Προς το περιεχόμενο

Office 365 family (6 χρήστες) από Amazon.de για 1 έτος στα 51.99€


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, kataskopostv είπε

Για εναλλακτική επιλογή να ενημερώσω ότι office έχει και το godeal24 σε καλή τιμή, όταν βγάζει προσφορές. 

Ενταξει, επειδη πολλα ειπωθηκαν, αλλο οι επισημοι μεταπωλητες σαν το αμαζον και αλλο τα γκριζα μαγαζια που δεν τα αναγνωριζει η microsoft σαν μεταπωλητες της.
Σε αυτα τα γκριζα περιλαμβανονται και τα κλειδια απο godeal24, PixelCodes κλπ κλπ απειρα παρακλαδια μαγαζια παρομοια.
(Το allkeyshop ειναι το σκρουτζ των κλειδαδικων, οσοι αγοραζουν παιχνιδια ξερουν).
Απο κει και περα, η microsoft δεν θα υποστηριξει τετοια προιοντα, οταν ζητησει παραστατικο αγορας θα απαντησει ευγενικα οτι δεν ειναι επισημος μεταπωλητης τους, με οτι σημαινει αυτο, για να μην ανοιγουμε μεγαλη συζητηση. Οποιος εχει απορια/αμφιβολια μπορει να ρωτησει την microsoft αν πχ το κλειδι που θα παρει απο PixelCodes ειναι γνησιο η οχι, η να τους στειλει την αποδειξη αγορας αφου το παρει, κλπ

Τωρα αν θελει καποιος μπορει να παρει πολυ πιο φθηνα παρομοια κλειδια, απο ebay και αλλου.
Με την διαφορα οτι οι πωλητες του ebay εξαφανιζονται σε χρονο dt, ενω στα καλα κλειδαδικα ελπιζεις να συνεχιζει να δουλευει το κλειδι εως γνησιο στο μελλον και πως δεν θα κλεισουν.

Για να δωσω και ενα αλλο παρομοιο πιο ξεκαθαρο παραδειγμα, πριν κανα χρονο ειχα παρει για χαβαλε για φιλους κλειδια malwarebytes lifetime που πολλοι εδω μεσα τα προτειναν σε θεματα προσφορων antivirus και υπηρχαν κανονικα στο allkeyshop και αλλα σαιτ, με αρκετα μαγαζια-μεταπωλητες, επελεξα ενα σχετικα ασφαλες μαγαζι που ηξερα απο τα παιχνιδια, το gamivo και τα ενεργοποιησα κανονικα. Γραφω για χαβαλε γιατι ηξερα εκ των προτερων πως δεν υπηρχε περιπτωση να ειναι γνησια.

Τα κλειδια οντως επαιζαν αρχικα αλλα δεν γινοταν κατοχυρωση σε λογαριασμο malwarebytes, γιατι φυσικα ο κατοχος τα ειχε κατοχυρωσει σε δικο του λογαριασμο και για τον παρακατω λογο:

Στους 6,5 μηνες εως δια μαγειας, χαχα, σταματησαν να λειτουργουν και γυρισαν οι εγκαταστασεις σε free mode.

6,5 μηνες, οσο χρειαζοταν για να μην υπαρχει περιπτωση επιστροφης χρηματων απο paypal.

To gamivo, με τα πολλα email/screenshots κλπ, εδωσε τα λεφτα πισω. Πονταρουν στο ποσοστο εκεινων που δεν θα το παρουν χαμπαρι η δεν θα μπουν σε αυτην την διαδικασια μελλοντικα. Τους ζορισα ομως γιατι ηξερα και ανεφερα οτι η malwarebytes δεν τα αναγνωριζει εως γνησια/νομιμα.

Τα κλειδια ομως συνεχιζονταν να μεταπωλουνταν (φανερα και στο allkeyshop που δεν ειναι μαγαζι, δεν φερει ευθυνη ετσι), στα επομενα θυματα... Ο τυπος επαναπουλουσε τα ιδια και τα ιδια κλειδια, χαχα, καλη κομπινα.

