέωση μια φορά, κλειδωνουν μονο σε αυτην, δεν μεταφερονται σε αλλη και αν αλλαξεις συσκευη στο μελλον πρεπει να αγορασεις νεο κλειδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, eko13 said:

Εγώ ακόμα δεν βλέπω λόγο να πληρώνω συνδρομή για office. Ακόμα και το πινακάκι το επιβεβαιώνει... Τι κερδίζεις με την συνδρομή? Online support, 1TB cloud, αναβαθμίσεις, 5 ταυτόχρονες συνδέσεις και κινητά. 

Μια χαρά δουλεύεις ακόμα και με το 19 σε κάθε συσκευή με χρέωση μια φορά... 

 

Επίσης μπορείς να τις μοιραστείς με άλλους χρήστες (οικογένεια, φίλους) και να μειωθεί το κόστος/χρήστη κι άλλο... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/9/2023 στις 3:59 ΜΜ, morfeas-dsl- είπε

το ειχαν τα public στα 30 πριν κανενα μηνα. Και εγω απο τοτε ειχα στοκαρει και ξαναστοκαρα.

Αυτά δεν τα κρατάμε μυστικό, τα μοιραζόμαστε για να επωφεληθούν και οι άλλοι...

Στις 1/9/2023 στις 12:59 ΜΜ, SV1EOD είπε

Αλλά όσους κόβουν τιμολόγιο δεν τους συμφέρει. Εγώ αγοράζω τα τελευταία χρόνια από αυτόν:

https://2gosoftware.eu/en-gr/?route=product/product&product_id=4019

Με τα κλειδιά από το συγκεκριμένο κατάστημα μπορείς να ανανεώσεις υπάρχοντα λογαριασμό ή είναι μόνο για καινούριο λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, enterhere είπε

Με τα κλειδιά από το συγκεκριμένο κατάστημα μπορείς να ανανεώσεις υπάρχοντα λογαριασμό ή είναι μόνο για καινούριο λογαριασμό;

Αγόρασα από το συγκεκριμένο κατάστημα με απαλλαγή ΦΠΑ και ανανεώθηκε ο χρόνος σε υπάρχον συνδρομή (προστέθηκε 1 έτος, από Μάιο του 24 πήγε η λήξη Μάιο του 25).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, drillgr είπε

Αγόρασα από το συγκεκριμένο κατάστημα με απαλλαγή ΦΠΑ και ανανεώθηκε ο χρόνος σε υπάρχον συνδρομή (προστέθηκε 1 έτος, από Μάιο του 24 πήγε η λήξη Μάιο του 25).

Δεν αναφέρομαι στο κλειδί του Amazon, αλλά στο κλειδί του μαγαζιού 2gosoftware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, enterhere είπε

Δεν αναφέρομαι στο κλειδί του Amazon, αλλά στο κλειδί του μαγαζιού 2gosoftware

Έχω πάρει και από αυτό το κατάστημα και ισχύουν όσα γράφω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/08/2023 at 22:17, elias99 said:

 

πότε δε μου έβγαλαν πρόβλημα και έχω προμηθεύσει πάνω απο 100 κλειδία σε δημόσιους φορείς τα τελευταία 2 χρόνια.

Ε απτό να έχει το δημόσιο σπασμένα, πάλι καλά που υπάρχουν και αυτά.

Γιατί όμως κάτι μου λέει ότι το δημόσιο τα πλήρωσε σε retail price άραγε… 

Τελοσπάντων, ας μη χαλάσουμε το θέμα…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, enterhere είπε

Με τα κλειδιά από το συγκεκριμένο κατάστημα μπορείς να ανανεώσεις υπάρχοντα λογαριασμό ή είναι μόνο για καινούριο λογαριασμό;