Τα κλειδια τα εδωσα στην Malwarebytes φυσικα μαζι με αντιγραφα αγορας απο gamivo και αφου επιβεβαιωσε οτι δεν ειναι νομιμα (και τα εκανε blacklisted), μου εδωσε δωρο νεα κλειδια αντικαταστασης για την ταλαιπωρια μου, αλλα με διαρκεια 1 χρονο (αφου αλλωστε τα lifetime τα εχουν καταργησει απο το 2016..., αυτο ηταν αλλο ενα καμπανακι αρχικα οτι το κλειδι δεν ηταν γνησιο, το ηξερα γιατι ειχα αγορασει καποτε 2 lifetime 12$ εκαστο απο bitsdujour προσφορα καπου στα μακρυνα 2012-2014 και μετα χτυπαγα το κεφαλι μου που δεν ειχα παρει παραπανω...). Πολυ καλη εταιρεια και πολυ καλο προγραμμα προστασιας by the way.

 

 

 

Στις 31/8/2023 στις 11:29 ΜΜ, Titos301 είπε

το phone activation τη διαφορα εχει απο το global που γραφει; πρεπει να δωσω κινητο για να γινει activate ;

επισης , αυτο σημαινει οτι αν κανω φορματ και ξαναβαλω το ιδιο κλειδι δεν θα το παιρνει;

  • Can not be reactivated / transferred to another computer

Δεν μπορεις να το ενεργοποιησεις με ενα κλικ ιντερνετικα, πρεπει να καλεσεις στο αυτοματοποιημενο τηλ ενεργοποιησεων της microsoft και να ακολουθησεις μια επιπονη χρονοβορα διαδικασια, ανταλλαγης κωδικων μεχρι την τελικη ενεργοποιηση. Θα ενεργοποιηθει στο τελος.
(Μην εκπλαγεις για την διαδικασια, ειπα παραπανω, αυτα τα κλειδια δεν πωλουνται απο επισημους μεταπωλητες της microsoft και ουτε ασφαλως θα πουλαγε η ιδια τετοια κλειδια με τηλεφωνικη ενεργοποιηση, χαχα, καλως ηρθατε στο 2000).

Το 2ο σκελος που ρωτας, το λογισμικο "δενει" με το μηχανημα που το βαζεις (hardware id), μπορεις να το ξαναβαλεις μονο στο ιδιο μηχανημα στο μελλον, δεν μπορεις να το βαλεις η μεταφερεις σε κανενα αλλο μηχανημα.

(Αυτα ειναι κλειδια τυπου hardware OEM, που τα εχουν παρει καποιοι dealers της microsoft δηθεν για να τα πουλησουν μαζι με hardware αλλα αντ'αυτου τα πουλανε μονα τους στην γκριζα αγορα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα ήδη λογαριασμό που έληγε τον Μάιο του 24 και έβαλα τον κωδικό οπότε τώρα λήγει Μάιο του 25. Οπότε αθροίζονται κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, drillgr said:

Είχα ήδη λογαριασμό που έληγε τον Μάιο του 24 και έβαλα τον κωδικό οπότε τώρα λήγει Μάιο του 25. Οπότε αθροίζονται κανονικά. 

Και εγώ το ίδιο, εμφάνιζε επόμενη πληρωμή Ίαν 24, και τώρα το δείχνει Ίαν 25. 

Συνήθως βγαίνει από Amazon παρόμοια προσφορά και blackfriday ή/και Χριστούγεννα. Αποσο θυμάμαι έχω πληρώσει μια ή δυο φορές φουλ συνδρομή στην ms και μετά κάθε χρόνο τσιμπάω τέτοιες προσφορές που βγαίνουν περίπου στα μισά λεφτά. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα την παραγγελία, αλλά δεν μου εμφανίζει τίποτα ούτε στο software downloads ούτε αλλού. 

Η παραγγελία φαίνεται στο Your Orders. Ούτε έχει έρθει email επιβεβαίωσης που θα περιμένα να έρθει αμέσως.