Είχα πάρει μία συνδρομή σε πακετάκι office365 από κάποιο κατάστημα στο skroutz(σε φυσική συσκευασία) και όταν μου έληξε το ανανέωσα από το 2gosoftware, μέχρι τώρα 2 φορές, Απρίλιο του 2022 και του 2023. Επειδή δεν θυμόμουν τίποτα από ημερομηνίες για να σου απαντήσω μπήκα στον λογαριασμό που έχω κάνει σε αυτούς και είδα τις αγορές που έχω κάνει μέχρι τώρα. Στην σελίδα διαχείρισης του λογαριασμού, έχει οδηγίες για το πως θα ενεργοποιήσεις την συνδρομή σου, link για να κατεβάσεις το λογισμικό, link με οδηγίες για το πως θα το εγκαταστήσεις σε όλες τις πλατφόρμες, link για το πως θα κάνεις share με τα μέλη της οικογένειας σου, link για να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση από την microsoft(προφανώς για να την κάνεις από αυτούς που είναι και τα μισά χρήματα), link για να δεις το 25ψήφιο ψηφιακό licence που αγόρασες(για τον χρόνο που ισχύει τουλάχιστον, π.χ. δεν μου βγάζει κάτι στην περσινή ληγμένη άδεια), link στην microsoft για να ενεργοποιήσεις το λογισμικό,  δυνατότητα να ενεργοποιήσεις renewal alarm που σου στέλνουν email υπενθύμισης ότι λήγει για να ανανεώσεις. Το τελευταίο το έχω βολευτεί γιατί το email υπενθύμισης της microsoft πάει στο email του λογαριασμού της microsoft, στην περίπτωση μου στο hotmail.gr που δεν το πολυβλέπω ενώ το renewal alarm πάει στο email που κυρίως χρησιμοποιώ. Γενικώς είναι πολύ εξυπηρετικοί, είχα ένα πρόβλημα(που δεν το αντιμετώπισα μόνο με αυτούς) και η αντιμετώπιση τους ήταν υποδειγματική. Το πρόβλημα είναι ότι το αυτόματο σύστημα της τιμολόγησης πάει μέσω του vies και τραβάει τα στοιχεία της επιχείρησης από κάποια ελληνική κρατική υπηρεσία(πιθανότατα το ελληνικό υπουργείο οικονομικών). Μάλλον όμως είναι πολλά τα ευρωπαϊκά eshop που δεν έχουν εγκατεστημένη ελληνική γραμματοσειρά με αποτέλεσμα να βγαίνει το τιμολόγιο(invoice) με αλαμπουρνέζικους χαρακτήρες στα σχετικά πεδία. Δεν είμαι της (μηχανογραφικής)δουλειάς οπότε δεν ξέρω αν η τεχνική ορολογία που χρησιμοποιώ είναι η σωστή όπως και η περιγραφή αλλά νομίζω ότι όλοι καταλαβαίνεται περίπου τι συμβαίνει. Ρώτησα τον λογιστή μου και μου είπε ότι τα στοιχεία της επιχείρησης είναι αυτά που είναι, είναι έτσι όπως είναι και δεν αλλάζουν οι χαρακτήρες σε λατινικούς(κάτι που θα έλυνε το πρόβλημα). Έλα όμως που η βοηθός του έβλεπε το τιμολόγιο και μου έλεγε "τι είναι αυτό" και "πρέπει να διορθωθεί". Εν ολίγοις επικοινώνησα μαζί τους, τους εξήγησα το πρόβλημα, τους έστειλα την διεύθυνση μου με λατινικούς χαρακτήρες, το διορθώσανε στο χέρι σε χρόνο dt και από τότε κατεβάζω τα τιμολόγια μου από την αντίστοιχη καρτέλα του λογαριασμού μου και φαίνονται όλα σωστά.

Προσοχή όποιοι αγοράσετε, αν πάτε απευθείας στην ελληνική version του site τους η τιμή που βγαίνει είναι πιο ακριβή από την αγγλική version του site σε λίρες ή αν φορτώσετε την σελίδα του προϊόντος από το idealo.de(o γερμανός σκρουτζ).

Επίσης επειδή ο fagoura ανέφερε(και πολυ καλά έκανε) για γκρίζα μαγαζιά να προσθέσω ότι το συγκεκριμένο μαγαζί ισχυρίζεται ότι είναι Microsoft silver partner: https://2gosoftware.eu/en-gr/partnerships . Δεν κατάφερα να το επιβεβαιώσω στο site της Microsoft αλλά από ότι διάβασα η σχετική αναζήτηση δεν είναι εύκολη υπόθεση. Στο διά ταύτα εμένα μου φαίνονται πολύ legit, έχουν ευρωπαϊκό ΑΦΜ και διεύθυνση, είναι καταχωρημένοι στο vies και εκδίδουν ενδοκοινοτικά τιμολόγια. Επίσης οι τιμές τους δεν είναι χώμα σε συνδυασμό με έλλειψη φυσικής διεύθυνσης και τηλεφώνων που θα με έκανε να υποψιαστώ ότι κάτι βρωμάει. Στα της προσφοράς του νήματος με προβληματίζει ότι ο πωλητής(γιατί αν έχω καταλάβει σωστά δεν είναι το amazon, το amazon κάνει την διαικπεραίωση) δεν έχει Φ.Π.Α. στην τιμή χωρίς να θέλω να πω ότι κάτι δεν πάει καλά. Το αναφέρω και ο καθένας ας το κρίνει όπως νομίζει.

Οπότε σου απάντησα στην απορία για την ανανέωση επιβεβαιώνοντας ταυτόχρονα και τον drillgr.

Η ερώτηση σου δεν είναι άτοπη επειδή όντως λέει στην περιγραφή ότι "The first year at a super-low price!" ωστόσο και εγώ και ο drillgr έχουμε ανανεώσει κανονικά(εγώ έχω επεκτείνει την συνδρομή μου 2 φορές). Την αρχική συνδρομή την είχα αγοράσει κανένα 75άρι από φυσικό ελληνικό κατάστημα και για να πω την αλήθεια ήθελα να την ανανεώσω από ελληνικό μαγαζί και ας το πλήρωνα 20-30 ευρώ παραπάνω, και για λόγους "πατριωτικούς" και γιατί ένιωθα καλύτερα να έχω το πακετάκι της microsoft με το PKC(product key card) αλλά όταν χρειάστηκα ανανέωση δεν είχα χρόνο γιατί το αντιλήφθηκα όταν είχε σχεδόν τελείωσει(το renewal alarm που ανέφερα πιο πάνω) και βιαζόμουνα και επίσης δεν ήθελα να μπλέκω με ραντεβού με τις courier οπότε βολεύτηκα με άμεσο ψηφιακό download.

Για αυτό που λέει ο Bourdoulas ότι μπορείς να στακάρεις μέχρι 3 χρόνια δεν μπορώ να επιβεβαιώσω γιατί ανανεώνω χρονιά με χρονιά. Ο UltimaGriever πιο πριν όμως είχε γράψει ότι είχε αγοράσει 6-7 συνδρομές μαζεμένες από τον Γερμανό και τις είχε στακαρισμένες, αν δεν τις ενεργοποιούσε μία-μία(εκτιμώ ότι θα μπορούσε αφού υποθέτω ότι ήταν σε φυσική μορφή) ίσως μπορεί να πει περισσότερα αν τα πράγματα δεν έχουν αλλάξει από τότε.

Να προσθέσω τέλος ότι η χρήση προσωπικού/οικογενειακού office 365 είναι νόμιμη μόνο σε ατομική επιχείρηση. Επίσης είναι δυνατή η χρήση μόνο σε microsoft domain(π.χ. live.com ή hotmail.gr) και όχι σε κάποιο custom domain(αν και νομίζω ότι αυτό έχει σημασία για την χρήση του outlook και μόνο, με χρήση άλλου email client ή μέσω webmail μάλλον δεν έχει σημασία, δεν το ξέρω όμως επειδή δεν χρησιμοποιώ το outlook, αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας δώσει τα φώτα του). Για το τελευταία χρήση(custom domain) και για χρήση σε επιχείρηση με νομική μορφή(Α.Ε., Ι.Κ.Ε. κτλ) πρέπει να αγοραστεί office 365 για επιχειρήσεις που για 6 χρήστες είναι πολύ-πολύ ακριβότερο.

Πηγή: https://answers.microsoft.com/el-gr/msoffice/forum/all/χρήση-office-homepersonal/1880be72-e43c-4599-b383-044fbb1f08a4

Αυτά και συγνώμη για το σεντόνι.

Επεξ/σία από SV1EOD
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τιμές έχουν ανέβει πλέον στα €58,49 και €42,99 για τις family και single εκδόσεις αντίστοιχα.

 

9 ώρες πριν, SV1EOD είπε

Στα της προσφοράς του νήματος με προβληματίζει ότι ο πωλητής(γιατί αν έχω καταλάβει σωστά δεν είναι το amazon, το amazon κάνει την διαικπεραίωση) δεν έχει Φ.Π.Α. στην τιμή χωρίς να θέλω να πω ότι κάτι δεν πάει καλά. Το αναφέρω και ο καθένας ας το κρίνει όπως νομίζει.

 

Ο πωλητής είναι η Amazon:

image.png.1a7ebf229246952458d5e3a746b00217.png

 

Επεξ/σία από vsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vsk είπε

Οι τιμές έχουν ανέβει πλέον στα €58,49 και €42,99 για τις family και single εκδόσεις αντίστοιχα.

 

 

Ο πωλητής είναι η Amazon:

image.png.1a7ebf229246952458d5e3a746b00217.png

 

Στους άλλους dealer από το idealo οι τιμές έχουν παραμείνει σταθερές:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5119362_-office-365-home-de-1-jahr-microsoft.html

Στα της προσφοράς από το Amazon, ναι φαίνεται ότι έχεις δίκιο. Αλλά γιατί δεν χρεώνει ΦΠΑ ώστε να τον πιστώνει σε ενδοκοινοτικές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, SV1EOD said:

Στους άλλους dealer από το idealo οι τιμές έχουν παραμείνει σταθερές:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5119362_-office-365-home-de-1-jahr-microsoft.html

Στα της προσφοράς από το Amazon, ναι φαίνεται ότι έχεις δίκιο. Αλλά γιατί δεν χρεώνει ΦΠΑ ώστε να τον πιστώνει σε ενδοκοινοτικές;

Αν εχεις η ανοιξεις επαγγελματικο λογαριασμο, σου βγαζει τιμες χωρις φπα στο καλαθι και στην πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, vsk είπε

Οι τιμές έχουν ανέβει πλέον στα €58,49 και €42,99 για τις family και single εκδόσεις αντίστοιχα.

 

 

Ο πωλητής είναι η Amazon:

image.png.1a7ebf229246952458d5e3a746b00217.png

 

Εκτός να πάρεις 15 μήνες με 55 ευρώ και δώρο anti-virus 1 έτος 

https://www.amazon.de/-/en/Microsoft-Multiple-Tablets-Download-Automatic/dp/B08VF19JRD

 

Copy από το παρακάτω θέμα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...