Μήπως φταίνει που είχε ξεμείνει μέσα διεύθυνση Ελλάδας;

Επεξ/σία από pgrontas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, vsk said:

Εγώ με ελληνική διεύθυνση έκανα την παραγγελία. Δε νομίζω να είναι αυτό. Πλήρωσες κανονικά; Μήπως δεν την ολοκλήρωσες;

Έτσι φαίνεται αφού μπήκε στο orders λογικά θα ολοκληρώθηκε.

Edit: Τώρα πρόσεξα ότι το έχει στο undispatched. Τι σημαίνει αυτό;

Επεξ/σία από pgrontas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού εμφανίζεται στο Your Orders λογικά θα είναι ακόμη υπό επεξεργασία.

Μπες σε λίγο στο Your Account > Your Games and Software Library να δεις αν φαίνεται κάτι τέτοιο:

image.png.25d458644afcc7eaa3e8acda26b3a0ee.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, pgrontas είπε

Έτσι φαίνεται αφού μπήκε στο orders λογικά θα ολοκληρώθηκε.

Edit: Τώρα πρόσεξα ότι το έχει στο undispatched. Τι σημαίνει αυτό;

Μήπως παρήγγειλες κατά λάθος την κάρτα ανανέωσης (box) που έρχεται με το ταχυδρομείο αντί για το download code που έρχεται στο email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα stackάρει πριν έξι εφτά χρόνια ετήσιες personal 365 συνδρομές από τον Γερμανό με 29 ευρώ ανά έτος. Λήγουν τον Απρίλιο του 25 και ήδη έχω αγχωθεί γιατί εδώ και πολύ καιρό δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο ούτε καν την black Friday. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάτι σε αντίστοιχη τιμή; Όταν λήξει τι γίνεται με τα 400gb που έχω ανεβάσει στο OneDrive ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, vsk said:

Μήπως παρήγγειλες κατά λάθος την κάρτα ανανέωσης (box) που έρχεται με το ταχυδρομείο αντί για το download code που έρχεται στο email;

Τελικά ήθελαν επιπλέον επαλήθευση για την πιστωτική. Μου έστειλαν email μετά από καμιά ώρα.

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, UltimaGriever είπε

Είχα stackάρει πριν έξι εφτά χρόνια ετήσιες personal 365 συνδρομές από τον Γερμανό με 29 ευρώ ανά έτος. Λήγουν τον Απρίλιο του 25 και ήδη έχω αγχωθεί γιατί εδώ και πολύ καιρό δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο ούτε καν την black Friday. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάτι σε αντίστοιχη τιμή; Όταν λήξει τι γίνεται με τα 400gb που έχω ανεβάσει στο OneDrive ;

Εχει αρκετα χρονια να παιξει στα 29Ε. Περυσι ο Γερμανος το ειχε βαλει για λιγο καπου στα 35Ε. O TS αναφερεται σε Family πακετο, ειναι Personal x6. Οταν τελειωσει η συνδρομη σου (εφοσον ειναι ανενεργη η αυτοματη ανανεωση) δεν θα μπορεις να ανεβασεις τιποτα στο onedrive. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, UltimaGriever said:

Είχα stackάρει πριν έξι εφτά χρόνια ετήσιες personal 365 συνδρομές από τον Γερμανό με 29 ευρώ ανά έτος. Λήγουν τον Απρίλιο του 25 και ήδη έχω αγχωθεί γιατί εδώ και πολύ καιρό δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο ούτε καν την black Friday. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάτι σε αντίστοιχη τιμή; Όταν λήξει τι γίνεται με τα 400gb που έχω ανεβάσει στο OneDrive ;

το ειχαν τα public στα 30 πριν κανενα μηνα. Και εγω απο τοτε ειχα στοκαρει και ξαναστοκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, morfeas-dsl- said:

το ειχαν τα public στα 30 πριν κανενα μηνα. Και εγω απο τοτε ειχα στοκαρει και ξαναστοκαρα.

Αλήθεια; Και δεν το ανέβασε κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...